IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Я пробвай да продадеш ей така на майтап,да Видиш само брокерски обаждания и 0% купувачи.
    Това твърдение за кой град е валидно?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

      важен е общият извод , който е в по- голяма сила за непосилни ипотеки и грешни инвестиции

      а той е , че не трябва човек да робува на имоти и да се хваща на чуждо хоро .............
      Тук съм абсолютно съгласен с теб! Не се захващайте с имоти, това е губеща инвестиция и не е за всеки...Действайте си по други задачи, добър пример е след плащане на наема, да почнеш работа на две места, за да удовлетвориш нарастващите потребности на мрънкалото до теб...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

        Наемателите, натоварени с непосилни разходи за жилище, са изложени на по-висок риск от преждевременна смърт.

        Хахахахахахахахахахахахахааааа, това много ме развесели, ти още малко ще ни обвиниш в склоняване към самоубийство!!
        важен е общият извод , който е в по- голяма сила за непосилни ипотеки и грешни инвестиции

        а той е , че не трябва човек да робува на имоти и да се хваща на чуждо хоро .............

        Коментар


        • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение
          https://profit.bg/imoti/visokite-nae...va-prouchvane/
          Високите наеми крият риск от преждевременна смъртност, показва проучване



          интересно , каква е смъртността при ипотекарите , или при губещите инвеститори ..............
          Наемателите, натоварени с непосилни разходи за жилище, са изложени на по-висок риск от преждевременна смърт.

          Хахахахахахахахахахахахахааааа, това много ме развесели, ти още малко ще ни обвиниш в склоняване към самоубийство!!

          Коментар



          • Високите наеми крият риск от преждевременна смъртност, показва проучване



            интересно , каква е смъртността при ипотекарите , или при губещите инвеститори ..............
            Last edited by RUBLA; 21.12.2023, 19:43. Причина: Линк към конкурентна медия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Я пробвай да продадеш ей така на майтап,да Видиш само брокерски обаждания и 0% купувачи.
              То, това е било винаги, и при наем и при покупка и при продажба, особено след като купихме къщата 2002-ра....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                И аз имам същите наблюдения. Цяла година понижители квичаха като прасета при колене, други като Laconic, се кълняха с раздиране на ризите още в началото на годината пред поп и нотариус, че спада бил започнал още миналата година пролетта
                Я пробвай да продадеш ей така на майтап,да Видиш само брокерски обаждания и 0% купувачи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                  Минавам съвсем набързо да отбележа , че за годината ръста на цените на имотиту в Сф по моята основна справка е 8%
                  На желаните места / от мен/ ръста е 13%.
                  И аз имам същите наблюдения. Цяла година понижители квичаха като прасета при колене, други като Laconic, се кълняха с раздиране на ризите още в началото на годината пред поп и нотариус, че спада бил започнал още миналата година пролетта

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                    Все още не се е родила схемата, при която тъпите и мързеливите си почиват, а умните бачкат и не се качват и те на влакчето.

                    ​​​​​
                    Това е една от НАЙ-ГРАНДИОЗНИТЕ глупости, които съм чел по темата. Явно Историята си я пропуснал в училище. Прочети за начина на живот на благородници, лихвари и рентиери през цялата история на средновековието и ренесанса, та и до днес. От Великобритания до Япония.
                    Тази схема, не, че не се е раждала, тя никога не е умирала...
                    Last edited by Bailor; 21.12.2023, 18:20.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                      Минавам съвсем набързо да отбележа , че за годината ръста на цените на имотиту в Сф по моята основна справка е 8%
                      На желаните места / от мен/ ръста е 13%.

                      За съжаление това са неочаквани резултати от мен и съответно не взех тула през периода. Доходността ми от НЕтулата за годината ми е между 4 и 5%.
                      Това е горе долу ок спрямо намаляващата инфлация , но провал спрямо тежкото и единствено важно нещо.... т.е. не ме бива в прогнозите ...отново.:-(

                      Чесно немам идея какво ще е през следващата година . Уж на теория трябва и е крайно време тулата до обърне малко и в следващият момент се сещам, че само преди месец 1500 човека от ВМваре захлебиха между 50 и 200К доларес примерно от въздуха / покупката от Броадком/ . Дано да не решат да ги бухнат в тули....

                      Айде умната през следващата година :-)
                      5%,6% ми е доходността за няколко дена от петролни акции.За 6 месеца ,не пълна година имам над 8%.,цялото портфолиоТака че какво да ти кажа ?Най кекавия депозит дава вече едни около 2% за 12 месеца чисто.За ДЦК 4% и малко отгоре ....Това са числата и те вече не са в полза на имотите.Между другото от американския пазар на имоти имам 27% ,ама там поне знам от какво са ,хората имат нужда да се строи и строителите дето съм вложил са топ 3 за последните 50 години история .Това е ...
                      Last edited by nkavrakov1982; 21.12.2023, 17:59.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                        Чудесен е примера: Германия 50% наематели : 50% собственици. Значи има още да качват имотите до 6500, след което доходите да догоня до 12 евро/час.
                        Само дето забравяш една малка, но важна подробност. В швабистан има социални жилищни корпорации кат Воновия, а в БГ няма, тук социалния елемент е настроението на хазяина и колко е склонен да отстъпи от новото повишение на наема, следователно наемателите ще са 70%, а собствениците само 30%.
                        Идеята ми е, че ако с 4000 лв минимална заплата и 50% наематели цените на квадрат са 6-7к евро в градове като пощенска картичка, какъв е шанса да достигнат 3к евро квадрата при 1000 лв минимална заплата в държава, в която всеки има някакъв имот и по чисто демографски причини продължава да получава още?

