IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
    Много добър въпрос, но отговора не е лесен. За последните 10 год имам само 3 нови двустайни ново строителство на последен етаж с големи тераси.
    Признавам си, че не можах да повярвам темпа на поскъпване на имотите за тези 10 год и в един момент въпреки многото кеш си казах. СТОП, има балон, спирам покупките.
    Обаче сгреших, цените се вдигаха, кеша се обезценяваше....

    За да не изгоря с много купих земеделска земя в рамките на околовръстното на Сф, а до дни сме при нотариус за да купя две УПИ та с лице на околовръстното.
    Ето, всички, които сме имали един грам мозък, сме си вложили парите в апартаменти и земи в последнното десетилетие. Тези, без грам такъв в главата, се опитват да ни убеждават, че сме направили грешно решение. Само, че тези без грам мозък, са останали и с 0бр. имоти и нула доходи от наеми. В същото време, тези неандерталци ни обясняват на наемодателите колко губим от имоти , при положение, че не са отдавали дори двуместна палатка за пикник!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

      Те ти, булка, дефлация!

      https://money.bg/macro/po-niski-tsen...evtinyava.html

      Oт yтpe цeнитe нa пoнe 50 xpaнитeлни cтoĸи в гoлeмитe тъpгoвcĸи вepиги, ĸoитo ca ce вĸлючили в ĸaмпaниятa "Дocтъпнo зa вac" нa Mиниcтepcтвoтo нa иĸoнoмиĸaтa и индycтpиятa, щe бъдaт пo-ниcĸи oт yтpe. Oт 15 нoeмвpи в тъpгoвcĸитe xpaнитeлни вepиги тpябвa дa имa пo-ниcĸи цeни нa пpoдyĸти ĸaтo xляб, зaxap и зъpнeни xpaни, вĸлючвaщи бpaшнo, xляб, тecтeни издeлия, мaĸapoни, зaxap, вapивa, вĸлючвaщи opиз, зpял бoб, лeщa, гpax, нaxyт, мeco и мecни пpoдyĸти, вĸлючвaщи пpяcнo cвинcĸo мeco, пpяcнo пилeшĸo мeco, pибa, мaлoтpaйни ĸoлбacи, тpaйни ĸoлбacи, млянo мeco (ĸaймa). Ocвeн тяx тpябвa дa видим пoeвтинeли мляĸo, млeчни пpoдyĸти и яйцa, вĸлючвaщи пpяcнo мляĸo мeждy 1 пpoцeнт и 4 пpoцeнтa мacлeнocт, UНТ млeĸa, ĸиceли млeĸa, ĸaшĸaвaл, cиpeнe бялo caлaмypeнo, извapa, яйцa.

      Приготвяй картата за градския транспорт и си навий будилника за 4:30 !
      Че, имам карта за градския транспорт, имам, ама не разбрах за будилника в 4:30ч., вместо за 7:30, при положение, че основния ми имот, който обитавам е на 3км. от Народното събрание и мога да го взема на марш на скок за половин час???

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

        Моля те, сподели Бонвиване, ти каква пара си вложил в недвижимости в последните 10г.? Спрямо Кольо, който какви пари е загубил от държане на депозит и усетил се и разхвърлял 3 средни заплати на NYSE и една половин заплата за златна паричка от тавекс?
        Много добър въпрос, но отговора не е лесен. За последните 10 год имам само 3 нови двустайни ново строителство на последен етаж с големи тераси.
        Признавам си, че не можах да повярвам темпа на поскъпване на имотите за тези 10 год и в един момент въпреки многото кеш си казах. СТОП, има балон, спирам покупките.
        Обаче сгреших, цените се вдигаха, кеша се обезценяваше....

        За да не изгоря с много купих земеделска земя в рамките на околовръстното на Сф, а до дни сме при нотариус за да купя две УПИ та с лице на околовръстното.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Дай Боже дефлация!
          Те ти, булка, дефлация!

          https://money.bg/macro/po-niski-tsen...evtinyava.html

          Oт yтpe цeнитe нa пoнe 50 xpaнитeлни cтoĸи в гoлeмитe тъpгoвcĸи вepиги, ĸoитo ca ce вĸлючили в ĸaмпaниятa "Дocтъпнo зa вac" нa Mиниcтepcтвoтo нa иĸoнoмиĸaтa и индycтpиятa, щe бъдaт пo-ниcĸи oт yтpe. Oт 15 нoeмвpи в тъpгoвcĸитe xpaнитeлни вepиги тpябвa дa имa пo-ниcĸи цeни нa пpoдyĸти ĸaтo xляб, зaxap и зъpнeни xpaни, вĸлючвaщи бpaшнo, xляб, тecтeни издeлия, мaĸapoни, зaxap, вapивa, вĸлючвaщи opиз, зpял бoб, лeщa, гpax, нaxyт, мeco и мecни пpoдyĸти, вĸлючвaщи пpяcнo cвинcĸo мeco, пpяcнo пилeшĸo мeco, pибa, мaлoтpaйни ĸoлбacи, тpaйни ĸoлбacи, млянo мeco (ĸaймa). Ocвeн тяx тpябвa дa видим пoeвтинeли мляĸo, млeчни пpoдyĸти и яйцa, вĸлючвaщи пpяcнo мляĸo мeждy 1 пpoцeнт и 4 пpoцeнтa мacлeнocт, UНТ млeĸa, ĸиceли млeĸa, ĸaшĸaвaл, cиpeнe бялo caлaмypeнo, извapa, яйцa.

