IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Така е, прав си. Но аз също хипотетично се чудя откъде идва стойността на един апартамент. Особено на такъв, строен преди 50 години примерно. (Хайде, новото колкото и да е боклук, е произведено при съвременни цени и разходи на всичко - може да е ниско качество, но има поне някаква себестойност). Нито има някаква инфлация, заложена в материали и заплати. Всичко амортизирано. Градът пълен с излишни и празни апартаменти, които генерират само разходи и разправии. Защо да струва нещо една грозна, аморизирана и излишна купчина бетон?

    Според мен чисто фундаментално стойността на имотите в София и България е кръгла нула.
    От манипулациите на строителната и банкстерската мафия, с благословията на държавата/общината, и това разбира се не саmo тук.
    Click image for larger version

Name:	house.jpg
Views:	3
Size:	26.8 КБ
ID:	4132507

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

      Въпрос на виждане, ценност за хората, себестойност (донякъде), но според мен, една тойота можеш да я блъснеш докато си пиян и да не вземеш даже застраховката, а апартамента трудно ще го денихилираш. Иначе, почти не пия алкохол камо ли да карам след употреба, хипотетично казвам.
      То и апартамента може да замине ей така без твоя вина, ако пламне този под теб примерно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
        В такова гето и 400-500 е/м2 са много



        Този с меките китки софиянци си го избраха, сега нека му сърбат попарата. Важи и за "управляващите". Абсолютен позор - и това е държава в ЕС, половината хора да нямат ток, да са напълно изолирани от цивилизацията... От един снежец 30 сантиметра....

        Какви имоти в тази бананова република?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

          Имаш ли спомен колко горе-долу е била средната и минималната заплата тогава. Това което помня през този период е(2002-2007г), че много рЕзко забогатяхме.

          Щом всички хлапета вече имахме хубав компютър вкъщи. А до около 2000г. същия струваше, колкото годишната заплата на чиновник в администрацията.
          1996 год ми купиха първия комп - с проФесор на Cyrix (някой да си ги спомня ) с 8 MB EDO Ram и огромния за тогава 2 GB хард диск, за над 1000$, което бяха може би 15 минимални заплати.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

            Въпрос на виждане, ценност за хората, себестойност (донякъде), но според мен, една тойота можеш да я блъснеш докато си пиян и да не вземеш даже застраховката, а апартамента трудно ще го денихилираш. Иначе, почти не пия алкохол камо ли да карам след употреба, хипотетично казвам.
            Така е, прав си. Но аз също хипотетично се чудя откъде идва стойността на един апартамент. Особено на такъв, строен преди 50 години примерно. (Хайде, новото колкото и да е боклук, е произведено при съвременни цени и разходи на всичко - може да е ниско качество, но има поне някаква себестойност). Нито има някаква инфлация, заложена в материали и заплати. Всичко амортизирано. Градът пълен с излишни и празни апартаменти, които генерират само разходи и разправии. Защо да струва нещо една грозна, аморизирана и излишна купчина бетон?

            Според мен чисто фундаментално стойността на имотите в София и България е кръгла нула.

            Коментар


            • В такова гето и 400-500 е/м2 са много

              Главната пешеходна връзка между площад “Св. Неделя” и метростанция “Сердика” в самия център на София. Ледена пързалка… опасна за всички, невъзможна за хора с увреждания, майки с деца, възрастни хора... при това два дни след падането на снега......

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                Една технологична статия1:
                • Компании от цял свят избират да инвестират в страната и да пренесат офисите си тук.
                • "Тези брандове създават нови работни места на висококвалифицирани кадри."
                • Тази година BEGE 2023 събра в София изложители от 65 страни от три континента - производители и доставчици, наземни и онлайн оператори, афилиейти, доставчици на платежни услуги и др., които показаха тенденции и иновативни решения в бранша.
                Явно предстои влизането на хора с добри финансови възможности на софийския имотен и наемен пазар.

                1. Над 30 чужди компании от игралната индустрия имат студиа у нас
                Не се надявай, тва обикновенно са студия на полулегални онлайн казина, където плащат по 1500 лв.
                Във Вн има няколко такива, гледам ги пушат навън, и като ги попиташ кво работят се оглждат като гърмяни зайци.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  Ми не е така.

