IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
    Понижителите: -50%
    Повишителите: +15%

    НВ пазарЯ: реалността
    Неподходяща ти е справката. За теб е подходящо да гледаш подобни имоти - да имаш ориентир колко ти струва кофторчето:

    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...exr&f1=1&fe7=1

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Образованието няма нищо общо със предприемачството ,и шансовете да направиш пари ,даже и на фондовите пазари хората десто са чели,чели пак може да нямат успех и тези дето имат нюх да са по успешни .
      Относно другото пазара решава на кой какво ,колко и така нататък ,даже и в частност за ИТ ако говорим минаха много години и няма как очакваш че тоя бизнес вечно ще генерира добри заплати ,като всеки бизнес има насищане и регулации и на пазара на труда и на това на кой колко ще се плаща .
      Глей ко стаа тука: https://technews.bg/article-156231.h...U8nQKZVW82JfRI

      Това в комбинация с квантова машина + АИ става отличен търговец. Ще съсипе борсите за нула време.

      Добре, че имотите не са в онлайн търговията.
      Last edited by два_таралежа; 05.12.2023, 15:40.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Когато един образован кадър започне да получава адекватно заплащане за труда си, тогава може да се върнем на челните места. Докато Бай Пешо плочкаджията ти реди теракот накриво, и за седмица взема месечния доход на квалифициран кадър, няма как да очакваш различен резултат.
        Образованието няма нищо общо със предприемачството ,и шансовете да направиш пари ,даже и на фондовите пазари хората десто са чели,чели пак може да нямат успех и тези дето имат нюх да са по успешни .
        Относно другото пазара решава на кой какво ,колко и така нататък ,даже и в частност за ИТ ако говорим минаха много години и няма как очакваш че тоя бизнес вечно ще генерира добри заплати ,като всеки бизнес има насищане и регулации и на пазара на труда и на това на кой колко ще се плаща .

        Коментар


        • Понижителите: -50%
          Повишителите: +15%

          НВ пазарЯ: реалността

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            IT-тата са под същата угроза за загуба на работни места, както са кол центровете и бръснарниците. ИИ ще помете всичко. Представата за IT-специалист е доста превратна. Някога се създаваха компютрите и софтуера за тях. Тогава това беше технологична революция. В рамките на един век се появиха квантовата физика, полупроводниците и метрото в София. Сега всичко е конфекция и ширпотреба, макар и високотехнологична. Няма нови революционни направления, каквото би било квантовият компютър, например. Все по-малко хора ще бъдат заети в тази сфера. Ще има клъстери по места, предимно по поречието на Янд дзъ. Останалите ще са на социални помощи и транквиланти. Спасението ще бъде в някое природно бедствие от глобален мащаб, за да може животът да рестартира отново, както е било и с нас преди десетки хиляди години. Стригането на овце ще стане най-добре платената работа. Затвореният комплекс ще включва курник, обор, сеновал и колиба. Цените на имотите ще бъдат такива, че никой няма да спи по подлези и под мостове. Неравенството ще бъде ликвидирано, деца и животни ще проплакват на едно място. Докато не се появи първият брокер. Той ще издигне курника в култ и ще настане масова психоза. Строителството на курници ще изпреварва броя на животните. Ще има празни курници, на които предприемчиви индивиди ще заковат вратите с пирони. Това ще бъдат първите наченки на финансова култура. Човекът е преди всичко културен феномен.
            Много тънко чувство за хумор. Под формата на разказче си казал доста истини. Хареса ми. Подобно мисля и аз, но историята показва, че обикновено не се сбъдват прогнозите на футуристите или се сбъдват с голямо закъснение. Ядрени летящи коли, вестници, които се печатат вкъщи (това го има), пътешествия до планети от нашата система, които не се сбъднаха, забавиха или нямат шанс... Може да не видим в този живот толкова голяма промяна колкото си описал.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Така ли? А защо преди 10 год една бамка ми продаде имот на "собственик"?
              Хихи, Бетич, случва се фонд на банка или банка да изкупи през ЧСИ-то някой имот, от предишния собственик и ЧСИ да и преведе парите от търга но в повечето случаи не е така. Я кажи дословно в НА кой е вписан за продавач и ще се съглася ако е банка.

              Коментар


              • 10 до 20% спад в цените отчитат брокерази в Пловдив
                Това са и моите лични впечатления.
                На някой със сделка преди 10г може да му се привиждат ръстове,но реалността е ,че пазара вече е по пързалката.И ако направят една реална сделка някога ,ще го разберат и от опит


                https://www.plovdiv24.bg/novini/plov...po-sta-1921331

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Така ли? А защо преди 10 год една бамка ми продаде имот на "собственик"?
                  Бетерчо, на лъжата краката са тънки

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                    Ти ще имаш ли стимул да учиш неща по програма от които ползата ти е точно 0?

