IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето още:

    https://prnt.sc/6mZVcOdOraTf
    https://prnt.sc/jtdml47eNAJJ

    Ливади е като Манхатан пред тоя кочина. За съжаление голяма част от Варна изглежда по този начин.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
      Вдигнаха наемите в столицата с 18 на сто

      Наемите в София нараснаха с около 18 на сто за година.

      Наемите в София нараснаха с около 18% за година. През януари 2023 г. средният наем на тристаен апартамент в София е 1100 лв. на месец, а през декември наемите стигат 1300 лв. При двустайните ситуацията е същата. Ако през януари средният наем е бил 760 лв., то през декември е около 900 лв.

      Има голям интерес и към къщи на 20-30 км. на юг или на север от столицата. Най-често купувачи на къщи са млади семейства, които искат с 3-4 спални и голям двор от поне 500 кв. м.

      В района на Варна търсенето на къщи е фокусирано върху разположените близо до града, в утвърдените вилни зони като Траката, Евксиноград и Ален Мак. Най-често семействата се местят от апартамент в къща, водени от желанието за повече пространство и обширен двор.

      В Пловдив пазарът на къщи е най-активен. Основните купувачи са семейства с две или повече деца, които имат нужда от къща с 3-4 спални и голям двор, която е близо до града. Най-желаните села около Пловдив са Белащица, Марково и Първенец.
      Няма такова нещо, даже напротив. Оня ден ходих при един познат, чуди се как да се махне от Св .Никола май се казваше. Вика обещаха път, сметоизвозване, улично осветление - нищо не стана вика.
      Ето как живеят някои гъзари във Варна:


      https://prnt.sc/QLpTzf1LFgE4

      Коментар


      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
        Имотите поскъпват с 4-5% през 2024 г. - Труд (trud.bg)
        Купувачите са с 30 на сто повече от продавачите

        Хора с добри финансови възможности придобиват по 2-5 жилища


        В резултат на увеличеното търсене на 100 новоизлезли оферти на пазара на имоти се падат по 130 купувача. Това е раздвижване на пазара спрямо края на 2022 г. и началото на 2023 г., когато съотношението между купувачи и налични оферти беше едно към едно.

        Най-често купувачите на имоти са на възраст между 25 и 40 години. Все повече млади хора купуват имоти. Най-активни купувачи са хора от сферата на информационните технологии. Най-често те купуват имоти за собствено ползване и финансират по-голяма част от покупката с кредит в размер от 50 до 80 на сто от стойността. Лекарите и фармацевтите също са сред активните купувачи на жилищни имоти.

        Инвестиционните покупки представляват малко под 20 на сто от всички реализирани сделки през миналата година, показват данни на компанията. Има хора с добри финансови възможности, които купуват 2-3 и дори 5 апартамента, обясни Явор Пейчев.
        Къде е туй бре? Около мен се чешат по главите и се чудят ко става. Работата е на зле, топ имоти (които не разбирахме, че се продават) сега стоят.

        Коментар


        • Вдигнаха наемите в столицата с 18 на сто

          Наемите в София нараснаха с около 18 на сто за година.

          Наемите в София нараснаха с около 18% за година. През януари 2023 г. средният наем на тристаен апартамент в София е 1100 лв. на месец, а през декември наемите стигат 1300 лв. При двустайните ситуацията е същата. Ако през януари средният наем е бил 760 лв., то през декември е около 900 лв.

          Има голям интерес и към къщи на 20-30 км. на юг или на север от столицата. Най-често купувачи на къщи са млади семейства, които искат с 3-4 спални и голям двор от поне 500 кв. м.

          В района на Варна търсенето на къщи е фокусирано върху разположените близо до града, в утвърдените вилни зони като Траката, Евксиноград и Ален Мак. Най-често семействата се местят от апартамент в къща, водени от желанието за повече пространство и обширен двор.

          В Пловдив пазарът на къщи е най-активен. Основните купувачи са семейства с две или повече деца, които имат нужда от къща с 3-4 спални и голям двор, която е близо до града. Най-желаните села около Пловдив са Белащица, Марково и Първенец.

          Коментар


          • Имотите поскъпват с 4-5% през 2024 г. - Труд (trud.bg)
            Купувачите са с 30 на сто повече от продавачите

            Хора с добри финансови възможности придобиват по 2-5 жилища


            В резултат на увеличеното търсене на 100 новоизлезли оферти на пазара на имоти се падат по 130 купувача. Това е раздвижване на пазара спрямо края на 2022 г. и началото на 2023 г., когато съотношението между купувачи и налични оферти беше едно към едно.

