IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Явно, математиката в училище, не ти е бил силният предмет.
    Щом на тебе математиката ти е силен предмет, кажи ни кое е повече:

    4,5% лихва на 120 000 евра или 9% лихва на 50 000 евра...
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

      Какви ги говориш бе ,Трасе. Последните 20 години ти подаряват пари. Казват ти вземай, целувай ръка и бягай.
      Подаръци са ипотечните кредит.. Подаръци.
      Не знам тепърва как ще е, но налии сме в могъщия евроейски съюз. Каво ще ни бутне? Е, ще похарчим трилион, два за Украна, ама какво. Пари се печатат.
      Смени си дилъра, бЪрат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

        към момента банките докарват доход от обема на кредита , не толкова от лихва

        съвсем теоретично , лихвата може да е 3% и да минава за ниска за ипотека - но не забравяйте че това върху тройна цена е 9%

        и освен че плащаш 9% , си се съгласил на 3 главници

        малко пресилих , но мислете в тая посока на балона
        Явно, математиката в училище, не ти е бил силният предмет.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
          Вече ми остана под 50% главница, на 4,2% ГПР. Чист подарък от април 21'ва. Благодаря ти банко !
          Пари не се дават никъде. Пари се изкарват. Пари се печелят. Пари се задигат. Пари се получават чрез зестра, но пари не се дикисват никъде. Как аз ще давам пари без нищо? Кой дава пари без нищо? За да дам, първо трябва да ми дадат.”

          Банкера Атанас Буров ,някъде преди 1944 година !
          Буров е Банкера на България ,общественик капиталист,родолюбец !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

            към момента банките докарват доход от обема на кредита , не толкова от лихва

            съвсем теоретично , лихвата може да е 3% и да минава за ниска за ипотека - но не забравяйте че това върху тройна цена е 9%

            и освен че плащаш 9% , си се съгласил на 3 главници

            малко пресилих , но мислете в тая посока на балона
            Така е.
            Много си прав.

            4,5% на 120 000 евра е > отколкото 9% на 50 000 евра...

            В момента банките пекат ипотекарите на бавен огън.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Като се има в предвид че винаги изключвате ползването на кредит понятието някакви пари означава да съберат 100% кеш за имота

              Или иначе казано на тия дето 2017-та са имали пари да купят но им обяснявахте как идва голямото мяу им се е наложило да спестяват още по около 7000е на година та да могат сега пак да купят същият имот

              7000евро на година + "скромен наем 500лв" означава че всеки който евентуално те е послушал е губил средно между 1500лв и 2000лв всеки божи месец за последните 7 години

              Винаги съм се чудил как все още имаш очи да пишеш в този форум
              Свята пара изгубиха кибиците от алчност. Като в клипа на Китодар Тодоров...живея в парка, имам си писоар ей там, изгоних жената и децата в съседен парк, гледам Сф от Копитото и ям по 3 кофички кисело мляко.
              https://m.youtube.com/watch?v=qjcassnHyU8
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Как живеят бездомниците и къде спят? "Имах 2 апартамента, а сега съм на пътя! Тъжна гледка в 21 век!

                https://www.youtube.com/watch?v=l95u_ZMjACs

                Коментар


                • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

                  към момента банките докарват доход от обема на кредита , не толкова от лихва

                  съвсем теоретично , лихвата може да е 3% и да минава за ниска за ипотека - но не забравяйте че това върху тройна цена е 9%

                  и освен че плащаш 9% , си се съгласил на 3 главници

                  малко пресилих , но мислете в тая посока на балона
                  Ще помисля върху този проблем, когато щерката си потърси работа с английски и испански, ако й е проблем из Америка...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Ха ха ха ха ...подаръци..Банките раздават подаръци...ха ха Абе Вие верно си забравихте акъла,Я кажи като раздават подаръци какви са размерите на кредитите ?Сумата пари и обем който трябва да им върнеш?Лихвите са ниски ако,говорим за лихва от 1% 1,5%фиксирана за целия период на кредита ,от там нататък ниски лихви няма ...
                    Смятам че лихвената политика, инфлацията, кредитите и доходите, както и търсенето на жилища ще доведат в най-добрия случай корекция от 5-8% следващата година, което при нива 3К€ на квадрат за свестен имот хич не устройва никого.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                      Вече ми остана под 50% главница, на 4,2% ГПР. Чист подарък от април 21'ра. Благодаря ти банко !
                      към момента банките докарват доход от обема на кредита , не толкова от лихва

                      съвсем теоретично , лихвата може да е 3% и да минава за ниска за ипотека - но не забравяйте че това върху тройна цена е 9%

                      и освен че плащаш 9% , си се съгласил на 3 главници

                      малко пресилих , но мислете в тая посока на балона

                      Коментар


                      • Вече ми остана под 50% главница, на 4,2% ГПР. Чист подарък от април 21'ва. Благодаря ти банко !
                        Last edited by Bailor; 17.12.2023, 20:55.

                        Коментар


                        • https://sinor.bg/68581-niderlandskiy...3vKMTHIbjE4rkc

                          1800 човека уволнява най големия копператив в света в Холандия

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                            Според мен, ти просто се разминаваш с реалноста. Твоите параметри са само в твоята глава и доказано не работят.
                            Защо ?Това са нормални условия в целия развит свят .В Щатите що не теглят на 7%,8%?Защото тия които са изтеглили на 2% но 2% не плаваща лихва ,а фиксирана за цялата ипотека не продават .Амимв Европа ,фиксирани лихви на 1.5,пак до около 2% са ок ,в момента ма 4% пак няма никой ,а у нас се теглят кредити при положение че банките на фиксират вноските за 30 годишен период само тогава заплатата и дохода ти могат да се окажат растящи на фона на фиксираните тимвече разходи иначе си заминал дългосрочно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Ха ха ха ха ...подаръци..Банките раздават подаръци...ха ха Абе Вие верно си забравихте акъла,Я кажи като раздават подаръци какви са размерите на кредитите ?Сумата пари и обем който трябва да им върнеш?Лихвите са ниски ако,говорим за лихва от 1% 1,5%фиксирана за целия период на кредита ,от там нататък ниски лихви няма ...
                              Според мен, ти просто се разминаваш с реалноста. Твоите параметри са само в твоята глава и доказано не работят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Ха ха ха ха ...подаръци..Банките раздават подаръци...ха ха Абе Вие верно си забравихте акъла,Я кажи като раздават подаръци какви са размерите на кредитите ?Сумата пари и обем който трябва да им върнеш?Лихвите са ниски ако,говорим за лихва от 1% 1,5%фиксирана за целия период на кредита ,от там нататък ниски лихви няма ...
                                Много ясно че не раздават подаръци

                                Раздаваха евтино парите на балъчорите дето си държат парите по банките на лихва близка до подаръка

                                Наздраве за всички които са се възползвали

                                Коментар

                                Working...
                                X