                    Че голяма част от младежта е мързелива, спор няма. Но който е малко по-прозорлив, ще види, че мързела не е натурален, а е продукт от неефективността на системата. Това включва и несправедливостта в заплащането и дисбалансите между различните сектори. Което води до още по-голям дефицит и съответно разтваряне на ножицата между доходите.

                    Така, че вървим като тока - отново по пътя на най-ниското съпротивление. Заклемявайки младежите, без да отчитаме сериозните пропуски в системата. Коне с капаци.
                    Наскоро случайно на спирката дочух разговор на 2-ма студенти.

                    Единият беше от провинцията с маркови спортни дрехи и тънко, златно синджирче. Каза, че изкарвал по 2500 лв от правене на сандвичи и слугуване в някакво заведение и отделно му изпращали 2000 лв родителите му. Имал и приятелка, която го разсеяла и направил ПТП наскоро. Струва ми се, че искаше да се изтъкне и малко си преувеличи доходите.

                    Другият също се хвалеше, че някаква го омаяла.

                    И по мое време имаше предмети, от които няма особен смисъл, но бяха включени в програмата. И преподаватели, които претупваха нещата и не се стараеха.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                      PISA: Българските ученици са на последно място по математика в ЕС, а по четене - на предпоследно

                      https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/16411604

                      Зависи какви са тестовете. Може да са нагодени според тамошните образователни програми и съвсем естествено стават неприложими към нашата образователна система. Нашите ученици може да са много добри в четенето между редовете, а пък PISA е само за редовете. С математиката е същата работа - питат примерно колко е 2 плюс 2. Ония отговарят директно, бъркайки си в носовете, а нашите възпитаници на Теодосиий Теодосиев търсят 2Int{f(x)}dx за f(x)=x^2 и х=1 и да нямат време да си бръкнат в носа. Така че нека бъдем малко по-критични към всяка такава наивна информация, която ни изкарва най-големите дебили в зоопарка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                        За неразбралите, собствеността си е твоя а банката държи ипотеката. Сега, разбирам да го пише някой от Столипиново, ама уж нормален човек, в инвестиционенн форум да го твърди, несериозно ми се вижда.
                        Така ли? А защо преди 10 год една бамка ми продаде имот на "собственик"?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                          PISA: Българските ученици са на последно място по математика в ЕС, а по четене - на предпоследно

                          https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/16411604

                          Когато един образован кадър започне да получава адекватно заплащане за труда си, тогава може да се върнем на челните места. Докато Бай Пешо плочкаджията ти реди теракот накриво, и за седмица взема месечния доход на квалифициран кадър, няма как да очакваш различен резултат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Аз имам фрилансърска работа от 1999 г. (тя ми е допълнителна работа), от която съм изкарал много пари.

                            Обаче поръчките са нередовни, понякога има много и аз търся подизпълнители, понякога няма и за мен. И не разчитам много на нея, освен това ми изяжда от свободното време.

                            Дали е вярно това, че в днешно време студентите в БГ масово не учат, а следването им е между другото?
                            Ти ще имаш ли стимул да учиш неща по програма от които ползата ти е точно 0?

                            Че голяма част от младежта е мързелива, спор няма. Но който е малко по-прозорлив, ще види, че мързела не е натурален, а е продукт от неефективността на системата. Това включва и несправедливостта в заплащането и дисбалансите между различните сектори. Което води до още по-голям дефицит и съответно разтваряне на ножицата между доходите.

                            Така, че вървим като тока - отново по пътя на най-ниското съпротивление. Заклемявайки младежите, без да отчитаме сериозните пропуски в системата. Коне с капаци.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

                              Да, жалка картинка! Както някой тук във форума се изказваше - “тепърва ще има рев”. Но много хора не осъзнават, че за настоящата ситуация са виновни както едните (брокери, строители, банки), така и другите, в лицето на купувачите и техните глупави решения. Така, че сега да не плачат и мрънкат като …. Да стискат бузи и да търпят!
                              Както съм казвал и пак ще повторя - просто друсане на крушата, докато изпаднат гнилите круши. Сефте.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Аз съм се уредил като разносвач на пици.

                                Работата е динамична, пасвам идеално, заради опита ми със заявки и обработка на данни (разбирай, ясно да идентифицирам към коя роднинска линия се отправят призиви).
                                Също така съм наясно с Burn out-а, макар и не този по светофари и паркинги. Но в крайна сметка, това са си transferable умения.

                                Така, че ресторантьорите да се готвят за трансформация - клиентите да им станат служители. Все пак някой трябва да обслужва армията от домашни инвеститори, които неистово желаят краха на един от малкото светли сектори в държавата.
                                Аз имам фрилансърска работа от 1999 г. (тя ми е допълнителна работа), от която съм изкарал много пари.

                                Обаче поръчките са нередовни, понякога има много и аз търся подизпълнители, понякога няма и за мен. И не разчитам много на нея, освен това ми изяжда от свободното време.

                                Дали е вярно това, че в днешно време студентите в БГ масово не учат, а следването им е между другото?

                                Коментар

                                Working...
                                X