IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
    Приказката за гоУемото МЯУ.

    ===2039===


    През 2022 г. 2,8 на сто от брутния вътрешен продукт у нас е бил инвестиран в жилища при средно почти 6% в ЕС.

    Българина бил инвестирал само в тукли. (падна поредната опорка на мастъра-визионер)
    при отрицателен прираст на населението (естествен и изкуствен ) е много даже

    ПП повишителите пропускате нещо изключително съществено - за разлика от европа (цялата) у нас се строи брутално и с някой бутнат рушвет може да се застрои почти всяка избрана зона....в условия на имотен хайп това генерира колосални печалби на строители, крумпирани общински администрации, че и държавата (шараните ипотекари плащат дебело ДДС)...

    а Кристофор от уникредита се чуди защо държата бездейства - ами, за да приберат рушветите на общинско ниво, после ДДС-то за фиска, а след това данъци и такси...

    Last edited by bertram; 30.11.2023, 22:05.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

      Браво, Медуне!

      По-съгласен не бих могъл да бъда! Все едно аз съм го написал!

      Ламинирай горния текст на бай Лора, щото му трябват поне две десетилетия да го схване.

      пп
      А се чака да завали..................... И дан'се намокри!!
      При мен самозаблуда, изобщо отсъства, явно много си се заблудил. Аз си имам реални имоти и ме боли о.р. дали ще падат, дали не

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
        "През този период цените на жилищата у нас са се повишили с почти 70%, докато инфлацията е достигнала 23,5 на сто. През същия период наемите са се увеличили значително по-умерено – с 18,5%, т.е. под темпа на инфлацията."

        да преговорим ли, какво означава това за наемите?
        Няма нужда, Джери! Те ще си останат там, където са!

        А именно спрямо тях ще се актуализира и новата равновесна цена, тъй като наемите отговарят на реалната покупателна способност на хората, а не набалончените и хвърчащи във въздуха цени на имотето! (които се финансират с "чужди" пари, а именно - кредит)
        Last edited by Julius_BG; 30.11.2023, 21:46.

        Коментар


        • "През този период цените на жилищата у нас са се повишили с почти 70%, докато инфлацията е достигнала 23,5 на сто. През същия период наемите са се увеличили значително по-умерено – с 18,5%, т.е. под темпа на инфлацията."

          да преговорим ли, какво означава това за наемите?
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Аз пък докарвам по 26к Евра нетни при почти 50% данък, това без бонуси естествено. За 5-6 работни дни седмично. И плащам малко над 2к Евра наем. Не че е много, но специално на твоя бански приятел кофтора ще го купя с 2-3 брутни заплати,ако изобщо струва над 100к Евра една колиба в тази кочина там. Каквото имам като имоти - имам. Никога няма да дам нещо под наем, просто защото за няколкостотин Евро не си струва усилието. Имотите от ДС-то няма да се пипат, евентуално обмислям някои благотворителни неща покрай тях. Ще видим, има време. Дотогава ще стоят празни и ще чакат. Той си имаше наематели преди, но разкарахме всички до един. Като гледам и на теб тези 1000 Евро не ти вършат някаква особена работа. Щом правиш 10к за какво са ти тези пари? От определена сума нататък изобщо няма значение колко изкарваш, затова и занимавката с разни прошляци вместо да си гледаш кефа е глупост според мен.
            Нямам никакви съмнения относно виртуалната реалност. За там 26К на минута даже са малко. (явно ти издиша сървърното)

            Коментар


            • Приказката за гоУемото МЯУ.

              ===2039===


              През 2022 г. 2,8 на сто от брутния вътрешен продукт у нас е бил инвестиран в жилища при средно почти 6% в ЕС.

              Българина бил инвестирал само в тукли. (падна поредната опорка на мастъра-визионер)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                Кристофор Павлов...

                ми то преписал темата последните години...иначе посланието за банкерските среди е ясно "Пичове, започваме...."
                коментарите са по-интересни от статията
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение
                  Абе какво вика тоя Юда от Уникредит, иначе много тачена банка сред повишителите:
                  https://www.mediapool.bg/unikredit-z...ews353862.html

                  Чудя се дали гения, дето очакваше руснаци да му спасяват пазара, ще ги дочака докато е жив?
                  Кристофор Павлов...

                  ми то преписал темата последните години...иначе посланието за банкерските среди е ясно "Пичове, започваме...."
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                    Лордче, напълно ти разбирам гледната точка. Не мога да вникна обаче в мотивите да се сипят лъжи в интернет пространството, които не променят по никакъв начин реалността. Самозаблудата е много по-опасна от самопризнанието. Осъзнаването на един проблем, е част от пътя към решението му.
                    Браво, Медуне!

                    По-съгласен не бих могъл да бъда! Все едно аз съм го написал!

                    Ламинирай горния текст на бай Лора, щото му трябват поне две десетилетия да го схване.

