IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

    Не става така вече:
    (5) (Нова - ДВ, бр. 98 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) Данъкът по ал. 1 се дължи и в случаите, когато в двегодишен срок от завършването на сградата в груб строеж, съответно - в едногодишен срок от съставяне на констативен акт по чл. 176, ал. 1 от Закона за устройство на територията, сградата не е въведена в експлоатация или не е издадено разрешение за ползване.
    Може, не споря. Но още нямам 2 години от грубия строеж.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

      Същевременно, доходите от работна заплата ще се увеличат шоково с 19.61% още от първия ден на новата година.
      Шоково се увеличават осигуровките на пишман бизнесмените които се осигуряват на минимума

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

        Същевременно, доходите от работна заплата ще се увеличат шоково с 19.61% още от първия ден на новата година.
        минималната заплата се качва , за да се фалира малкия и част от средния бизнес

        Коментар


        • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

          Ако имаш кредит, очаквай да получиш смс с известие за ново намаление на лихвите . Съвсем скоро ще го получиш. В една от банките е с 0.4% от следващия месец. От 2.5% на 2.9% . При това на отпуснат вече кредит, за новите шарани, условията сигурно ще са различни, ако вече не са.
          Същевременно, доходите от работна заплата ще се увеличат шоково с 19.61% още от първия ден на новата година.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

            Не става така вече:
            (5) (Нова - ДВ, бр. 98 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) Данъкът по ал. 1 се дължи и в случаите, когато в двегодишен срок от завършването на сградата в груб строеж, съответно - в едногодишен срок от съставяне на констативен акт по чл. 176, ал. 1 от Закона за устройство на територията, сградата не е въведена в експлоатация или не е издадено разрешение за ползване.
            Съгласен.Явно съм пропуснал промените в закона.Преди масово не се плащаше ,затова са го променили.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Да, собственик на идеални части от земята съм. Но за 6 месеца от миналата година говоря, купих го май месец 2022. И тези 1,80 платих Март т.г. Значи не дължа данък сгради за този имот. Той собственика на сградата затова и не припира за акт 16, оборудва си апартите и ги гласи за наем да потече и тогава да плаща данъци.
              Не става така вече:
              (5) (Нова - ДВ, бр. 98 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) Данъкът по ал. 1 се дължи и в случаите, когато в двегодишен срок от завършването на сградата в груб строеж, съответно - в едногодишен срок от съставяне на констативен акт по чл. 176, ал. 1 от Закона за устройство на територията, сградата не е въведена в експлоатация или не е издадено разрешение за ползване.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                Ми не са благотворителни - печалбата на банките била рекордна, мисля че 80% повече от миналата година в друга новина мернах.
                Та има още на къде да ходят лихвите надолу за съжаление.

                Ето тук първия линк да не съм голословен - https://www.capital.bg/biznes/finans...kacha_s_80_do/
                Ако имаш кредит, очаквай да получиш смс с известие за ново намаление на лихвите . Съвсем скоро ще го получиш. В една от банките е с 0.4% от следващия месец. От 2.5% на 2.9% . При това на отпуснат вече кредит, за новите шарани, условията сигурно ще са различни, ако вече не са.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                  Е да де, те фондовете са изкупвачи на земя.
                  Познавам човека, каза че искали много пари.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev1111

                    Не е така.Имаш задължение да пащаш данък ако живееш в имот без акт 16.
                    Ами ако не живееш. Не знам как е, питам.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev1111

                      Не е така.Имаш задължение да пащаш данък ако живееш в имот без акт 16.
                      Кое не е така? Сега проверих, всъщност са две години след етап груб строеж(акт 14).
                      Закон за местни данъци и такси чл. 14 ал.2
                      Дори няма да подаваш защото данъчното го уведомяват и направо почват да ти текат данъците след 2г.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Бе нали онзи ден видях три баби ит едно Кнежанско село, носеха си документите при изкупвач на земя.
                        Е да де, те фондовете са изкупвачи на земя.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                          Верояно си платил данъка на прилежащата земя. Малка идеална част. За апрт нема ка да е само 1,80
                          Да, собственик на идеални части от земята съм. Но за 6 месеца от миналата година говоря, купих го май месец 2022. И тези 1,80 платих Март т.г. Значи не дължа данък сгради за този имот. Той собственика на сградата затова и не припира за акт 16, оборудва си апартите и ги гласи за наем да потече и тогава да плаща данъци.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                            Ми не са благотворителни - печалбата на банките била рекордна, мисля че 80% повече от миналата година в друга новина мернах.
                            Та има още на къде да ходят лихвите надолу за съжаление.

                            Ето тук първия линк да не съм голословен - https://www.capital.bg/biznes/finans...kacha_s_80_do/
                            няма да ходят надолу
                            доста бизнес почва да се задъхва и се усеща
                            в такива условия банките няма да раздават през широки пръсти

                            в сектор земеделие ще имат ядове
                            в сектор ВЕИ също ще имат ядове
                            има и други но те напролет

                            ПП преди време имахме спор с колеги тук - зачети как банките осчетоводяват новоотпуснатите кредити и как се отразява на печалбата им. Рекордните печалби са именно до голяма степен от рекордното отпускане на нови кредити.
                            Last edited by bertram; 13.11.2023, 00:22.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                              Е как да не знаят.Требе да са много тъпи.Те фондовете яко се рекламират.Едва ли има балъци да се минат да продадат на половин цена
                              Бе нали онзи ден видях три баби ит едно Кнежанско село, носеха си документите при изкупвач на земя.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Въпрос на Общински решения е. И аз платих 1,80 лв данък за новия апарт все още без акт 16.
                                Верояно си платил данъка на прилежащата земя. Малка идеална част. За апрт нема ка да е само 1,80

                                Коментар

                                Working...
                                X