IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.dnes.bg/stranata/2024/02...kkEUHxZXLqdVRI

    Това е реалността. Има начин тя да бъде потулена като си зарием главите в пясъка и започнем да рутим цените на имотите в темата.

    ===2049===

    Успокоение за рутачите: Няма вечен ъп, тия пусти имоти все някога ще паднат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

      Не ми се навлиза в детайли, но това експоненциално нарастване на възможностите води и до експоненциално нарастване и на разхода на енергия.
      При сегашните възможности на хардуера - да. Но всяка нова итерация и дизайн на чип обикновенно идва с подобрени възможности и по-ниска консумация заради по-малката литография, или поне беше така до сравнително скоро. За това споменах че най-вероятно не е икономически обосновано и е причината да търсят 8 трилиона(не милиарда както съм писал) за разработка и производство на специализирани чипове. Дори nvidia се опитва да използва LLM за разработка в момента. Освен разхода на енергия са ограничени и чисто физически от обема и скоростта на данни за обучение.
      Много ще е интересно когато nvidia пуснат нова архитектура да видим дали наистина има практическа ползва от тези модели. Интересното е, че ползват модели тренирани от фейсбук, а openAI не им помагат въпреки че ползват техния хардуер. Може би за тях са конкуренция.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
        За това и търсят 8 милиарда за разработка и производство за чипове. Ще продължим да виждаме експоненциално нарастване на възможностите на тези модели.
        Не ми се навлиза в детайли, но това експоненциално нарастване на възможностите води и до експоненциално нарастване и на разхода на енергия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

          Няма мърдане вече от еврозоната, стъпили са им на врата на всичките, виж че даже прасето Пеевски се е притеснил щото му скръцнаха със зъби от америка. Заленял е горкия чак да го съжалиш. Всички са строени под редичка - Прасчо, Боко, Кокорчо даже и червените боклуци. Почнаха и интересни личности да измират, и най-вероятно ще продължат докато се появи някакво бледо подобие на съд и прокуратура.
          В началото чак не повярвах на очите си. После му станах върл фен. Ергенът пасти да яде. Ово е спектакъл.

          Карма

          Даже е отслабнал. Стопиха го тия гадини.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            ами, това, което казвам
            сглобката може да "вземе" всякакви малоумни решения, подадени им от британци и американци
            и никой персонално няма да се притеснява от търсене на отговорност, точно защото са колективно безотговорни
            Колко по-малоумни от досега взетите?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

              Е ти нали беше казал че имаш информация от някакви французи че няма да влизаме в еврозоната. Сега вече обсъждаш влизането.
              Искат да докарат инфлацията и да я нагласят,политически договорки но според мен за 2025 година няма да стане

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Моята груба оценка е 0 лева, но аз не съм критерий, щото аз гледам само сърцата на големи градове....
                Това означава ли, че капиталовата ти е клоняща към 0 лв.?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  като гледам динамиката на офертата - тези и под 20К Е ще слязат, което за размера на парцела + че има къща(ако, че е съборетина - вероятно партиди ток и вода) - не е зле. Това разбира се ако човек му трябва в района и има идея какво да го прави.

                  4-5 км от плажа не е зле, селото е живо (относително голямо) и покрай морето вероятно не е населено само с безработни роми.. и земята не се произвежда.
                  Оброчище е бая живо село, на един хвърлей място от Кранево, Албена...но в никакъв случай не е курортно, няма сергии, няма дрънкулки и търговска улица.
                  когато купих къщата се оказа че моя парцел е към вилната зона, а има къщи от Фиша и Изрев които се водят към Оброчище. Данъка като цяло ми е още по-нисък, ще видя боклука ли е нисък, кво ли...платен беше до края на 2023.
                  Last edited by bulgarian lev; 25.02.2024, 22:57.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
                    Дайте груба оценка на 3 декара урегулиран парцел права форма в центъра на пазарджишко село, на 5 минути до Пазарджик, с порутена къща барака за бутане. Панелът е до къща роми от едната страна и културни българи от другата. Ромите не създават пакости освен да вдигат шум.
                    Моята груба оценка е 0 лева, но аз не съм критерий, щото аз гледам само сърцата на големи градове....

                    Коментар


                    • Дайте груба оценка на 3 декара урегулиран парцел права форма в центъра на пазарджишко село, на 5-10 минути до Пазарджик, с порутена къща барака за бутане. Парцелът е до къща на роми от едната страна и културни българи от другата. Ромите не създават пакости освен да вдигат шум.
                      Last edited by Thrace; 25.02.2024, 23:08.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Кокорчо нещо много убеден че влизаме в Еврозоната, смятай че ако влезем тогава вече няма кой да те клати и да те бави на ниски лихви.ФЕД,а мисли да ги пипа с малко ако изобщо ги пипа чак след средата на 2024 година ,а ЕЦБ се движи 6 месеца след тях,така че ако се окаже с евро 2025 година автоматично лихвените политика ще се коригира в посока нагоре няма вече БНБ да спи и всеки да си прави каквото иска.
                        Моята каза че КФН било тихо за еврото ама не знам...там обикновенно ако се размърдат е показателно
                        Е, баш па в последната година и три месеца от кредита си уредил да ме посечат с по-висока лихва? Досега, 3 години и половина, си бях в такъв комфорт...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          като гледам динамиката на офертата - тези и под 20К Е ще слязат, което за размера на парцела + че има къща(ако, че е съборетина - вероятно партиди ток и вода) - не е зле. Това разбира се ако човек му трябва в района и има идея какво да го прави.

                          4-5 км от плажа не е зле, селото е живо (относително голямо) и покрай морето вероятно не е населено само с безработни роми.. и земята не се произвежда.
                          Селото е живо, щотУ е населено с племена....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            избори през арпил какво ще променят? - политическият спектър е толква фрагментиран, че най-много да стане още по-зле..
                            предполагам, че от 'посолството' ще ги стегнат баце и шиши да не разбутват сглобката

                            ПП - не казвам, че ми харесва текущата ситуация, но служебно на зеления чорап не е алтернатива
                            За теб и мен може да не е алтернатива, но колегата мишок бленува за Путя и неговите протежета льотчици...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Че то сега като е дошъл Американеца та ни закопа за 30 години енергетика и промишленост да не е по-добре. Като доде Путя ставаме Путьовци и караме нататък...имаме ли избор.
                              По-добре мириканец да те закопае, отколкото путя да те прегази с танка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                ами, това, което казвам
                                сглобката може да "вземе" всякакви малоумни решения, подадени им от британци и американци
                                и никой персонално няма да се притеснява от търсене на отговорност, точно защото са колективно безотговорни
                                служебните на радев - колко министри си спомняш... колко са отговорни... една и съща боза.
                                добре е да има поне година-две между избори, че да може да има някакво разместване иначе само хранят ромуляните да 'фърлят бюл'тина
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X