IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

    Toнкин точно на това беше влязал с 10 апарта на жълто на цени от 500евра. Продаде после 5 броя на 1200евра . А преди това беше обяснявал, че няма да продава, само ще ренти щот е инвеститор и ала бала глупости. В същата тази сграда се накачиха още доста хора покрай него, говоря за млади хора без опит в инвестициите. Той се правеше на инвеститор, а е обикновен спекулант. Реално, ако беше спазил думата си да ги ренти всичките, щеше да е мъжка постъпка, а сега си е просто една спекула. Разкарал ги е според мен, за да направи печалба, освободи кеш за други сделки. Отделно, че мина доста време, а сградата все още е до никъде, така де далече е от момента за даване под наем. И когато имаш малко акъл, тези месеци/години на чакане за дадена сграда спокойно им се тегли калкулацията на пропуснати ползи, загуба спрямо инфлацията и човек за нула време разбира, че трябва да излезе бързо, ако иска да направи печалба.

    Другия апарт, който дават с малкото прозорче се намира точно до Мария Луиза и Струма. Той е на баща му. По случайност имам познат във входа. Апарта е бил даван десетилетия за никакви пари, докато Христо Шомов не му прави ремонт за 50хил евро. И идеята е да се взема 1200++лв наем, въпреки че е някаква мижава квадратура. Това обаче беше преди повече от половин една година. И гледайки видеото на надъхания младеж и това, че апарта не е мръднал ме кара да си мисля, че след първоначалното "избиване" да го наемат, сега няма наемател. т.е. стратегията с инвестиции и даване под наем важи, само на собствени имоти или такива купени отдавна с кеш. Но нищо на сегашните цени не става за инвестиция, визирайки НАИСТИНА ИНВЕСТИЦИЯ, щото 2% доходност и мега много разправии с наематели и ремонти си е пълна тъпотия.

    В момента Толкин е с голям левъридж и многоооо имоти, но виждайки как е с цифрите, ще успее на време да излезе. Реално се е превърнал в брокер и до голяма степен продава на младежите около него. Той ги надъхва, а те после теглят ипотеки играят на левъридж х 3х 5, сменят чаршафи и си скубят косите за да хванат заведните 2% БЕЗПЛАТНИ пари от кредитите, докато не стане някое голямо мяу и да изгорят. Докато това стена обаче, той вече е построил, продал и ликвидирал риска. Играта винаги е била на големите, а малките плащат сметката. Той явно го знае, но малките явно ще го научат по трудния начин.

    Разбира се мога да греша в някои от разсъжденията си или някои числа да са се променили без да имам информация за това.

    Вижте ги само колко са надъхани 20 годишните, а дори не си дават сметка колкото трагично качество е това строителство, което гледат и как след 5-10г ще плащат баснословни суми за ремонти...Добре че са млади и имат здрави гърбове за да ги счупят от бачкане.
    +100

    Много точно описано, а даже не сме стигнали до проблемната демография и намаляващото население в трудоспособна възраст, което всъщност е 'качественият' наемател. При намаляващ брой на кадърни специалисти ще се стигне до там, че който има знания и умения ще има и доходи и ще може да купи, а наематели ще са такива хора, на които повечето от сегашните кандидат рентиери не си представят, че ще се наложи да отдават.

    Не е само Тонкин - армия са тези, които бутат 'стадото' водени от користни цели. Кой комисион, кой има за продаване, кой иска да има висока оценка на притежаваното имущество. Реално не купуват, но сочат с пръст, присмиват се и приканват да се купува (образно казано). Така стават психозите, но всичко е циклично - вектор на такива пазари е огромна рядкост.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

      За мен това е голямата драма в тази тема. Хора, които са купил апартаменти с кеш изкарана пара и които в най-лошия случай евентуално биха имали някакви пропуснати ползи като от всяка крива инвестиция, но като цяло няма да загубят нищо, обясняват на други, които нямат знания, умения, доходи как трябва да си купят и те апарт, щото щели да стават много скъп и ще свършат. После се намесва масовата психоза на майки, баби, лели че трябва да се дадат някакви пари да си купи наш Гошко апартче, после идват и такива лакардии правени от Тонкин и един капак се слага от банките, които раздават колосални количества пари... Тази цялата пумия води до това, че много хора ще имат сериозни житейски проблеми в бъдеще, защото тухли винаги ще има, но човек само един път е на 20-30-40г.

