IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

    Берти, темата ти е крайно непонятна.
    коя?
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Ми то кой не иска да е "зависим" от саШ? Помниш ли онея талибани? Сашистите ги трепят от 10 год, и като тръгнаха да се изтеглят, ония отидоха на летището и се хващаха за колесника на самолета, само и само за да избягат от талибаните забележи в същия тоя саШ, дет ги е избивал.
      Укрите все още си имат държава, благодарение на саШ, ако не бяха те, путя да ги беше взел за 3 дни.
      за колесника, бетерчо се ловяха тези, които им бяха ушета и работеха за интересите на саш в афганистан
      винаги се намират такива и саш винаги ги забравя и изоставя
      няма да се учудя ако скоро започнат и от украина да се ловят за колесарите на напускащите самолети

      няма вече никаква укротопия, благодарение точно на саш и на самите укронаците
      много е дълго и широко и не ми се влиза в спорове

      успешна година, бетерчо
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Е то е ясно и на децата, че е така. Въпреки всичко ние сме избрали вЕрната страна. Ако ще ни поробва някой, нека да е чичо Сам. Убеден съм, че и ти би предпочел да си роб на чича ти сам отколкото на путя.
        не ги гледай какво приказват

        важното е, че всичко смятат в долари и евро, а не в рубли, юани и турски лири..
        другото е бош лаф
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          Не, мерси! Не ми ги пробутвай тия.
          Не искам да съм ничий роб. Нито на чичо Сам, нито на дядя Путя, нито на марионетките им в бг.
          Нито пък желя да ме намесват в техните игри.
          слагам ти добре заслужен +
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Е то е ясно и на децата, че е така. Въпреки всичко ние сме избрали вЕрната страна. Ако ще ни поробва някой, нека да е чичо Сам. Убеден съм, че и ти би предпочел да си роб на чича ти сам отколкото на путя.
            Не, мерси! Не ми ги пробутвай тия.
            Не искам да съм ничий роб. Нито на чичо Сам, нито на дядя Путя, нито на марионетките им в бг.
            Нито пък желя да ме намесват в техните игри.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

              Бетерчо още не може да схване, че ония от Козяк и от Кремъл отдавна играят в едно отборче.
              "Врагове" са само за пред публиката; зад кулисите са пълноправни партньори, не се закачат взаимно, въртят си бизнеса на принципа на взаимната изгода, и пращат другите балъци на кладата, да им вадят горещите кестени от огъня...

              Нали чухте какво каза шефът на украинците - Арестович при Карбовски:

              На рожденният ден на Буш, в частната му вила, Путин е бил единственият поканен политик от Европа...

              Какво да говорим повече...
              Е то е ясно и на децата, че е така. Въпреки всичко ние сме избрали вЕрната страна. Ако ще ни поробва някой, нека да е чичо Сам. Убеден съм, че и ти би предпочел да си роб на чича ти сам отколкото на путя.
              Last edited by better; 02.01.2024, 13:04.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                на укрите все от козяк им звънят
                и те се радваха да са зависими от саш и ук
                къде им е сега нацията, къде им е държавата?
                Ми то кой не иска да е "зависим" от саШ? Помниш ли онея талибани? Сашистите ги трепят от 10 год, и като тръгнаха да се изтеглят, ония отидоха на летището и се хващаха за колесника на самолета, само и само за да избягат от талибаните забележи в същия тоя саШ, дет ги е избивал.
                Укрите все още си имат държава, благодарение на саШ, ако не бяха те, путя да ги беше взел за 3 дни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  понеже 6000 явно се е занимавал с търговия да му обясня някои неща по линия на VW и подобни инвестиции

