IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

    Да, жалка картинка! Както някой тук във форума се изказваше - “тепърва ще има рев”. Но много хора не осъзнават, че за настоящата ситуация са виновни както едните (брокери, строители, банки), така и другите, в лицето на купувачите и техните глупави решения. Така, че сега да не плачат и мрънкат като …. Да стискат бузи и да търпят!
    Изработили са си заплатите за 10-20г. напред и са ги получили . Всичко е точно .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
      То е възможно, ама някакси надушвам човек, който си прави майтап с положението на IT-тата.
      Прекалено си мнителен, не вярвам някой да си губи времето и да пише толкова обстоятествено подобна ситуация. Какво би спечелил освен загуба на време? Както и да е, скоро ще се разбере дали е истина.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

        "Имал 6 апартамента" от цитата е малко грешно твърдение
        Той има дългове,апартаментите са на банката
        За неразбралите, собствеността си е твоя а банката държи ипотеката. Сега, разбирам да го пише някой от Столипиново, ама уж нормален човек, в инвестиционенн форум да го твърди, несериозно ми се вижда.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

          Защо да не е реален човек?
          И тук във форума има един колега ИТ, който постоянно се хвали и може би вече има над 6 апартамента и всичките с ипотечка.
          То е възможно, ама някакси надушвам човек, който си прави майтап с положението на IT-тата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

            Защо да не е реален човек?
            И тук във форума има един колега ИТ, който постоянно се хвали и може би вече има над 6 апартамента и всичките с ипотечка.
            "Имал 6 апартамента" от цитата е малко грешно твърдение
            Той има дългове,апартаментите са на банката
            И тези дългове в момента се увеличават,понеже парите поскъпват,а камилчето не може да се усети.
            И не само това,а и нищо не може да направи.Банката вече си го е вързала

            И сме единствената страна в ЕУ без личен фалит,което също надува балони ,понеже за банката няма почти никакви рискове и дават кредити на поразия и на Сулъо и Пулъо от Радомир.Риска е само за кредитополучателя.А без личен фалит това означава заробване до живот !
            Last edited by aleks262; 05.12.2023, 10:11.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

              Кавръков, да не си го писал ти това нещо? Ако си ти, наистина е хумористично. А ако не си ти и му вярваш, какво да си мисля за уменията ти за преценка? Имал къща и 6 апартамента на лизинг + "(итс со ридикилъс)"? Може би вярваш само и само за да натриеш носовете на хората, които купуваха предните години и помогнаха за вдигането на цените, да се прецакат, да им изкарат апартаментите ЧСИ-та и да споделят, каква глупост са направили а ти колко си бил умен и далновиден като не си купил.
              Защо да не е реален човек?
              И тук във форума има един колега ИТ, който постоянно се хвали и може би вече има над 6 апартамента и всичките с ипотечка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                https://justpaste.it/1kvv4 VM Ware съкращения !!

                Като теглихте кредити и си мислехте че сте вечни ни ривахте !
                anonymous · 4h Здравейте колеги, искам да споделя нещо с вас. Не искам да ме съжалявате или подигравате. Просто искам да споделя каква беше и каква е ситуацията и среда на ИТ пазара в бг сега.
                От няколко месеца нетърпимо. Изпадам в нервни кризи, паникатаки и депресии. Пиша това защото знам, че не е само при мен, а и при други колега, но те не споделят. Искам да знаете, че не сте сами.
                Да не говорим за фактора, че повечето от тези хора имат кредити. Не, не са повечето – всички сме с кредити! Дори аз самия още изплащам италианските плочки в банята на къщата където живея. Ами другите апартаменти, ами колата? Всичко е на лизинг. Ами социалните придобивки. Вие осъзнавате ли, че тези хора, които днес са ТОП 0.1% -1% от ИТ елита на София ще трябва да се съревновават на интервюта с разни новобранци, които току що са завършили академията на Наков. Аз съм на 47 години имам 2 деца, къща и 6 апартамента и всичко ми е на кредит, лизинг и ипотека. Ако по някакво чудо божие въпреки, че съм атеист остана на работа ще трябва да ходя на работа като китайско робче от 9 до 18 в офис всеки ден (итс со ридикилъс).
                Да живеят съкращенията във VM Ware!!!
                Малките джендъри криза не видели и веднага паник атаки получават
                Кавръков, да не си го писал ти това нещо? Ако си ти, наистина е хумористично. А ако не си ти и му вярваш, какво да си мисля за уменията ти за преценка? Имал къща и 6 апартамента на лизинг + "(итс со ридикилъс)"? Може би вярваш само и само за да натриеш носовете на хората, които купуваха предните години и помогнаха за вдигането на цените, да се прецакат, да им изкарат апартаментите ЧСИ-та и да споделят, каква глупост са направили а ти колко си бил умен и далновиден като не си купил.
                Last edited by aleks262; 05.12.2023, 10:08.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

