IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Какви стари и болни овце бе, отде ? Аз се съмнявам че в БГ има и телешки салами вече, камо ли агнешки ? То имало ли е агнешки някога ? Агнешкото е много сезонно месо
    Овце в България НЯМА, само в САЩ има. То и екстра върджин зехтин няма в Средиземноморието, само хамериканците знаят как се прави. Айде сега за домашно провери какво е съотношението овце / хора в България и какво в кравария.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

      И моите са в комплекси. Но комплекси без такса поддръжка от фирма. Например комплекс от 700 апартамента в едно каре 11000м2 между 4 улици. Всеки вход си е избрал различен профи домоуправител.

      От 2008 досега няма съсед, който е успял да се измъкне и да не плати. Домоуправителя осъди няколко съседи за смешни натрупали се дължими суми от порядъка 2000-3000 лв и като ЧСИ то почука на портите много бързо платиха целият масраф. Никой не е продал, пък и няма глупави да купят имот с тежест.
      Kъде видя тежест?То бива неграмотност ама чак пък толкоз.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

        Тц, ако четеше с разбиране вчера писах къде ми се намират имотите. Да...в много краен квартал, но с бизнес парк. И нямам наемател със заплата под 10000 лв. Имам двойки и двамата взимаши подобни заплати. Преди да подпиша договор се информирам какви са има доходите. Не бих пусал голтак, който си извади една пачка от 100 лв.

        Апартите са си с цени 45000-47000Е. Имам наемател от 13 год. Програмистче. Навремето заплатата му по трудов договор бе 8888лв. Това преди 13 -14 год.От тогава не съм проверявал каква му е заплатата. Изплатил е апарта на 90% и отгоре %

        Данък и такса смет около 180 лв годишно. Всички други разходи са си за наемателят.

        2-3% такса могат да плащат в други държави, но не и в БГ
        Лъжливи брокери такива фантазьори сте че няма накъде.Ето затова никой не ви харесва дори и вие си вярвате вече на лъжите.
        Какви са критериите да бъдеш брокер? Лъжеш,Лъжеш и да лъжеш??

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Да де, но БГ проиводителите освен внесените технологии от Германия слагат и умрели и болни овце в колбасите.
          Какви стари и болни овце бе, отде ? Аз се съмнявам че в БГ има и телешки салами вече, камо ли агнешки ? То имало ли е агнешки някога ? Агнешкото е много сезонно месо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Що се занимаваш с wet back, с мизерния нисък доход, който си хейти Родината? Той е толкова слабо образован, че дори не знае корена на този израз, а аз го знам прекрасно. Обяснението му за al dente, направо изкърти мивките...
            Еми не е учил като теб да знае 4 езика.
            Ако имаше акъл в главата ще се да си направи водна риза (никога не съм виждал такова нещо на живо) и да диша безплатно топъл въздух през зимата и да гори безплатно кашони от контейнерите а може да му изкочи някоя дърта все още работеща плазма от контейнера за боклук.
            А бе живота се е безплатен и може нищо да не плащаш ама тъпите гастери понеже са тъпи искат да работят за това са отишли в америка, нека бъдат роби.В Бг може да си живееш като Цар.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              Ма каква чистачка бе ? Говоря ти за подръжка 2-3%. Ако си некъде по кварталите за 200к апартамент трябва да плащаш средно 6к евро подръжка годишно. Плащаш ли я ? Ако си късметлия взимаш 500 евро наем на месец и си трайкаш щото целия наем който получаваш е 6к на година. Айде моля ти се. Е бетера ти пусна линк към нек'во село дето продават ваканционни на 300 евро м2 а подръжката е 10 м2. И те полуразрушени и не вклщчва да ти сменят паркета и кухнята. Тоя апартамент колко години можеш да го отдаваш с печката и плота дето си ги монтирал в началото ?

              ПП Да , точно това са ми спомените от панелките. Тук сите сте благородници и сте израстнали в пентхауси на НДК ма простаците сме живяли по панелките. Сега Витошка я пооправиха малко , ма я влезни по уличките да видиш апартаменти дето са останали на тухли и всичко е паднало. И те подръжка плащат.
              Тц, ако четеше с разбиране вчера писах къде ми се намират имотите. Да...в много краен квартал, но с бизнес парк. И нямам наемател със заплата под 10000 лв. Имам двойки и двамата взимаши подобни заплати. Преди да подпиша договор се информирам какви са има доходите. Не бих пусал голтак, който си извади една пачка от 100 лв.

