IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    по-лошо
    глупавия бибит ме кара да набивам някакви гугъл кодове за аутентификация
    и всеки път ми изписва "грешен код", като се опитвам да си изтегля парата
    сега и милион да удари, няма да мога да осребря
    Е избяга 30 % от имотните акции на Бъфет кат не слушаш така е .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
      57! Ратко ко стаааа? Само не казвай, че продаде при леката корекция (49>39) .
      по-лошо
      глупавия бибит ме кара да набивам някакви гугъл кодове за аутентификация
      и всеки път ми изписва "грешен код", като се опитвам да си изтегля парата
      сега и милион да удари, няма да мога да осребря
      препоръка е

      Коментар


      • 57! Ратко ко стаааа? Само не казвай, че продаде при леката корекция (49>39) .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
          така се почва -

          Преди малко една брокерка раздаваше реклами пред входа ни. Над 2000 евро за панел в София. Уж ми обясни, че няма имоти, всички искат да купят, лихвите са ниски, а накрая ме пита ако знам някой да си търси апартамент, да й се обадя, за да му продаде.

          Отново говоря с брокери, които са честни и казват, че положението с продажбите е много спряло. Обадиха ми с предложение за заплащане на част от комисионната ако им доведа продавач или купувач. Никога досега не съм имала такава оферта

          https://www.bg-mamma.com/?topic=1629007.255
          Хубу че ме подсети, тръгнала е нова мода. Строители/инвестори предлагат на тоз който доведе клиент, между 1,5 до 2% комисион.

          Коментар


          • Тук ще се задава тона днес -
            20:00 NZD RBNZ Interest Rate Decision 5.50% 5.50%
            Last edited by unimog; 27.02.2024, 19:52.

            Коментар


            • Bank of Montreal Cuts Exposure to Ultra-Long Mortgages in Canada

              • Loans that will take over 30 years to pay off are declining
              • Banks have extended terms as borrowers hit trigger rates
              https://www.bloomberg.com/news/artic...phoenix-europe

              Коментар


              • Latchezar Bogdanov

                Вместо охлаждане и здрав разум - още "въздух в балона":
                За пореден месец темпът на нарастване на ипотечните кредити се ускорява - вече е 21% на годишна база към края на януари;
                В числа това изглежда така: допълнителни 3.5 милиарда лева са "инжектирани" от банките на пазара на жилища за последните 12 месеца; само за последните 3 месеца са над милиард лева;
                И всичко това - при продължаващо абсурдно ниски лихви от средно 2.57%, при 4.0% за еврозоната, и над 4% в Германия, Нидерландия, Австрия, Италия и т.н.;
                Това няма да свърши добре - нито за банките, нито за част от кувачите с кредит, а и в цялата верига на свързани с имотите и строителството дейности и услуги. Не е зле да припомним, че това не са фиксирани лихви за 20 или 30 годишен период, а плаващи - т.е. при промяна на лихвите по депозитите, длъжниците автоматично ще плащат значително по-висока вноска.
                Отделно от това, видимо банките насочват ресурс към потребление, а не към инвестиции и стопански дейности - кредитът общо към домакинствата расте с 16.3% на годишна база, а за бизнеса - с едва 7.2% (а темпът се забавя), при това при средни лихви от между 4 и 5 процента

                Коментар


                • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение
                  Не разбирам защо за тухладжиите е лошо да паднат цените.
                  ......... ]
                  Че те за едната виртуална 'капиталова' живеят!

                  Като им отнемеш и това удоволствие - то какво остава?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                    Моя графика с лихвената статистика от БНБ. Питайте се кой има полза да мислите че сегашните лихви по жилищните кредити са устойчиви. А какво ще се случи като се пресекат линийките?

