IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    и след 100 години да е .... какво те грее като само гледаш в чуждата паница и се надяваш някой да се нашие с нещо...

    с кольо сме инвестирали (всеки в напълно различно начинане) по 100К за последните 3 месеца - това, че не се коментира е именно заради постоянни нападки и заяждания в стил не е важно аз да съм добре - важно е вуте(кольо) да е зле..


    по линия на недостъпността да драсна и на лева, че да не правя 10 коментара

    лев,

    пазарите работят еднакво и за домати и за имоти, но просто ден от доматения бизнес цикъл е година-две-три от имотния... на всеки един пазар, когато цената започне да се струва соленка на хората от средната класа, а производството не спира ... следва момент на преоценка.

    щом аз, ти, песимиста, трайчо, бонвивана, диска, номчето и тн хора от средната+ класа (поне като доходи сме така) считаме, че настоящите цени са солени... кой ще граби - марсианците

    както обичате да казвате 'свикване'... първо купувачите свикват с новите цени, а после като на всеки цикличен пазар се случва така, че на продавачите им трябва известно време да свикнат, че палачинката се е обърнала и който иска да продаде трябва да се съобрази с мнението на горецитираната група, защото там са основните купувачи на жилищни имоти. Тези много богатите си строят и купуват в чужбина, а по-скромните са пряко зависими от кранчето на кредита, което банките все още държат отворено... до кога не е много ясно. Задават се тъмни облаци над българската инкономика с отпадането на ефекта на добрия износ на енергия който правихме 22 и донякъде 23-та, а сега внасяме + надничащата зад ъгъла рецесия в еврозоната + очертаващите проблеми за експортно ориентираното ни земеделие и свързани с това преработвателни предприятия (олио и др)


    Берти, за теб и някои хора може да са достъпни, не се съмнявам, разбери ме правилно, за повечето хора няма да са. А и казах, жилищните имоти ще се съсредоточават във все по-малко ръце. И купувачи след не дълго няма да са българи. Нали ги виждам из Пловдив, в момента нямам профи наблюдения, но по-заможни слоеве има и от всички наши съседи които не са от ЕС. Даже може дацти се стори невероятно, но познавам и имам приятели македонци - поне 20 човека. Всички купиха в Бг. До един. Може да не е полезно за Бг, не знам, не съм политолог и социолог, но и арабите, и руснаците...нали мразиха чехите, виж кво стана с годините. В Прага има обособени етнически слоеве и влияния. Сега ще кажете, Софив не е Прага. Не е. София е. И лицата на една столица и държава се оформят с времето. Няма празно. А тези (без теб) които очакват да купят или няма да купят или под влияние на половинките си, времето, нуждите, децата ще купят, но ще се бръкнат здраво за някой краен квартал. Топ локациите остават за купувачи които даже не знаем и няма да видим. Ще купуват чрез поставени лица, фондове и то не по един имот, а десетки. Ще има дялове, съсобственост на цели сгради.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      сигурно не знаеш, но в договора се вписват данните от лк.
      Нищо не знае. Такива като него гледат как да изкрънкат нещо евтино. Ни реноме пази, ни престиж, щото няма професия и явно не съхранява нито име, нито за него думата лоялност и почтеност не съществуват. За тях евтини мази и дупки под наем по 200 лева да им плесенясат макарите.
      Last edited by bulgarian lev; 16.03.2024, 00:45.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
        Аз ако бях наемател, като се изпочупят повечето неща и настане време за ремонт, щях да духна при следващия кандидат-рентиер. Сега поне има повече от голям избор.
        Нито за купувачи ставате, нито за наематели.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Има 300к ПРАЗНИ ИМОТИ само в София. Може и да се настаниш без да плащаш НИЩО. Няма и да разберат че са из чужбината и не можеш и да го изгониш.
          И ще са ТАЛИБАНИ - а те как пазят ....
          Това го има от 6-7 години в Атина, и по други места. Въпрос на време е(месеци) да стане и в БЪЛГАРИЯ.
          Може да има празни имоти, но не всеки предлага евтини и народни наеми.

          Някои хора купуват скъпо със скъп ремонт и тогава отдаването няма смисъл.


          Въпреки че има хора от типа "да хванеш гората", повечето все за апартаменти мечтаят,

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            разочарова доста кандидат тарикат наематели
            Има 300к ПРАЗНИ ИМОТИ само в София. Може и да се настаниш без да плащаш НИЩО. Няма и да разберат че са из чужбината и не можеш и да го изгониш.
            И ще са ТАЛИБАНИ - а те как пазят ....
            Това го има от 6-7 години в Атина, и по други места. Въпрос на време е(месеци) да стане и в БЪЛГАРИЯ.
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

              Когато си рентиер и отдаваш имоти трябва освен икономика да си учил или да разбираш психологията. Както каза Ратко, ако при огледя някой има претенции отива в 9та глуха.
              Само като чуя на огледа въпроси от типа:
              може ли тази диван да го сменим или тази етажерка да я махнем или преместим, отговарям:
              - не, не може. Ако сключим договор дори една картина не можете да закачите ако не ме уведомите и им пожелавам лек ден

              Буквално правя кастинг. Може някой брокерез да чете това и да преживее дежавю, но това е положението.
              Грешка е да пуснете сама дама ако не е мъжкарана и няма техническо образование. Буквално една крушка не може да си смени сама.
              Играх я тази игра 1 година и от тогава имам едно наум.
              Чужденци много осторжно!!!
              Може голями шефове на големи фирми, ако наема се плаща от фирмата.
              Такива мижитурки, които търсят само подслон и адресна регистрация... бягайте далеч от тях. Само проблеми и после гони Михаля. Отказвал съм дори 10 депозита!
              Дано съм бил полезен.
              разочарова доста кандидат тарикат наематели
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Аз ако бях наемател, като се изпочупят повечето неща и настане време за ремонт, щях да духна при следващия кандидат-рентиер. Сега поне има повече от голям избор.
                сигурно не знаеш, но в договора се вписват данните от лк.
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo

                  Те се разделиха, но нямат пари да купят в София.

