IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

    А бе те и "Кремиковци" бяха на регулиран пазар ,а какво стана?
    А коновете га бЕха на нерегулиран пазар, да казвам ли ко стана?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      това само ако може да ми кажеш, как го установи
      с цък-цък няколко копчета на клавиатурата

      за бг село - 921 гласа на последните местни избори не е зле (като имаш предвид и относително ниската активност)
      в някои градове е толкова...

      топли-топли данни от 2023-та по-актуални от много други засечки
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        избори през арпил какво ще променят? - политическият спектър е толква фрагментиран, че най-много да стане още по-зле..
        предполагам, че от 'посолството' ще ги стегнат баце и шиши да не разбутват сглобката

        ПП - не казвам, че ми харесва текущата ситуация, но служебно на зеления чорап не е алтернатива
        ами, това, което казвам
        сглобката може да "вземе" всякакви малоумни решения, подадени им от британци и американци
        и никой персонално няма да се притеснява от търсене на отговорност, точно защото са колективно безотговорни
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          и аз съм за избори.
          когато трябва да се размие вина и да се бяга от отговорност се назначава "сглобка"
          Няма мърдане вече от еврозоната, стъпили са им на врата на всичките, виж че даже прасето Пеевски се е притеснил щото му скръцнаха със зъби от америка. Заленял е горкия чак да го съжалиш. Всички са строени под редичка - Прасчо, Боко, Кокорчо даже и червените боклуци. Почнаха и интересни личности да измират, и най-вероятно ще продължат докато се появи някакво бледо подобие на съд и прокуратура.
          Last edited by pwise; 25.02.2024, 21:42.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            и аз съм за избори.
            когато трябва да се размие вина и да се бяга от отговорност се назначава "сглобка"
            избори през арпил какво ще променят? - политическият спектър е толква фрагментиран, че най-много да стане още по-зле..
            предполагам, че от 'посолството' ще ги стегнат баце и шиши да не разбутват сглобката

            ПП - не казвам, че ми харесва текущата ситуация, но служебно на зеления чорап не е алтернатива
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              като гледам динамиката на офертата - тези и под 20К Е ще слязат, което за размера на парцела + че има къща(ако, че е съборетина - вероятно партиди ток и вода) - не е зле. Това разбира се ако човек му трябва в района и има идея какво да го прави.

              4-5 км от плажа не е зле, селото е живо (относително голямо) и покрай морето вероятно не е населено само с безработни роми.. и земята не се произвежда.
              това само ако може да ми кажеш, как го установи
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                AI-то не виждам как ще скърши ИТ-бранша напротив очаквам още по голямо търсене да има

                Но да приемем че скърши - И на улицата останат 20 000 човека - Това е капка в морето от това от което има нужда българската икономика

                Да приемем че част от тях не им се работи в другите отрасли и оставят да им фалират ипотеките на пазара ще се появят зорлем 2-3000 жилища

                Кризи в БГ тип 2009-та вече е много трудно да дойдат - ще се помпи външният дълг с кредити до пръсване и никое правителство няма да позволи баш при него да скърши икономиката

                А с този нисък все още дълг значи така можеме да бутаме спокойно до 2039-та

                Западният свят към който и ние принадлежим отдавна се е засилил по стръмният склон на печатането и няма сила която да го спре преди да срещне челно стената
                Хич не съм съгласен, за момента може би да, нещата с AI и по-специално AGI са доста по-напред от колкото всички си мислим. Прочети малко от 2015 какви са им били намеренията на openAI и как са им се присмивали. Те в момента мислят как да не предизвикат революции и депресии а не как да направят по-добър продукт. Това коетo в момента ползваме е тренирано преди повече от 2 години. А върху всеки такъв успешен модел се добавя отгоре. Виж как пуснаха Sora без да правят голяма работа от него, което говори че за тях това изобщо не е кой знае какво. Според някой хора съмненията са не дали имат AGI, а дали е икономически обосновано и възможно да се използва. Или ако сега един въпрос към chagpt струва да кажем 0.1 долара, може да се окаже че един такъв към AGI ще е няколко хиляди със хардуера който разполагаме сега. За това и търсят 8 милиарда за разработка и производство за чипове. Ще продължим да виждаме експоненциално нарастване на възможностите на тези модели. Оптимистите смятат че ще е дойдат невороятни блага за човечеството и няма да има нужда да работим, аз обаче виждам само още една качествена голяма депресия. Мисля че имаме не повече от 3-4 години преди огромна част от професиите да станат ненужни, а ние не сме дорасли за това.