      То е просто математика. Какво ме интерусва дали имотите са х 2 или х3 (макар инфлационно настроени не са поскъпнали повече от 30-40% за последните години) като на един човек професионалист, особенно млад човек на 25+ има шанс в следващите 5-10г. заплатата му да стане х 10- х20 и после да реши да си купи каквото иска, където иска и когато му потрябва? В моята професия имам колеги, които за 10г. не са мръднали и още изплащат ипотека и се радват, че апартите им са направили " х3" в цената, докато има същите такива на които заплатата им е х20 и могат всяка година да си купуват по един двустаен.

      Както казах, най-много съжалявам за разни млади хора до 40г., които много са психясали на тази тема и най-вероятно ще изгорят с много, много тлъсти ипотеки, които ще изплащат и децата им, за неща които може и да не ползват, защото няма да искат да живеят в София...
      Какво общо има дали купуваш апартамент с ипотека с ръста на твоята заплата. Намекваш корелация, което е безумно. Всеки да прави каквото ще. Ако една ипотека не можеш да изплатиш, не ти е проблема ипотеката.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

        Наскоро ходих да гледам едни паркоместа/гаражи. 10 броя за 10 апартамента. Обаче 3 пм/гаража са за продажба. И познайте защо, защото са крайни и в сграддата се влиза с асансьор. Тоест шанса да вкараш кола различна от VW Поло и то с 5-10 маневри на заден ход е нулев. Към това се добавя и цената от 20евра за ПМ и 30 евро за гараж и хората решават, че просто няма сми да се купува нещо, което не може да се ползва или ще се ползва като склад за гуми.
        В една друга сграда преди години ходих да гледам. От 15ПМ само 5 можеха да се ползват. Всичко друго беше невъзможно да се маневрира и използва.

        Така че, ВСЯКА нова сграда, ако не е предвидила ПОНЕ х 1.5 фунцкионални пм/гаражи на апартамент създава ДЕФИЦИТ на такива около себе си. И съответно закона се спазва, но търсения ефект го няма.
        Това е ясно. Масова практика е да слагат платформи за акт 16 и да ги махат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          да от поне 10 години. пракомясто или гараж.
          преди това беше някакъв процент от броя на апартаментите да имат пм
          Наскоро ходих да гледам едни паркоместа/гаражи. 10 броя за 10 апартамента. Обаче 3 пм/гаража са за продажба. И познайте защо, защото са крайни и в сграддата се влиза с асансьор. Тоест шанса да вкараш кола различна от VW Поло и то с 5-10 маневри на заден ход е нулев. Към това се добавя и цената от 20евра за ПМ и 30 евро за гараж и хората решават, че просто няма сми да се купува нещо, което не може да се ползва или ще се ползва като склад за гуми.
          В една друга сграда преди години ходих да гледам. От 15ПМ само 5 можеха да се ползват. Всичко друго беше невъзможно да се маневрира и използва.

          Така че, ВСЯКА нова сграда, ако не е предвидила ПОНЕ х 1.5 фунцкионални пм/гаражи на апартамент създава ДЕФИЦИТ на такива около себе си. И съответно закона се спазва, но търсения ефект го няма.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

            Това е нещо невиждано - плащат по 300 лв на ден, всички мъже крещят "бойни викове, за да събудим мъжа в себе си", танцуват зумба, слушат едно младо зайче с микрофон закрепен за ухото да им говори как да продават себе си като бранд и накрая Косматия Гръб им каже "Теглете кредете и купувайте имоти, ще стават по 10 бона квадрата".

            И понеже Тоци е и главен ментор на МЛМ схемата LR, оттам падат още няколко хиляди зомбита, които всяко петаче от Алое Вера за 100 кинта и инстантна супа с къри за 110 лв за 16 порции го инвестират чинно в НИ.

            Хем съм понижител, хем ако стане нещо с НИ, няма да искам да гледам - в страната има десетки хиляди, които са "ол ин", имат ипотеки и на кучетата си и ще просят по улиците дори само при 7% лихви.
            За мен това е голямата драма в тази тема. Хора, които са купил апартаменти с кеш изкарана пара и които в най-лошия случай евентуално биха имали някакви пропуснати ползи като от всяка крива инвестиция, но като цяло няма да загубят нищо, обясняват на други, които нямат знания, умения, доходи как трябва да си купят и те апарт, щото щели да стават много скъп и ще свършат. После се намесва масовата психоза на майки, баби, лели че трябва да се дадат някакви пари да си купи наш Гошко апартче, после идват и такива лакардии правени от Тонкин и един капак се слага от банките, които раздават колосални количества пари... Тази цялата пумия води до това, че много хора ще имат сериозни житейски проблеми в бъдеще, защото тухли винаги ще има, но човек само един път е на 20-30-40г.

