IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
    Бая народ се набалбука с кредити и вече издумка парите. Вече дойде момента да се плаща сметката и потреблението рязко спадна. Тая зима прескочихме трапа, но дойде ли есента, ще е весело. Държавните служители да се готвят за съкращения. Тези покрай тях също.
    Такива са нещата...Вечен пазар няма ,вечен ръст също..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
      ай стига сте ги бутали тия цени, че ми замина капиталовата на зеленото от толко клатене
      Скоро ще ти замине и шапката от вятъра който се задава

      Коментар


      • ай стига сте ги бутали тия цени, че ми замина капиталовата на зеленото от толко клатене
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
          Бая народ се набалбука с кредити и вече издумка парите. Вече дойде момента да се плаща сметката и потреблението рязко спадна. Тая зима прескочихме трапа, но дойде ли есента, ще е весело. Държавните служители да се готвят за съкращения. Тези покрай тях също.
          Факт е , че много хора се набълбукаха с кредити, още нови рибоци кълвът на гола кука. Обаче, аз съм песимист, че тази есен, след 5 или след 10 есени ще има драматичен обрат. Ще има разводи, ще се яде хляб и сол, но робите ще плащат имота на банката. Българина е много жилав и търпелив роб. Изпитано е 2008 година.
          Last edited by БОНВИВАН1; 13.02.2024, 19:46.

          Коментар


          • Бая народ се набалбука с кредити и вече издумка парите. Вече дойде момента да се плаща сметката и потреблението рязко спадна. Тая зима прескочихме трапа, но дойде ли есента, ще е весело. Държавните служители да се готвят за съкращения. Тези покрай тях също.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              [

              ОТЛОЖЕНИ ПОКУПКИ СВАЛЯТ СТОЙНОСТИТЕ !!
              Отложено потребление има когато се пестят пари ............ когато се теглят кредити , потреблението е изпреварващо - дали обаче е 30 или вече 50 години напред не знам .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                Ти брокер ли си?
                Един лев, друг таралеж. Единият лъже другият маже.
                Брокер съм, да! Нема сделки и се опитвам баш тук у форума да излъжа некой купувач. Ма те тея понижителската армия на перона от 2013 нищо не купиха, много слаба извадка. От глад умрех с тех.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  https://telegraph.bg/bulgaria/novini...-snimki-401208
                  ОТЛОЖЕНИ ПОКУПКИ СВАЛЯТ СТОЙНОСТИТЕ !!

                  Цените на имотите замръзват! (СНИМКИ)

                  Сделките с жилища се стопиха с 13 на сто, над половината в София с ипотека !!!

                  Цените на апартаментите замръзват. Отложени покупки свалят стойностите на жилищата, показа проучване сред брокери. „Ръстовете на цените са паднали от 16 на сто до около 10 процента“, съобщи за „Телеграф“ председателят на националното сдружение „Недвижими имоти“ Добромир Ганев.

                  ПОСОКАТА НА ЦЕНИТЕ Е Надолу!
                  Ще видиш как ще се размразят от Март нататък. Цените са нормални, балансирани, време е само за свикване с тях.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Нещо такова, прав си.
                    Тук в Пловдив чувам от едно моме с приятел брокер има хора печелят от гаражи. Строителство на сгради да искаш, основно в западната и южна част на града - Смирненски, където съм и аз и Коматево. Купуват ги на зелено и ги продават слрд завършване на строежа. Гаражите са кът.
                    Ти брокер ли си?
                    Един лев, друг таралеж. Единият лъже другият маже.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                      Не слагай доходността ако е над 15%, че тук има понижители със слаби сърца и опънати нерви.

