IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

    Няма значение точно колко имота съм продала или купила през последната година...
    А-ха, нищо не си продала!
    Форумни "герои" като Дурка и бай Лора, с 0-ла(НУЛА) продадени имота, и с наследени апартаменти от баба, дядо, чичо, леля... се вживяват като някакви "супер-инвеститори" и "бизнес гурута"...

    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      Няма значение точно колко имота съм продала или купила през последната година. Важното е , че съм го правила много, много пъти и затова смело мога да напиша, че не е хубаво да се замозалъгваш ,че цените са по-ниски от обявените. Лично на мен не ми пречи , че има хора които искат да се самозалъгват, аз не губя от това , а те



      Цената и 500 и 5000 да е в момента няма никакво значение.
      Значение е че никой не купува от доста време а това означава само едно - идват фалити за вас брокерите и целият строителен сектор.
      Ще ви видим след няколко месеца дали ще сте още вирнати носове.
      Last edited by X_Y; 28.10.2023, 10:19.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        Ха-ха, средни офертни цени...
        Ти колко имота продаде през последната година? 0-ла?

        Тухло-повишителите за толкова години така и не се научихте, че няма нищо общо между офертна цена и реална пазарна цена.
        Където живея около мен няколко банки се мъчат да си продадат собствените имоти, и са им напляскали бомбастични офертни цени, но купувачи и желаещи няма никакви. Обявите им така си висят от доста години вече. Излиза, че счетоводно на хартия и по офертни цени активите им имат огромна стойност, а реалната им пазарна стойност е 0-ла, защото не могат да си намерят купувачи за имотите...
        Няма значение точно колко имота съм продала или купила през последната година. Важното е , че съм го правила много, много пъти и затова смело мога да напиша, че не е хубаво да се замозалъгваш ,че цените са по-ниски от обявените. Лично на мен не ми пречи , че има хора които искат да се самозалъгват, аз не губя от това , а те

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
          Охо г-н Брейка е направил продължение на клипа за имотите. Поредна горчива доза истина за тухладжиите.

          https://www.youtube.com/watch?v=iDtE...B0%D0%BB%D0%B0
          Просвещава ги елементарно . Въпросът е , кога ще се наредят планетите в обратен ред .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

            Това за къде го пишеш ? В София, средната цена за двустайно жилище е близо 140000 €, та намалението на цената е само в мечтата на някой !

            Резултат от Вашето търсене на:
            Вид имот: 2-СТАЕН,
            Местоположение: град София

            Особености: Тухла
            Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

            Средна цена на имотите в извадката: 139403 euro
            Средна цена на кв.м: 1961 euro.
            Ха-ха, средни офертни цени...
            Ти колко имота продаде през последната година? 0-ла?

            Тухло-повишителите за толкова години така и не се научихте, че няма нищо общо между офертна цена и реална пазарна цена.
            Където живея около мен няколко банки се мъчат да си продадат собствените имоти, и са им напляскали бомбастични офертни цени, но купувачи и желаещи няма никакви. Обявите им така си висят от доста години вече. Излиза, че счетоводно на хартия и по офертни цени активите им имат огромна стойност, а реалната им пазарна стойност е 0-ла, защото не могат да си намерят купувачи за имотите...
            Last edited by Frosty; 28.10.2023, 09:26.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Това за къде го пишеш ? В София, средната цена за двустайно жилище е близо 140000 €, та намалението на цената е само в мечтата на някой !

              Резултат от Вашето търсене на:
              Вид имот: 2-СТАЕН,
              Местоположение: град София

              Особености: Тухла
              Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

              Средна цена на имотите в извадката: 139403 euro
              Средна цена на кв.м: 1961 euro.
              Неееее, нееееее, ДО КОГА! Прави излязоха понижителите, има СПАД, ама в позволимостта.

              Така ще си пенсионират зазидани из деЦки и квартири. Лошото е, че няма социални жилища в БГ. Явно революция си требе, нали кольо?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                Няма нужда да чакаме 25 години за статистика. Края на 2020-та и през 2021-ва нали видяхме населението в бг как масово се юрна да си влага парите в тухли(уж щели да ги спасяват от инфлация). Тогава двустайните вървяха по 115 000 ~ 120 000 Е. Сега същите "тухлени инвестиции" вървят по 100 000 и даже под 100 х...
                Купилите 2021-ва вече са с по 20 000 евра на минус...
                Това за къде го пишеш ? В София, средната цена за двустайно жилище е близо 140000 €, та намалението на цената е само в мечтата на някой !

