IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Виж, приятелю и колега, аз съм за играта на капиталовите пазари, но дори заклети поддръжници от години там и то десетки се чудя къде са им милионите - извиняеай ама ако играеш с 560$ или айде 1000$ по добре ги изхарчи с курви. Поне 10К$ да ти е кеф. Играят, дългосрочно гледаме графиките, а и бокс във Волуяк немат. Айде да си говорим откровено. За да изкюташ забии 700К$ в акции и ЕТФ, а даже и тези с коините, при тпва огромно поскъпване на криптото е редно да кешираш и врътнеш поне 10 имота на различни локации, прибираш пък ако щеш ги набии където щеш. Нашите охлюви говорят потфактум наушким кво е трябвало да направят. Психо реакция която се учи от аматьорите с малко по-високи нива в психиатрията на поведенческите реакции. Намерили кого да баламисват. Нюхам ги без да съм говорил и дума с тях.
    Съгласен съм напълно, и аз не влизам с повече от колкото мога да прежаля да загубя, да кажем че около 40% от капила го въртя по разни депозити, койни и акции и си седя на гъза за парцел или къща за ремонт, но пазара е зле и няма нищо хубаво или не струва това което му искат. Чудя се дали да не завъртя някоя схема с ипотека или покупка в София и последствие да ипотекирам, но хич не ми се занимава с тези лостове. И докато се правя на тарикат може да изпусна нещо интересно и да духам супата защо не съм ликвиден. Отделно не смятам, че момента е ок за влизане в инвестиция в НИ, но не е и за седене в кеш. От акции можеш много да изкараш точно с 10-20к ако имаш дупе да играеш рисково с puts и calls само че това е над нивото на форума и моето също. Отделно си е хазарт, а аз не си падам много по него. Под много имам предвид че можеш да стигнеш 4-500к. Може пък да отделя време на това.

    Иначе във форума е пълно с такива купили и продали много изгодно койни, акции, имоти все в минало време, или пък ги е срам да кажат за колко, но трябва да им се вярва, че е била невероятна сделка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

      Там вече съм влезнал докъдето смятам че е ок за мен като време и обем, сега си стоя мирно на перона и не мърдам. За нещо друго се оглеждам, имах малко IТ акциики но излезнах преди месец пък те не спират да растат, но риска е прекалено голям там за мен.
      Виж, приятелю и колега, аз съм за играта на капиталовите пазари, но дори заклети поддръжници от години там и то десетки се чудя къде са им милионите - извиняеай ама ако играеш с 560$ или айде 1000$ по добре ги изхарчи с курви. Поне 10К$ да ти е кеф. Играят, дългосрочно гледаме графиките, а и бокс във Волуяк немат. Айде да си говорим откровено. За да изкюташ забии 700К$ в акции и ЕТФ, а даже и тези с коините, при тпва огромно поскъпване на криптото е редно да кешираш и врътнеш поне 10 имота на различни локации, прибираш пък ако щеш ги набии където щеш. Нашите охлюви говорят потфактум наушким кво е трябвало да направят. Психо реакция която се учи от аматьорите с малко по-високи нива в психиатрията на поведенческите реакции. Намерили кого да баламосват. Нюхам ги без да съм говорил и дума с тях.
      Last edited by bulgarian lev; 25.02.2024, 01:31.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

        Там вече съм влезнал докъдето смятам че е ок за мен като време и обем, сега си стоя мирно на перона и не мърдам. За нещо друго се оглеждам, имах малко IТ акциики но излезнах преди месец пък те не спират да растат, но риска е прекалено голям там за мен.
        Риска на коините е много по- голям.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

          коини
          Там вече съм влезнал докъдето смятам че е ок за мен като време и обем, сега си стоя мирно на перона и не мърдам. За нещо друго се оглеждам, имах малко IТ акциики но излезнах преди месец пък те не спират да растат, но риска е прекалено голям там за мен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev1111

            Още 6 реда безмислици. Да не си на 3 големи.
            Хич не са глупости 90% от кеш сделките са така, лично нотариус ми го е споделял защото и аз се чудих как така ще мъкнат толкова кеш по сделки. Каза че се е нагледал на циркове как се носят пари. Но трябва или да имаш познат строител/нотариус, или да си правил някоя друга сделка, иначе ще ти звучи като глупости.
            Last edited by pwise; 25.02.2024, 00:30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev1111

