IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
    България е в челната тройка на страните в Европа с най-голям спад на износа

    https://www.24chasa.bg/biznes/article/16823727
    Е за сметка на тва сме първенци по вноса на бело (преди да фанат гемийката на Домуз Ага)

    Коментар


    • Ето ги реалните цени на имотите

      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • България е в челната тройка на страните в Европа с най-голям спад на износа

        https://www.24chasa.bg/biznes/article/16823727

        Коментар


        • https://telegraph.bg/obshtestvo/novi...ozonata-401587
          Ще можем ли да покрием ценовия критерий в еврозоната...

          В публичното пространство все повече се налага мнението, че европейските регулатори ще направят някакво изключение, ако България не покрие ясно зададените критерии за ценова стабилност. Такова изключение категорично не може да има, даже няма и намеци в тази посока. Европейските институции неведнъж са заявявали, че няма йерархия между конвергентните критерии за членство, както и, че преизпълнението на някои от тях не могат да компенсира „малкото“ неизпълнение на други такива. По много финансово-икономически показатели България твърде много наподобява на Литва по време на нейната апликация за членство в еврозоната и искам да припомня следния факт; По време на литовската кандидатура в еврозоната, те също имаха проблем с изпълнението на инфлационния критерий, говорим обаче за съвсем незначително отклонение спрямо референтните стойности. Европейската комисия заключи в своя конвергентен доклад, че Литва не е готова за членство в еврозоната и не препоръчва на Съвета промяна на нейния статус като държава членка с дерогация.

          Необходимо е да се отбележи, че Естония и Латвия, които прилагат твърдо фиксирани валутнокурсови режими спрямо еврото и са приели стратегии за бързо присъединяване към Еврозоната, също бяха принудени да отложат своите планове за приемане на единната европейска валута поради непокриване на инфлационния критерий.

          Давам тези примери с една единствена цел – да не тънем в илюзии, че в Европа ще направят каквито и да е компромиси при неизпълнение на, който и да е от критериите, още повече, че в момента тече процедура по затягане на изпълнението на референтните стандарти на бюджетните дефицити на държавите членки на еврозоната. От Европейската централна банка дефинираха държавните дългове и бюджетните дефицити като съществен проблем за финансовата стабилност на еврозоната и всяка една държава с прекомерни дефицити вече е в процедура по намаляването им.

          Last edited by nkavrakov1982; 15.01.2024, 14:41.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            До юни годишната инфлация ще е спаднала под 3%. Май наистина еврото ще дойде от 1 януари 2025.
            Ако месечната продължава да трано над 0.3%. Може да очакваме над 5% през юни. През месец май 23 година имаме -0.1%, на месечна, а през юни 23 -0.4%.... Тоест, за да спада, трябва да имаме месечни данни под тези числа за съответните месеци през тази година.

            Коментар


            • Британският имотен пазар се нагорещява след силен ръст на офертните цени

              Според данни на Rightmove януари бележи най-силния годишен старт от 2020 г. насам
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                През декември 2023 г. месечната инфлация е 0.3%, а годишната инфлация за декември 2023 г. спрямо декември 2022 г. е 4.7%

                https://www.nsi.bg/sites/default/fil...12_EVM5IO7.pdf
                До юни годишната инфлация ще е спаднала под 3%. Май наистина еврото ще дойде от 1 януари 2025.

                Коментар


                • Germany Gross Domestic Product (GDP) Annual

                  Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	26.8 КБ
ID:	4146736


                  https://www.investing.com/economic-c...-year-gdp-1470

                  Коментар


                  • През декември 2023 г. месечната инфлация е 0.3%, а годишната инфлация за декември 2023 г. спрямо декември 2022 г. е 4.7%

                    https://www.nsi.bg/sites/default/fil...12_EVM5IO7.pdf

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      Плазмен панасоник, повече харчат от LCD, , ама картината и под ъгъл, котката лови мишки на екрана и трябва да го бърша.
                      поне талавизора ти е правилния. Ама плазмата харчи 150-200в, колкото същия размер ЛСД (50" - многократно измервано). Да пиково може и 450 ама при бял фон на макс. Няма как да я ползваш на повече от 50% яркост
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Камината ми е на горния етаж. Тя харчи 150w. Телевизора-450w. Общо 600w. Разликата в отоплението е 150w, при положение, че шума е много по-малък и спим много по-добре. Сега стана ли по-ясно на счетоводителската ти глава?
                        В мазето сме само през зимата, през останалите три сезона , ползваме двора си.
                        Ихааа къФ тоз тИвилизур ба? Да не е съветкса Радуга с усилитель Вермона.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          От емигранти, ако черпех акъл, сега да съм на палатка.
                          Въпрос на гледна точка… според мен си на палатка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Мо свали плазмата в мазето бе. Ще станат 750 + 450 = 800 вата и ще ти е топло. Аз ли да те уча?
                            От емигранти, ако черпех акъл, сега да съм на палатка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                              В панелката имам 4100 вата мощност на радиаторите.
                              И аз имам панелка, по-голяма от твоята с една стая. И по принцип, ако изчислявам колко имоти имам повече от теб, ехаааааааааааааа, само ватове да искаш...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Плазмен панасоник, повече харчат от LCD, , ама картината и под ъгъл, котката лови мишки на екрана и трябва да го бърша.
                                Мо свали плазмата в мазето бе. Ще станат 750 + 450 = 800 вата и ще ти е топло. Аз ли да те уча?

                                Коментар

                                Working...
                                X