                  Да, жалка картинка! Както някой тук във форума се изказваше - “тепърва ще има рев”. Но много хора не осъзнават, че за настоящата ситуация са виновни както едните (брокери, строители, банки), така и другите, в лицето на купувачите и техните глупави решения. Така, че сега да не плачат и мрънкат като …. Да стискат бузи и да търпят!
                  "Около мен доста хора търсят работа, впечатленията ми са, че в момента фирмите масово търсят общаци - обява за фронтенд, на интервюто половината въпроси за бази данни и сървъри. И на въпроса "на тази позиция какво точно ще се очаква от мен, та ме питате толкова въпроси от този сорт?" отговора е "ами искаме да придобием цялостно впечатление какво точно можете, не е изключено и такива умения да ни потрябват". Оставам с впечатлението, че бюджетите се свиват доста и всеки търси човек, който да може да запълва всякакви дупки, а не да е добър в конкретна област. И от кандидатите най-голямо предимство има този, който е поискал най-малко пари."

                  https://www.bg-mamma.com/?topic=804978.1335
                  Last edited by unimog; 05.12.2023, 09:12.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    не си много прав
                    мисля си, че 2024-та ще е година, в която Краси Петров ще е много желан гост в икономически предавания.
                    втората половина на 2024-та
                    Разбира се, руската пропаганда има доста широко медийно присъствие и винаги ще се намери място за още един неин представител.
                    Дори и в Investor този човек е разпространявал опорните си точки1. Все пак, защо горивата не достигнаха до 4.50 лева през 2022 година, така както беше пророкувано от русофилското гуру?
                    Що се отнася до имотите - от 2012 година същата личност винаги излиза с напълно погрешни прогнози (съвсем целенасочено), какво ще се случи през 2024 година?

                    1. dnes.bg

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Хаха, Каврък, какво ги чака само наперените ИТ-та в БГ..ако знаеш...Хем секторът е закъсал здраво в глобален мащаб, хем точно БГ дестинацията е свръхскъпа и нерентабилна в момента, за джуниъри пък позициите вече дефакто се закриват почти на 100% заради чат-жипитито...Всяко нещо си има начало и край и ако не си гъвкав - загиваш. Митето от канцеларията вече го е забелязал - предполагам служебните бележки които издава са в пъти повече...Поне за неговия хляб не съм притеснен, ще има да издава бележки до закриването на фирмата му в БГ, хахаха.
                      Вие, нали бяхте собственик на ИТ фирма в Германия?!? Подчертаното са пълни глупости, които може да ги говори човек, който изобщо не е в материята.

                      Индийци, индийци брат, отварят офис в България, че им по-евтино....
                      https://timesofindia.indiatimes.com/.../104996493.cms

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        Така е ,купувачите също са основния фактор за захранване на манията
                        Купувачите нищо не са виновни.Може би само за това ,че са тъпи и финансово неграмотни.Те са уловената риба.
                        Те не са виновни,че са манипулирани от държавата и най-вече от банките ,които ги искат за роби до живот.
                        А основния фактор е хипер евтиното кредитиране и нищо друго.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

                          Да, жалка картинка! Както някой тук във форума се изказваше - “тепърва ще има рев”. Но много хора не осъзнават, че за настоящата ситуация са виновни както едните (брокери, строители, банки), така и другите, в лицето на купувачите и техните глупави решения. Така, че сега да не плачат и мрънкат като …. Да стискат бузи и да търпят!
                          Така е ,купувачите също са основния фактор за захранване на манията .Вечната вяра че ще има работа,ще има пари,вечното парти,е на им сега вечно парти.Някой ще каже да де ама то е лошо за всички и е така и не е така защото за нас ,за потребителите за всички ни ,е важно да имаме ниски цени ,не само за имотите ,за всичко е нужно самолета да се приземи.
                          Мекото кацане е като еднорозите ,всеки е чувал за тях но никой не ги е виждал.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            https://justpaste.it/1kvv4 VM Ware съкращения !!

                            Като теглихте кредити и си мислехте че сте вечни ни ривахте боклуци !

                            anonymous · 4h Здравейте колеги, искам да споделя нещо с вас. Не искам да ме съжалявате или подигравате. Просто искам да споделя каква беше и каква е ситуацията и среда на ИТ пазара в бг сега.

