IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    Като потенциален купувач, единствените ми страхове са петрола и горивата да не поемат трайно нагоре, че тогава ще се убедиш в думите на някои хора, които сега се иронизират с "локация - локация". Да видиш всичко от околиите, които сега пътуват с коли, щото им излиза сметката, как ще се напъхат по квартири, понеже иначе половината надник ще отива в Лукойл. Та тъй то с демографията.
    Именно по тази причина избрах центъра на Бургас, в сграда на 28г. пред ново-ново в Сарафово.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

      Знаем, знаем... демографията е фактор... още от 2016та та до сега. Но ти не се облизвай, няма да пускане нови орди от Нагорни Карабах. И сега сте ни в повече.
      трагедията на хората от Нагорни Карабах няма нищо общо с българската демография и пазар на НИ

      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        според мен няма нужда от национализация на умиращ демографски пазар...в крайна сметка имоти ще има повече от хората, а който иска да си ги държи празни ще плаща данъци и ще си ги държи, но това няма да е проблем предвид на броя нови строежи.
        Умиращ може да е в малки провинциални градове. София се пръска по шевовете и тепърва предстои нова вълна да приижда насам. Ножицата в доходите започва да става все по-сериозна и предстои дискаунт на имоти, които няма да се обитават с десетилетия, само че в прованса.

        Такива картинки като пенсионер, ширещ се в двуетажна къща, ще стават все по-голяма рядкост. Като потенциален купувач, единствените ми страхове са петрола и горивата да не поемат трайно нагоре, че тогава ще се убедиш в думите на някои хора, които сега се иронизират с "локация - локация". Да видиш всичко от околиите, които сега пътуват с коли, щото им излиза сметката, как ще се напъхат по квартири, понеже иначе половината надник ще отива в Лукойл. Та тъй то с демографията.

        Коментар


        • По принцип не се ангажирам с такива прогнози, но със сигурност спад не може да се очаква

          https://www.pariteni.bg/novini/imoti...e-u-nas-247518

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            според мен няма нужда от национализация на умиращ демографски пазар...в крайна сметка имоти ще има повече от хората, а който иска да си ги държи празни ще плаща данъци и ще си ги държи, но това няма да е проблем предвид на броя нови строежи.
            Знаем, знаем... демографията е фактор... още от 2016та та до сега. Но ти не се облизвай, няма да пускане нови орди от Нагорни Карабах. И сега сте ни в повече.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Ще го направим. Само един въпрос ме вълнува, ти го знаеш, хахаха!
              кой каквото си доведе, това ще...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                Да, бе. И сега какво. А който продаде на върха през 22-ра да чака още 12 години? Примерно колегата Лаконик.
                Най ми е жал за Лаконик. Остана безимотно момчето. Полуимотно, както той сам каза.
                полуидиотно, както аз бих допълнил
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                  То и при терминални състояния се случва пациент да оцелее по-дълго отколкото са прогнозирали докторите. Това не означава, че болестта е излекувана. Краят рано или късно настъпва.
                  Да, бе. И сега какво. А който продаде на върха през 22-ра да чака още 12 години? Примерно колегата Лаконик.
                  Най ми е жал за Лаконик. Остана безимотно момчето. Полуимотно, както той сам каза.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                    Какво точно ще стане в бъдеще никой не може да ви каже
                    Всъщност някои неща могат да се кажат.И едно от тях е ,че населението на БГ през следващите 30г ще намалее с още около 20-22%
                    При огромния излишък на обори даже и в момента (+40% празни "имоти" в Сф област) ,човек логически може да направи някои връзки.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Затова трябва ликвидация ,и изземване .като Ви няма ,няма и да има кой да прави номера ,ти и без това не живееш в България ,с нови норми и закони да се ограничи изобщо ползването на имота с цел инвестиция ,ако пак се ослушваш изземване в полза на държавата
                      Таван на наемите, като в Берлин, ама нещо се провали стратегията.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        според мен няма нужда от национализация на умиращ демографски пазар...в крайна сметка имоти ще има повече от хората, а който иска да си ги държи празни ще плаща данъци и ще си ги държи, но това няма да е проблем предвид на броя нови строежи.
                        Какво точно ще стане в бъдеще никой не може да ви каже,

                        През 2013 г в тази тема никой не вярваше, че отново ще има имотен бум.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                          Ще го направим. Само един въпрос ме вълнува, ти го знаеш, хахаха!
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                            Кавръче, прави ми впечатление, че отдавна си хвърлил око на имотите на Дюри. Държавата като ги изземе, ще стигнат ли до тебе после тея имоти, или пак ще има рев, че са ги взели "наши хора"?
                            според мен няма нужда от национализация на умиращ демографски пазар...в крайна сметка имоти ще има повече от хората, а който иска да си ги държи празни ще плаща данъци и ще си ги държи, но това няма да е проблем предвид на броя нови строежи.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Затова трябва ликвидация ,и изземване .като Ви няма ,няма и да има кой да прави номера ,ти и без това не живееш в България ,с нови норми и закони да се ограничи изобщо ползването на имота с цел инвестиция ,ако пак се ослушваш изземване в полза на държавата
                              Най-добре е да се започне от наследствените и "семейни" имоти. Да няма унаследяване. Каквото си изработиш или построиш - това.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Затова трябва ликвидация ,и изземване .като Ви няма ,няма и да има кой да прави номера ,ти и без това не живееш в България ,с нови норми и закони да се ограничи изобщо ползването на имота с цел инвестиция ,ако пак се ослушваш изземване в полза на държавата
                                Кавръче, прави ми впечатление, че отдавна си хвърлил око на имотите на Дюри. Държавата като ги изземе, ще стигнат ли до тебе после тея имоти, или пак ще има рев, че са ги взели "наши хора"?

                                Коментар

                                Working...
                                X