IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    Какво става с цените братчеди- да купувам ли, да чакам ли Ако ще се купува- старо-панелка или ново - и да псувам до 9 коляно строителя. Дайте акъл за варна
    Фабрики на 9 Септември ..има колкото щеш

    Коментар


    • Какво става с цените братчеди- да купувам ли, да чакам ли Ако ще се купува- старо-панелка или ново - и да псувам до 9 коляно строителя. Дайте акъл за варна

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Цените на всичко са 1 към 1. Храната в БГ е даже по-скъпа вече.
        С 3500 Евро в Германия живееш много по-добре, отколкото с 3500 лева в БГ. Съотношението 1:2 важеше до преди 4-5 години. Вече не е така.

        И да, в Германия новото строителство се издава напълно завършено. С кухни, бани и всичко. Каквото си го поръчаш.
        Храната в магазина може и така да е, макар че съм сигурен не важи за абсолютно всичко. Но например храната в заведенията не е по-скъпа тук.

        Да кажем, че за вносните стоки не важи това, защото едно е да спестяваш за нов автомобил, който струва примерно 40к евро с 3500 лв месечна заплата в България и с 3500 евро месечна заплата в Германия.

        Т.е. тук в България излиза, че храната ни е изцяло вносна?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

          Е, хайде сега - в Манастирски ливади има и други комплекси (освен Кошер), където цените са около 2к евро/м2. Затова се гледа средна цена - за Берлин това също е средна, а не някакви изключения.

          За обзавеждане не знам защо се говори, за Германия статистиката и обзавеждане ли включва и ако да, какво е това обзавеждане?

          Иначе защо да не се сравнява? Пак казвам, в примера, който дадох, сравнявахме доходи на двама човека работещи на висококвалифицирани длъжности (не мениджъри/шефове/директори/собственици и т.н.). Стандарта на живот не се различава чак толкова, ако в България изкарваш 3.5к лв чисто, а пък в Германия изкарваш 3.5к евро чисто. Това ми беше мисълта.
          Цените на всичко са 1 към 1. Храната в БГ е даже по-скъпа вече.
          С 3500 Евро в Германия живееш много по-добре, отколкото с 3500 лева в БГ. Съотношението 1:2 важеше до преди 4-5 години. Вече не е така.

          И да, в Германия новото строителство се издава напълно завършено. С кухни, бани и всичко. Каквото си го поръчаш.

          Коментар


          • Шампанско или е рано още?
            14:00 USD Fed Interest Rate Decision 5.50% 5.50%

            Коментар


            • 07:00 USD MBA 30-Year Mortgage Rate 6.78% 6.78%

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

                Е, хайде сега - в Манастирски ливади има и други комплекси (освен Кошер), където цените са около 2к евро/м2. Затова се гледа средна цена - за Берлин това също е средна, а не някакви изключения.

                За обзавеждане не знам защо се говори, за Германия статистиката и обзавеждане ли включва и ако да, какво е това обзавеждане?

                Иначе защо да не се сравнява? Пак казвам, в примера, който дадох, сравнявахме доходи на двама човека работещи на висококвалифицирани длъжности (не мениджъри/шефове/директори/собственици и т.н.). Стандарта на живот не се различава чак толкова, ако в България изкарваш 3.5к лв чисто, а пък в Германия изкарваш 3.5к евро чисто. Това ми беше мисълта.
                при германците - ако в градовете (големите) позволят да се строи както в нашите големи градове = пазарът ще е чал след 4 години....
                това също го пропускаш - тук се строи където може само да си платиш комисионното, което вече е с фактура - просто те пращат при фирми да ти движат документацията.... обаче се строи и това се калкулира на купувачите.

                в германия/холадния/франция/белгия и тн има дефицит на жилища в големите градове и това е фактор
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  2670 ама друг път. Ако се върнеш назад в темата, ще видиш примери от Ливади - к-с Кошер, където на зелено е 3500 евра при това на главен булевард, това като махнеш общите части отива 4500 евра, свестен ремонт и обзавеждане +1000 евра (мин) отиде на 5500. Няма балон.

                  П.С да сравняваш Германия с България е все едно да сравняваш 5* луксозен хотел (да кажем с нощувка 1000 евро) с няква почивна станция на Социалното министерство с нощувка 30 лв.
                  Е, хайде сега - в Манастирски ливади има и други комплекси (освен Кошер), където цените са около 2к евро/м2. Затова се гледа средна цена - за Берлин това също е средна, а не някакви изключения.

                  За обзавеждане не знам защо се говори, за Германия статистиката и обзавеждане ли включва и ако да, какво е това обзавеждане?

