IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

    На 30 и нещо съм и съм се отрекъл да ползвам държавна пенсия. Не мисля, че да разбирам от пенсии е мерило дали съм инвеститор или не. Несериозно твърдение от твоя страна.

    Иначе само единия от апартаментите е на 1400-1600/месец, и са повече от два. Всички други фактори, които коментираш са ясни. Важното е да сме живи и здравите, другото е лесно.
    Не става дума да разбираш от пенсии, а че нямаш финансова грамотност.Не знаеш кои са необлагаемите доходи.Млад си и зелен .
    Last edited by nradev1111; 04.03.2024, 17:05.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

      Баси безхаберието.И ти си ми бил инвеститор.При пенсията няма данък,така че бруто=нето.За да вземаш 1600лв . требе да са големи апртаментите и обзаведени ,на добра локация и да нямаш празни месеци.При 1600 бруто едва ли остават 1200 нето.То само данъците са ти 12-13%. А ако ти се налага ремонт не ми се мисли.Има да го изибиваш поне 5 години.Освен това пенсиите от НОИ раста по 10-12 % на година а наема ич.
      На 30 и нещо съм и съм се отрекъл да ползвам държавна пенсия. Не мисля, че да разбирам от пенсии е мерило дали съм инвеститор или не. Несериозно твърдение от твоя страна.

      Иначе само единия от апартаментите е на 1400-1600/месец, и са повече от два. Всички други фактори, които коментираш са ясни. Важното е да сме живи и здравите, другото е лесно.
      Last edited by direkto4eto2; 04.03.2024, 16:02.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

        https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/16658900

        Пише 580 лева, предполагам е нето.

        Стига бе, два имота, изплатени, са поне 1600 бруто на месец, речи ги 1200 нето.
        Ако си в собствен имот и без семейство, перфектно можеш да си живееш с това и по цял ден да пишеш по форума. Еххх, живот мечта.

        Друга опция е да изнамеря как да си взема ТЕЛК пенсия и съм златен. Може би в някоя малка община? Някой има ли опит, ххаах.
        Баси безхаберието.И ти си ми бил инвеститор.При пенсията няма данък,така че бруто=нето.За да вземаш 1600лв . требе да са големи апртаментите и обзаведени ,на добра локация и да нямаш празни месеци.При 1600 бруто едва ли остават 1200 нето.То само данъците са ти 12-13%. А ако ти се налага ремонт не ми се мисли.Има да го изибиваш поне 5 години.Освен това пенсиите от НОИ раста по 10-12 % на година а наема ич.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          ха ха.
          Да ти кажа ли как е в Атина.
          Пускаш мигрант - 1 година държавата плаща, пей сърце.
          После спират помощите и талибана си остава и не можеш и с ядрена бомба да го изгониш нищо че не плаща ни тока ни водата, камо ли наема.
          10к тарамбуки вече ни докараха, до 1-2 години ще станат 100к и ВСИЧКИ ще ги настани държавата в ПРАЗНИ ИМОТИ само по 1г наем. Българите си имаме имоти и НИКОЙ няма да ти стъпи, камо ли да ти и плаща
          Живееш в собствен свят. Като останат празни ще ги продам, нула грижи. Ама няма да се случи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

            За дългата опашка подготвям столчето и ще си взема една хладилна чанта с крафт сайдерчета. Звучи като чудесен старт на моето ранно рентиерско пенсиониране.
            ха ха.
            Да ти кажа ли как е в Атина.
            Пускаш мигрант - 1 година държавата плаща, пей сърце.
            После спират помощите и талибана си остава и не можеш и с ядрена бомба да го изгониш нищо че не плаща ни тока ни водата, камо ли наема.
            10к тарамбуки вече ни докараха, до 1-2 години ще станат 100к и ВСИЧКИ ще ги настани държавата в ПРАЗНИ ИМОТИ само по 1г наем. Българите си имаме имоти и НИКОЙ няма да ти стъпи, камо ли да ти и плаща
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

