IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://trud.bg/апартаментите-в-софия-двойно-по-скъпи/
    Апартаментите в София двойно по-скъпи

    Общото увеличение на стойността на имотите в страната е с над 90%
    За това ли е гоУЕмото рИване??

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

      Като гледах за апт в София преди година и нещо говорих с брокери и така и не ми стана ясно каква е тяхната функция в БГ. Примерно тук като отидеш на оглед брокера ти вече е изискал документацията на имота, ако има направени инспекции на къщата, справки за продажбите в квартала , оценките на училишата в района, справки за sex offenders и party къщи в района, планове за строеж ... човек може и сам да си ги намери тия неща , но отнема време . После като решиш за някоя къща брокера вика фирми да направят инспекция на електрическата система, водопровода, структурата, при нас проверяват за термити и се пазари с контрактори та направо ти дава приблизителна оценка какви допълнителни разходи ше имаш ако купиш. Един път като решиш , брокера почва пазарлъците, после води процеса включително с банка , тайтъл компанията и т.н. Помня че по едно време само ходехме насам натам и ни четяха документи да подписваме , брокера И ЕКИПА МУ беше подготвил всичко и ние само си сложихме главата в торбата. Накрая брокерите си разделят 6% , което си е голяма сума , но по тази сделка работят 10-на човека от 2-та екипа ( продавач и купувач имат различни брокери) . В България беше като селска седянка , "абе един колега ми каза" , "айде да ти се обадя след 4 дни че съм на сватба" ... един брокер си беше купил апартамент на ул Будапеща и ми наду главата колко важно било да познаваш пазара. Викам , абе пич, на мен ул Будапеша не ми е сред желаните .... Аз съм живял в раона на пожарната и знам къф шит беше преди , сега като стана малката Газа съвсем ... ма човека чул някакви легенди от 1980-та и за него изглеждаше престижен район После викам тия свободните електрони сигурно са зле щото нямат ресурси, дай да пробвам ЕРА и някакви такива. Горе долу съшия шит. Мнооооого заети , не може да намери време да отиде до апартамента. Зет ми трябваше да прави огледи, май с триста зора направи един и той уж беше на Попа, после се оказа че бил от другата страна на реката около римската стена ...то и там бях навит, района не е лош ма да не знаеш къде е апартамента ... каква работа си свършил ? Има таксиметрови шофьори в София дето може да ти свършат повече работа от брокер имоти. Те поне знаят къде са виждали табели продава се, кой обект как върви и т.н.
      ха ха. Ти ако знаеш в Гърция как е.
      Гърка директно ми каза абе баш на тебе ли бугарино ще ти дам имот.
      Даваш предварително 1000€ на брокера да си мръдне пръста - и то само българин се навива. Грък ооо сега имам работа.
      Е баш АЗ го взех оня имот. Племенницата я упълномощих да ходи без аз да се вясвам, така и не разбра че аз го купувам маляката. Накрая на нотариуса ме видя и зяпна ма беше късно за византиеца. Ще учи българския бай ганьо на номера
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

        Като гледах за апт в София преди година и нещо говорих с брокери и така и не ми стана ясно каква е тяхната функция в БГ. Примерно тук като отидеш на оглед брокера ти вече е изискал документацията на имота, ако има направени инспекции на къщата, справки за продажбите в квартала , оценките на училишата в района, справки за sex offenders и party къщи в района, планове за строеж ... човек може и сам да си ги намери тия неща , но отнема време . .
        В Америка е друга бира.

        Скоро взех 3000 лв от една наемателка, която дойде с брокерка, като и на нея даде 500 лв и накрая реших да си направя майтап и с двете. Подписахме договор, взех парите, подписахме, дадох ключовете и казах: честио.
        Ползвайте апартамента 1-2 месеца, защото аз съм бояджията и собственика ми е дал ключовете само за 1-2 месеца за да боядисам.