                            От няколко месеца нетърпимо. Изпадам в нервни кризи, паникатаки и депресии. Пиша това защото знам, че не е само при мен, а и при други колега, но те не споделят. Искам да знаете, че не сте сами.

                            Последните 15 години съм работил само в една фирма, но никога не съм имал нужда да я сменям. Глобален лидер на пазара с виртуализации. Изкачвал съм се по корпоративната стълбица с много труд, усилия и понякога компромиси. Винаги съм смятат, че това е моето второ семейство. За този не малък период аз успях да израсна не само като позиция и като знания, но и финансово. Имах уникалната възможност да работя с много различни креативни и изключително интелигенти хора по целия свят. Чести ходих в командировки в САЩ. Аз и моите колеги бяхме надъхани и с усещане, че променят света. Имаше спирит във всичко, което правихме. Факт, работеше се много, но хората бяха най-добрите от добрите. Това не беше обикновена ИТ корпорация. Ние имахме велюс, култура, ценности. Бяхме отворени към всички. Приемахме различните и променяхме света. Всеки ден! Всеки ден, докато не ни купиха комунистите от Китай. Да, така е. За жалост европейската комисия одобри инвазията на китайците в ЕС. Както винаги става, когато дойдат комунистите започва унищожението.

                            До края на месеца вероятно ще стане и официално. Да, вярно е! Ще има съкращения. Да, вярно е! Китайците ще ни унищожат! Буквално! Една работеща и добре смазана машина. В момента цепят екипите и режат живо месо. Плаче ми се. Всичко е минало през ръцете ми там. Плановете са за повече от 2/3 съкращение. Вие осъзнавате ли за какво говорим изобщо? 1500 човек на улицата. Продукти като (CBSBU) Карбон Блек отиват в кофата. Топ 0.1% от ИТ експертите с бг си отиват вкъщи. Не! НЕ е хоум офис. Отиват си вкъщи. Да! Ставаме безработни! Осъзнавате ли за какво говорим? Интервюта, нови колеги нови продукти, нови неща??? И всичко това заради китайската комунистическа партия. Заради гадните комунисти!
                            CIBG – 300 човека остават 37 само съпорт
                            MAMBG -400 човека остават 100 само съпорт
                            NSBU -500 човека остават 90 само съпорт
                            Customer Experience - всички

                            Да не говорим за фактора, че повечето от тези хора имат кредити. Не, не са повечето – всички сме с кредити! Дори аз самия още изплащам италианските плочки в банята на къщата където живея. Ами другите апартаменти, ами колата? Всичко е на лизинг. Ами социалните придобивки. Вие осъзнавате ли, че тези хора, които днес са ТОП 0.1% -1% от ИТ елита на София ще трябва да се съревновават на интервюта с разни новобранци, които току що са завършили академията на Наков. Китайците унищожават елита на нацията. 44та година руснаците унищожиха цвета на нацията днес 23та година китайците ще унищожат цвета на нацията. Аз съм на 47 години имам 2 деца, къща и 6 апартамента и всичко ми е на кредит, лизинг и ипотека. Ако по някакво чудо божие въпреки, че съм атеист остана на работа ще трябва да ходя на работа като китайско робче от 9 до 18 в офис всеки ден (итс со ридикилъс). Четирите петъка свободни в годината отиват в кофата, акциите на префенциални цени отиват в кофата, допълнителни пари за техника отиват в кофата. Кар полисито отива в кофата. Премахват маковете ще се ползват някакви леновота, махат плащането на сметката на телефона. Не, не мога, отказвам да го приема. Знам, че много мои колега са така. Дръжте се, силни сме. С позитивно мислене ще успеем

                            65 visits · 4 online


                            Да живеят съкращенията във VM Ware!!!

                            Малките джендъри криза не видели и веднага паник атаки получават
                            Да, жалка картинка! Както някой тук във форума се изказваше - “тепърва ще има рев”. Но много хора не осъзнават, че за настоящата ситуация са виновни както едните (брокери, строители, банки), така и другите, в лицето на купувачите и техните глупави решения. Така, че сега да не плачат и мрънкат като …. Да стискат бузи и да търпят!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              https://justpaste.it/1kvv4 VM Ware съкращения !!

                              Като теглихте кредити и си мислехте че сте вечни ни ривахте !
                              Е чак такива епитети, нека изтрезнеят, ще се оправят, за кадърни ще се намери работа. СофтУни-то обаче ще му секнат приходите, на много хора им размътиха главите със IT мантрата.
                              Last edited by aleks262; 05.12.2023, 10:02.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://justpaste.it/1kvv4 VM Ware съкращения !!