          Приготвяй картата за градския транспорт и си навий будилника за 4:30 !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

            Моля ти се, не си представяй! Той човека нуждаещ се от спец лечение орева форума с инвестиция от 3 заплати. УжасТно ще е ако инвестира повече:-))) Ами пък ако загуби колко писане ще е?!
            Моля те, сподели Бонвиване, ти каква пара си вложил в недвижимости в последните 10г.? Спрямо Кольо, който какви пари е загубил от държане на депозит и усетил се и разхвърлял 3 средни заплати на NYSE и една половин заплата за златна паричка от тавекс?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
              Дефлация,пукане на пирамиди и падане на дирижабли.Това ни чака


              Дай Боже дефлация! Това означава, че удвоените ни доходи от 21-ва насам, ще може да купуват повече стоки и услуги спрямо предполагаемо повишение на лихви по кредити. При по-голямата част от народонаселението, доходите се повишават, банковите лихви са замразени, както за кредитополучатели, така и за вложители, за вложителите разбирам, че са потресени, всяка напечатана пара, им бърка дълбоко в джоба!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                [/B]

                лайка е от мен.
                и аз почти си представям, какво ще е, като почнеш да играеш с повече.
                Моля ти се, не си представяй! Той човека нуждаещ се от спец лечение орева форума с инвестиция от 3 заплати. УжасТно ще е ако инвестира повече:-))) Ами пък ако загуби колко писане ще е?!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                  [/B]

                  лайка е от мен.
                  и аз почти си представям, какво ще е, като почнеш да играеш с повече.
                  И, аз съм на NYSE с две средни заплати в една компаня, чрез IBKR, но през ум не ми е минало да пиша в темата за NYSE,камо ли пък в тази тема. Спазвам строга дисциплина в темите в които пиша. Темата "Къде да набутам КЕШ-ша", също е мое изобретение, но там отдавна не пиша, просто щото знам вече отдавна, къде да го набутвам, за да не ми го набутват ЦБ с тяхното печатане.

                  Коментар



                  • Дефлация,пукане на пирамиди и падане на дирижабли.Това ни чака


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                      Срут на цените.Нали миналата година беше 400 000 еуро?
                      1- 4 от 4 обяви за: Продава КЪЩА град София, РЕДУТА Вид/Район/Цена

                      Средна цена на имотите в извадката: 422 224 €
                      Средна цена на кв.м: 1 844 €

                      Срут, а...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Тия 10% борсата ги прави за 48 часа бе мишко ,стига да си в час какво да купуваш ,не визирам акции за консервни кутии

                        Днеска гледам 80 евра съм направил докато се логна във форума и то с три софийски средни заплати ,представям си да почна с повече


                        лайка е от мен.
                        и аз почти си представям, какво ще е, като почнеш да играеш с повече.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                          Срут на цените.Нали миналата година беше 400 000 еуро?
                          Е, как може да бъркаш къща в София, Редута с вила на 19км. от Радомир в обл. Перник? Какъв инвеститор си ти тогава, ако не можеш да четеш внимателно

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                            Ха,интересна обява за къща на ТЪЖДЕСТВЕНО разстояние от Радомир на моята вила, не казвам моя, (щото има много полуидиоти, които залепват релето, като напиша мои), се продава СУПЕРИЗГОДНО САМО ЗА 60 палки.
                            https://www.facebook.com/marketplace...6520691588671/

                            Моята е на 19км. от Радомир и като големина и разпределение е подобна, само че неизмазана отвън. Двора е 1,5 дка
                            Срут на цените.Нали миналата година беше 400 000 еуро?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                              Е, и?
                              Ами, прави впечатление, че капиталовата се е повишила двойно от момента в който си слагахме парцали на устите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Нищо не купуваш защото си голтак както всички повдигачи.Купува ги банката,а ти ставаш финансов роб до края на жизнения ти път..
                                На всеки 30 дена трябва да кихаш на боса,после си свободен 29 дена.
                                И така докато умреш
                                Твоят приятел Толкин, не мисли така, а просперира. Сега, веднага ти прочетох мислите, че просперира по модела на Кийосаки с участия, представления и издаване на книги...само, че тези 20 апартамента, кво ги прави...

                                Коментар

                                Working...
                                X