              Ако отдаваш през платформите за краткосрочни наеми си задължен да минеш по ДДС дори като физическо лице. Много хора миналата година изгоряха от незнание.
              Така, че умната, това не е бизнес за всеки.
              Не си в час.Има и такива дет са навъртели оборота за регистрация, ама Лорда едва ли ще е от тях.Ама данък върху дохода ще плати.

              https://nra.bg/wps/portal/nra/taxes/...raciq-po-zdds0

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                Аз ще ви кажа от първо лице като редовно посещавам роднини във Велинград в квартал Каменица, преди 15-20 години улиците бяха пълни и игаехме сумати деца. Сега на нашата улица над половината къщи са празни, в останалата част свети приземния етаж с по един пенсионер в него и все пак има една-две по-големи фамилии, които си живеят постоянно там. Градът е пълен със роми. Единствено си струва, ако ходиш на почивка, да се барикадираш в хотела и да не си покажеш носа навън, а при напускане никакво спиране докато не се отдалечиш на 20км от табелата.
                Като всеки малък град/село. Тъжна работа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Из Велинград се разхождат тълпи шведи, като същите са доста агресивни. Клептуза както и ти каза е...уникална мизерия и опасна за посещения. Изобщо, трябва да си луд дори да минеш транзит през града, камо ли да почиваш там, да не говорим пък да платиш цитираните суми.
                  Аз ще ви кажа от първо лице като редовно посещавам роднини във Велинград в квартал Каменица, преди 15-20 години улиците бяха пълни и игаехме сумати деца. Сега на нашата улица над половината къщи са празни, в останалата част свети приземния етаж с по един пенсионер в него и все пак има една-две по-големи фамилии, които си живеят постоянно там. Градът е пълен със роми. Единствено си струва, ако ходиш на почивка, да се барикадираш в хотела и да не си покажеш носа навън, а при напускане никакво спиране докато не се отдалечиш на 20км от табелата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                    Че тя минималната пенсия от НОИ по- голяма от 2 тухлени пенсии.(има предвид ако даваш 2 апртамента под наем).
                    https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/16658900

                    Пише 580 лева, предполагам е нето.

                    Стига бе, два имота, изплатени, са поне 1600 бруто на месец, речи ги 1200 нето.
                    Ако си в собствен имот и без семейство, перфектно можеш да си живееш с това и по цял ден да пишеш по форума. Еххх, живот мечта.

                    Друга опция е да изнамеря как да си взема ТЕЛК пенсия и съм златен. Може би в някоя малка община? Някой има ли опит, ххаах.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                      За дългата опашка подготвям столчето и ще си взема една хладилна чанта с крафт сайдерчета. Звучи като чудесен старт на моето ранно рентиерско пенсиониране.
                      Че тя минималната пенсия от НОИ по- голяма от 2 тухлени пенсии.(има предвид ако даваш 2 апртамента под наем).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                        Любимото ми е Арте Виладжио - точно срещу Артето, едни бетонови къщички. 480к. От едната страна са камионите за през Юндола, от другата - плацикащи се зърнари. Клептуза прилича на Припят без преувеличение, а циганската махала на входа откъм София вляво е станала тройна.
                        Но Артето искат 640 лв за две нощувки със закуска и вечеря. Щях да припадна.
                        ​​​
                        Из Велинград се разхождат тълпи шведи, като същите са доста агресивни. Клептуза както и ти каза е...уникална мизерия и опасна за посещения. Изобщо, трябва да си луд дори да минеш транзит през града, камо ли да почиваш там, да не говорим пък да платиш цитираните суми.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                          Велинград ще е новото Банско. Гробище на “инвестиции” за следващите 50-60г. Да не ти казвам там колко са нощувките и то в сезон.
                          Любимото ми е Арте Виладжио - точно срещу Артето, едни бетонови къщички. 480к. От едната страна са камионите за през Юндола, от другата - плацикащи се зърнари. Клептуза прилича на Припят без преувеличение, а циганската махала на входа откъм София вляво е станала тройна.
                          Но Артето искат 640 лв за две нощувки със закуска и вечеря. Щях да припадна.
                          ​​​

                          Коментар


                          • Цитирам си мнението от бъдещата релевантна тема, защото губих доста време да го пиша, та поне да наспамя повече хора. Админите ако триете някое, изтрийте в другата тема.