                  Не знам колко е струвала гарсионера през 2004 г. Вероятно 25 - 30 000 лв, аз давам пример с класически двустаен.

                  За 200 000 евро днес може да се купи ремонтиран тристаен в СФ.
                  Къде тва?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                    Някои цени в провинцията направо ме изумяват. Доходите мизерни, ако изобщо ги има, щото половината са нерегистрирани безработни, чакащи за сезонна работа. А отсреща наредени едни цифри, които и те самите не вярват, че могат да им дадат. Но важното е, че имат надежда.

                    Още от студент съм се наслушал къде колко е хубаво, обаче хората избягали от хубавото и дошли в гадната София. И търсят ли търсят тухли, без да поглеждат назад към хубавото. Брех логика, брех и чудо.
                    Качеството на матряла е такова.....де що имаше читаво,отдавна го няма.Тук са само маймуни,пенсионери и цигани вече
                    И кажи нещо което да ни е ред ,та и това

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      За да има възможност да купи нещо, средностатистическият българин винаги се е лишавал. Още от време оно. За имането на децата, трябва родителска саможертва. В момента примката се затяга и дори тези с по-висок стандарт ще се наложи да търпят лишения заради отрочетата. Така, че смешно-не смешно един ден може да ви пиша от фургон, ама важното е челядта да е добре.
                      Той фургона шестин еврака метъра, по-добре на на Божурец за двеста (засега).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Защо днес един тристаен трябва да струва повече от една Тойота?
                        Едното е съвременна технология, суровина, маркертинг, транспорт, заплати, рисърч, марка, имидж...
                        Другото е ненужен кофтор в някаква изостанала държава.
                        Въпрос на виждане, ценност за хората, себестойност (донякъде), но според мен, една тойота можеш да я блъснеш докато си пиян и да не вземеш даже застраховката, а апартамента трудно ще го денихилираш. Иначе, почти не пия алкохол камо ли да карам след употреба, хипотетично казвам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                          Научи български.Предписват се рецепти от лекаря.Имот се прехвърля или както викат старите хора приписва.
                          Радев,

                          Много от рано ги почна ,даже и метър да си вземат въздух не им даваш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Така е, обаче с добри думи и с гледане и човешко отношение, можеше да й предпише всичко,
                            Научи български.Предписват се рецепти от лекаря.Имот се прехвърля или както викат старите хора приписва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              Някои цени в провинцията направо ме изумяват. Доходите мизерни, ако изобщо ги има, щото половината са нерегистрирани безработни, чакащи за сезонна работа. А отсреща наредени едни цифри, които и те самите не вярват, че могат да им дадат. Но важното е, че имат надежда.

                              Още от студент съм се наслушал къде колко е хубаво, обаче хората избягали от хубавото и дошли в гадната София. И търсят ли търсят тухли, без да поглеждат назад към хубавото. Брех логика, брех и чудо.
                              Мързи ги да изчистят стаите и да окосят двора, а искат 40 000 евро за неремонтирана къща.

                              И тези репортажи, че след Ковид имало миграция към селата са манипулативни, става дума за единични случаи. В тези села по принцип няма условия за нормален живот.

                              Тук там по някоя куца баба, както Джони ни разказа преди няколко месеца.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Защо днес един тристаен трябва да струва повече от една Тойота?
                                Едното е съвременна технология, суровина, маркертинг, транспорт, заплати, рисърч, марка, имидж...
                                Другото е ненужен кофтор в някаква изостанала държава.
                                Жонка, защото преди държавата е била позорище по отношение на световния пазар. Може ли цял живот да бачкаш за да купиш купчина ламарина? С приема в ЕС и Нато, свалихме малко от срама. Сега по улиците на София можеш да се нагледаш на всякакви нови автомобили. И ти като патриот трябва най-много да се жегваш, че преди сме заменяли плодородна земя за жълти стотинки с които да си купим чужди стоки.

                                Коментар

                                Working...
                                X