IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
    Ако то спре, то цените на жилищата ще се повишат още повече. Мисля, че корелацията между търсене и предлагане трябва да е ясна на всички в темата. Когато се ограничи предлагането на дадена стока, какво се случва с цената?
    Корелацията е правилна , но за съжаление печатницата не спря , както и строителството .

    Отделно , бетонирането завършва с 1-2 десетилетия мор . За сега може повече

    Черноморието ще е цвете пред София .

    Не случайно тогава инвеститорите се насочиха към морето , защото бетонирането на София преди 2008 , дори при силен прираст не изглежда добро решение . Сега е 10 пъти по-безсмислено - просто едни трилиони бяха наляти в губещи проекти .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

      В "комунизма" никой не прави нищо, просто защото няма да бъде възнаграден за труда и старанието, няма да трепери че ще го махнат защото не прави нищо, и вероятно някой друг "ще го свърши".
      Е айде сега .Не е така .Просто не си дава зор ,а и не бива.Я да видим?АЕЦ се е построил кога ?Сега колко атомни централи сме почнали?Цялата ЖП мрежа,каскади ПАВЕЦ Чаира ,мостове ,тунели...не е така .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Ако живеем всички така защо не ?Не ми трябват тия пари повярвай.В комунизма обществото не се стреми да трупа просто защото всеки има достатъчно за да живее без да трепери че ще го махнат защото не е достатъчно конкурентен,децата му живеят мирно и щастливо и всяко семейство има време за себе си като единица ,а не хората да се гледат като животни.
        Това е утопия, колко и да сме равни, все ще се намери някой комшия, който ще вдигне по-голяма къща от твоята и айде отиде "равенството".

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Ако живеем всички така защо не ?Не ми трябват тия пари повярвай.В комунизма обществото не се стреми да трупа просто защото всеки има достатъчно за да живее без да трепери че ще го махнат защото не е достатъчно конкурентен,децата му живеят мирно и щастливо и всяко семейство има време за себе си като единица ,а не хората да се гледат като животни.
          В "комунизма" никой не прави нищо, просто защото няма да бъде възнаграден за труда и старанието, няма да трепери че ще го махнат защото не прави нищо, и вероятно някой друг "ще го свърши".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

            Бетерчо, закона е като врата в полето. Ми ще сложа един мръсен мокет или стар балатум на средата във всекидневната. Ток и вода също че се осигури някой кубик и киловат ел. енергия. Ползва ли се имота? Ползва се.
            Така е, все ще се намери начин как да се "финтират" критериите за празен имот, затова най-ефективният начин е чрез данъците - както на запад. Според някои данни данъците не са променяни от 2009 г., оттогава имотите са поскъонали с 300%, вдигат с 300% и готово.
            Който има 5 имота и плаща 1500 лв, като му дойде сметка 4500 лв ще се замисли, дали ще му е изгодно да го държи на ш.з.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

              Е като няма нужда да трупаш защо си натрупал 100 000 или колкото там беше евра след като 90% от българите нямат такава сума? Дай да ги делнем на 100 човека по 1000 евро и " всички да са хепи" както казваш
              Ако живеем всички така защо не ?Не ми трябват тия пари повярвай.В комунизма обществото не се стреми да трупа просто защото всеки има достатъчно за да живее без да трепери че ще го махнат защото не е достатъчно конкурентен,децата му живеят мирно и щастливо и всяко семейство има време за себе си като единица ,а не хората да се гледат като животни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Социализъм е да ,а ние говорим за комунизъм.Ако не правиш разлика попрочети и ще разбереш.При комунизма така или иначе нямаш нужда да трупаш,и всички са хепи.Да не се бърка с това дето беше у нас преди 1989 година
                Мхм. Няма да притежаваш нищо и ще бъдеш щастлив. Естествено, никой няма да бъде щастлив - ама ще трябва да се прави на щастлив, щото иначе ще бъде санкциониран. Абе буквално преди едно поколение го играхме бе, какво стана, че не помните какви са резултатите??

                https://youtu.be/UrEUzKTt7j0?si=yOcXjgBDmG98thbh
                 

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                  Само ти говориш за комунизъм, национализация, отнемане...

