IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кавръка каза, че ще се вдигат. Е не е честно.

    Коментар


    • Питър Рубен, ОББ: Лихвите няма да се променят съществено през 2024 г.

      няма да се променат тази
      а догодина, може и да се променят
      ама надолу
      препоръка е

      Коментар


      • BREAKING

        UK economy remains in recession, revised figures confirm


        The UK economy fell into recession last year, revised official figures have confirmed.

        Gross domestic product shrank by 0.3% between October and December.

        A recession is commonly defined as when the economy fails to grows over two consecutive quarters, or three month periods.

        https://www.bbc.com/news/live/busine...rigin=BBCS_BBC

        Коментар


        • 49 min GBP GDP (QoQ) (Q4) -0.3% -0.1%

          Коментар


          • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

            Бих заложил на това 10-15г. нищо да не случва с имотите +-2-3% при 15-20% инфлация на годишна база, което само по себе си ще бъде спад. Ама повишители ще казват, вижте аз не съм загубил пари (както впрочем всички обясняват, че тия които купили на върха 2009г. НЕ били на загуба разбираш ли 15г. по-късно.... щото пак един квадрат струва 1600евро).

            Този път има повече капитали и в строителите и в банки и за това не очаквам нещата да се случат рязко. Но лека полека, ще се подготвям за слеващите покупки на цени от 10-15г. наема. Дали ще е 2029 или 2039 историята ще покаже.
            само не разбрах, под наем ли ще си докато се подготвяш следващите 10-15 год
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Бъзикай се, ти да не би да не си набил в един единствен фонд по-голяма сума, с която не можа да си купиш едностайка в Люлин?
              А, аз си купих 40м2 квадрата в Бургас на 10 минути от морската градина и пак събрах същата сума в акции и фондове....хахахаха
              Личи си колко си финансово неграмотен.Тоя единствен фонд се състои от 100 акции.
              Last edited by nradev1111; 28.03.2024, 03:40.

              Коментар


              • https://www.youtube.com/live/hy5CgAE...ZlfEaXED2oEAfe
                Ето един тогедърски умник който дава пример как имот купен 2008 за 100 к евро е изгубил стойността си

                Коментар


                • Тухлите в бг вече не са актуални за инвестиции.
                  Особено при наличието на по-добри възможности.

                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

                    Моето очакване е за нещо като предишното спукване на балона от 2008ма, в рамките на следващите 3-4 години спад с 40%, няколко години плато и после пак ръст. Но може и да се окажеш прав за много по-дълъг и бавен спад, като японския. Тука сме като японците като демография, а тоя балон определено се оляха със строежи по цяла София, може би в пъти повече от предишния като обем.
                    Бих заложил на това 10-15г. нищо да не случва с имотите +-2-3% при 15-20% инфлация на годишна база, което само по себе си ще бъде спад. Ама повишители ще казват, вижте аз не съм загубил пари (както впрочем всички обясняват, че тия които купили на върха 2009г. НЕ били на загуба разбираш ли 15г. по-късно.... щото пак един квадрат струва 1600евро).

                    Този път има повече капитали и в строителите и в банки и за това не очаквам нещата да се случат рязко. Но лека полека, ще се подготвям за слеващите покупки на цени от 10-15г. наема. Дали ще е 2029 или 2039 историята ще покаже.

                    Коментар


                    • ейй, само наследяване им дай тука на гастери и други безимотници
                      не си налегат парцалите и да бачкат по-усърдно по месарници и баничарници
                      и някой ден сами да купят по родните си села
                      а наследяване, та наследяване
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                        Дебел инвеститор.
                        Бъзикай се, ти да не би да не си набил в един единствен фонд по-голяма сума, с която не можа да си купиш едностайка в Люлин?
                        А, аз си купих 40м2 квадрата в Бургас на 10 минути от морската градина и пак събрах същата сума в акции и фондове....хахахаха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Ако всеки си купува по нещо свое и наследява по 1 апарт отделно, а роди едно дете - броят апарти на калпак расте експоненциално.
                          Примерно ти и жена ти купувате свое. След време и двамата наследявате по 1. Станаха 3. На вас ви трябва обаче един. Два остават празни.
                          Детето ви си купува нещо свое. После наследява вашите 3 и още 3 наследява жена му. Станаха 7. (Друг е въпросът, че няма нужда да си купува, понеже има вече 4 празни апарта докато вие сте още живи и няма кой да живее в тях).
                          Дори при 2 деца нещата изглеждат зле.

                          Демографията е чиста математика и лесно може да се сметне колко народ ще си иде през идните години. Докато имотите не намаляват като брой а растат заради новите строежи, собствениците им изчезват и се наследяват от наполовина като брой нови собственици.
                          Аз съм съгласен с теб, но те съветвам просто да се разходиш из манастирски ливади в близост до баланс клиник. Просто се разходи и дай мнение после..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                            Дебел инвеститор.
                            Тънък в акции и фондове, дебел съм в имоти. Но средно дебел, 80кг. Все пак, съм се насочил към диверсифициране на портфейла. Имам и тлачещи във физическо зло къде 10К....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Ако всеки си купува по нещо свое и наследява по 1 апарт отделно, а роди едно дете - броят апарти на калпак расте експоненциално.
                              Примерно ти и жена ти купувате свое. След време и двамата наследявате по 1. Станаха 3. На вас ви трябва обаче един. Два остават празни.
                              Детето ви си купува нещо свое. После наследява вашите 3 и още 3 наследява жена му. Станаха 7. (Друг е въпросът, че няма нужда да си купува, понеже има вече 4 празни апарта докато вие сте още живи и няма кой да живее в тях).
                              Дори при 2 деца нещата изглеждат зле.

                              Демографията е чиста математика и лесно може да се сметне колко народ ще си иде през идните години. Докато имотите не намаляват като брой а растат заради новите строежи, собствениците им изчезват и се наследяват от наполовина като брой нови собственици.
                              Да, те всички семейства са с по 1 дете и всяко дете си купува собствен дом. Пак ти казвам аз ще наследя половин апартамент, защото имам брат, и на двамата жените ни не са от София, така че от там не се чака наследство. Имам и 2 деца. Масата от хората не са с големи наследства. Моите деца евентуално ще наследят повече имоти, но това ще е благодарение на моите усилия, а не на наследство предавано през поколенията.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                В атера съм заложил 2000. В Соди имам 31 , в софарма 300, в манбат 300. В iwda 10 , в sxr8 -2 и в RIO -30. Tова е истината за моя скромен портфейл.

                                Остатъкът от 30 000лв. потребителски е около 13 000лв. Чиста заплата 3,300лв. Чист доход -5500.

                                ПП Неграмотността личи от писанията, които цитирам, вероятно на две ломски ракии....
                                Дебел инвеститор.

                                Коментар

                                Working...
                                X