IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

    Блекрок нищо не са купили. Блекрок са комисионери. Итф отваря възможност за масите да купуват с лесено и ,,сигурено,,
    И то е ясно как ще завърши това

    Аналогията с златният Итф няма да свърши работа защото при златният Итф купуват институции , просто щот нема как да закопаят физическо злато у задният двор

    А милиардерите които се интересуват от крипто отдавна са купили на студен портфейл Итф не ги блазни. Така че Итф че остане за дребните рибоци като лесен достъп. А знаем какво се случва когато влезнат дребните рибоци особено на ,,сигурно и регулирано,,
    Не е баш така, в момента купуват едрите. Дребните ще се включат в "края на играта".... (сефте )

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

      Блекрок нищо не са купили. Блекрок са комисионери. ,,
      Е да де, не съм казал, че купуват лично за себе си.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Точно така, има си регламент чрез който с 67% от гласовете на собствениците при свикано ОС. Може да се назначи професионален домоуправител за целия вход/комплекс и т.н. Дори и да не им изнася, останалите 33% са длъжни да се съобразят с мнозинството. Демокрация. После той почва "да коли и беси" - който не плати и се натрупат задължения - ЧСИ.

        Бетерчо, много си незаинтересован, а си собственик на 3 имота.
        За съжаление голяма част са незаинтересовани понеже не живеят тук. Плащат си и не им дреме.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

          Блекрок нищо не са купили. Блекрок са комисионери. Итф отваря възможност за масите да купуват с лесено и ,,сигурено,,
          И то е ясно как ще завърши това

          Аналогията с златният Итф няма да свърши работа защото при златният Итф купуват институции , просто щот нема как да закопаят физическо злато у задният двор

          А милиярдерите които се интересуват от крипто отдавна са купили на студен портфейл Итф не ги блазни.
          Купува и ги притежава Блекрок, от името на акционерите на книжата.

          А дали институции ще купуват, ще видим

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Никога досега рискът не е бил толкова нисък....Биткойн вече е регулиран пазар, ако досега се купуваше от заклети Биткойнъри, спекуланти, тук таме някой милиардер, вече не е така. След приемането на ЕТФ се отвори врата за покупка от сериозните играчи. Блекрок (които напрактика управляват света) само за 2 месеца купиха над 200к броя за около 15 млрд $.
            Блекрок нищо не са купили. Блекрок са комисионери. Итф отваря възможност за масите да купуват с лесено и ,,сигурено,,
            И то е ясно как ще завърши това

            Аналогията с златният Итф няма да свърши работа защото при златният Итф купуват институции , просто щот нема как да закопаят физическо злато у задният двор

            А милиардерите които се интересуват от крипто отдавна са купили на студен портфейл Итф не ги блазни. Така че Итф че остане за дребните рибоци като лесен достъп. А знаем какво се случва когато влезнат дребните рибоци особено на ,,сигурно и регулирано,,
            Last edited by Майстора233; 11.03.2024, 20:42.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

              Сменете си фирмата домоуправител. Или не е компетентна, или не пази интереса на ЕС.

              В закона никаде не е написано, че всички собственици трабва да са подписали договор с фирмата. Ако тя е избрана с мнозинство и на легално свикано събрание оформено с документи това е достатъчно.

              Аз също никога не съм подписвал договор с профи домоуправител, но се съобразявам, защото е легално избрана и имам сканирани всички документи от гласуването.
              Разбира се. И при мен имаше недоволни и колебаещи се. Но мнозинството на събранието реши и точка. Даже единия мъж е юрист в Общината. Няма мърдане. Приказва ги Бетърчо в затворените му комплекси.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                Сменете си фирмата домоуправител. Или не е компетентна, или не пази интереса на ЕС.

                В закона никаде не е написано, че всички собственици трабва да са подписали договор с фирмата. Ако тя е избрана с мнозинство и на легално свикано събрание оформено с документи това е достатъчно.

                Аз също никога не съм подписвал договор с профи домоуправител, но се съобразявам, защото е легално избрана и имам сканирани всички документи от гласуването.
                Точно така, има си регламент чрез който с 67% от гласовете на собствениците при свикано ОС. Може да се назначи професионален домоуправител за целия вход/комплекс и т.н. Дори и да не им изнася, останалите 33% са длъжни да се съобразят с мнозинството. Демокрация. После той почва "да коли и беси" - който не плати и се натрупат задължения - ЧСИ.