              Апартите са си с цени 45000-47000Е. Имам наемател от 13 год. Програмистче. Навремето заплатата му по трудов договор бе 8888лв. Това преди 13 -14 год.От тогава не съм проверявал каква му е заплатата. Изплатил е апарта на 90% и отгоре %

              Данък и такса смет около 180 лв годишно. Всички други разходи са си за наемателят.

              2-3% такса могат да плащат в други държави, но не и в БГ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                Ти така ли постъпваш клиентите като тук с форумът, даваш изкривени статистики за да ти излезе сметката.
                Какво да ти кажа аз нали ти даваш статистика от имот.бг . Хайде нали си брокер колко имота продаде последното тримесечие и каква е цената?
                Май нищо не си продал и си поизгладнял и озлобял.Саламчето колко върви в БГ ? Глад брокерски
                Ами че тая статистика нали вие понижителите я измислихте, затуй се нарича кавръковата справка. Или я гледате само когато ви изнася?

                Айде, нали си в чистотата, колко тоалетни лъскаш ежедневно? Като си гладен хапваш ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                  Не ти е точно предположението. Може би имаш някакви избледнели спомени от панелките преди време, които си обитавал.

                  Като собственик на тухлени двустайни апартаменти, всички строени след 2005 год мога да ти кажа, че масово минаваме към професионални домоуправители. За някакви смешни пари на месец получаваме профи грижа. Чистачка, поддръжка и най-важното: събираемст.

                  Правят се събрания на етажната собственост, прави се протокол и всичко се изпълнява, както е по закон. Няма как да има нередовни съседи, зашото следват законови действия и мерки.
                  Нотариална покана - дело- ЧСИ - продажба на имота.

                  В три от имотите ми домоуправителя спечели дела срещу неизрядните и като се стигна до ЧСИ много бързо касата на входа се напълни.

                  Отлична практика е към месената такса да се събират и едни 10-20 лв за капитални ремонти. Така винаги има 4000-5000 лв в касата за наложителни ремнти на канал, водопровод, олуци, видеонаблюдение, асансьор и т.н.
                  Що се занимаваш с wet back, с мизерния нисък доход, който си хейти Родината? Той е толкова слабо образован, че дори не знае корена на този израз, а аз го знам прекрасно. Обяснението му за al dente, направо изкърти мивките...

                  segato, миличък, като знаеш термина wetback слято или по-отделно, знаеш ли откъде идва произхода на словосъчетанието, като живееш от 20 години в Америка, ?. Или политкоректността,даже ти забранява да зададеш подобен въпрос, хахахаха. Свободна била САЩ!!!!! Като те е страх да зададеш този въпрос в "свободната" държава, аз ще ти дам отговора.
                  Last edited by Bailor; 16.01.2024, 20:36.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Ми да вдигнат данъците и да дадат на шофьорите. Ей тук някои играчи се фалят, че плащат 200 кинта за къщи дет струват по 1 млн. Аз самият плащам някви жълти стинки за имоти, ако ме питат бих гласувал да се вдигнат със 100%, но да идат там където трябва. Който мисли, че му е скъпо- да иде на село.
                    Еми и аз това разправям , имотите не са скъпи в абсолютна стойност, Скъпи са за качеството на живот, което предлагат, включително обшински сървиси ... Как па само в България си мием колите след дъжд ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Моите са в затворени комплекси, демек има човек който се грижи за това всеки да си плаща, но винаги има издънки - основно чужденци, които не си плащат подръжката, и да ги съдиш файда - йок. Отделно дори да се стигне до съд, оня продава апартамента и изчезва с парите, а ние плащаме неговите масрафи. Реши ли някой да не си плаща, нищо не можеш да му направиш. Тва за Варна, в СФ засега няма подоби проблеми.
                      Ти спомена по едно време, че си си направил всичко топ. Ако го беше правил за под наем с 200 кинта печка ? Ванката даже в мечтите си не можа да мине диванчето за над 180 лева. Сметай турски печки , пдч кухня, миялна (по-редко). Тук преди време им казах , че сме хвърлили $70к при последния ремонт на кухнята, тия се скъсаха да се смеят. Ми какво си мислите че струва пари в имота бе , мазето ли ? Кухнята се сменя на 10-15 години иначе изглежда като оная примерната кухня в Редута

                      Коментар


                      • Държавата продаде на търг ателие в центъра на Бургас за 940 евро на квадрат

                        https://www.flagman.bg/article/311756

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                          Не ти е точно предположението. Може би имаш някакви избледнели спомени от панелките преди време, които си обитавал.