            То е просто математика. Какво ме интерусва дали имотите са х 2 или х3 (макар инфлационно настроени не са поскъпнали повече от 30-40% за последните години) като на един човек професионалист, особенно млад човек на 25+ има шанс в следващите 5-10г. заплатата му да стане х 10- х20 и после да реши да си купи каквото иска, където иска и когато му потрябва? В моята професия имам колеги, които за 10г. не са мръднали и още изплащат ипотека и се радват, че апартите им са направили " х3" в цената, докато има същите такива на които заплатата им е х20 и могат всяка година да си купуват по един двустаен.

            Както казах, най-много съжалявам за разни млади хора до 40г., които много са психясали на тази тема и най-вероятно ще изгорят с много, много тлъсти ипотеки, които ще изплащат и децата им, за неща които може и да не ползват, защото няма да искат да живеят в София...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение
              https://www.facebook.com/share/r/dJT8qHVRUXgzyFDy/

              Тонкина на Републиката също е влязъл в Онова чудо между ТЕЦ-а, ЦГара и ЦГробища.

              Разбирам всичко - вади, ливади, Люлини, Гардъни, Геритиджи, Максита, Цариградски (не много, ама пак) и дори Толстой.
              Това НЕ го разбирам.
              Toнкин точно на това беше влязал с 10 апарта на жълто на цени от 500евра. Продаде после 5 броя на 1200евра . А преди това беше обяснявал, че няма да продава, само ще ренти щот е инвеститор и ала бала глупости. В същата тази сграда се накачиха още доста хора покрай него, говоря за млади хора без опит в инвестициите. Той се правеше на инвеститор, а е обикновен спекулант. Реално, ако беше спазил думата си да ги ренти всичките, щеше да е мъжка постъпка, а сега си е просто една спекула. Разкарал ги е според мен, за да направи печалба, освободи кеш за други сделки. Отделно, че мина доста време, а сградата все още е до никъде, така де далече е от момента за даване под наем. И когато имаш малко акъл, тези месеци/години на чакане за дадена сграда спокойно им се тегли калкулацията на пропуснати ползи, загуба спрямо инфлацията и човек за нула време разбира, че трябва да излезе бързо, ако иска да направи печалба.

              Другия апарт, който дават с малкото прозорче се намира точно до Мария Луиза и Струма. Той е на баща му. По случайност имам познат във входа. Апарта е бил даван десетилетия за никакви пари, докато Христо Шомов не му прави ремонт за 50хил евро. И идеята е да се взема 1200++лв наем, въпреки че е някаква мижава квадратура. Това обаче беше преди повече от половин една година. И гледайки видеото на надъхания младеж и това, че апарта не е мръднал ме кара да си мисля, че след първоначалното "избиване" да го наемат, сега няма наемател. т.е. стратегията с инвестиции и даване под наем важи, само на собствени имоти или такива купени отдавна с кеш. Но нищо на сегашните цени не става за инвестиция, визирайки НАИСТИНА ИНВЕСТИЦИЯ, щото 2% доходност и мега много разправии с наематели и ремонти си е пълна тъпотия.

              В момента Толкин е с голям левъридж и многоооо имоти, но виждайки как е с цифрите, ще успее на време да излезе. Реално се е превърнал в брокер и до голяма степен продава на младежите около него. Той ги надъхва, а те после теглят ипотеки играят на левъридж х 3х 5, сменят чаршафи и си скубят косите за да хванат заведните 2% БЕЗПЛАТНИ пари от кредитите, докато не стане някое голямо мяу и да изгорят. Докато това стена обаче, той вече е построил, продал и ликвидирал риска. Играта винаги е била на големите, а малките плащат сметката. Той явно го знае, но малките явно ще го научат по трудния начин.

              Разбира се мога да греша в някои от разсъжденията си или някои числа да са се променили без да имам информация за това.