                Бетерчо, много си незаинтересован, а си собственик на 3 имота.
                Last edited by Bad_Bear; 11.03.2024, 19:57.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                  Така е, съгласен. Но точно заради факта, че бе приет ЕТФ в Щатите ме кара да мисля, че регулаторния риск бе намален.

                  Ще видим.
                  Никога досега рискът не е бил толкова нисък....Биткойн вече е регулиран пазар, ако досега се купуваше от заклети Биткойнъри, спекуланти, тук таме някой милиардер, вече не е така. След приемането на ЕТФ се отвори врата за покупка от сериозните играчи. Блекрок (които напрактика управляват света) само за 2 месеца купиха над 200к броя за около 15 млрд $.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                    Сменете си фирмата домоуправител. Или не е компетентна, или не пази интереса на ЕС.

                    В закона никаде не е написано, че всички собственици трабва да са подписали договор с фирмата. Ако тя е избрана с мнозинство и на легално свикано събрание оформено с документи това е достатъчно.

                    Аз също никога не съм подписвал договор с профи домоуправител, но се съобразявам, защото е легално избрана и имам сканирани всички документи от гласуването.
                    Май натам отиват нещата....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Да ама политици и магьосници спекуланти мигат да го сринат с две новини...вярно, може би не задълго...но именно липсата на регулации и нещо което да стои зад коина го прави рисков. Бетер е прав, може би още сме далеч от подобни притеснения с оглед нивата му. Но, именно тук е загадката за мен. Кога и защо няма да има устойчив ръст. Даже спад. За това са виновни и самите банки в света, транзакции и плашания са страшно оскъпени. Лакомия и стригане.
                      Така е, съгласен. Но точно заради факта, че бе приет ЕТФ в Щатите ме кара да мисля, че регулаторния риск бе намален.

                      Ще видим.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        И трите ми имота са в комплекси, където домоуправител е фирма, в единия комплекс, има собственици, които не плащат, защото нямат желание да поспишат договор, и ние им плащаме масрафа, защото фирмата не може да ги осъди.
                        Сменете си фирмата домоуправител. Или не е компетентна, или не пази интереса на ЕС.

                        В закона никаде не е написано, че всички собственици трабва да са подписали договор с фирмата. Ако тя е избрана с мнозинство и на легално свикано събрание оформено с документи това е достатъчно.

                        Аз също никога не съм подписвал договор с профи домоуправител, но се съобразявам, защото е легално избрана и имам сканирани всички документи от гласуването.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                          Вие колко договора с фирма за профи домоуправители подписахте?

                          Пак казвам, ако има легално свикано и документирано събрание и е взето решение ( включително и за избор на профи домоуправител и са избрани няколко човека, обикновенно домоуправител, касиер и 1-2 контролиращи съседа), които да подпишат договора може да пишеш на арменският поп ако не си съгласен.
                          И трите ми имота са в комплекси, където домоуправител е фирма, в единия комплекс, има собственици, които не плащат, защото нямат желание да поспишат договор, и ние им плащаме масрафа, защото фирмата не може да ги осъди.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Да ама политици и .
                            Я виж кво казва бай ти Тромпет днес:

                            https://twitter.com/i/status/1767159306015617053

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Според последните промени, събранията могат да бъдат и онлайн. Проблемът с плащането обаче остава, защото новите собственици просто отказват да подпишат договор с фирмата по подръжка.
                              Вие колко договора с фирма за профи домоуправители подписахте?

                              Пак казвам, ако има легално свикано и документирано събрание и е взето решение ( включително и за избор на профи домоуправител и са избрани няколко човека, обикновенно домоуправител, касиер и 1-2 контролиращи съседа), които да подпишат договора може да пишеш на арменският поп ако не си съгласен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
                                След 2009 година и приемането на закона за етажната собственост стана много лесно да няма нередовни платци.
                                Просташките изказваня, аз съм на 1 ви етаж и няма да платя за покрива си намериха майстора.
                                Свикано по правилата събрание на ЕС
                                Ако няма мнозинство-2ро събрание след 1 час и каквото се реши и се оформи като протокол от това заседание-това е.
                                Пък недоволните да ревът като карпатски мечки. Да са били и да си пилзвали правото на глас!

                                Много профи домоуправители даже правят видео запис на събранието.
                                И другото много важн е да се следи да не мине давностният период.
                                Според последните промени, събранията могат да бъдат и онлайн. Проблемът с плащането обаче остава, защото новите собственици просто отказват да подпишат договор с фирмата по подръжка.

                                Коментар

                                Working...
                                X