        Бяха като гръмнати. Щяха да получат инфаркт и накрая съжалих наемателката ми и и казах другият път да не ползва брокери, които не изискват нот. акт преди подписване на договор:-)
        Last edited by БОНВИВАН1; 09.01.2024, 19:14.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

          + 1 към мнението. Няма такива паразити. Народа е прост и страхлив и за да не се мине нещо по сделката наемат брокер. Обаче те не знаят, че често брокера е по-незапознат с материята от тях самите.
          Вместо да дават комисион от хиляди левове на брокера, по-добре да дадът 100-200-300 лв на един адвокат специлизиран във вещо право за да погледне документите и да провери имота.

          Много ги мразя, но понякога ми се налага да ги срешам като ми водят наематели за огледи от обява пусната лично от мен и в която е написано, че комисион не давам.
          На вторичния пазар няма как да ги прескочиш- всички обяви са през тях, а единиците вторични имоти без брокер са с такива неадекватни цени, че даже с брокер ти излиза по- евтино. Единствения вариант да избегнеш брокера е новото строителство

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Щото са долни лъжци, измамници и мошеници, които трябва да бъдат лицензирани, и за публикуване/копиране/крадене на обява да губят лиценза си. Няма по мразена сган от т.нар брокерази. Според мен задължително трябва да бъдат прескачани, не трябва да им се дава и стотинка на тези калпазани.
            За жилища може и да минеш и брокери но за някакви по-сериозни сделки като цели сгради, парцели или големи офиси би било странно.
            Аз съм за използването им когато ми е изгодно.
            Какво толкова сте се настървили срещу брокерите, какви хора сте срещнали между тях чак се чудя.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Щото са долни лъжци, измамници и мошеници, които трябва да бъдат лицензирани, и за публикуване/копиране/крадене на обява да губят лиценза си. Няма по мразена сган от т.нар брокерази. Според мен задължително трябва да бъдат прескачани, не трябва да им се дава и стотинка на тези калпазани.
              Като гледах за апт в София преди година и нещо говорих с брокери и така и не ми стана ясно каква е тяхната функция в БГ. Примерно тук като отидеш на оглед брокера ти вече е изискал документацията на имота, ако има направени инспекции на къщата, справки за продажбите в квартала , оценките на училишата в района, справки за sex offenders и party къщи в района, планове за строеж ... човек може и сам да си ги намери тия неща , но отнема време . После като решиш за някоя къща брокера вика фирми да направят инспекция на електрическата система, водопровода, структурата, при нас проверяват за термити и се пазари с контрактори та направо ти дава приблизителна оценка какви допълнителни разходи ше имаш ако купиш. Един път като решиш , брокера почва пазарлъците, после води процеса включително с банка , тайтъл компанията и т.н. Помня че по едно време само ходехме насам натам и ни четяха документи да подписваме , брокера И ЕКИПА МУ беше подготвил всичко и ние само си сложихме главата в торбата. Накрая брокерите си разделят 6% , което си е голяма сума , но по тази сделка работят 10-на човека от 2-та екипа ( продавач и купувач имат различни брокери) . В България беше като селска седянка , "абе един колега ми каза" , "айде да ти се обадя след 4 дни че съм на сватба" ... един брокер си беше купил апартамент на ул Будапеща и ми наду главата колко важно било да познаваш пазара. Викам , абе пич, на мен ул Будапеша не ми е сред желаните .... Аз съм живял в раона на пожарната и знам къф шит беше преди , сега като стана малката Газа съвсем ... ма човека чул някакви легенди от 1980-та и за него изглеждаше престижен район После викам тия свободните електрони сигурно са зле щото нямат ресурси, дай да пробвам ЕРА и някакви такива. Горе долу съшия шит. Мнооооого заети , не може да намери време да отиде до апартамента. Зет ми трябваше да прави огледи, май с триста зора направи един и той уж беше на Попа, после се оказа че бил от другата страна на реката около римската стена ...то и там бях навит, района не е лош ма да не знаеш къде е апартамента ... каква работа си свършил ? Има таксиметрови шофьори в София дето може да ти свършат повече работа от брокер имоти. Те поне знаят къде са виждали табели продава се, кой обект как върви и т.н.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                + 1 към мнението. Няма такива паразити. Народа е прост и страхлив и за да не се мине нещо по сделката наемат брокер. Обаче те не знаят, че често брокера е по-незапознат с материята от тях самите.
                Вместо да дават комисион от хиляди левове на брокера, по-добре да дадът 100-200-300 лв на един адвокат специлизиран във вещо право за да погледне документите и да провери имота.

