IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение


    Но докато има балъци да дават кеш /недай си боже тула/ за вакум си свиркай :-)
    Мъка ....:-)
    Песииии, ще те разочаровам (пак) :

    Grant Cardone Lists Beachfront Mansion He Bought from Tommy Hilfiger — Priced at 646 Bitcoin

    Wed, April 10, 2024 at 7:33 PM GMT+2

    Grant Cardone is selling the Florida beachfront house he bought from fashion designer Tommy Hilfiger in 2021, according to an Instagram post from the financial guru.

    Cardone and his wife, Elena, are listing the house for 646 Bitcoin (BTC) or about $44 million. They paid Hilfiger $28 million for the house in 2021.



    https://finance.yahoo.com/news/grant...173321361.html


    П.С това може би е един от най-големите (да не кажа най-големия) инвеститор в имоти - милиардер. Щом той заменя туула срещу конове, направи си сметка кой е "балък".

    П.С за другите "балъци" като Лари Финк (господарят на вселената), Илон Мъск (май най-богатия на земята), Майкъл Сейлър да споменавам ли?
    Last edited by better; 13.04.2024, 20:58.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Хахаха пич си Бетерчо , те и флашките не държат по 100 години, да не говоря че не знам как ще си помниш паролите по повече от 10 години примерно....и при нещастен случай как пък родата ще намери флашката и хакне да изтегли нищото... Нали не забравяш 1е първоначалната инвестиция би била семейният разход за цял живот / 1 тристаен в София/
      Но докато има балъци да дават кеш /недай си боже тула/ за вакум си свиркай :-)
      Мъка ....:-)
      Тва дет му викате "флашки" или т.нар потрфейли, всъщност в тях няма нищо. Според мен по-скоро трябва да им казват "ключодържатели" защото те само държат "ключовете" - публичните (които всеки вижда) и частните ( с които подписваш транзакциите). След като получиш конове, можеш спокойно да му играеш един чук - нищо няма да загубиш! Защо? Много просто - всичко е на Блокчейна.
      Най-важното нещо е да си запишеш т.нар Seed, комбинацията от 12 или 24 думи, те ти гарантират, че можеш да си възстановиш всичкото имущество, където и да е по света! Къде да ги запишеш? Ето един начин, цък.

      П.С ако си параноичен, може да разелиш сиида на 3 по 4 думички, можеш да направиш "multisignature" т.е ти да държиш едната флашка, другите 3 в жената и децата, ако теб те отвлекат и ти вземат "флашката" без другите 3 нищо не могат да прехвърлят. Има оше много много тънкости. Питайте.
      Last edited by better; 13.04.2024, 21:02.

      Коментар


      • Повишено търсене и скок в цените на имотите у нас

        https://www.pariteni.bg/novini/imoti...-u-nas-249185:)

        Коментар


        • И не забравяйте , че имотите се произвеждат у нас - навсякъде , а вече и по всяко време , защото няма зима .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            ти опита ли се да му обясниш, да не прави така
            Няма избор.В квартала дет търси нямаше нито един четиристаен на оферта.Той търси в много ограничен район.Аз не се изкефих много на тая инвестиция при положение че си има тристаен стара тухла.Ама какъв съм аз да давам акъл.Щом е по-богат от мен, вероятно е и по-умен.Поне цената беше добра.
            Last edited by nradev1111; 13.04.2024, 17:00.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              диска не живееше ли още под наем, нищо че от над 5г. имаше пари да си купи? Не знам дали това е баш най-умното.
              Не знам дали е имал свободен кеш за апарт..., но накупи гаражи което си е ок....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                За първи път да се съглася с твоето мнение на 100%
                Обаче и аз се изумих, че има много балъци, които са си дали парите авансово на зелено.
                Да приемем, че точка 1 е фиксирана и във всеки един момент може да се проследи и да има възражения.
                Обаче точка 2,3 и най-вече 4 трябва да светне като червен семафор на всички зелени:-)))

                И дори няма нужда от бягане, то ЮЛ има между 2 ,100 или 5000 лв уставен капитал, който е изтелен скед учереждаването и 0 ( нула ) лева активи.
                Да поздравим печелившите, които спечелят делото и се доредят до разпределение на капитал и активи.
                много си негативен за човек, който е купувал на зелено
                чак не мога да си представя, как си скачал и ти на дупка

