IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На дъщеря ми заплатата я качиха на 1800, след 4 месеца стаж, + много екстра деи, тя лепи 2500. Пикла на 20, брато е инженер и трудно лепи 5

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
      не се отнася за накавръчко, защото ми е приятел и ще ми каже как да инвестирам с леи вромунски ценни книжа

      Възможен е спад в цените на недвижимите имоти в малките градове, но не и в София

      Експерти предвиждат стабилен пазар на имотите у нас
      Ей тва долу е за Берти, че спори в другата тема относно сделки, продажби, ипотеки. Предполагам още не е отговорил, на задачата за втори клас която му поставих.

      "Според Бочев в момента има огромно количество строежи, които се реализират още на зелено. Тези сделки не се отразяват в Агенцията по вписванията, защото има продажби, но се вписват, когато бъдат изповядани, а това е година-година и половина или две от реалното сключване на сделката."

      Отделно от това, в бройката ипотеки, не знаем колко са тези които са подновени на 10тата година, и броят на тези които ипотекират личен имот за пари.

      Скоро ще е, ей го къде е.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        защото купуват с кеш

        от година и кусур ги плашите хората с тия нови лихви
        и те вече са си направили сметката на високи лихви

        мяу пак се отлага
        Нещо много забавно се случва на пазара на имоти, откакто си купих апартамента в Бургас! Вноската по потребителския ми остана константна, а през това време, хем се качиха наемите, хем заплатата ми нарастна с цели две месечни вноски!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
          не се отнася за накавръчко, защото ми е приятел и ще ми каже как да инвестирам с леи вромунски ценни книжа

          Възможен е спад в цените на недвижимите имоти в малките градове, но не и в София

          Експерти предвиждат стабилен пазар на имотите у нас
          Искаш да кажеш, че на заинтересованите лица им се иска стабилен пазар на имотите у нас!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            защото купуват е кеш

            от година и кусур ги плашите хората с тия нови лихви
            и те вече са си направили сметката на високи лихви

            мяу пак се отлага
            тримесечие продажби общо.ипотеки %
            2017Q3 6300 4420 70.16
            2018Q3 9106 4714 51.77
            2019Q3 6874 3783 55.03
            2020Q3 6969 3504 50.28
            2021Q3 8732 4378 50.14
            2022Q3 7402 4445 60.05
            2023Q3 7001 4253 60.75

            конкретно за трето тримесечие в София - 'спасението на кеша' е било най-активно 2020-21-ва

            като икономиС си направи изводите сам
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • не се отнася за накавръчко, защото ми е приятел и ще ми каже как да инвестирам с леи вромунски ценни книжа

              Възможен е спад в цените на недвижимите имоти в малките градове, но не и в София

              Експерти предвиждат стабилен пазар на имотите у нас
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                супер са условията в момента (не съм гледал скоро, но вероятно имаме един от най-ниските лихви по ипотечен в света), но защо има спад и при ипотеките
                ами като стане 3.61 или 4.61 - тогава какво?
                защото купуват с кеш

                от година и кусур ги плашите хората с тия нови лихви
                и те вече са си направили сметката на високи лихви

                мяу пак се отлага
                Last edited by ratten; 25.10.2023, 20:26.
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Да удрят ипотеките,пазара от това има нужда
                  е що тей ся?
                  не бяхме ли приятели
                  Last edited by ratten; 25.10.2023, 20:25.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    2.61%

                    страшен удар!
                    Колкото е взел Кавръка от Белгия с обратен знак. Само, че хората с ипотечки заявиха мечти за собствен дом, а Колегата от Красна поляна е добавил % към изгарящ кеш, кой каквото си го кефи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      -49%
                      -79

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        2.61%

                        страшен удар!
                        супер са условията в момента (не съм гледал скоро, но вероятно имаме един от най-ниските лихви по ипотечен в света), но защо има спад и при ипотеките
                        ами като стане 3.61 или 4.61 - тогава какво?
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Да удрят ипотеките,пазара от това има нужда
                          2.61%

                          страшен удар!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                            Кредити за домакинствата

                            През септември средният лихвен процент по заемите за потребление в левове намалява в сравнение с август с 0,07 пр. п. до 8,59%, но отбелязва годишен ръст с 0,36 пр. п.

                            При жилищните кредити в левове средният лихвен процент нараства на месечна база с 0,04 пр. п. до 2,61%, а за година повишението е с 0,14 пр. п.
                            Да удрят ипотеките,пазара от това има нужда

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                              Кой удари с чукчето за -30% ? Това ли е последната прогноза?
                              -49%

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                                край, това беше.
                                Лихвите по всички видове кредити у нас са нараснали през септември на годишна база
                                Обемите на новоотпуснатите потребителски и жилищни заеми са намалели в сравнение с август, отчита БНБ
                                Чакай,чакай...зарежи ги тия лихви..

                                https://www.investor.bg/a/539-banki-...ezervi-ot-etsb

                                Ееей тукачка е голямата балтия...ликвидността..Сега ще видите кон боб яде ли !

                                Коментар

                                Working...
                                X