                Много ги мразя, но понякога ми се налага да ги срешам като ми водят наематели за огледи от обява пусната лично от мен и в която е написано, че комисион не давам.
                и точно прости и нахални брокери заслужава
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Темата изглежда не особенно интересна вече. 80% от мненията не касаят имотите. Хайпа мина.
                  Що?
                  байРОП не е ли снимал скоро задния си двор, където показва колко джилезо е събрал?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                    + 1 към мнението. Няма такива паразити. Народа е прост и страхлив и за да не се мине нещо по сделката наемат брокер. Обаче те не знаят, че често брокера е по-незапознат с материята от тях самите.
                    Вместо да дават комисион от хиляди левове на брокера, по-добре да дадът 100-200-300 лв на един адвокат специлизиран във вещо право за да погледне документите и да провери имота.

                    Много ги мразя, но понякога ми се налага да ги срешам като ми водят наематели за огледи от обява пусната лично от мен и в която е написано, че комисион не давам.
                    Сложна работа е юридическата неграмотност. Сложна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Щото са долни лъжци, измамници и мошеници, които трябва да бъдат лицензирани, и за публикуване/копиране/крадене на обява да губят лиценза си. Няма по мразена сган от т.нар брокерази. Според мен задължително трябва да бъдат прескачани, не трябва да им се дава и стотинка на тези калпазани.
                      + 1 към мнението. Няма такива паразити. Народа е прост и страхлив и за да не се мине нещо по сделката наемат брокер. Обаче те не знаят, че често брокера е по-незапознат с материята от тях самите.
                      Вместо да дават комисион от хиляди левове на брокера, по-добре да дадът 100-200-300 лв на един адвокат специлизиран във вещо право за да погледне документите и да провери имота.

                      Много ги мразя, но понякога ми се налага да ги срешам като ми водят наематели за огледи от обява пусната лично от мен и в която е написано, че комисион не давам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                        Незнам за вас що толкова се оплаквате от тях, ама аз си слушам брокера и като му дам задача да ми намери къде да инвестирам определено количество пари обикновено ми дава подходящи решения и засега съм доволен. Сега, кой кого излъгал и как не знам, то човек е важно да си подбира хората с които работи както си подбира приятелите.
                        Щото са долни лъжци, измамници и мошеници, които трябва да бъдат лицензирани, и за публикуване/копиране/крадене на обява да губят лиценза си. Няма по мразена сган от т.нар брокерази. Според мен задължително трябва да бъдат прескачани, не трябва да им се дава и стотинка на тези калпазани.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от aleks262 Разгледай мнение
                          Моля придържайте се към темата!
                          Темата изглежда не особенно интересна вече. 80% от мненията не касаят имотите. Хайпа мина.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                            Да, ма имаш ли татус Ботев на прасеца? Ако нямаш, какъв българин си?!?
                            То само с татус не стаа, трябва и бЕло да продаваш в дискотеката. Ако пък обезобразиш 40 кг момиче с макетен нож, си ебати пича.

                            Коментар


                            • Моля придържайте се към темата!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                                2000 страници назад и само 9 месеца по-рано.
                                Помните ли колко лъжи, надменност и наглост се бълваше от нискообразованите брокери?
                                Как мислите дали следващата година имотите няма да са сринали?
                                Хайде сега брокера който вероятно е с нов ник да обясни как имотите в БГ не са тежко бреме и лоша инвестиция за 2024.
                                Който е слушал тези мошеници ще му излязът криви сметките.
                                И аз си задавам същият въпрос:
                                Колко ненормален и прост трябва да е някой индивид, който си мисли, че с писане в темата ще повиши цените?
                                Незнам за вас що толкова се оплаквате от тях, ама аз си слушам брокера и като му дам задача да ми намери къде да инвестирам определено количество пари обикновено ми дава подходящи решения и засега съм доволен. Сега, кой кого излъгал и как не знам, то човек е важно да си подбира хората с които работи както си подбира приятелите.

                                Коментар

                                Working...
                                X