                  Готов ли си да ти отнемат целият стек кисели краставички и да ти оставят само един буркан, защо няма нужда от трупане?
                  Пак си в грешка .Стека е подарък не съм платил за него,какво да ми отнемат ?Ако имам 12 стека да ми вземат половината ок съм. Прочети за комунизма в чист вид и ще разбереш за какво говоря .В крайна сметка света познава две системи ,хората смятат че в комунизма са оценени защото го бъркат с диктатурата в България, това не беше комунизъм а някаква извратена подобна негому форма

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Мисля, че не се води празен, защото се ползва около 30-40 дни в годината, за което освен по-висок данък, плащам и такса подръжка. Според мен празен имот е този по бдс (има много такива) или такъв, който не се ползва 1 год., което може да се установи чрез сметките за ток и вода.
                    Бетерчо, закона е като врата в полето. Ми ще сложа един мръсен мокет или стар балатум на средата във всекидневната. Ток и вода също че се осигури някой кубик и киловат ел. енергия. Ползва ли се имота? Ползва се.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Социализъм е да ,а ние говорим за комунизъм.Ако не правиш разлика попрочети и ще разбереш.При комунизма така или иначе нямаш нужда да трупаш,и всички са хепи.Да не се бърка с това дето беше у нас преди 1989 година
                      Е като няма нужда да трупаш защо си натрупал 100 000 или колкото там беше евра след като 90% от българите нямат такава сума? Дай да ги делнем на 100 човека по 1000 евро и " всички да са хепи" както казваш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                        Ако то спре, то цените на жилищата ще се повишат още повече. Мисля, че корелацията между търсене и предлагане трябва да е ясна на всички в темата. Когато се ограничи предлагането на дадена стока, какво се случва с цената?
                        Е аз какво тръбя от 2 год? Колко пъти съм казвал, че "печатането" на нови и нови имоти, ще наводни пазара и ще свали цените, за мен като собственик на 3 имота, това не е добре, защото ги обезценява. За да не се обезценят имотите, строителството трябва да спре, а то може да спре само ако апетитът за покупка спадне.
                        Last edited by better; 09.11.2023, 18:27.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Мисля, че не се води празен, защото се ползва около 30-40 дни в годината, за което освен по-висок данък, плащам и такса подръжка. Според мен празен имот е този по бдс (има много такива) или такъв, който не се ползва 1 год., което може да се установи чрез сметките за ток и вода.
                          Ох, не може да мислим толкова повърхносно. Празен ли е имот ,който е основно жилище ,но собствениците му работят за известно време в друг град или държава ?. Празен ли е имот който се ремонтира ? Много, много са въпросите защото мога да ги продължа още много.

                          Коментар


                          • "Изкарвам колкото моя колега в щатите "


                            Студентка от Пловдив за работата в колцентър: Взимам 800 евро чисто на месец. Мисля да напусна, клиентите не са приятни

                            Търсенето на Puls 24 е стигало до бизнес парковете в покрайнините на големите български градове София, Варна и Пловдив, пише австрийският сайт. Работещите там говорят за стрес, психологическо напрежение и нестабилни бизнес модели. Но и за възможности.

                            Между "бизнесът процъфтява" и "унизителна работа"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Социализъм е да ,а ние говорим за комунизъм.Ако не правиш разлика попрочети и ще разбереш.При комунизма така или иначе нямаш нужда да трупаш,и всички са хепи.Да не се бърка с това дето беше у нас преди 1989 година
                              Само ти говориш за комунизъм, национализация, отнемане...

                              Готов ли си да ти отнемат целият стек кисели краставички и да ти оставят само един буркан, защо няма нужда от трупане?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Ето, чета те и се замислям имота който купи в София, той празен ли е или не е / същото е и с имотите ми в Созопол / защото ние ги ползваме всяка година за известно време, но за сметка на това плащаме пълен данък по-висок с 50 % от основните ни жилища и пълна ТБО / такса битови отпадъци независимо ,че не изхвърляме никакви отпадъци през по-голямата част от времето през годината. Много, много са въпросите и с едно увеличение на всички данъци не се решават по никакъв начин , а се измиват ръцете от безсилието или нежеланието да се решат !!!
                                Мисля, че не се води празен, защото се ползва около 30-40 дни в годината, за което освен по-висок данък, плащам и такса подръжка. Според мен празен имот е този по бдс (има много такива) или такъв, който не се ползва 1 год., което може да се установи чрез сметките за ток и вода.

                                Коментар

                                Working...
                                X