                                Като теглихте кредити и си мислехте че сте вечни ни ривахте !

                                anonymous · 4h Здравейте колеги, искам да споделя нещо с вас. Не искам да ме съжалявате или подигравате. Просто искам да споделя каква беше и каква е ситуацията и среда на ИТ пазара в бг сега.

                                От няколко месеца нетърпимо. Изпадам в нервни кризи, паникатаки и депресии. Пиша това защото знам, че не е само при мен, а и при други колега, но те не споделят. Искам да знаете, че не сте сами.

                                Последните 15 години съм работил само в една фирма, но никога не съм имал нужда да я сменям. Глобален лидер на пазара с виртуализации. Изкачвал съм се по корпоративната стълбица с много труд, усилия и понякога компромиси. Винаги съм смятат, че това е моето второ семейство. За този не малък период аз успях да израсна не само като позиция и като знания, но и финансово. Имах уникалната възможност да работя с много различни креативни и изключително интелигенти хора по целия свят. Чести ходих в командировки в САЩ. Аз и моите колеги бяхме надъхани и с усещане, че променят света. Имаше спирит във всичко, което правихме. Факт, работеше се много, но хората бяха най-добрите от добрите. Това не беше обикновена ИТ корпорация. Ние имахме велюс, култура, ценности. Бяхме отворени към всички. Приемахме различните и променяхме света. Всеки ден! Всеки ден, докато не ни купиха комунистите от Китай. Да, така е. За жалост европейската комисия одобри инвазията на китайците в ЕС. Както винаги става, когато дойдат комунистите започва унищожението.

                                До края на месеца вероятно ще стане и официално. Да, вярно е! Ще има съкращения. Да, вярно е! Китайците ще ни унищожат! Буквално! Една работеща и добре смазана машина. В момента цепят екипите и режат живо месо. Плаче ми се. Всичко е минало през ръцете ми там. Плановете са за повече от 2/3 съкращение. Вие осъзнавате ли за какво говорим изобщо? 1500 човек на улицата. Продукти като (CBSBU) Карбон Блек отиват в кофата. Топ 0.1% от ИТ експертите с бг си отиват вкъщи. Не! НЕ е хоум офис. Отиват си вкъщи. Да! Ставаме безработни! Осъзнавате ли за какво говорим? Интервюта, нови колеги нови продукти, нови неща??? И всичко това заради китайската комунистическа партия. Заради гадните комунисти!
                                CIBG – 300 човека остават 37 само съпорт
                                MAMBG -400 човека остават 100 само съпорт
                                NSBU -500 човека остават 90 само съпорт
                                Customer Experience - всички

                                Да не говорим за фактора, че повечето от тези хора имат кредити. Не, не са повечето – всички сме с кредити! Дори аз самия още изплащам италианските плочки в банята на къщата където живея. Ами другите апартаменти, ами колата? Всичко е на лизинг. Ами социалните придобивки. Вие осъзнавате ли, че тези хора, които днес са ТОП 0.1% -1% от ИТ елита на София ще трябва да се съревновават на интервюта с разни новобранци, които току що са завършили академията на Наков. Китайците унищожават елита на нацията. 44та година руснаците унищожиха цвета на нацията днес 23та година китайците ще унищожат цвета на нацията. Аз съм на 47 години имам 2 деца, къща и 6 апартамента и всичко ми е на кредит, лизинг и ипотека. Ако по някакво чудо божие въпреки, че съм атеист остана на работа ще трябва да ходя на работа като китайско робче от 9 до 18 в офис всеки ден (итс со ридикилъс). Четирите петъка свободни в годината отиват в кофата, акциите на префенциални цени отиват в кофата, допълнителни пари за техника отиват в кофата. Кар полисито отива в кофата. Премахват маковете ще се ползват някакви леновота, махат плащането на сметката на телефона. Не, не мога, отказвам да го приема. Знам, че много мои колега са така. Дръжте се, силни сме. С позитивно мислене ще успеем

                                65 visits · 4 online


                                Да живеят съкращенията във VM Ware!!!

                                Малките джендъри криза не видели и веднага паник атаки получават
                                Тоя не знае кой ги е купил.Broadcom е американска корпорация.CEO-то е етнически китаец от Сингапур ама американски гражданин.Явно затова се бърка.
                                https://finance.yahoo.com/quote/AVGO?p=AVGO
                                Last edited by aleks262; 05.12.2023, 10:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X