IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Е, след като банките ги кредитират, те си знаят. И на мен ми предлагаха 5 000 000 кредит за едно предприятие в Плевен, но отказах офертата. Пет милиона ми даваха срещу само 700 000лв. активи!
    Много ти е пърцуцата.Легай да почиваш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Е, след като банките ги кредитират, те си знаят.
      Те си знаят, да. Проблемът е, че това, което банките знаят, вие не го. Ще го научите де, много скоро.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        2016 читав тристаен под 250к-300к Евро нямаше.
        В момента нивото е 500к-600к Евро.

        Как точно скок на заплатата от 1200 на 2400 лева бруто прави имотите днес по-достъпни - само брокеразите знаят.
        Е, след като банките ги кредитират, те си знаят. И на мен ми предлагаха 5 000 000 кредит за едно предприятие в Плевен, но отказах офертата. Пет милиона ми даваха срещу само 700 000лв. активи!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

          Ти си тотално дезинформиран,ама правиш информирани прогнози.
          2016 читав тристаен под 250к-300к Евро нямаше.
          В момента нивото е 500к-600к Евро.

          Как точно скок на заплатата от 1200 на 2400 лева бруто прави имотите днес по-достъпни - само брокеразите знаят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

            От най-ниска база е нормално да има най-голямо процентно увеличение.
            Само че неравенството и увеличението на заплатите са две различни нещата.
            При мен положението е следното: вноска по ккредит от 3 години-555лв.
            Увеличение на заплатата с 1000лв.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Най-голямото увеличение в ЕС. Сигурно само твоята заплата не се е увеличила двойно за този период.
              От най-ниска база е нормално да има най-голямо процентно увеличение.
              Само че неравенството и увеличението на заплатите са две различни нещата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                Никой не може да каже какво ще стане, но можем да правим информирани прогнози.

                https://imgur.com/a/BmF2w5i
                Ето малка извадка от моята таблица със статистика по темата, за жалост нямам ИЦЖ преди 2016 защото беше друга платформа.
                Виж съотношението ИЦЖ/брутна заплата СФ и как еволюира. Жилищата са по-достъпни сега от 2016та. Камо ли пък ако коментираме 2008-9та.

                И да, има заплати в сивия сектор (и преди и сега). Това не променя нещата.

                С инфлационните нива и недостига на работна ръка, само можем да продължаваме да очакваме ръст на заплатите.

                Последния фактор са ипотеките, които са голямата неизвестна. Тук трябва да се гадае, но не очаквам повече от двойно двигане, което е пак на нива наполовина от големия бум 2008-ма.

                С оглед всичко това, не бих очаквал идните години нищо повече от -10% спад, но по-скоро нулев или малък ръст на цените на имотите в СФ.

                Бих се хванал на бас за 1 бон ей тук и сега, но на нито един от вас не бих доверил да ми държи колелото пред магазина за да си купя дъвки орбит, камо ли да се хвана на бас...

                Лека вечер.
                Ти си тотално дезинформиран,ама правиш информирани прогнози.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                  Най-голямото неравенство в ЕС.
                  А за заплатите... оставаше и да не са се увеличили в пъти за 15 години...
                  Най-голямото увеличение в ЕС. Сигурно само твоята заплата не се е увеличила двойно за този период. Моята се увеличи с 1000лв. при константна вноска по кредита от 555лв. от три години насам., хахаха вноска от 555лв., при увеличена заплата с 1000лв.
                  Last edited by Bailor; 04.03.2024, 23:07.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                    Хахахахахахахахахахаха, ама верно ли има голямо неравенство в доходите? Средната брутна заплата е в пъти по-голяма от тази през 2008г.
                    Най-голямото неравенство в ЕС.
                    А за заплатите... оставаше и да не са се увеличили в пъти за 15 години...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                      Съотношението "цени на жилища/брутна заплата" не съдържа никаква икономическа логика. Доста пъти съм обяснявал защо. Просто една аритметика за 4-и клас, без никакъв икономически смисъл.
                      А да не говорим, че при голямо неравенство в доходите (какъвто е нашият случай) средноаритметичната заплата също не е особено адекватен показател.
                      Хахахахахахахахахахаха, ама верно ли има голямо неравенство в доходите? Средната брутна заплата е в пъти по-голяма от тази през 2008г.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                        Имаш предвид ИЦЖ/средна брутна заплата? Как какво, каквото пише.

                        Някакъв капан мисля, че ми залагаш, ама аз съм наивен и не мога да те разбера.
                        Че как си станал тогава директор?

                        Нали не си метнал 10 бона през терасата?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          пак ли на неко олинклузив се наби
                          Не бре, не е. Спа олинклузив не съм чувал да има.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            ти трябва да си свикнал с шолц
                            следващия ще е дори още по-зависим и ограничен
                            едно нещо е сигурно;
                            тъмнокожите клиенти на месарницата ще се множат
                            учи езици, че скоро ще турят някое младо турче
                            с немски /за всеки случай/ турски и арабски
                            Ще се множат друг път. Пикът е достигнат. Оттук насетне обратно към БГ.
                            А Шолц е позор за Германия, не го отричам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              пак ли на неко олинклузив се наби
                              Не бре, не е. Спа олинклузив не съм чувал да има.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                                Завърнал се професор от чужбина, привлякъл чужди инвестиции и отворил институт за подпомагане на българското образование в STEM.

                                Няма такава сган направо викаш... какви сте уникати в този форум, не е истина.
                                Изобщо нямаш идея този кой е и кой го финансира.

                                Коментар

                                Working...
                                X