IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Георги Ангелов: Има рекорден ръст на ипотечните кредити

    Увеличението спрямо миналия януари е с 38%, подчерта старши икономистът в Институт „Отворено общество”

    Има рекорден ръст на ипотечните кредити. Това каза в студиото на „Пресечна точка” старши икономистът в Институт „Отворено общество” Георги Ангелов. Увеличението спрямо миналия януари е с 38 на сто, подчерта експертът.


    „Мисля, че имотният балон започва сериозно да се надува”, каза още Ангелов и обясни, че, ако се допусне той да се спука, както преди години, цели сектори ще претърпят огромни загуби. По думите му институциите са разчитали икономиката да изпадне в рецесия, но тя се развивала все по-добре с всяка година.

    „Спестяващите хора са наказани, защото лихвите по депозитите в банките са нулеви. Те не могат да изкарат пари от спестяванията си и ги влагат в имоти”, заяви икономистът. Това очаквано повишавал оцените на недвижимото имущество.

    https://nova.bg/news/view/2024/03/01...8%D1%82%D0%B8/

    Коментар


    • NYCB Flags Weaknesses in Loan Oversight and Names New CEO

      • Regional bank’s shares tumble in late trading after disclosure
      • Alessandro DiNello to succeed Thomas Cangemi as the firm’s CEO
      Commercial real estate lender New York Community Bancorp said it discovered “material weaknesses” in how it tracks loan risks, wrote down the value of companies acquired years ago and replaced its leadership to grapple with the turmoil. The stock plunged.

      https://www.bloomberg.com/news/artic...emi-steps-down

      Коментар


      • Огромен спад в производството и потреблението на ток през февруари

        Цената на енергията се понижи до най-ниското ниво от май 2021 г. - 70 евро/мВтч, а България продължава да е нетен вносител

        Въпреки че февруари е един от трите най-студени месеца в България, данните от производството на електроенергия в страната показват, че зимната енергетика все по-малко прилича на това, което е била преди години. Енергийното производство и потреблението спадат драматично, а те от своя страна променят изцяло пазарната действителност в страната - средната борсова цена на електроенергия за изминалия месец е около 137 лв./мВтч, което е най-ниското ниво от май 2021 г. Или от почти три години.

        През февруари общо мощностите в страната са произвели рекордно малко електроенергия в сравнение с последните 5 години, като спадът на месечна база е с 14%, а на годишна 22%. Потреблението пък се понижава с 20% на месечна и с 8.7% на годишна база.


        https://www.capital.bg/biznes/energe...enieto_na_tok/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          Тъй.. тъй..
          Затова ли годишната доходност на портфейла от акции, който държа, е колкото наемите от всичките имоти на Дурка и на бай Лора взети заедно?
          Сравнявате капиталова доходност (акции) с доходност от наеми?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

            Тъй.. тъй..
            Затова ли годишната доходност на портфейла от акции, който държа, е колкото наемите от всичките имоти на Дурка и на бай Лорда взети заедно?
            Посмали малко Манго Джери

            Коментар


            • B Швeция нe e имaлo тoлĸoвa фaлити в ceĸтopитe нa xoтeлиepcтвoтo, pecтopaнтьopcтвoтo и cтpoитeлcтвoтo oт 90-тe дoceгa

              Фaлититe в Швeция ca cĸoчили c 62% пpeз фeвpyapи. Toвa e нaй-лoшия мeceц пo oтнoшeниe нa тeзи пoĸaзaтeли oт финaнcoвaтa ĸpизa в нaчaлoтo нa 90-тe гoдини.

              Швeция e "тoчнo в oĸoтo нa бypятa" - тoвa зaĸлючeниe идвa oт yпpaвлявaщият диpeĸтop нa Сrеdіtѕаfе Xeнpиĸ Яĸoбcoн, cлeд 19 пocлeдoвaтeлни мeceцa нa нapacтвaщи фaлити.

              Oбщo 908 ĸoмпaнии ca фaлиpaли пpeз фeвpyapи, в cpaвнeниe c 559 гoдинa пo-paнo. Toвa e пoчти двa пъти пoвeчe oт 454 фaлити пpeз cъщия пepиoд нa 2022 г.

              Toвa e и нaй-виcoĸият бpoй фaлити пpeз фeвpyapи oт 20 гoдини нacaм, пoĸaзвaт дaнни нa ĸoлeĸтopcĸaтa aгeнция Сrеdіtѕаfе, цитиpaни oт Вlооmbеrg. Cpeд нaй-зaceгнaтитe ceĸтopи ca xoтeлиepcтвoтo, pecтopaнтьopcтвoтo, ĸoнcyлтaнтcĸитe ycлyги, cтpoитeлнитe фиpми и aвтoĸъщитe.