                          Като собственик на тухлени двустайни апартаменти, всички строени след 2005 год мога да ти кажа, че масово минаваме към професионални домоуправители. За някакви смешни пари на месец получаваме профи грижа. Чистачка, поддръжка и най-важното: събираемст.

                          Правят се събрания на етажната собственост, прави се протокол и всичко се изпълнява, както е по закон. Няма как да има нередовни съседи, зашото следват законови действия и мерки.
                          Нотариална покана - дело- ЧСИ - продажба на имота.

                          В три от имотите ми домоуправителя спечели дела срещу неизрядните и като се стигна до ЧСИ много бързо касата на входа се напълни.

                          Отлична практика е към месената такса да се събират и едни 10-20 лв за капитални ремонти. Така винаги има 4000-5000 лв в касата за наложителни ремнти на канал, водопровод, олуци, видеонаблюдение, асансьор и т.н.
                          Ма каква чистачка бе ? Говоря ти за подръжка 2-3%. Ако си некъде по кварталите за 200к апартамент трябва да плащаш средно 6к евро подръжка годишно. Плащаш ли я ? Ако си късметлия взимаш 500 евро наем на месец и си трайкаш щото целия наем който получаваш е 6к на година. Айде моля ти се. Е бетера ти пусна линк към нек'во село дето продават ваканционни на 300 евро м2 а подръжката е 10 м2. И те полуразрушени и не вклщчва да ти сменят паркета и кухнята. Тоя апартамент колко години можеш да го отдаваш с печката и плота дето си ги монтирал в началото ?

                          ПП Да , точно това са ми спомените от панелките. Тук сите сте благородници и сте израстнали в пентхауси на НДК ма простаците сме живяли по панелките. Сега Витошка я пооправиха малко , ма я влезни по уличките да видиш апартаменти дето са останали на тухли и всичко е паднало. И те подръжка плащат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                            Ми кажи къде е отразена истината за цените. Например на метлите, нали си боклуджия.
                            Ти така ли постъпваш клиентите като тук с форумът, даваш изкривени статистики за да ти излезе сметката.
                            Какво да ти кажа аз нали ти даваш статистика от имот.бг . Хайде нали си брокер колко имота продаде последното тримесечие и каква е цената?
                            Май нищо не си продал и си поизгладнял и озлобял.Саламчето колко върви в БГ ? Глад брокерски
                            Last edited by mibova; 16.01.2024, 20:16.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              да те светна, че циганията с палмовите масла (технологията) я привнесоха нашите от германия
                              като цяло л..ната са навсякъде по веригите...
                              Да де, но БГ проиводителите освен внесените технологии от Германия слагат и умрели и болни овце в колбасите, стали мухлясали сирена ги претапят и още какво ли не. Там поне ти е ясно какво купуваш. Контролът е стриктен. Който няма пари, купува палмово масло. Който има пари, купува качество. Хората са го упоменали ясно и имаш доверие. В БГ нямам доверие на абсолютно никого. Българско мляко дефакто няма - не се произвежда. Всичко е сухо мляко внос + растителни мазнини. А на етикетите пишат краве мляко. Пълна измама. Със знанието на институциите.
                              Last edited by ejonny2376; 16.01.2024, 19:47.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                литър син Абсолют по Аванти (без промоция) 27,43лв
                                литър олио Калиакра по ebag (без промоция) 4 лева
                                200гр кашкавал краве мляко БДС Маджаров по ebag (без промоция) 8,59лв

                                1 кв.м. по кавръковата справка 1976 евро
                                Къф тоа златен кашкавал бе ? Тук отлежала холандска гауда и италянската моцарела са е по-евтини. То пармезана е по-евтин какво остава за пресни или няколко месечни сирена. За зехтините, тоя Боргес дето го включихте няма показана киселинност и трябваше да я търся допълнително. Това, което намерих е 0.8%, ма 0.8% е върджин, не е екстра върджин. Пак става за ядене ма е по-евтин а на този цената е като за екстра върджин. Освен ако не е някаква специална серия за БГ де. На тия бутилки дето ги намерих на фирмения сайт пише Extra virgin, cold extracted , което не съм го виждал тук. Тука си e first cold pressed. Не знам каква технология се използва при extracted, може пък за европейския пазар така да се означават . First cold pressed означава че маслините се раздробяват и смачкват по време на процеса. Само тогава е extra virgin. Ма тогава и киселиността е под 0.8% ( да кажем 0.5% или нешо такова)
                                Last edited by segato; 16.01.2024, 20:24.

                                Коментар

                                Working...
                                X