IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

    Личи си че устата ти вуни на зла гад
    Само за протокола ти да вметна че вече съм бил в 4 страни само тази година
    Шефа ти те праща да косиш трева и да подрязваш храсти и в други държави ли ли ве… то верно има недостиг на общаци, ама чак толко…а едно време какви гастари имаше в тая тема.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

      Може да е и в Ботунец, Бухово, Кремиковци, Локорско...
      Или пък в Сеславци, Желява, Балша, Кътина. Требич
      Може да е Подгумер, Войняговци, Гниляне
      Все е София и все на 30 мин път с кола до метростанция
      Няма лошо -

      Живот на село - бюджетни покупки за новата къща - Защо сега?

      https://www.youtube.com/watch?v=HMs5oqc809A

      ЖИВОТ НА СЕЛО, РАЗСАДИ НА ЗЕЛЕНЧУЦИ, НОВА ОГРАДА

      https://www.youtube.com/watch?v=HtMHzVQaxOc
      Last edited by unimog; 24.03.2024, 10:16.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

        Петърчо, този лов в мътни води го чакаш от години.

        До сега, стойността на доларчетата ти се е изпарявала със скорост вероятно по-голяма от тази с която ги събираш.

        Искрено ти съчуствам и се надявам най-накрая да ти провърви..
        Click image for larger version

Name:	55.JPG
Views:	1
Size:	69.8 КБ
ID:	4168627

        Click image for larger version

Name:	55.JPG
Views:	1
Size:	28.7 КБ
ID:	4168628

        Last edited by unimog; 24.03.2024, 09:54.

        Коментар


        • The 6% commission on buying or selling a home is gone after Realtors association agrees to seismic settlement


          The agreement effectively will destroy the current homebuying and selling business model, in which sellers pay both their broker and a buyer’s broker, which critics say have driven housing prices artificially higher.

          By some estimates, real estate commissions are expected to fall 25% to 50%, according to TD Cowen Insights.

          For the average-priced American home for sale — $417,000 — sellers are paying more than $25,000 in brokerage fees. Those costs are passed on to the buyer, boosting the price of homes in America. That fee could fall by between $6,000 and $12,000, according to TD Cowen Insights’ analysis.

          This marks the biggest change to the housing market in a century, said Norm Miller, professor emeritus of real estate at the University of San Diego.

          “I’ve been waiting 50 years for this,” Miller said.

          Although it’s unclear what the future of the housing market will look like, Miller said he expected homebuying to pick up somewhat as costs fall dramatically for homebuyers.

          “There are all kinds of models we might see in the future, and no one knows what they are,” he said, suggesting some brokers may charge, say, a $3,000 fee for selling a home, while others will offer a competitive commission.

          Miller said the settlement could lead to a mass exodus of brokers from the industry — potentially half of the 2 million or so agents in America.

          Lower fees mean mediocre agents are likely to leave the field, but top brokers will get more business. “The good ones will absolutely do better,” he said.

          America’s fees are significantly higher than in foreign countries, Miller noted. In Israel, Singapore and the UK, brokers charge between 1% to 2% for the same thing that agents do in the United States.

          https://edition.cnn.com/2024/03/15/e...ent/index.html
          Last edited by unimog; 24.03.2024, 09:49.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

            Личи си че устата ти вуни на зла гад
            Само за протокола ти да вметна че вече съм бил в 4 страни само тази година.Но да ми говориш че кешът е шума и то когато икономиките навлизат в рецесия означава, че си беден на акъл, беден на далновидност, беден в живота.Ето затова обикаляш да търсиш гаражи.
            Ако беше умен щеше да си събрал бала с долари и да поналовиш риби в мътните води/времена които се задават, но ти си тухлена глава и диагнозата е нелечима
            Петърчо, този лов в мътни води го чакаш от години.

            До сега, стойността на доларчетата ти се е изпарявала със скорост вероятно по-голяма от тази с която ги събираш.

            Искрено ти съчуствам и се надявам най-накрая да ти провърви..