                    пп
                    А се чака да завали..................... И дан'се намокри!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Аз пък докарвам по 26к Евра нетни при почти 50% данък, това без бонуси естествено. За 5-6 работни дни седмично. И плащам малко над 2к Евра наем. Не че е много, но специално на твоя бански приятел кофтора ще го купя с 2-3 брутни заплати,ако изобщо струва над 100к Евра една колиба в тази кочина там. Каквото имам като имоти - имам. Никога няма да дам нещо под наем, просто защото за няколкостотин Евро не си струва усилието. Имотите от ДС-то няма да се пипат, евентуално обмислям някои благотворителни неща покрай тях. Ще видим, има време. Дотогава ще стоят празни и ще чакат. Той си имаше наематели преди, но разкарахме всички до един. Като гледам и на теб тези 1000 Евро не ти вършат някаква особена работа. Щом правиш 10к за какво са ти тези пари? От определена сума нататък изобщо няма значение колко изкарваш, затова и занимавката с разни прошляци вместо да си гледаш кефа е глупост според мен.
                      И един мармот завива станьола на шоколада!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение
                        Абе какво вика тоя Юда от Уникредит, иначе много тачена банка сред повишителите:
                        https://www.mediapool.bg/unikredit-z...ews353862.html

                        Чудя се дали гения, дето очакваше руснаци да му спасяват пазара, ще ги дочака докато е жив?
                        Ай, ай, ай, ай,ай,ай,ай,ай,ай,ай,ай,ай........................ .........


                        Щом банкерче'ата заговорят за спад - значи вече дъждът е тук, а те си прибират чадъра!!!

                        пп
                        еле па уникредита......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                          Жонка браво, докарваш доход, колкото собственик на кооперация в Софето. Като заговори за благотворителност, тя ще включва ли продан на имоти на промоционални цени за млади съфорумци, желаещи да увеличат популацията?
                          Не, нищо няма да се продава. Все още не съм решил какво ще правя с тях. Обмислям варианти. Като начало - ще се прехвърлят на едно новосъздадено юридическо лице - фондация. Дейността тепърва ще се уточни, имам някои идеи.

                          Относно работата, едва ли ще работя още дълго. Максимум 5 години, след което само от дивиденти ще мога да живея повече от добре, ако изобщо доживея толкова години. Делът ми във фирмата също ми е предостатъчен.

                          ПС: Познавам поне 5 човека, които изкарват много повече от мен и то в БГ. Дефакто почти всеки шеф на голяма компания прави такива пари, така че изобщо не е нещо значително. Пука ли ми? Не както виждаш. На мен пари не ми трябват ама изобщо, и 1/4 от тази сума не мога да изхарча.
                          Last edited by ejonny2376; 30.11.2023, 20:08.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Аз пък докарвам по 26к Евра нетни при почти 50% данък, това без бонуси естествено. За 5-6 работни дни седмично. И плащам малко над 2к Евра наем. Не че е много, но специално на твоя бански приятел кофтора ще го купя с 2-3 брутни заплати,ако изобщо струва над 100к Евра една колиба в тази кочина там. Каквото имам като имоти - имам. Никога няма да дам нещо под наем, просто защото за няколкостотин Евро не си струва усилието. Имотите от ДС-то няма да се пипат, евентуално обмислям някои благотворителни неща покрай тях. Ще видим, има време. Дотогава ще стоят празни и ще чакат. Той си имаше наематели преди, но разкарахме всички до един. Като гледам и на теб тези 1000 Евро не ти вършат някаква особена работа. Щом правиш 10к за какво са ти тези пари? От определена сума нататък изобщо няма значение колко изкарваш, затова и занимавката с разни прошляци вместо да си гледаш кефа е глупост според мен.
                            Жонка браво, докарваш доход, колкото собственик на кооперация в Софето. Като заговори за благотворителност, тя ще включва ли продан на имоти на промоционални цени за млади съфорумци, желаещи да увеличат популацията?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Бих добавил, не само наследилите, а изобщо придобилите, да изказват размишления тип Електроджон, че имотите в БГ са пълен шит и, че трябва цената им да се коригира с едни цели 90% Няма никаква логика в подобни писания от човек с дебела папка НА. Много по присъща е на човек с въжделения тепърва да купува имот. На Джони писанията много напомнят на имотния магнат от ул. Московска "Дебнем на замаушка". Той също беше ярък понижител, купувач на ресторант по време на ковида в който всички заведения в страната почти фалираха.
                              Лордче, напълно ти разбирам гледната точка. Не мога да вникна обаче в мотивите да се сипят лъжи в интернет пространството, които не променят по никакъв начин реалността. Самозаблудата е много по-опасна от самопризнанието. Осъзнаването на един проблем, е част от пътя към решението му.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение
                                Абе какво вика тоя Юда от Уникредит, иначе много тачена банка сред повишителите:
                                https://www.mediapool.bg/unikredit-z...ews353862.html

                                Чудя се дали гения, дето очакваше руснаци да му спасяват пазара, ще ги дочака докато е жив?
                                Това всеки нормален го знае.Цените на прехвалените обори с най-ниско и съмнително качество в мръсна зона да искаш като на нормален западен град да са същите е абсурд.Сега ще видим дали няма да се коригират.

                                Коментар

                                Working...
                                X