                Резултат от Вашето търсене на:
                Вид имот: 2-СТАЕН,
                Местоположение: град София

                Особености: Тухла
                Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                Средна цена на имотите в извадката: 139403 euro
                Средна цена на кв.м: 1961 euro.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                  Няма нужда да чакаме 25 години за статистика. Края на 2020-та и през 2021-ва нали видяхме населението в бг как масово се юрна да си влага парите в тухли(уж щели да ги спасяват от инфлация). Тогава двустайните вървяха по 115 000 ~ 120 000 Е. Сега същите "тухлени инвестиции" вървят по 100 000 и даже под 100 х...
                  Купилите 2021-ва вече са с по 20 000 евра на минус...
                  Пачангата и той спасявяше кеша та да питам как го спаси,ако може да ми каже ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    И това е така но дай направим сатистика , всички от съфоромците които са имали в даден момент от своя живот пари за имот. Едни са купили други не . Да ги видим за 25г период кой какво как ,средностатистически ! Резултатите биха те изненадали и би спрял да флуудиш форума с глупотевини .
                    Няма нужда да чакаме 25 години за статистика. Края на 2020-та и през 2021-ва нали видяхме населението в бг как масово се юрна да си влага парите в тухли(уж щели да ги спасяват от инфлация). Тогава двустайните вървяха по 115 000 ~ 120 000 Е. Сега същите "тухлени инвестиции" вървят по 100 000 и даже под 100 х...
                    Купилите 2021-ва вече са с по 20 000 евра на минус...
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • https://www.irishtimes.com/business/...fective-today/

                      Bank of Ireland повишава променливите ипотечни лихви с 0,25% Това е първата промяна на банката в нейните променливи лихвени проценти, откакто ЕЦБ започна да повишава лихвените проценти през юли 2022 г.


                      Десетки хиляди хора са изправени пред допълнителен финансов натиск, след като Bank of Ireland обяви увеличение от 0,25 процента на своите променливи лихвени проценти по ипотечните кредити, което влиза в сила от петък за нови или съществуващи клиенти, избрали променлив лихвен процент.

                      Коментар


                      • Охо г-н Брейка е направил продължение на клипа за имотите. Поредна горчива доза истина за тухладжиите.

                        https://www.youtube.com/watch?v=iDtE...B0%D0%BB%D0%B0

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                          Привиждат ти се някакви взаимовръзки. Симптоми на недвижимата болест.
                          ​​​​​Бай лорда сън не го хваща, защото вижда, че прогнозите на колегата Laconic се сбъдват (макар с леко закъснение)...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Имота е за живеене ,на мен ми трябва за живеене ,коментирал съм грешката си ,и да ги влачим тия неща ,няма смисъл ,имоти за инвестиция ...по скоро спекулация ,не бих държал имот ,или имоти за да ги отдавам под наем заради разправиите и разходите ,не си струва .
                            И имота и акцията са си инвестиция в бизнес но за разлика от имота ,цената на разхода по бизнеса и разправиите са за сметка на компанията ,а ти като инвеститор очакваш печалби на база на твоята оценка за тоя бизнес .
                            От имоти печелят само тия които ги купуват ,ремонтират и предпродават в къси срокове стига пазара и ситуацията да им позволява ,ако си умел и знаеш в тая материя съм ок ,но другото ..не ,схемата за децата също е безмислена ,моето има имоти на 3 държави вече ,и то на най-скъпите локации
                            Значи детето е по-оправно от теб. Купило не е, но е имало кой да го направи. Как да стане ако никой не купува, а един ден да каже имаме на добри локации. Противоречиш си.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Хахахаха, ще му се на лаконичето, веднага те познах по думата изтръпнали...смешко, що смени ника? Я, скивай кво става тъдява
                              Привиждат ти се някакви взаимовръзки. Симптоми на недвижимата болест.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                                Защо не направим една класация на хартиените печалби на тухладжиите. Не може тука едни ипотекари да се сравняват с колосите на вечния растеж дето вече десетки години финансират надхитрили ги строители и броят и пишат въображаеми печалби от тухли без реално да са получили нищо в замяна освен писма за сметките.
                                И това е така но дай направим сатистика , всички от съфоромците които са имали в даден момент от своя живот пари за имот. Едни са купили други не . Да ги видим за 25г период кой какво как ,средностатистически ! Резултатите биха те изненадали и би спрял да флуудиш форума с глупотевини .

                                Коментар

                                Working...
                                X