            Коментар


            • Click image for larger version

Name:	55.JPG
Views:	1
Size:	73.6 КБ
ID:	4168617

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Хайде да сравним а, аз си живея в Родината и при семейството. Ти си гастарбайтер, откъснат от род и Родина. Втора точка: Ти нямаш постоянен трудов договор, работиш, където и каквото се намери. 3. Аз, освен в имоти инвестирам и в злато, акции и ETF. Ти в нищо, освен в това да преживяваш, не много по-различно от всяко диво животно в природата. Е, отговори ми, ама честно, ти първо за да се сравняваш с мен, имаш ли признаците изобщо на човешко същество?
                Ако, имаш известни претенции, мисля, че е нужно да ги докажеш. Иначе и аз мога да отида да свиря на хармоника в Люксембург и да твърдя, че съм тамошен. Надявам се, че съм бил изчерпателен с примерите, предвид нивото ти на интелект
                Хахахаха, чий е кучешкия живот?
                Най-невероятната тъпа мисъл на гастарите, които са закотвени из полета, кланници и производства по поточни линии от 20г, си въобразявате, че местните българи, не ни достигат вече доходите да си шетаме из цяла Европа, където ни скимне. Глупаци...
                Личи си че устата ти вуни на зла гад
                Само за протокола ти да вметна че вече съм бил в 4 страни само тази година.Но да ми говориш че кешът е шума и то когато икономиките навлизат в рецесия означава, че си беден на акъл, беден на далновидност, беден в живота.Ето затова обикаляш да търсиш гаражи.
                Ако беше умен щеше да си събрал бала с долари и да поналовиш риби в мътните води/времена които се задават, но ти си тухлена глава и диагнозата е нелечима

                Коментар


                • Резултат от Вашето търсене на:
                  Вид имот: 2-СТАЕН,
                  Местоположение: град София

                  Особености: Тухла
                  Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                  Средна цена на имотите в извадката: 132004 euro
                  Средна цена на кв.м: 1869 euro.

                  Коментар


                  • ИНДЕКС НА РАЗХОДИТЕ НА РАБОТОДАТЕЛИТЕ ЗА ТРУД ПРЕЗ ЧЕТВЪРТОТО ТРИМЕСЕЧИЕ НА 2023 ГОДИНА

                    През четвъртото тримесечие на 2023 г. спрямо четвъртото тримесечие на 2022 г. общите разходи на работодателите за един отработен час от наетите от тях лица нарастват с 11.7% (по предварителни данни). В индустрията увеличението е с 10.6%, в услугите - с 10.4%, и в строителството - с 19.5%.

                    Най-висок ръст на общите разходи за труд е регистриран в икономическите сектори „Държавно управление“ - с 19.8%, „Строителство“ - с 19.5%, и „Образование“ - със 17.0%.

                    Разходите за възнаграждение за един отработен час се увеличават с 11.9%, а другите разходи (извън тези за възнаграждения) - с 10.2%.

                    По икономически сектори изменението на разходите за възнаграждения спрямо същия период на предходната година варира от 20.6% за „Строителство“ до -2.7% за „Добивна промишленост“.

                    https://www.nsi.bg/sites/default/fil...q4_7FGX13M.pdf
                    Last edited by unimog; 24.03.2024, 09:01.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                      Не познаваш добре психологията на много българи.
                      Могат да са под наем, но ще притежават кола извън възмобностите си.
                      На жилището си нямат застраховка, но на колата имат каско.
                      Нямат пари да заредят догоре резервоара, но ще се фукат с МПСто


                      Та в този ред на мисли има си пазарна ниша за гаражите.

                      Но все пак най-големият + е да не обикаляш по 30 мин района и да се чудиш къде да спреш. Наличето на ток в гаража се очертава да е голям + за монтаж на зарядна станция.
                      Нали НИ беше залегнало в народопсихологията на българина, изглжда вече е МПС-то и живота под наем.

                      Лорда да си прекалкулира капиталовата с новото нормално, че малко им трябва на младите да се разделят с ипотеките.