                  едно е да наемеш офис за аутсорс с 1-2-3 годишен договор и включена подръжка или да направиш едни относително прости халета-магазини (стоката вътре я висиш на доставчиците с отложени), а съвсем друго е да построиш завод за някакво по-тежко производство (шивашките ги слагам към лесните)
                  една такава инвестиция въобще не я брига, че данък печалба бил 10% (визирам завод за коли), защото този данък няма да е фактор години напред, а при дъщерните има начин да не се плаща (амортизации, външни услуги, продажби към майката на каквито им е изгодно цени).
                  бизнесът се интересува от това администрацията как работи, каква е данъчната политика по отношение на местни данъци, такси и нещо много важно - по отношение на персонала. Ако се наемат висококвалифицирани кадри то заплатата им ще е над макс осигурителен доход и съответно при 5-6К заплата компанията си прави сметката за осигуровки и тн. Утре чиновниците решават да вдигнат прага с 500 , 1000,2000 кинта - хоп разхода за перо заплати скача (да не влизам в подробности).

                  Да не говорим, че като дойде някой такъв се среща с местната схема - ето хубав терен ама е на еди кой си, ето хубав теренен ама е на друг, а държавен терен не може ли - амииии нямаме такава практика. Нищо незаконно, но срещнеш ли такова отношение, а комшията ти каже давай тука ти давам този парцел, ток, вода съм ти пуснал, ще ти направя и път - защото държавната ни политика е да привличаме бизнеси като вашия - и мисля, че изборът е ясен.

                  ИТ аутсорса от друга страна зависи само от цената на труда. Разбира се има инвестиции в годините, но при трудност екипа се съкращава и по живо по здраво в друга държава. При заводите за стотици милиони уви така не става и именно затова държавната политика трябва да е последователна и предвидима - едни прости осигурителни прагове ако ни погледне някой чужд бизнвсмен отстрани ще каже - аа тия всяка година правят панаир и като идем там ще ни гледат като прасе касичка за бюджета на НОИ, здравна каса и тн... айде няма нужда.

                  ако ни приемат в еврозоната и сухия шенген със сигурност това ще са фактори в плюс, но най-важно е каква е държавната политика спрямо по-трудния за започване бизнес (заводи).
                  Берти, темата ти е крайно непонятна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    на укрите все от козяк им звънят
                    и те се радваха да са зависими от саш и ук
                    къде им е сега нацията, къде им е държавата?
                    Бетерчо още не може да схване, че ония от Козяк и от Кремъл отдавна играят в едно отборче.
                    "Врагове" са само за пред публиката; зад кулисите са пълноправни партньори, не се закачат взаимно, въртят си бизнеса на принципа на взаимната изгода, и пращат другите балъци на кладата, да им вадят горещите кестени от огъня...

                    Нали чухте какво каза шефът на украинците - Арестович при Карбовски:

                    На рожденният ден на Буш, в частната му вила, Путин е бил единственият поканен политик от Европа...

                    Какво да говорим повече...
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Мисля , че имаш трудности в разбирането. Дойдох заради това че съм българин и исках да създам някакъв бизнес да капе и да се занимавам като се прибера след 10-на години. Данъците изглеждаха ниски което съшо беше бенефит. После се оказа , че данъците не са ниски, само че това се разбира като започнеш да плащаш. Преди това какво ше разбереш ? Оказа се че има и мнго по-големи проблеми по данъците , наредба 18 е пример. В крайна сметка значение има cost of doing business , а данъците са само част от това. В САЩ нещата за хора на моето ниво са супер прости, няма нужда даже да регистрираш бизнес. В началото не се и бях регистрирал 3-4 години. Сега вече съм регистрирал компания но по-скоро за да се отделя от бизнеса и да не ми вземат всчко ако направя някой гаф. Дори с отделен бизнес е много по-лесно от БГ. По-евтино също. Като пример мога да т кажа че счетоводотител на заплата нямам. Имам такъв на който плащам годишна такса и ми обрабптва всички долументи и данъци и е към 5 пъти по-евтин като сума от счетовдителя в БГ на който си плащам месечна заплата. Просто данъчните документи и изисквания са минимизирани до абсурдни нива и дори и при по-високи данъци всичко останало е лесно и струва по-малко. Накрая това рефлектира на CODB и както казах това е важното.
                      Аз бях казал и преди , че няма против да вдигнат данъците и да намалят CODB, сега страната губи пари
                      У бегетовизата всичко е точно така, както си го описал. За (легален)бизнес не става. Не е изгодно, а е и опасно.