            Най-често купувачите на имоти са на възраст между 25 и 40 години. Все повече млади хора купуват имоти. Най-активни купувачи са хора от сферата на информационните технологии. Най-често те купуват имоти за собствено ползване и финансират по-голяма част от покупката с кредит в размер от 50 до 80 на сто от стойността. Лекарите и фармацевтите също са сред активните купувачи на жилищни имоти.

            Инвестиционните покупки представляват малко под 20 на сто от всички реализирани сделки през миналата година, показват данни на компанията. Има хора с добри финансови възможности, които купуват 2-3 и дори 5 апартамента, обясни Явор Пейчев.

            Коментар


            • Във форума на колегите програмисти пада голямо обсъждане защо тая година няма бонуси и какво се готви, та компании с разкошна финансова 2023 предпочитат да трупат тлъстинки, отколкото да задържат кадри.

              Вероятно всичко е наред.

              Коментар


              • Надуването на балона при имотите започва. Връх се очаква към 2039та, а може и 2049та де е. До тогава населението на перона се очаква да се утрои. В близките 10 години деЦките ще са абсолютен хит. До седмица-две накавръковата справка-бенчмарк се очаква да пробие 2000, а до края на 2024та - 2500.

                ===2049===

                Аз само съобщавам новините, don't shoot the messenger! Всеки сам да си прави сметката. Все още не е късно за покупка на имот!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                  Ех този български манталитет: всеки не струва, ако не е съгласен с мен е дезинформиран и така нататък.

                  Тука пренаписвате учебниците по икономика и едно просто съотношение и еволюцията във времето трябва да обясняваме какво е, валидно ли е.
                  Да кажеш, че съм го измислил аз - несъм. Както и да е. При мен е проработил перфектно и който ми се е доверил последните 7-8 години, ми е благодарен.

                  Всичко са модели, можете да ги ползвате или не.
                  Вашия модел е да плюете вуте и да се правите на голямата работа, ама някои от вас е съмнително изобщо колко и какво имат, като ви слушам.
                  Учебниците по икономика.... са грешни.....
                  Last edited by better; 05.03.2024, 10:42.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение


                    Тука пренаписвате учебниците по икономика и едно просто съотношение и еволюцията във времето трябва да обясняваме какво е, валидно ли е.
                    Разбрах. Не обясни съотношението не защото не го разбираш, а защото е твърде елементарно и не си заслужава да си губиш времето.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                      Да,не ми хареса.Евтино беше ,ама имаше само кофти апартаменти.
                      От любопитство, може ли цена и горе-долу къде в Люлин?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                        Ти си тотално дезинформиран,ама правиш информирани прогнози.
                        Ех този български манталитет: всеки не струва, ако не е съгласен с мен е дезинформиран и така нататък.

                        Тука пренаписвате учебниците по икономика и едно просто съотношение и еволюцията във времето трябва да обясняваме какво е, валидно ли е.
                        Да кажеш, че съм го измислил аз - несъм. Както и да е. При мен е проработил перфектно и който ми се е доверил последните 7-8 години, ми е благодарен.

                        Всичко са модели, можете да ги ползвате или не.
                        Вашия модел е да плюете вуте и да се правите на голямата работа, ама някои от вас е съмнително изобщо колко и какво имат, като ви слушам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                          А от какъв зор ходи по огледи и разговори със строителя? Признай си, че много ти се искаше, но се уплаши.
                          От кое да съм се уплашил.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Не ти хареса офертата?
                            Да,не ми хареса.Евтино беше ,ама имаше само кофти апартаменти.
                            Last edited by nradev1111; 05.03.2024, 03:10.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                              А от какъв зор ходи по огледи и разговори със строителя? Признай си, че много ти се искаше, но се уплаши.
                              Със стоителя говорих.Познат ми е.Стабилна фирма.Обаче се оказа че има само на последен етаж със скосявания и големи тераси които се плащат като жилищна площ.Освен това няма ТЕЦ,а прако местата на поляната пред блока останали само.И си длъжен да си купиш.Въобще не ходих на оглед.
                              Last edited by nradev1111; 05.03.2024, 04:49.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                                Не исках.
                                А от какъв зор ходи по огледи и разговори със строителя? Признай си, че много ти се искаше, но се уплаши.

                                Коментар

                                Working...
                                X