IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
    След 25 години ще могат да се заселят в София директно, даже ще останат незаети жилища.

    Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	25.7 КБ
ID:	4160013

    Коментар


    • Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Помниш ,за теб фронтално сградата на Докторската,4 стаен.Останалите несподелящи новите ценности аут от обществото
        накавръчко, ти всички нови ценности ли споделяш
        ?
        Last edited by mibova; 24.02.2024, 14:03.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Ха ха, влизал съм в десетки такива "довършени" от строителя имоти. ВСИЧКИ БЯХА ЗА ИЗРИВАНЕ и наново. Тотални недомислици, замазваници и отвратително качество. Направено някакси - никакво отношение към детайла, да е ИЗПИПАНО
          е, добре, де.
          ка може десетки пъти да се хванеш на един и същ номер!?
          трябва още от снимките да ти става ясно, що за кенеф ти предлагат
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Може би имаш право. Трябва да се замисля. Аз музика и медицина...олетел съм отсекъде. . Ако ти стана поддръжник ще захлупя ли безплатно един 5стаен поне във Борово, прекрасен квартал според мен.
            Помниш ,за теб фронтално сградата на Докторската,4 стаен.Останалите несподелящи новите ценности аут от обществото

            Коментар


            • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

              Навярно съм имал късмет. Или си много взискателен Нали става дума за под наем все пак.
              Виждал ли си само замазани в стената тръби за миялна/пералня. Ей тъй едно парче тръба уж изход/вход и невързано никъде !?!?!?!?
              Ей за такива недоразумения говоря
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Ха ха, влизал съм в десетки такива "довършени" от строителя имоти. ВСИЧКИ БЯХА ЗА ИЗРИВАНЕ и наново. Тотални недомислици, замазваници и отвратително качество. Направено някакси - никакво отношение към детайла, да е ИЗПИПАНО
                Навярно съм имал късмет. Или си много взискателен Нали става дума за под наем все пак.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                  Когато са ми правили довършителен ремонт от строителя е било на много добра цена (заради отстъпките на материалите и труда). Има и технически на обекта, който уж координира.

                  Аз на твое място не бих изпуснал.
                  Ха ха, влизал съм в десетки такива "довършени" от строителя имоти. ВСИЧКИ БЯХА ЗА ИЗРИВАНЕ и наново. Тотални недомислици, замазваници и отвратително качество. Направено някакси - никакво отношение към детайла, да е ИЗПИПАНО
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Да, затова се изкушавам. Там са му хората, преди дни се видяхме на кафе, показа ми снимки как му редят баните, хоризонтални бойлери, плочки, подови покрития. Викам виж кво, идвам и казам на хората - ей този вариант като този ти апарт...неам време да избирам, да се занимавам. Има програми и всичко се изчислява колко кв.м са необходими за всичко. Само договорката - има бонус, прави се всичко в една сграда, разбира се. Да, благодаря, исках да го чуя непровокирано, но мисля по същия начин.
                    Когато са ми правили довършителен ремонт от строителя е било на много добра цена (заради отстъпките на материалите и труда). Има и технически на обекта, който уж координира.

                    Аз на твое място не бих изпуснал.

                    Иначе определено смятам, че след добре извършен ремонт цената на имота се увеличава значително над цената на ремонта. Иначе флипърите се обезмислят, а те ги има и си оперират. Виждал съм го и след мои ремонти.
                    Last edited by direkto4eto2; 24.02.2024, 08:34.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                      Това че неговите хора са там е много силно, ако може да ги прати и при теб. Ще ти е максимално малко разправията, а дали ти се дават парите вече е друг въпрос, но да имаш майстори на място които работят за строителя си е голямо предимство. Дет се вика ако решиш да го правиш и нямаш хора после ще гониш дивото а сега ще са ти на удобно. Още повече ако ти хареса какво са правили за него, и направо да хващат и твоя и да правят същото е възможно най-малката разправия. Аз най-много мразя да се разправям с майстори.
                      Да, затова се изкушавам. Там са му хората, преди дни се видяхме на кафе, показа ми снимки как му редят баните, хоризонтални бойлери, плочки, подови покрития. Викам виж кво, идвам и казам на хората - ей този вариант като този ти апарт...неам време да избирам, да се занимавам. Има програми и всичко се изчислява колко кв.м са необходими за всичко. Само договорката - има бонус, прави се всичко в една сграда, разбира се. Да, благодаря, исках да го чуя непровокирано, но мисля по същия начин.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Да, благодаря, прав си! Има поводи за размисъл. Бих поел още кинти да го довърша и пробвам. Сградата е топ като качество, а собственика продаде само 4 апарта от всичките - 4 етажа с по 2 апата на етаж и един покривен с голяма веранда който също е негов.
                        Но опцията изчаквам и с паркомястото аз съм железен, кеширам без да наливам още пари. Бани и частични довършителни знам че не се ценят, разправията също струва пари. Зависи от конюнктурата на пазара, не бързам...ще почакам. А и нямам време да се занимавам с майстори сега. Единствено ако реша да го правяце факта че в момента самия собственик на сградата си прави неговите и хората са там. Но аз подозирам че може и да отдаде, може и да разчисти още 4 поне след завършения вид. Той е бивш известен чейнчаджия и спекулата е в кръвта му. Не ги слушай кво ти говорят, правят точно обратното!
                        Това че неговите хора са там е много силно, ако може да ги прати и при теб. Ще ти е максимално малко разправията, а дали ти се дават парите вече е друг въпрос, но да имаш майстори на място които работят за строителя си е голямо предимство. Дет се вика ако решиш да го правиш и нямаш хора после ще гониш дивото а сега ще са ти на удобно. Още повече ако ти хареса какво са правили за него, и направо да хващат и твоя и да правят същото е възможно най-малката разправия. Аз най-много мразя да се разправям с майстори.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                          Според мен ако ще го продаваш не прави нищо, който купува да прави половин ремонт без банята няма смисъл. Или правиш всичко или нищо. Освен това баните са най-скъпи и ако я направиш колкото да мине номера пак ще я прави отново, за продаване по-добре купувача да си го прави според мен. Парите и без това няма да ги вземеш отгоре, който е тръгнал да дава 100к ще ги даде за гаража и локацията и няма да ти даде 5 отгоре защото си направил една баня която може и да не му хареса.
                          А дали да го пускаш за наем или да го държиш за кеш, не знам какво да ти кажа. Ако нямаш планове да купуваш скоро може да го пуснеш, както се казва "секи сам си преценя"