                      Иначе ето какво може да си купи човек с парите за един гараж в общински град -

                      https://www.youtube.com/watch?v=x0NIC-8qAwk

                      Первый вариант в кирпичном здании на втором ( среднем) этаже площадью 32 кв.м. с кое какой мебелью и техникой за 10500 евро

                      Или за гараж в центъра на София -

                      https://www.youtube.com/watch?v=YGChy7Ocvo4

                      Дом на 2 этажа площадью 120 кв.м. на участке почти в 6 соток в самом центре города, на тихой улице, почти без соседей. Цена 70 тысяч евро
                      Last edited by unimog; 24.03.2024, 09:59.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                        Четох в този форум за новата брокерска мода да се изкупуват гаражи на цената на ферари
                        Горките брокери и инвеститори трябва много да им е паднало самочувствието да прескачат огради и да разпитват за гаражи, не трябваше ли с толкоз опит от панелки да скочите на луксозни къщи и вили ?
                        Но тъпаците в Бг винаги са били в изобилие, особено инвеститорите като плъхът и байлора.
                        Представям си как някой който живее в панел ще дойде да ти наеме гаражчето за 500лв да си паркира скъпата кола.
                        А ти представяш ли си го байлоре, спиш ли сладко и сънуваш ли гаражи и че си напипал златната жилка ?
                        Не познаваш добре психологията на много българи.
                        Могат да са под наем, но ще притежават кола извън възмобностите си.
                        На жилището си нямат застраховка, но на колата имат каско.
                        Нямат пари да заредят догоре резервоара, но ще се фукат с МПСто

                        Та в този ред на мисли има си пазарна ниша за гаражите.

                        Но все пак най-големият + е да не обикаляш по 30 мин района и да се чудиш къде да спреш. Наличето на ток в гаража се очертава да е голям + за монтаж на зарядна станция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          https://youtu.be/H19at08xbt0?si=qd7YLaAh9ChzDeTj

                          Киро Брейка,Доц.Сарийски ,пРоф.Петров,брокерите и Цанов в един клип на едно място качен преди 4 часа

                          50 000 гледания дотук
                          ха ха.
                          Една неграмотна ИТ "специалистка" имала 9 ИПОТЕКИ и наемите им плащали само 60% от вноската по кредита и тя продължава да се НАБЪЛБУКВА.
                          Щели след 30г да са нейни копторите.
                          След 30г под наем ще е цяло чудо ако изобщо ги има тез имоти.
                          Още след 10г няма да има желаещи да наемат ако не изпука взетите пари от наеми за ремонт.
                          ОПС ма тя БАНКАТА ГИ Е ВЗЕЛА че и 40% додава от заплатата

                          Същия цървул има 1,3 МИЛИОНА ЗАЕМИ и виртуални активи а реално ПАСИВИ за 6 милиона !?!??!?!

                          Моята тераса изкара 6 години и протече - сега наново ремонт за 3-4к лева.
                          Най-голямата глупост която съм правил - плосък покрив. Иде ми да направя стандартен покрив за 10к и да забравя за гледката ама и ПРОБЛЕМИТЕ
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Мерси, ще го видя. Те и тия двата, които ти посочих са, без данък и се търгуват в Амстердам и Франкфурт, където ми е сметката. Виж и ти SEDY и ми кажи мнението си.
                            Aзиатски компании .Яко петрол и мини.Не ме кефи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              https://youtu.be/H19at08xbt0?si=qd7YLaAh9ChzDeTj

                              Киро Брейка,Доц.Сарийски ,пРоф.Петров,брокерите и Цанов в един клип на едно място качен преди 4 часа

                              50 000 гледания дотук
                              Хем съм понижител, хем Киро Брейка е някакъв абсолютен тъпанар, чийто Дънинг-Крюгер е най-високия в света.

                              Коментар


                              • https://youtu.be/H19at08xbt0?si=qd7YLaAh9ChzDeTj

                                Киро Брейка,Доц.Сарийски ,пРоф.Петров,брокерите и Цанов в един клип на едно място качен преди 4 часа

                                50 000 гледания дотук

                                Коментар

                                Working...
                                X