                    ПС. Тухладжиите да не се успокояват, че това са депозити в евро. Това са лихви по депозити в български лева (BGN), (Единствената национална валута на Република България до 2043г)

                    Не разбирам защо за тухладжиите е лошо да паднат цените.
                    Практиката показва, че наемите са много по-устойчиви като ценово равнище, и излизат по-добри възможности на пазара. Аз лично бих се радвал изключително много да намалеят сделките (вече се случва) и да паднат цените. Просто се съмнявам да стане в голям порядък.

                    https://www.forbes.com/sites/qai/202...h=2d2fb411dbb0

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                      И не само те но много неща са си останали само цирков трик

                      - Научаването на папагал да говори не е променило света

                      - Научаването на AI да води привидно смислен разговор и да ви дава бърз отговор на неща дето не знаете няма да промени света, както го е променило електричеството
                      Мисля, че подценяваш много нещата.
                      Автоматизацията (стартирала през 40/50те години в големите индустриални предприятия и с засилила се с бум от 70те насам) досега е била скъпа и изискващата ноу-хау и обем/мащаб. Като при всичко това е задължително условие да има минимални отклонения и максимална повтаряемост. Тоест, големите заводи и фирми правят големи инвестиции да редуцират персонал в определени монотонни дейности, като това се прави от подизпълнители в продължение на месеци с индустриални роботи и/или код. Освен това, самите фирми аутсорсват процеси на фирми, които специализират в автоматизация.

                      Така, какво предстои? Ще илюстрирам с най-мразения, шашав и криворазбран гений/индустриалец ЕЛОН МЪСК, дето спи по фабриките и се дрогира за да работи 26 часа на ден.

                      Видели сте неговия проект Тесла бот. Концепцията е изключително проста: хуманоиден робот, който чрез компютърно зрение и machine learning успява да навигира из пространството и да се обучава.
                      Целта е още по проста: да си купиш един такъв робот за 100К долара и в рамките на няколко работни дни да го обучиш като един човек от персонала. Само че този човек не спи, не яде и не взиима заплата.
                      Дейности, които са МНОГО трудни за автоматизация (защо смятате, че още хора прокарват кабели през каросерии в най-напредналите авто заводи), изведнъж ще бъдат "plug and play": показваш му и го пускаш да работи.

                      Когато това се случи и вземе да навлиза, ще бъде невероятен гейм чейнджър. Сега предстои да се случи във виртуален вид с много нискоквалифицирани, но трудно досега автоматизируеми дейности (BPO, което масово се прави в БГ, съпорт и т.н.)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        https://www.investor.bg/a/539-banki-...i-prez-yanuari
                        Лихвите по депозитите продължават да се вдигат и през януари !
                        Моя графика с лихвената статистика от БНБ. Питайте се кой има полза да мислите че сегашните лихви по жилищните кредити са устойчиви. А какво ще се случи като се пресекат линииките?

                        ПС. Тухладжиите да не се успокояват, че това са депозити в евро. Това са лихви по депозити в български лева (BGN), (Единствената официална валута на Република България до 2043г)

                        Last edited by Thrace; 27.02.2024, 19:19.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                          Утре като падне с 20 ще се снишиш.

                          Надявам се не си на повече от 16-17 години, иначе такова поведение би било странно
                          на 16-17 нямаше да му дадат книжка за бе еб ве то
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                            Забавно е, че има отделна извадка за НИ. И има ръст! Да не би да се отказват новобранците щото нямат обем дейност (те нали ги взимат само на комисион?), което да води до текучество и ръст на обявите.

                            Графиката на ИТ определено е стряскащо красноречива.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                              така се почва -

                              Преди малко една брокерка раздаваше реклами пред входа ни. Над 2000 евро за панел в София. Уж ми обясни, че няма имоти, всички искат да купят, лихвите са ниски, а накрая ме пита ако знам някой да си търси апартамент, да й се обадя, за да му продаде.

                              Отново говоря с брокери, които са честни и казват, че положението с продажбите е много спряло. Обадиха ми с предложение за заплащане на част от комисионната ако им доведа продавач или купувач. Никога досега не съм имала такава оферта

                              https://www.bg-mamma.com/?topic=1629007.255
                              В същата тема говорят за цените на наемите (високи). Там е играта. Наемът на един (адекватен) апартамент след 10 години ще е значително по-висок. А главницата ще е същата.

                              Това е дългосрочна игра.

                              Inflation, baby.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://www.investor.bg/a/539-banki-...i-prez-yanuari
                                Лихвите по депозитите продължават да се вдигат и през януари !
                                Първо ще почнат да вдигат доларовите депозити - щото най-малко такива кредити са раздали!

                                А после иде урожая ... !

                                Коментар

                                Working...
                                X