              Cpeд зaceгнaтитe ca cтpoитeлни ĸoмпaнии. Toвa нe e изнeнaдвaщo, ĸaтo ce имa пpeдвид, чe cтpoитeлcтвoтo нa нoви жилищa e cпaднaлo c 68% oт пиĸa пpeз aвгycт 2021 г. Cпaд oт 4,7% ce oтбeлязвa, cпpямo дeĸeмвpи. Toвa пoĸaзaxa дaнни нa мecтнaтa ĸoмпaния Вуggfаktа Grоuр. Peзyлтaтитe oт пpeдxoднитe мeceци cъщo нe ca oбнaдeждaвaщи, cлeд ĸaтo ce oтчитa инфopмaция зa aнyлиpaни пpoeĸти.

              Toвa идвa нa фoнa нa cпaд нa цeнитe нa жилищaтa в ĸpaя нa минaлaтa гoдинa, въпpeĸи чe имaшe пpизнaци нa cтaбилизaция нa пaзapa пpeз 2023 г.

              https://money.bg/economics/v-shvetsi...te-dosega.html

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                ако може, модерацията да не трие моето мнение, нито бъртрамовото.
                ще бъде полезно за форума да се изясни, как действа потребител бъртрам

                така, знам, че бъртрам посвещава много от времето си да рови за лична информация за опоненти и потребител и.
                ако някой не е следил, той изрови и постна публично личните данни на редкретенчо.
                после на друг потребител и т.н.
                докато през цялото време пишеше на лични и звънеше на познати модератори, да банват потребители и да трият постове, когато излезе нещо за него.

                сега явно е дошъл ред и моите данни да се появят в публичен форум.
                браво, бъртрам.

                и внимавайте на кого се доверявате,
                особено в личните съобщения.
                не се знае, кога ще дойде ваш ред.

                повтярям, моля, модерацията да не трие.
                мисля, че ще е полезно за всички.
                поздрави,
                Аз предлагам среща да си уговорим понижители срещу повишители ,пред Неро в Иван Вазов ,след боя може да изпием по бира

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Интересно какъв данък плаща на земеделски имот?
                  Иначе трябва да махнат отживелицата продобиване на имот с декларация или констативен акт. Сега когато всичко е електронно 100% е ИЗМАМА
                  абсолютна схема, но огромни щети вече са нанесени на наследници, които не са си оправили наследството и си мислят, че имат някакви ниви,земи,парцели, иделни части.


                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Освен това вие сте прецакани яко и по друг параграф.
                    Нашили сте се с имот в мафиотската кочина на боко-тиквата и дебелянчо-свинята.

                    Нямаш гаранции, че някой ден може да се събудиш и да установиш, че "безценният" ти имот е вече собственост на гина-крадлата.
                    С любезното съдействие на някой корумпиран съдия или нотариус...

                    ------------------- Как хората научиха, че земите им вече са на Гина Върбакова




                    гина на фона на фотоволтаичен парк


                    Един ден получавате писмо, че вашата земя вече не е ваша
                    Имате имот и му плащате данъците. Една сутрин откривате, че имотът вече не e ваш. Някой го е взел. За да си го върнете, трябва да водите дело. Срещу вас обаче застават известни имена с политически връзки.
                    Един ден получавате писмо, че вашата земя вече не е ваша. По същото време това се случва и със съседа ви. И с неговия съсед. И с неговия...
                    Денят е в началото на януари 2024 година.
                    "Получих на адреса си уведомление от началника на Агенция по кадастъра - Пазарджик, който ме информира, че имот [номер] е записан вече на "Риал Стейтс” и поради това е заличена собствеността на баща ми".
                    Това пише в сигнал до прокуратурата мъж, който живее в София, но има имоти край Пазарджик. Предстои му да разбере, че това не се случва само с него, алармира Свободна Европа.
                    Фирмата "Риал Стейтс” ЕООД е завзела много имоти.
                    "Потърсих съдействие от наши роднини и наши познати от селата Априлци и Сбор, които ме информираха, че фирмата "Риал Стейтс” ЕООД е завзела много имоти с констативни нотариални актове", пише мъжът, чиято анонимност ще запазим.
                    По една и съща схема много хора са останали без земята си. Става дума за констативни актове - т.е. отиват свидетели пред нотариус, казват, че имотът Х отдавна се ползва от човека Y, а нотариусът издава документ за собственост. Законът допуска такава процедура. В случая съмнителното е, че става дума за едни и същи свидетели, които отиват при един и същи нотариус. Само превзетите имоти са на различни хора.
                    "За мен е непонятно как така в 21 век може по този начин някой да си позволи да отнеме нашия имот", пише още потърпевшият.
                    Интересно какъв данък плаща на земеделски имот?
                    Иначе трябва да махнат отживелицата продобиване на имот с декларация или констативен акт. Сега когато всичко е електронно 100% е ИЗМАМА
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Каврък, връщал ли си withholding tax от Франция според СИДДО-то? Струва ли си усилието?
                      Досега не ,но би си струвало ако има големи обеми ,от порядъка на над 100 000 евро и нагоре доста

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        взимай, накавръчко, взимай!
                        и не си давай парите на мутрите,
                        дай ги на хазяите
                        Освен това вие сте прецакани яко и по друг параграф.
                        Нашили сте се с имот в мафиотската кочина на боко-тиквата и дебелянчо-свинята.

