IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

    Бившо обащежитие.Оня ден пуснал обява на 550 лв.Вчвера го дал на втори оглед на арабин мигрант с жена и дете.Ама те искали да се регистрират на постоянен адрес там и той се навил.Това е стая с баня .Даже няма и тераса.Това е за 1 човек. За трима е абсурд.Обзавеждането е мизерно.Тия мотивацията им е да вземат адресната регистрация и да бегат.Те повечето наемодатели не се навиват да дават адресна регистрация на мигранти.Или искат по 1000 лв. на човек отогоре еднократно.Пак ще се наиграе.Ти маломерките в Младост по колко ги даваш?
    да се отървава от това общежитие или да почва да бръмчи на адресни регистрации само
    за маломерките е относително, в широк диапазон съм 480 - 650
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Тези ограничения ги финтират с хибриди.
      Това е временно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Тези ограничения ги финтират с хибриди.
        Май в БГ ги порязаха хибридите. Миналата седмица регистрираме един плъгин хибрид, но номера не е ЕА.
        Няма привилегия за безплатно паркиране и липса на данък.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          Пропускаш еко ограниченията. В обозримо бъдеще в богатите европейски градове няма да може да се влиза с дизелов или бензинов автомобил.
          Тръгват от столиците (централните части), но плавно ще увеличават обсега на забраната за двигатели с вътрешно горене. Така иска не иска Ханс трябва да си купи електричка ако иска да ходи до центъра с кола.
          Тези ограничения ги финтират с хибриди.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

            Един приятел купи едно пале фотоволтаични панели. Почти без пари са. Наслага ги покривно ориентирани изток-запад и има ток в излишък. ( когато има слънце де) Но като цяло батерията е почти на 100% пълна. Имаше една електричка, сега купи един китайски джип плъгин хибрид и пак ток в излишък.

            У нас, аз съм по-скромен. Имам инсталирани 12 kW и още 18 чакат. Ток да искаш. Подпомагат термопомпата, БГВ на корем, а сега лятото ще топлят басейна.
            Замислям се и аз за елктрокар с тоя безплатен ток.
            Ехее с тия панели как не си минал на електрокар още?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

              Бившо обащежитие.Оня ден пуснал обява на 550 лв.Вчвера го дал на втори оглед на арабин мигрант с жена и дете.Ама те искали да се регистрират на постоянен адрес там и той се навил.Това е стая с баня .Даже няма и тераса.Това е за 1 човек. За трима е абсурд.Обзавеждането е мизерно.Тия мотивацията им е да вземат адресната регистрация и да бегат.Те повечето наемодатели не се навиват да дават адресна регистрация на мигранти.Или искат по 1000 лв. на човек отогоре еднократно.Пак ще се наиграе.Ти маломерките в Младост по колко ги даваш?
              Трябва да си малоумен да позволиш адресна регистрация на чужденец. Даже някои искат нот. заверена адресна за да ходят в миграционните. Направи тази грешка и после гони Михаля... Укри, арабели, бесараби...утре ще направи някоя беля в европата, недай си боже тероризъм или наркотици и тези с черните качулки ще минат през вратата на имота ти. Пък ти търси мизерника да се отпише.
              П.П. Получавал съм предложения с 5 и повече депозита, но такива им показвам директно вратата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

                Може ли да ме просветлиш, чудя се кой да ми ги слага, някой за София?
                Един приятел изгражда битови солари и според мен си разбира от работата, но са от Пловдив.
                Не е далеч може и да се навие.Ако иксаш пиши на ЛС
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  дали да не отчетем факта, че при колите имаше 2-3 години на недостиг на производството
                  и в този период са се натрупали поръчки от представителствата
                  колите са поръчани и сега трябва да си ги вземат и да ги продават
                  да се сещаш за подобна ситуация при имотиту?
                  търсенето е катализатор за предлагането (там където може да се произвежда)
                  коли, апартаменти, луксозни стоки - всичко е урааа, но винаги нещата завършват по един и същи начин (пак уточнявам за неща, които могат да се произвеждат) - производството има бум, предлагането нараства значително и в един момент надвишава търсенето
                  и ето ти пазарен цикъл..