                        В никакъв случай не се моля за 70% срив - това ще повлече цялата държава, барабар с мен. Ама някой да ми купи три душегубки във Вадите и да реши да се пенсионира на 25 - хич не ми е мъчно за такива хитреци. Все още не се е родила схемата, при която тъпите и мързеливите си почиват, а умните бачкат и не се качват и те на влакчето.

                        Както неведнъж е коментирано в темата - тая дивотия с българските имоти така или иначе продължи твърде дълго и много, много тъпи хора изкараха на чист късмет пари, които в другите 204 държави не се изкарват от същото. Живи и здрави, ма келнера идва със сметката. Пак ще са на плюс, така че да не мрънкат много.
                        ​​​​​

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                          Минавам съвсем набързо да отбележа , че за годината ръста на цените на имотиту в Сф по моята основна справка е 8%
                          На желаните места / от мен/ ръста е 13%.

                          За съжаление това са неочаквани резултати от мен и съответно не взех тула през периода. Доходността ми от НЕтулата за годината ми е между 4 и 5%.
                          Това е горе долу ок спрямо намаляващата инфлация , но провал спрямо тежкото и единствено важно нещо.... т.е. не ме бива в прогнозите ...отново.:-(

                          Чесно немам идея какво ще е през следващата година . Уж на теория трябва и е крайно време тулата до обърне малко и в следващият момент се сещам, че само преди месец 1500 човека от ВМваре захлебиха между 50 и 200К доларес примерно от въздуха / покупката от Броадком/ . Дано да не решат да ги бухнат в тули....

                          Айде умната през следващата година :-)
                          Как така нямаш?! берджо рече МЯУ 2024та. (а знаеш, че докато кольо и берджо прогнозират спад, това означава, че отново ще има ръст)

                          Коментар


                          • Минавам съвсем набързо да отбележа , че за годината ръста на цените на имотиту в Сф по моята основна справка е 8%
                            На желаните места / от мен/ ръста е 13%.

                            За съжаление това са неочаквани резултати от мен и съответно не взех тула през периода. Доходността ми от НЕтулата за годината ми е между 4 и 5%.
                            Това е горе долу ок спрямо намаляващата инфлация , но провал спрямо тежкото и единствено важно нещо.... т.е. не ме бива в прогнозите ...отново.:-(

                            Чесно немам идея какво ще е през следващата година . Уж на теория трябва и е крайно време тулата до обърне малко и в следващият момент се сещам, че само преди месец 1500 човека от ВМваре захлебиха между 50 и 200К доларес примерно от въздуха / покупката от Броадком/ . Дано да не решат да ги бухнат в тули....

                            Айде умната през следващата година :-)

                            Коментар


                            • Пазарът на жилища в България през 2024 година ᐉ Новини от Fakti.bg - Имоти | ФАКТИ.БГ

                              Съотношението между търсене и предлагане ще бъде пропорционално

                              " Цените на качествените имоти в престижните квартали ще продължат да растат


                              но плавно – между 2% и 6% в рамките на първите 6-8 месеца от годината. Двустайните и тристайните апартаменти ще формират основния пазар в столицата, а в Пловдив продажбите на къщи ще бъдат ключов двигател.
                              Затворените комплекси и къщите


                              ще продължат да бъдат устойчив пазарен сегмент. Около София пазарът се движи основно от къщи на 20-30 км от южната или северната тангента. Клиентите са най-често млади семейства, които търсят самостоятелни къщи с 3-4 спални и достатъчно големи дворове. Това, което е важно за клиентите, е добрият достъп до столицата, така че да могат лесно да стигнат с автомобилите си до учебните заведения на децата и местоработата си. Предпочитани са районите на Герман, Бистрица, но и Гурмазово, Иваняне, Мрамор, Кокаляне."


                              ФАКТ!


                              ===2059===

                              Това са платени брокерски статии, нали драги перонци?


                              ===2059===

                              Плавните 2%-6%, всъщност ще са 10%-15% (пак плавни), но не е сега времето да плашим стадото.
                              Last edited by два_таралежа; 21.12.2023, 17:07.

                              Коментар


                              • Един-два огледа не стигат - купувачите на жилища у нас не бързат с покупките - Investor.bg
                                Един-два огледа не стигат - купувачите на жилища у нас не бързат с покупките


                                Цените на качествените имоти ще продължат да растат, но продавачите в ниския сегмент ще трябва да правят компромиси с цената, сочи прогноза

                                ===2059===

                                Амааа... Как така?! Уж не бързат, пък цените...

                                ===2059===

                                под статията по-интересни и забавни са коментарите на печално известни зазидани форумни герои.
                                Last edited by два_таралежа; 21.12.2023, 16:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X