                  Иначе защо да не се сравнява? Пак казвам, в примера, който дадох, сравнявахме доходи на двама човека работещи на висококвалифицирани длъжности (не мениджъри/шефове/директори/собственици и т.н.). Стандарта на живот не се различава чак толкова, ако в България изкарваш 3.5к лв чисто, а пък в Германия изкарваш 3.5к евро чисто. Това ми беше мисълта.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    https://archive.is/11OBL

                    Е що така тоя ИТ сектор ?
                    Голям рев голямо нещо?!
                    Айде разкарайте хора на макс и здрави орязвания до кокал !
                    Ха ха

                    Доброслав Димитров, БАСКОМ: В софтуерния сектор идва отрезвяване, каквото не сме виждали от 15 години насам Председателят на УС на IT асоциацията за пазара на труда, изкуствения интелект и данъчната политика на България

                    ИТ търтеите ще останат без работа Ауу каква трагедия !
                    Не се радвай като играе мечка при съседа, щото ще дойде и при тебе и краденето на домати и вода няма да ти помогне , ама хич !

                    Коментар


                    • Сделките с имоти в България намаляват вече година и половина

                      • Сделките с имоти в България намаляват с 11.2% през миналата годината
                      • Спадът за четвъртото тримесечие е 7.4% в сравнение със същия период на 2022 г., когато беше 10.4%
                      • През октомври-декември 2023 г. в София, Пловдив и Русе е регистриран лек ръст
                      https://www.capital.bg/biznes/imoti/...eche_godina_i/

                      Коментар


                      • Успешното инвестиране е предвиждане на очакванията на другите.

                        Джон Кейнс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          better,
                          мисли му за реализацията на новото във Варна

                          Варналии са майстори на хайпа по пирамиди, въздушни замъци и тн.. при тях се усети.. то още със свободните имоти за под наем се усети - прекалиха.
                          Новото го обзавеждам, старото ще го продавам, но както съм казвал и преди, купено е изгодно преди 10 ина год, отделно съм живял в него толкова време. 100% горница за 10 год ме устройват.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                            Q4 22
                            67362 - BG
                            9668 - SF
                            4793 - PLD
                            4420 - VN
                            2139 - BS

                            Q4 23
                            62398 - BG / -7%
                            10075 - SF / +4%
                            4870 - PLD / 0%
                            3860 - VN / -13%
                            2007 - BS / -6%

                            https://www.registryagency.bg/bg/reg...ar/statistika/
                            Откога казвам, че Вн е блокирала, то няма и как да е, тук освен бетон няма нищо. А на тва дет му викат "туризъм" е има няма 50 дена. Някои хора виждам, че ще ядат бетон следващите 20-30 год.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

                              Това е интересно, аз имам коментар по темата:
                              - Берлин е "ляв" град и има изключително много държавни регулации именно в сектор недвижими имоти. Според мен е реално да се гледа Мюнхен, предполагам, че в статията неслучайно е споменат именно той като база за сравнение.
                              - Наскоро сравнявахме доходите на приятел в Германия и моите - изводът е, че това което аз получавам чисто в България е горе-долу това, което той получава чисто в Германия, само че в евро.
                              - За мен горното твърдение е доказано и като се вземе то предвид - 5340 евро/м2 в Берлин е равно на около 2670 евро/м2 в София. Мисля, че в момента цените в София вървят горе-долу в този диапазон.
                              - Така погледнато не изглежда да има някакъв страшен балон в България или поне не на фона на останалите европейски държави.

                              ПС. за мен в момента също изглежда много скъпо и непосилно да се закупи жилище в столицата, въпреки че работя високо-квалифициран труд. Това, което се опитвам да изразя с този коментар е по-скоро, че в западна Европа НЕ е по-лесно да се живее в този момент.
                              2670 ама друг път. Ако се върнеш назад в темата, ще видиш примери от Ливади - к-с Кошер, където на зелено е 3500 евра при това на главен булевард, това като махнеш общите части отива 4500 евра, свестен ремонт и обзавеждане +1000 евра (мин) отиде на 5500. Няма балон.

                              П.С да сравняваш Германия с България е все едно да сравняваш 5* луксозен хотел (да кажем с нощувка 1000 евро) с няква почивна станция на Социалното министерство с нощувка 30 лв.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                                [ATTACH=CONFIG]n4152366[/ATTACH]
                                Много народ от ИТ сектора трабва да остане без работа ключов момент за спад в цените и инфлацията

                                Коментар

                                Working...
                                X