                      Тея 10% данък в бг-то, с които се мъчат да рекламират по икономическите сайтове бг-то като уж "изгодна" дестинация,
                      са всъщност като сиренцето в капана за мишки.
                      Надяват се някой балък да се излъже и да захапе, и после го удрят с голямата тесла...

                      В бг-то бизнес могат да правят само едрите монополисти, и то с протекции от държавната мафия.
                      Малките работят нелегално - предимно в сивия сектор...
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Swedish Bankruptcies Surge to Highest Level Since 1990s

                        • Bankruptcies are increasing again after stabilizing in autumn
                        • High inflation and interest rates are pressuring companies
                        https://www.bloomberg.com/news/artic...premium-europe

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                          Тая утопия как държавата "не пречи" и бизнеса цъфти къде си я виждал да се случва ?
                          Тая утопия я имаше 90-те в България.

                          Коментар


                          • понеже 6000 явно се е занимавал с търговия да му обясня някои неща по линия на VW и подобни инвестиции

                            едно е да наемеш офис за аутсорс с 1-2-3 годишен договор и включена подръжка или да направиш едни относително прости халета-магазини (стоката вътре я висиш на доставчиците с отложени), а съвсем друго е да построиш завод за някакво по-тежко производство (шивашките ги слагам към лесните)
                            една такава инвестиция въобще не я брига, че данък печалба бил 10% (визирам завод за коли), защото този данък няма да е фактор години напред, а при дъщерните има начин да не се плаща (амортизации, външни услуги, продажби към майката на каквито им е изгодно цени).
                            бизнесът се интересува от това администрацията как работи, каква е данъчната политика по отношение на местни данъци, такси и нещо много важно - по отношение на персонала. Ако се наемат висококвалифицирани кадри то заплатата им ще е над макс осигурителен доход и съответно при 5-6К заплата компанията си прави сметката за осигуровки и тн. Утре чиновниците решават да вдигнат прага с 500 , 1000,2000 кинта - хоп разхода за перо заплати скача (да не влизам в подробности).

                            Да не говорим, че като дойде някой такъв се среща с местната схема - ето хубав терен ама е на еди кой си, ето хубав теренен ама е на друг, а държавен терен не може ли - амииии нямаме такава практика. Нищо незаконно, но срещнеш ли такова отношение, а комшията ти каже давай тука ти давам този парцел, ток, вода съм ти пуснал, ще ти направя и път - защото държавната ни политика е да привличаме бизнеси като вашия - и мисля, че изборът е ясен.

                            ИТ аутсорса от друга страна зависи само от цената на труда. Разбира се има инвестиции в годините, но при трудност екипа се съкращава и по живо по здраво в друга държава. При заводите за стотици милиони уви така не става и именно затова държавната политика трябва да е последователна и предвидима - едни прости осигурителни прагове ако ни погледне някой чужд бизнвсмен отстрани ще каже - аа тия всяка година правят панаир и като идем там ще ни гледат като прасе касичка за бюджета на НОИ, здравна каса и тн... айде няма нужда.

                            ако ни приемат в еврозоната и сухия шенген със сигурност това ще са фактори в плюс, но най-важно е каква е държавната политика спрямо по-трудния за започване бизнес (заводи).
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Аве по-добре да се обадят от козяк, отколкото от маскава (оттам всъщност не се обаждат ами направо връчват повиквателна за фронта ). Ние винаги сме били зависими от някого, и така ще си останем, но аз предпочитам да съм зависим от козяк отколкото от маскава. Вярвам, че 99% от българите предпочитат това.
                              на укрите все от козяк им звънят
                              и те се радваха да са зависими от саш и ук
                              къде им е сега нацията, къде им е държавата?