                        Нямаш гаранции, че някой ден може да се събудиш и да установиш, че "безценният" ти имот е вече собственост на гина-крадлата.
                        С любезното съдействие на някой корумпиран съдия или нотариус...

                        ------------------- Как хората научиха, че земите им вече са на Гина Върбакова




                        гина на фона на фотоволтаичен парк


                        Един ден получавате писмо, че вашата земя вече не е ваша
                        Имате имот и му плащате данъците. Една сутрин откривате, че имотът вече не e ваш. Някой го е взел. За да си го върнете, трябва да водите дело. Срещу вас обаче застават известни имена с политически връзки.
                        Един ден получавате писмо, че вашата земя вече не е ваша. По същото време това се случва и със съседа ви. И с неговия съсед. И с неговия...
                        Денят е в началото на януари 2024 година.
                        "Получих на адреса си уведомление от началника на Агенция по кадастъра - Пазарджик, който ме информира, че имот [номер] е записан вече на "Риал Стейтс” и поради това е заличена собствеността на баща ми".
                        Това пише в сигнал до прокуратурата мъж, който живее в София, но има имоти край Пазарджик. Предстои му да разбере, че това не се случва само с него, алармира Свободна Европа.
                        Фирмата "Риал Стейтс” ЕООД е завзела много имоти.
                        "Потърсих съдействие от наши роднини и наши познати от селата Априлци и Сбор, които ме информираха, че фирмата "Риал Стейтс” ЕООД е завзела много имоти с констативни нотариални актове", пише мъжът, чиято анонимност ще запазим.
                        По една и съща схема много хора са останали без земята си. Става дума за констативни актове - т.е. отиват свидетели пред нотариус, казват, че имотът Х отдавна се ползва от човека Y, а нотариусът издава документ за собственост. Законът допуска такава процедура. В случая съмнителното е, че става дума за едни и същи свидетели, които отиват при един и същи нотариус. Само превзетите имоти са на различни хора.
                        "За мен е непонятно как така в 21 век може по този начин някой да си позволи да отнеме нашия имот", пише още потърпевшият.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          чакай

                          нещо не разбрах какво лично
                          нали за субсидийки и акци отвори въпрос ТИ?

                          или аз не съм разбрал

                          викаш за нас с кавръчето може да разтегляш

                          аз да съм казал нещо...?!?

                          ​​​​​​
                          Мишока е недоправен бот,
                          объркал е темите,
                          Тук няма субсидийки
                          Last edited by unimog; 01.03.2024, 16:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            неко акцийка на приносител
                            също не е зле
                            Акция на приносител отдавна няма.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Виж сега аз спя спокойно защото имам дялове в Епъл ,МАЙКРОСОФТ ,амазон,Виза,и да не продължавам ,а и най скъпата компания в Европа LVMH Мисля и Хермес да купя дето една чанта струва колкото една твоя маломерка ,разликата е че ти си даваш парите на мутрите ,а аз инвестирам във високодоходни бизнеси ,че даже и дивидент получавам
                              Каврък, връщал ли си withholding tax от Франция според СИДДО-то? Струва ли си усилието?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                ако може, модерацията да не трие моето мнение, нито бъртрамовото.
                                ще бъде полезно за форума да се изясни, как действа потребител бъртрам

                                така, знам, че бъртрам посвещава много от времето си да рови за лична информация за опоненти и потребител и.
                                ако някой не е следил, той изрови и постна публично личните данни на редкретенчо.
                                после на друг потребител и т.н.
                                докато през цялото време пишеше на лични и звънеше на познати модератори, да банват потребители и да трият постове, когато излезе нещо за него.

                                сега явно е дошъл ред и моите данни да се появят в публичен форум.
                                браво, бъртрам.

                                и внимавайте на кого се доверявате,
                                особено в личните съобщения.
                                не се знае, кога ще дойде ваш ред.

                                повтярям, моля, модерацията да не трие.
                                мисля, че ще е полезно за всички.
                                поздрави,
                                чакай

                                нещо не разбрах какво лично
                                нали за субсидийки и акци отвори въпрос ТИ?

                                или аз не съм разбрал

                                викаш за нас с кавръчето може да разтегляш

                                аз да съм казал нещо...?!?

                                ​​​​​​
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X