IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    и не се облага с данъци !!!

    имотите не знам дали всички общини или само някои започнаха да ги облагат и на акт15 разни недовършени
    Не са на акт15, 3 години след акт 14 почват да събират данъци без значение дали си завършил или не. Това спомен преди 3 години като се занимавах да строя една къща. След това нямам инфо.

    В другите новини - банките ги пълнят с все повече кеш и депозити, още повече ликвидност за кредити на ниски лихви. https://novini.bg/biznes/finansi/811870

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      в игърътъ си
      а що не ги взе и да ги наместиш у акции на 30-40%
      ...да речем
      .4% е рентата.Капиталовата е много повече.преди 3 години ме оферираха на 1700 сега на 3000.сметай сам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

        Какво значи закъсали?Това е ликвиден пазар.Продава се за 1 ден.Фондовете изкупуват неограничено
        Те селяците не знаят фондове. Местните земеделци гледат да лапнат на някои земята.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          съм безкрайно озлобен към държавата БГ. Ако не си златар, комбайнер-измамник, укривател на данъци или наследник - си гола вода.. Убеждавам се всеки божи ден в това.
          Прав си джонка.
          Last edited by X_Y; 13.11.2023, 10:23.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Аз се изненадах че той се обади и ми прати по мейла да подпишем нов договор за 120 лв. Миналата година взех по 80. Но знае че няма да продам, не ме оферира, а и те гледат да купят доста под пазара от закъсали. Но аз имам спец в Плевен, мой приятел който се занимава с изкупуване и продаване на земеделски земи без да обработва земя, та знам доста неща.
            Какво значи закъсали?Това е ликвиден пазар.Продава се за 1 ден.Фондовете изкупуват неограничено

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              и не се облага с данъци !!!

              имотите не знам дали всички общини или само някои започнаха да ги облагат и на акт15 разни недовършени
              Въпрос на Общински решения е. И аз платих 1,80 лв данък за новия апарт все още без акт 16.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                абе тя и къщата на фиш-фиша уж трябва да е тройно ама виж за колко ти я дадоха
                при ЗЗ също има предел и слаба година мъчи доста арендатори.

                това, което шареха миналата година пролетта не е това което ще шарят сега.
                Със земята всичко се променя всяка година. Те добре го знавт, а имат буфер, а и субсидии, няма да полакомеят да пестят от наеми щом прибират милиони. А къщата на Фиш-Фиш мога в момента да и взема 40К€ отгоре. Беше засилена не от продавача, а от местен брокер. Но с личен контакт и усилия къщата да е жус откъм правна страна се разбрахме.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                  4% и няма никакви разходи.Освен това не се призвежда за разлика от апартаментите.
                  в игърътъ си
                  а що не ги взе и да ги наместиш у акции на 30-40%
                  ...да речем
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                    4% и няма никакви разходи.Освен това не се призвежда за разлика от апартаментите.
                    и не се облага с данъци !!!

                    имотите не знам дали всички общини или само някои започнаха да ги облагат и на акт15 разни недовършени
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                      Земеделската земя е друга бира.И аз взех по 120 лв на декар.Даже бях учуден защото миналата година дадоха по 70. Арендатора ме оферира да му я продам по 3000лв. ама засега изчаквам.
                      Аз се изненадах че той се обади и ми прати по мейла да подпишем нов договор за 120 лв. Миналата година взех по 80. Но знае че няма да продам, не ме оферира, а и те гледат да купят доста под пазара от закъсали. Но аз имам спец в Плевен, мой приятел който се занимава с изкупуване и продаване на земеделски земи без да обработва земя, та знам доста неща.
                      Last edited by bulgarian lev; 12.11.2023, 23:52.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Те, повечето са роми и арменци, не са бледолики българи.
                        пак си ударил 2-3 евтини питиета... аман

                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          и колко се връзва доходността?
                          4% и няма никакви разходи.Освен това не се призвежда за разлика от апартаментите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Не е вярно. Тази която съм взел е в момента към 2800-3000.
                            абе тя и къщата на фиш-фиша уж трябва да е тройно ама виж за колко ти я дадоха
                            при ЗЗ също има предел и слаба година мъчи доста арендатори.

                            това, което шареха миналата година пролетта не е това което ще шарят сега.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                              Земеделската земя е друга бира.И аз взех по 120 лв на декар.Даже бях учуден защото миналата година дадоха по 70. Арендатора ме оферира да му я продам по 3000лв. ама засега изчаквам.
                              и колко се връзва доходността?
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Те, повечето са роми и арменци, не са бледолики българи.
                                нАчи, вОда с кОфата ще им лискам всяка сутрин, да им врЪви
                                само да се изнасят към рая на земята швабистан, швеция, франция и къде им е кеф

                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X