                          А може да го направиш, да го пуснеш, и да му теглиш една ипотека ако ти се дават пари на банките и пак да си имаш пари на разположение. Аз не съм фен на такива схеми.

                          Аз лично бих го оправил и пуснал да видя какво ще стане другата година, и тогава да реша дали да продавам или не ако локацията му е хубава и в лоши времена ще е ликвиден.
                          Да, благодаря, прав си! Има поводи за размисъл. Бих поел още кинти да го довърша и пробвам. Сградата е топ като качество, а собственика продаде само 4 апарта от всичките - 4 етажа с по 2 апата на етаж и един покривен с голяма веранда който също е негов.
                          Но опцията изчаквам и с паркомястото аз съм железен, кеширам без да наливам още пари. Бани и частични довършителни знам че не се ценят, разправията също струва пари. Зависи от конюнктурата на пазара, не бързам...ще почакам. А и нямам време да се занимавам с майстори сега. Единствено ако реша да го правяце факта че в момента самия собственик на сградата си прави неговите и хората са там. Но аз подозирам че може и да отдаде, може и да разчисти още 4 поне след завършения вид. Той е бивш известен чейнчаджия и спекулата е в кръвта му. Не ги слушай кво ти говорят, правят точно обратното!
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Може би имаш право. Трябва да се замисля. Аз музика и медицина...олетел съм отсекъде. . Ако ти стана поддръжник ще захлупя ли безплатно един 5стаен поне във Борово, прекрасен квартал според мен.
                            Левчо не се лъжи, той те примамва само за да вземе твоите имоти. Днес ще ти покаже как да ти "подаряват" домати, утре как да се возиш безплатно, и след това ще те цапне по врата с нещо или ще ти резне гърлото и прибере имотите. И прадядо ми така са го излъгали комунягите и после са върнали само дрехите му. Не може да се уважават и да се вярва на хора без ценности и скруполи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Виж аз не обичам сложните неща .Както написах това е рутина за мен отнема точно 4 минути.Спестява стотици левове всеки месец .Това е .Системата в България е като едно Швейцарско сирене ,цялата е в дупки а масата плаща ли плаща...За какво ?
                              Има 2 варианта Естонския модел с дигитализация ,и 2.Революция
                              Може би имаш право. Трябва да се замисля. Аз музика и медицина...олетел съм отсекъде. . Ако ти стана поддръжник ще захлупя ли безплатно един 5стаен поне във Борово, прекрасен квартал според мен.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Влезем ли в Еврозоната лихвите ще се изравнят с тамошните а те са високи.
                                Чак края на 2024 ако нещо ги пипнат но с малко и стартираме 2025 с лихви над 4,%,5% по ипотеките .
                                ​​​2023.Отделно банките ще засегнат кредитирането.Що ще продаваш нали беше топ инвестицията в Плевен?
                                Там близките 5 години забрави да изкараш нещо отгоре
                                Щото с парата и 50% горница за 1,5 година откакто платих ще свърша друга работа. Не че ме е страх от падане на цените. Аз не мога ли да си позволя спекулация? Не мога ли? Айде туряме бас. Показвам ти предварителния договор с реалната цена като продам. И този с който съм купил. И нот.акт. Ако не съм с 50% към днешна дата ми даваш 5 хил лева, от тях 300 ще изядем и изпием в хубава кръчма с теб. А ако са над 50 процента, щото ако чакам когато ти казах че ще развържа ще са и повече не важи, разбрали сме се за поне 50%. Ако не изкарам 50% аз ти давам 2000 щото и без това съм на загуба и ти черпиш за 300 лв. Съгласен?
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X