              Вижте ги само колко са надъхани 20 годишните, а дори не си дават сметка колкото трагично качество е това строителство, което гледат и как след 5-10г ще плащат баснословни суми за ремонти...Добре че са млади и имат здрави гърбове за да ги счупят от бачкане.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                щом няма, значи не е.
                бетерчо ти сега и от среброто ли вече разбираш
                и за бай хойна само шикалкавиш, да взимаме, ама то му било времето за взимане
                искаш нещо да ни премяташ май
                От сребро нищо не разбирам ( не ми и трябва )
                За мен времето за вземане беше миналата год., сега не е късно, но за да направиш 10х ще трябва да почакаш доста.

                Колкото до прогнозите:
                До халвинга - 80-100.До края на год около 150. Връх - средата на 2025 около 200к. После надолу - дъно към края на 2026 около 80к. Следващия халвинг 2028 - 400к, 2029 - 1 млн.
                Запази го, ще гледаме.
                П.С не е финансов съвет.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                  Когато се е случило са били. Задай си въпроса: Защо големите изчислителни центрове със суперкомпютри не се намесят в копаенето що е толкова доходоносна работа това с биткоина? Или не очакваш майнфреймовете да започнат да копаят койни и историята с лалетата да се повтори? Много ли ще е трудно да създаваш пари от нищо (битове и байтове), даже по-лесно от засаждането на луковици? Айде марш в съответната тема. Баста, тук си хортуваме за имоти.
                  Ouch. Моля те информирай се, преди да коментираш по темата. Суперкомпютри, мейнфреймове... Тц тц

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                    В Пловдив е супер. Около гребния канал има доста хубаво ново строителство или старо в центъра. Започна много да ми харесва този град. Наскоро Левчо ме светна за хубав ресторант, а аз му препоръчах един джаз клуб.
                    Не е хубав град Пловдив - като градоустройство може би е по-добре от останалите(с изключение на няколко неприятни места от към трафик), но новото също го блъскат много близо едно до друго. Проблема му е, че е много, много горещо лятото и е пълно с комари въпреки, че пръскат редовно лятото просто не може да се живее там. А зимата смога е ужасен понеже е в низина. По-зле е от София. То не може един сладолед да изядеш на спокойствие там без да те нападнат 20-на комара. Единствено Варна харесвам по-малко. Купувай парцели по селата в яката които са в регулация. И там има комари (и то нилски) но поне може да се диша зимата и лятото не е чак такава фурна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                      Бум на сделките с недвижими имоти заради Еврозоната


                      https://trud.bg/bum-na-sdelkite-s-ne...di-evrozonata/

                      Пак ли горчиви дъвки...
                      "смята изпълнителният директор на Arco Real Estates Евгени Василев"

                      То със "смятане" ако ставаше......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение
                        Някой ще се извини ли, че с години се подвеждат хората с глупави писаници и доста ще останат вечни квартиранти?
                        Едва ли. Този нарцис за когото става дума само върти и суче и затова с ратко не преставаме да го бъзикаме.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          Чудя се и аз дали да захлупя нещо в Пловдив. За да ми станат имотите от триъгълник, на четириъгълник в страната. При толкова пасивни понижители, май е време повишителите да си вземем целия сладък пай, пък после да остане сеира за безимотните гащници...
                          В Пловдив е супер. Около гребния канал има доста хубаво ново строителство или старо в центъра. Започна много да ми харесва този град. Наскоро Левчо ме светна за хубав ресторант, а аз му препоръчах един джаз клуб.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                            Голяма работа е СВИКВАНЕТО. Само дето си иска време и за примирение.
                            Чудя се и аз дали да захлупя нещо в Пловдив. За да ми станат имотите от триъгълник, на четириъгълник в страната. При толкова пасивни понижители, май е време повишителите да си вземем целия сладък пай, пък после да остане сеира за безимотните гащници...

                            Коментар


                            • Някой ще се извини ли, че с години се подвеждат хората с глупави писаници и доста ще останат вечни квартиранти?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Помниш ли понижителите, които се радваха, когато Кавръковата справка, падаше под 1800 и те, това го считаха за тенденция за нисходящ тренд!! Сега, когато избуши тавана над 2000, избягват да я коментират. В Еврозоната, ако избуши над 3000, ще се радват на анализи, че пада до 2700. Тогава ще се радват на предложени тристайни на 70м2, без идеалните части..
                                Голяма работа е СВИКВАНЕТО. Само дето си иска време и за примирение.

                                Коментар

                                Working...
                                X