              Още 6 реда безмислици. Да не си на 3 големи.
              Jameson Irish - 5×100, със сьомга пушена Аляска го перкам. Забравих да избера водка. Но помисли и източи проф мнение ако имаш контра. Аз продължавам, че донесоха десерта.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                Изписал си 5 реда безмислици.
                Ок, продаваш си примерно гарсониерата. Обявил си 60К€. Идвам и се спазараваме. Но изповядваме над данъчната ти оценка, която може да е 35К лв. Превеждам ти по банка 38К лева. Остатъка ти го давам кеш, а ти си го дръж в джоба и иди си го внасяй банка.
                Може да не те бърка, но когато има кредит в сделката, или други обстоятелства които биха довели до претенции от друга страна сделката е добре да е изповядана на реална цена. Както и да е. Пауза, че пийкам тука на един юбилей.
                Last edited by bulgarian lev; 24.02.2024, 23:30.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                  След 3 години очаквам имотите да са -70%. Такива неща ми обещават в темата от 7 години, та се надявам все някога да се случи.
                  Сподели и на нас какви са тези активи.
                  коини

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Радев, когато купих един имот продавача искаше да да изповядаме на реална цена, за да изсветли парите си. Строителя ми и инвеститор също се стреми да има част от парите по продажбите си по банков път, а бъка от кеш. Дали не съм в час ме боли фара. Не става дума за банкови сметки и депозити. Шом ги има явно има произход. Но при нови сделки с кеша явно имст грижи. Аз нямам, всички сделки, кеш и по банков път са документирани и ми е през малкия Лев.
                    Изписал си 5 реда безмислици.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                      Ти не си в час.Какво има да доказва на 100К?Толкоз пари имат поне 10% от населението и нищо не доказават.
                      Радев, когато купих един имот продавача искаше да да изповядаме на реална цена, за да изсветли парите си. Строителя ми и инвеститор също се стреми да има част от парите по продажбите си по банков път, а бъка от кеш. Дали не съм в час ме боли фара. Не става дума за банкови сметки и депозити. Шом ги има явно има произход. Но при нови сделки с кеша явно имст грижи. Аз нямам, всички сделки, кеш и по банков път са документирани и ми е през малкия Лев.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от okean Разгледай мнение
                        Та по темата: какво увеличение на цените очаквате за следващите 1-2-3 години?
                        От -20% до +6 ~ +7% общо за следващите 5 години.
                        Това е моята прогноза за тухлите в бг.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          А, да. И залита което е неприемливо за човек с неговите претенции. Кулак ще става, каскет, ще беси, разстрелва, Джони и той донякъде...че обществото е гнило така е, съгласен съм, но с болшевизъм и пролетарски методи не е добре. Никак! А и да доказва произход на парите Кавръка, това бих го посъветвал. И тогава да реже глави. Ма ще трябва да изреже не на тези които иска.
                          Ти не си в час.Какво има да доказва на 100К?Толкоз пари имат поне 10% от населението и нищо не доказават.
                          Last edited by nradev1111; 24.02.2024, 22:31.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                            След 3 години в СФ очаквам да има ръст 0-15%. Сигурен съм, че покачването на лихвите няма да има големия понижителен ефект, който много очакват (за БГ говоря, не за други държави).

                            Аз оперирам с тази прогноза, но вече не купувам имоти, купувам активи с много по-висока проекция на ръст.
                            След 3 години очаквам имотите да са -70%. Такива неща ми обещават в темата от 7 години, та се надявам все някога да се случи.
                            Сподели и на нас какви са тези активи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                              След 3 години в СФ очаквам да има ръст 0-15%. Сигурен съм, че покачването на лихвите няма да има големия понижителен ефект, който много очакват (за БГ говоря, не за други държави).

                              Аз оперирам с тази прогноза, но вече не купувам имоти, купувам активи с много по-висока проекция на ръст.
                              Това е най-логичната прогноза за имотите. И макар номинално да са по-евтини с оглед инфлацията остасат недостъпни. Освен ако цените останат такива а средната заплата купува 2кв.м
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Ей така и не я научи тая София ...сградата източно от Докторската пада се точно срещу нея източната част на градинката с дървени парапети и мраморна облицовка е цялата ...
                                Абе знам я бре, даже съм бил на гости на Любо Левчев преди години. Там живееше, лека му пръст. Това е топ сграда, и тази на 15 метра северно от нея към Оборище също е топ.
                                Но там не можеш пипна. Там са тежки наследници на комунягите, ще береш ядове.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X