                      След още 2 години отдаване, парите вложени в покупката ще са се върнали обратно, прав ли съм?
                      Нещо такова, прав си.
                      Тук в Пловдив чувам от едно моме с приятел брокер има хора печелят от гаражи. Строителство на сгради да искаш, основно в западната и южна част на града - Смирненски, където съм и аз и Коматево. Купуват ги на зелено и ги продават слрд завършване на строежа. Гаражите са кът.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • https://telegraph.bg/bulgaria/novini...-snimki-401208
                        ОТЛОЖЕНИ ПОКУПКИ СВАЛЯТ СТОЙНОСТИТЕ !!

                        Цените на имотите замръзват! (СНИМКИ)

                        Сделките с жилища се стопиха с 13 на сто, над половината в София с ипотека !!!

                        Цените на апартаментите замръзват. Отложени покупки свалят стойностите на жилищата, показа проучване сред брокери. „Ръстовете на цените са паднали от 16 на сто до около 10 процента“, съобщи за „Телеграф“ председателят на националното сдружение „Недвижими имоти“ Добромир Ганев.

                        ПОСОКАТА НА ЦЕНИТЕ Е Надолу!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          БрокераЗ брокеразин цитира. Глааад... Глаааад.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                            Явор Пейчев, Имотека: Очакванията за драстичен спад на цените започнаха да избледняват (imoti.net)
                            Очакванията за драстичен спад на цените започнаха да избледняват

                            Цитат: "Цените продължават своя плавен ръст, но това важи основно за качествените имоти. Продавачите на някои надценени оферти – около 7-9% от всички, са направили известен коментар в цената преди да стигнат до сделка. В София нивата са нараснали с 10%, във Варна – с 6%, а в Пловдив – с 18%."


                            ===2049===

                            Амааа... Как така?! Има ли още чакащи на перона, които вярват в спад на цените преди 2039та?
                            БрокераЗ брокеразин цитира. Глааад... Глаааад.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Тези 600 лева "плюс" не покриват само покачването на доматите и кашкавала. Ти очакваш обаче да могат да финансират едно покачване на имотите с 35% (от 300к на 400к+ Евро примерно). Не става така. Значи в БГ има 2 категории купувачи:

                              - Тези с крадените пари. Тях не ги интересува с колко са скочили заплатите, защото те не работят на заплата.
                              - Просяците, които с мижави 4-5к семеен месечен доход ходят да се молят на банките.

                              Специално твоят имот: Ако е някъде на топ място - Докторски, Южен Парк и подобни, може и да намериш някой от първата група, който иска да разкара дадена сума. Ако обаче очакваш някой от група 2 да ти плати 35% отгоре и то за някой имот из Вади, Ливади, Долини и Манастири - има да си чакаш още дълго. Просто банките ще стават все по-предпазливи, а един скок с 2-3% на кредитните лихви ще докарат подобни купувачи до просешка тояга, просто защото инфлацията изпреварва доходите им и защото живеят на ръба да плащат ипотека.
                              Тез с крадените парЕ, не купуват апартаменти - те строят и продават за да легализират парите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ярък Разгледай мнение
                                Според мен жилищата си намериха равновесната точка. Разходите на строителите се нормализираха. Материалите поевтиняха а труда леко се покачва. Всичко е в норма.
                                От друга страна инфлацията за 2 г е около 20 %, а заплатите и доходите нараснаха с 30 % .
                                Съотношението средна заплата/м2 е даже по-добро от преди 2 г.
                                Лихвите се повишиха, но според банкерите повишенията на ОЛП спират, а (примерно в Англия) ще започнат и да падат.
                                Жилища има в излишък и за всеки рибар има по минимум един шаран....
                                Аз за 2г откакто продавам голям апартамент три пъти съм пред сделка, отказвам се по някаква причина и след 2 месеца съм с нова цена....
                                Ситуацията се повтаря...
                                Сега съм го обявил приблизително на 35 % по-висока от 2021г и чакам ..... Ще видим....
                                По време на еуфорията не си го продал, сега как очакваш да го продадеш, при положение, че си вдигнал с 35%? Колко години можеш да чакаш?

                                Коментар

                                Working...
                                X