                По-умни хора от мен смятат, че в момента сме навлезли във втората половина на дъската от този проблем https://en.wikipedia.org/wiki/Wheat_...sboard_problem и от тук нататък нещата почват да стават леко налудничави. Та проблема ще е по-голям от ИТ бранша, но няма да го отмине, както няма да отмине нито един друг.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Ако сглобката се задържи, почти сигурно влизаме в еврозоната 2025г. Лично аз все повече предпочитам избори.
                  и аз съм за избори.
                  когато трябва да се размие вина и да се бяга от отговорност се назначава "сглобка"
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                    Е ти нали беше казал че имаш информация от някакви французи че няма да влизаме в еврозоната. Сега вече обсъждаш влизането.
                    Ако сглобката се задържи, почти сигурно влизаме в еврозоната 2025г. Лично аз все повече предпочитам избори.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      абее, не разчитай много на това

                      пп. я виж на какво се натъкнах, докато търсех някоя ливада 'субсидийка да капе" и евентуално за волтаик нешо

                      22 000 EUR
                      Продава ПАРЦЕЛ
                      с. Оброчище, област Добрич

                      нешо обаче се оказа. че селото било много посещавано от чалми
                      и се замислих, дали пък джонката да не го вземе и да си направи собствена месарница за агнешко
                      като гледам динамиката на офертата - тези и под 20К Е ще слязат, което за размера на парцела + че има къща(ако, че е съборетина - вероятно партиди ток и вода) - не е зле. Това разбира се ако човек му трябва в района и има идея какво да го прави.

                      4-5 км от плажа не е зле, селото е живо (относително голямо) и покрай морето вероятно не е населено само с безработни роми.. и земята не се произвежда.

                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                        Не исках да споделям за да не си навлека хейт. Но карай: биткойн. Криворазбирания биткойн
                        Тука хейта няма да ти се размине без значение какво пишеш :Д, мерси аз вече съм купил каквото смятам, че ми е по силите и в момента чакам на този фронт края на годината/началото на следващата. Малко ме притеснява дали ще успеят да направят качествена рецесия, тогава може да се разминат очакванията ми. Но и на тези нива да остане пак е добре за мен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                          Баннат бях поради броженията на арменеца към модераторите и личните му контакти. Изживявал се е като техен тартор. Няма друга такава долна душица в темата. Обаче аз намерих реципрочен отговор и ето, че вече не ме банват.
                          абее, не разчитай много на това

                          пп. я виж на какво се натъкнах, докато търсех някоя ливада 'субсидийка да капе" и евентуално за волтаик нешо

                          22 000 EUR
                          Продава ПАРЦЕЛ
                          с. Оброчище, област Добрич

                          нешо обаче се оказа. че селото било много посещавано от чалми
                          и се замислих, дали пък джонката да не го вземе и да си направи собствена месарница за агнешко
                          Last edited by ratten; 25.02.2024, 20:56.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Ти му го даваше, когато беше баннат, а той неслучайно беше баннат.

                            Естествено, че е нарушение.

                            В тоя случай е трябвало и твоя да блокират, ама в името на импресиите са си затваряли очите.
                            Баннат бях поради броженията на арменеца към модераторите и личните му контакти. Изживявал се е като техен тартор. Няма друга такава долна душица в темата. Обаче аз намерих реципрочен отговор и ето, че вече не ме банват.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Кокорчо нещо много убеден че влизаме в Еврозоната, смятай че ако влезем тогава вече няма кой да те клати и да те бави на ниски лихви.ФЕД,а мисли да ги пипа с малко ако изобщо ги пипа чак след средата на 2024 година ,а ЕЦБ се движи 6 месеца след тях,така че ако се окаже с евро 2025 година автоматично лихвените политика ще се коригира в посока нагоре няма вече БНБ да спи и всеки да си прави каквото иска.
                              Моята каза че КФН било тихо за еврото ама не знам...там обикновенно ако се размърдат е показателно
                              Е ти нали беше казал че имаш информация от някакви французи че няма да влизаме в еврозоната. Сега вече обсъждаш влизането.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Такъв е резултат от липсата на алтернативи. Киха един сектор и се насира половината икономика. Ти що мислиш Кавръка с такава радост оповестява новините свързани с освобождение на тех кадри?
                                AI-то не виждам как ще скърши ИТ-бранша напротив очаквам още по голямо търсене да има

                                Но да приемем че скърши - И на улицата останат 20 000 човека - Това е капка в морето от това от което има нужда българската икономика

                                Да приемем че част от тях не им се работи в другите отрасли и оставят да им фалират ипотеките на пазара ще се появят зорлем 2-3000 жилища

                                Кризи в БГ тип 2009-та вече е много трудно да дойдат - ще се помпи външният дълг с кредити до пръсване и никое правителство няма да позволи баш при него да скърши икономиката

                                А с този нисък все още дълг значи така можеме да бутаме спокойно до 2039-та

                                Западният свят към който и ние принадлежим отдавна се е засилил по стръмният склон на печатането и няма сила която да го спре преди да срещне челно стената

                                Коментар

                                Working...
                                X