                            Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                            С най-груба сметка, вдигане на лихвите до 7% ще доведе до 40% ръст на вноските и ако банките от хорска срама държат нивото на задлъжнялост в ипотекарните да е като сега, то цените трябва да се коригират с до 40%. Но това не включва ръста на заплатите с по 5-6% на година и скотското битуване на ипотекарите, с което са готови да компенсират ръста на вноските. Тези фактори едва ли биха оправдали спад над 20% от сегашния средни стойности, защото тухладжиите ще се държат като удавник за сламка за имотите си и до последно ще се надяват инвестицията им да се оправдае. За сметка на това сделките ще спаднат главоломно. Следващите няколко години ще изкачат и страшни попадения на наивни глупаци главно от айти сектора, които с извити ръце ще продават на 40-50% надолу, за да си спасят кожата доколкото могат.

                            Дотук добре, но мисля, че задаваш грешния въпрос. Правилно е да се попита не “какъв ще е спада”, а “каква ще е пиковата цена на НИ”. Конюнктурата се промени и най-вероятно виждаме смъртта на българските НИ като инвестиционен актив.

                            Никой не може да надскочи сянката си, а в сянката на българските жилища се четат: умираща нация, демографски срив, обречена аутсорсинг икономика и буферна зона между турски и американски интереси1. А буферът е точно това - бу̀фер ( мн. буфери, (два) буфера, м. Приспособление към вагон, предназначено да пружинира при удар и да намалява сътресението от блъскането на вагоните) Зона предназначена да поема от ударите, обречена за инвестиции и перспективи. Ако питаш какво поскъпване очаквате на жилищата в България, може също да попиташ какво поскъпване очаквате на жилищата в Донбас.

                            Та ето какво мисля, че ще е развитието на недвижимите имоти у нас. Не е нужно да откриваме топлата вода. Нека видим какво се случи в Япония. В края на 80те и началото на 90те, се казваше, че е бъдещето икономическия прогрес и идния център на света. Ниски тогавашни лихви доведоха до страшна еуфория и страшни инвестиции. Нямаше какво да се обърка, но уви. Пазарът в Токио навлезе в 30 годишно небитие. Апартаментите след 30 години успяха да достигнат нивата си от преди краха жилищната земя и къщите все още са значително надолу. Та и тук така. Малък спад (15-20%) но за сметка на това продължителен. Може би заветната 2049г ще се върне на сегашните нива.


                            Мисля, че музиката спря и за “повишители” и за “понижители”. Жилищата няма да станат по-достъпни, защото нашите приятели от световния икономически форум вече говорят за унищожаване на концепцията за частна собственост. Промени в данъчната политика, условията за отдаване и програми за интеграция на мигранти ще направят притежанието на жилища дори и на сегашните цени болезнена, скъпа и най-вероятно нерентабилна авантюра.

                            Но какво ли знам аз. Това е мнение писано от перона.

                            1. https://www.youtube.com/watch?v=gqDibIchfIc&t=854s

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                              Ние обитателите на децки( и потенциални наематели) ще почнем да си правим кастинги и интервюта с рентиерчета редящи се пред нас на дълги опашки, в отчаян напън да отдадат заветния имот, и да приберат в джоба някоя кинта..
                              За дългата опашка подготвям столчето и ще си взема една хладилна чанта с крафт сайдерчета. Звучи като чудесен старт на моето ранно рентиерско пенсиониране.

                              Коментар


                              • https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...ar-v-balgariya

                                Айде щом и Деян изрева ...no comment..


                                Деян Василев: Предстои плавно охлаждане на жилищния пазар в България Деян Василев, зам.-председател на Асоциацията на кредитните посредници в България и основател и изпълнителен директор на "Кредитланд" и "Моите пари", в "Бизнес старт" 04.03.2024 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X