                тия схеми преди ги нямаше.
                даваш 100% аванс и чакаш акт 16

                за който чака по-добра схема, трябва да кажа, че първо ще видим масови фалити на зелени строители
                Last edited by ratten; 13.04.2024, 16:31.
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  ти опита ли се да му обясниш, да не прави така
                  Момчето знам че е умно , нема как да слуша Радев особено що се отнася до финанси и цифри :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Отговорът е един. Биткон - активът на столетието, който "яде" от всички активи, вкл от имоту.
                    Хахаха пич си Бетерчо , те и флашките не държат по 100 години, да не говоря че не знам как ще си помниш паролите по повече от 10 години примерно....и при нещастен случай как пък родата ще намери флашката и хакне да изтегли нищото... Нали не забравяш 1е първоначалната инвестиция би била семейният разход за цял живот / 1 тристаен в София/
                    Но докато има балъци да дават кеш /недай си боже тула/ за вакум си свиркай :-)
                    Мъка ....:-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                      Toва е масова практика.Сина купи четиристаен на зелено и на акт 14 е платил 80%
                      ти опита ли се да му обясниш, да не прави така
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                        Само тъпаци биха клъвяли на такава простотия защото:

                        1.Ще ти го построи с най-ефтините матряли.
                        2.Може да проточи колкото си иска.
                        3.Може да каже - Дай ми още пари.
                        4.Може да забегне и ти ще духаш супата.
                        5.Нищо не може да му кажеш и само да се молиш всичко да мине без проблеми докато трепериш, пък като гледам простите и нагли брокери в Бг, едва ли строителите ще са нещо различно.
                        6.За какво да минаваш през 9-те кръга на адът като можеш да си купиш готово ?
                        За първи път да се съглася с твоето мнение на 100%
                        Обаче и аз се изумих, че има много балъци, които са си дали парите авансово на зелено.
                        Да приемем, че точка 1 е фиксирана и във всеки един момент може да се проследи и да има възражения.
                        Обаче точка 2,3 и най-вече 4 трябва да светне като червен семафор на всички зелени:-)))

                        И дори няма нужда от бягане, то ЮЛ има между 2 ,100 или 5000 лв уставен капитал, който е изтелен скед учереждаването и 0 ( нула ) лева активи.
                        Да поздравим печелившите, които спечелят делото и се доредят до разпределение на капитал и активи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                          Само тъпаци биха клъвяли на такава простотия защото:

                          1.Ще ти го построи с най-ефтините матряли.
                          2.Може да проточи колкото си иска.
                          3.Може да каже - Дай ми още пари.
                          4.Може да забегне и ти ще духаш супата.
                          5.Нищо не може да му кажеш и само да се молиш всичко да мине без проблеми докато трепериш, пък като гледам простите и нагли брокери в Бг, едва ли строителите ще са нещо различно.
                          6.За какво да минаваш през 9-те кръга на адът като можеш да си купиш готово ?
                          Единстевното предимство е че имаш избор да си купиш точно каквото ти харесва.Иначе по ниската цена с 15-20% не оправдва големия риск .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            2 пъти съм купувал на зелено, но такава схема виждам за първи път. Само луд може да поеме подобен риск.
                            Тук си прав...Преди години отсвирих Артекс които ми искаха 20% на преди дупка....И нататък схемата беше тъпа прехвърляйки целият риск към мен....
                            Иначе гледам че сега всичко е построено и тогава е имало такива които са ги финансирали....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              2 пъти съм купувал на зелено, но такава схема виждам за първи път. Само луд може да поеме подобен риск.
                              Toва е масова практика.Сина купи четиристаен на зелено и на акт 14 е платил 80%

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                                Изтрих писмото с офертата, но схемата за плащане бе нещо от сорта:
                                50% при подписване на договор
                                20% на АКТ 14
                                20% на АКТ 15
                                10% при разрешение за ползване
                                Само тъпаци биха клъвяли на такава простотия защото:

                                1.Ще ти го построи с най-ефтините матряли.
                                2.Може да проточи колкото си иска.
                                3.Може да каже - Дай ми още пари.
                                4.Може да забегне и ти ще духаш супата.
                                5.Нищо не може да му кажеш и само да се молиш всичко да мине без проблеми докато трепериш, пък като гледам простите и нагли брокери в Бг, едва ли строителите ще са нещо различно.
                                6.За какво да минаваш през 9-те кръга на адът като можеш да си купиш готово ?

                                Коментар

                                Working...
                                X