                  Аз съм доволен от семействата, защото пазят. Иначе приемам всяка година да се обновява по малко, за да стане хубаво и в бъдеще да се получават високи наеми. В момента наемът е хубав.

                  Обаче заради локацията до метро, при мен не идват богати програмисти. Сам мъж може да поддържа хубаво, ако е учил и има навици.
                  На огледите идват какви ли не,
                  че кой бяга от локация до метро
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Депозитът ще ти го оставя да си покриеш с него сметките за комунални разходи, какъв е проблемът...

                    Това с боя е интересна заплаха. Кой ще ме набие, ти ли?! За телесна повреда искаш ли няколко месеца да киснеш по арестите в компанията на знайни и незнайни наркомани и пандизчии?
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                      Аз ако бях наемател, като се изпочупят повечето неща и настане време за ремонт, щях да духна при следващия кандидат-рентиер. Сега поне има повече от голям избор.
                      Първо с твоето мислене никога няма да стигнеш до наемател на читав имот.
                      Второ има договор и приемно предавателен договор в който е описано какво получаваш. Ако напуснеш имота пак се пише такъв приемно предавателен протокол и ако има повреди и липси се приспадат от депозитите.
                      Трето яде се и бой при ербапи:-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                        напомням, че всички дребни ремонти са грижа на наемателя. и тия неща може спокойно да си вика сам майстор.
                        Аз ако бях наемател, като се изпочупят повечето неща и настане време за ремонт, щях да духна при следващия кандидат-рентиер. Сега поне има повече от голям избор.

                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          с кольо сме инвестирали (всеки в напълно различно начинане) по 100К за последните 3 месеца - това, че не се коментира е именно заради постоянни нападки и заяждания в стил не е важно аз да съм добре - важно е вуте(кольо) да е зле..
                          Когато всичко живо си дърпа парите на рекордни върхове, вие ги затваряте. Кавръка не се и съмнявам, че "инвестира" наследството, ама и ти не оставаш по-назад. Балона се пука именно когато дори и най-върлите мечки се пречупят. Значи момента е назрял.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo

                            От моя опит с отдаването, наемателите не искат да влагат нищо в чужд апартамент, дори да са на нисък наем.

                            Аз съм имал 2 двойки и съм доволен и от двете. Първите дори ми оставиха доста неща - пердета, килимчета, посуда, тъй като не им трябваха вече.

                            И с течение на времето реновирах почти изцяло въпросния апартамент, на етапи, с нови неща и ремонт.
                            Когато си рентиер и отдаваш имоти трябва освен икономика да си учил или да разбираш психологията. Както каза Ратко, ако при огледя някой има претенции отива в 9та глуха.
                            Само като чуя на огледа въпроси от типа:
                            може ли тази диван да го сменим или тази етажерка да я махнем или преместим, отговарям:
                            - не, не може. Ако сключим договор дори една картина не можете да закачите ако не ме уведомите и им пожелавам лек ден

                            Буквално правя кастинг. Може някой брокерез да чете това и да преживее дежавю, но това е положението.
                            Грешка е да пуснете сама дама ако не е мъжкарана и няма техническо образование. Буквално една крушка не може да си смени сама.
                            Играх я тази игра 1 година и от тогава имам едно наум.
                            Чужденци много осторжно!!!
                            Може голями шефове на големи фирми, ако наема се плаща от фирмата.
                            Такива мижитурки, които търсят само подслон и адресна регистрация... бягайте далеч от тях. Само проблеми и после гони Михаля. Отказвал съм дори 10 депозита!
                            Дано съм бил полезен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              На оливото отвсякъде си има ДЕФЛАЦИЯ от 8 на 2,50
                              Гориво от 3,50 на 2,50, а метан от 6лв на 1,50.
                              Дори и строителните материали върнаха леко от 3 пъти по скъпи на само 2 пъти
                              За сметка на основното потребление, а именно храната. И лекарствата. Там дефлация май няма. Цените на храните са по- виски от много държави в ес и това много добре го знаем всички. Щот без оливо и дизел можеш, ама без папо и хапчета за кръвното не.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                                А какви бяха прогнозите ви от 2022 година за цените на жилищата и изпълниха ли се?
                                Не от 2022, от 2020 прогнозите му бяха за срив със 70 процента. След това се превъзбуди че има война и предвиди бомби по плажовете на Варна, накрая призова за революция и линч на имотните. Общо взето, като видите негови, на берти, професор юлка прогнози, го считайте за обратното. Сериозно.
                                Last edited by Minaiivan; 15.03.2024, 22:19.

                                Коментар

                                Working...
                                X