                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

                    Може ли да ме просветлиш, чудя се кой да ми ги слага, някой за София?
                    Никоя фирма не мога да ти препоръчам. Сигурно има и читави, но повечето търговци са с работници взети от улицата. Ще ти надупчат покрива и натрошът керемидите. Аз съм технически грамотен и сам си правя доста по-сложни неща така, че сам си ги монтирах.
                    До преди 2 седмици имаше промоция в Практикер: монокристал 410W/p за 155лв. С безплатна доставка. Направо без пари. Взех едно пале да има и ще ги ползвам за оградни платна. Вертикален фасаден монтаж с максимален добив зимата заради монтажният ъгъл и липса на снегозадържане.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      за да привлича такива наематели, представям си локацията и състоянието на имота
                      Бившо общежитие.Оня ден пуснал обява на 550 лв.Вчвера го дал на втори оглед на арабин мигрант с жена и дете.Ама те искали да се регистрират на постоянен адрес там и той се навил.Това е стая с баня .Даже няма и тераса.Това е за 1 човек. За трима е абсурд.Обзавеждането е мизерно.Тия мотивацията им е да вземат адресната регистрация и да бегат.Те повечето наемодатели не се навиват да дават адресна регистрация на мигранти.Или искат по 1000 лв. на човек отогоре еднократно.Пак ще се наиграе.Ти маломерките в Младост по колко ги даваш?
                      Last edited by nradev1111; 03.04.2024, 14:34.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        дали да не отчетем факта, че при колите имаше 2-3 години на недостиг на производството
                        и в този период са се натрупали поръчки от представителствата
                        колите са поръчани и сега трябва да си ги вземат и да ги продават
                        да се сещаш за подобна ситуация при имотиту?
                        Сещаме се - направи една обиколка из София и се опитай да преброиш новите строежи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          като започнат рекламите с хиляди левове 'бонус' за коли на склад... цикълът е минал пикът си
                          коли, имоти, стоки - всичко е навързано
                          дали да не отчетем факта, че при колите имаше 2-3 години на недостиг на производството
                          и в този период са се натрупали поръчки от представителствата
                          колите са поръчани и сега трябва да си ги вземат и да ги продават
                          да се сещаш за подобна ситуация при имотиту?
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                            Точно така. И вероятно ще се случи същото като все пак имота е идея по-добре от някаква вещ. Поръчана чисто нова Кодиак Октомври за 95 000лв. с доставка през февруари 2024г. Същата Шкода от края на декември се търгува на 78 000лв. Сигурен съм, че на купувача от октомври, не му е приятно да загуби 17 000лв.

                            Но, както се казва, щом е решил да си купи нова кола за тия пари БИ ТРЯБВАЛО поне да има някой лев, акъл и малко математика да си е направил. Няма да му е приятно, но ще си я кара и изплати с голямата загуба (както и хората купили тухли на 1400евро квадрата през 2008г.) успяли да си ги задържат.

                            До тук добре. Въпросът е, че тези Кодиаци по 95хил от октомври, правеха така, че СТАРИ Кодиаци на х 5г. и на х 80-150хил км. да се търгуват по 60-70к. лв. И днес 4-5месеца по-късно човек може да си купи чисто нова такава на цена от 67 000лв.

                            Докато едните след 5г. все още ще имат някаква сносна вещ, за която са платили горница, то другите след 5г. ще имат напълно амортизирана кола, от която са загубили 80% и има нужда от скъпи ремонти.

                            Този пример, не прилича ли достатъчно със старите вмирисани апарти за тотателн ремонт с кошмарни съседи и поддръжка на цени като за нова шкода, които се предлагат в момента?
                            като започнат рекламите с хиляди левове 'бонус' за коли на склад... цикълът е минал пикът си
                            коли, имоти, стоки - всичко е навързано
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                              Един приятел купи едно пале фотоволтаични панели. Почти без пари са. Наслага ги покривно ориентирани изток-запад и има ток в излишък. ( когато има слънце де) Но като цяло батерията е почти на 100% пълна. Имаше една електричка, сега купи един китайски джип плъгин хибрид и пак ток в излишък.

                              У нас, аз съм по-скромен. Имам инсталирани 12 kW и още 18 чакат. Ток да искаш. Подпомагат термопомпата, БГВ на корем, а сега лятото ще топлят басейна.
                              Замислям се и аз за елктрокар с тоя безплатен ток.
                              Може ли да ме просветлиш, чудя се кой да ми ги слага, някой за София?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                                Особено мигранти от третия свят са иделни наематели.Един приятел дава боксониера . За 2 години се смениха 6 наемателя .4 мигранти и двама "шведи". Всичките оставиха по 500-600 лева непалтени сметки и 2 пъти прави ремонт.Тотала е на минус.
                                за да привлича такива наематели, представям си локацията и състоянието на имота
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X