                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                Въртиш се като пиле в кълчища и със всеки следващ пост потвърждаваш това което вече казах

                                Чуждестранните фирми не идват в БГ не защото са ни високи данъците, а защото средата е кофти

                                Дори специално още повече да им ги намалим данъците те пак не биха дошли, точно поради комплексните причини за които говориш

                                А на въпроса ти отговорих - Ние също пушим Кент и ядем бонбонки Тик-Так това че не си го разбрал не е проблем

                                Също така имам бизнес и в УК и много ясно мога да видя, защо чужденците не идват в БГ въпреки че данъците ни са по ниски
                                Пич , ти тръгна с нек'ви теории че не трябвало да се пречи на бизнеса и това било достатчно. Цял ден се опитвам да ти обясня че нешата са комплексни. Никъде няма идеално място за всички. Гледаш позитиви и негативи и си взимаш решенията. Калифорния е един от щатите с най-високи данъци и въпреки всичко централите на една камара компании са тук. По твоята логика не би трябвало да е така. 2022 съм платил 60к евро данъци в Българя. Представи си че ми бяха дали опция вместо да плащам данъци да наема 1-2 ма човека да работят на място, и да дам съшите пари но за заплати. Щанса да бях останал примерно 10-на години въпреки всички останали простотии щеше да е по-голям . Можеше и да се изнеса на следвашата и държавата да загуби половината от тези пари, другата половина така или иначе ше ги вземе като осигуровки, застараховки, данъци, ДДС и т.н от тези на заплата Отделно , че това че са ме задържали оше една година означава, че вероятно шях да платя подобни или по-високи данъци за тази година. Както виждаш не ми дават чуджи пари а ми позволяват да задържа временно част от тези които съм изработил и ако не съм бил там е нямало да ги има така или иначе. Временно, зашото следвашата година , тия двамата , които шях да наема с парите за данъци, щяха да произведат добавена стойност и да платя по-високи данъци. България обаче няма такава политика на поощрения, позитивите са малко, негативите много и сме дотам. Тук 2021 и 22 ми опростиха данъци, Направиха някакви сметки и малки бизнеси, на които печалбите са им паднали от предишни години бяха подкрепени. Даже не помня колко е било това в цифри. Резултата е обаче беше че една камара бизнеси, които бяха на кантар да затворят оцеляха и плащат данъци и сега. Държавата трябва да котка бизнесите , да им прави отстъпки когато се налага, и да се опитва да ги дои в дългосрочен план а не да гледа моментната изгода. В крайна сметка държавата сама по себе си е бизнес, инвестира и получава приходи.

                                ПП
                                Какъв ти е бизнеса в УК ? Тука всички на думи сте големи бизнесмени и инвеститори, но повечето сте vague при обясненията. Питам , за да разбера какво продаваш и по-важното как пускаш нов продукт ? Като го пуснеш след колко време става печеливш ? Веднага ли ? За BCG matrix чувал ли си ? Малко стара концепция , но е лесна за разбиране. Държавата е в съшото положение като компания менажираша продукти. Всеки данъоплатец е продукт които е отглеждан и се инвестира в нвго за да стане един ден cash cow. Може да се наложи да го остави известно време да не плаща , за да живне и после да плаша дълго време. Дори да говорим за частни лица, държавата инвестира и в тях, образование, здравеопазване и т.н за да може един ден да изкарва пари от тях един път заради привлечените работодатели и втори път от по-висок ДОО. Тая утопия как държавата "не пречи" и бизнеса цъфти къде си я виждал да се случва ?
                                Last edited by segato; 02.01.2024, 04:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X