IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
    Просто след 2-3 г. всичко купено за инвестиция на сегашни цени ще е или не продаваемо или който е мотивиран да продава ще го даде на безценица.
    Защо? Какво ще се случи тогава?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

      Търпение, Трайчо, още си младо момче, на 44.

      След 2-3 години може да има корекция и тогава гордо ще си купиш с 20% дискаунт (т.е. на днешни цени)
      ​​​​
      Споко, като гледам как се развива ситуацията в държавната администрация (изливане на огромни заплати и ДМС-та, но не за всички), то и 20% ъп няма да ме уплаши.
      Просто след 2-3 г. всичко купено за инвестиция на сегашни цени ще е или не продаваемо или който е мотивиран да продава ще го даде на безценица.
      Last edited by Traicho_80; 04.04.2024, 21:23.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        Цените се вдигат ежедневно, а ти никакви имоти не купуваш - що така?! Изпускаш собственият си влак...

        --------------------(

        Повишителите седят и гледат от перона как влакът им се отдалечава...
        Кой те накара да мислиш, че на мен ми е потребност да купувам? Аз съм се накупувал за 30г., сега бера текуща и капиталова доходност. Вие от детските стаи има да наваксвате. Аз си диверцифицирам, като всеки нормален инвеститор. На повишителите, може да разгледаш надписа на последния вагон, на който пише "Сбогом ниски цени"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

          Защото проруската пропаганда не се интересува от сравнения и статистики, а само от внушения и лозунги. Напоследък в кампанията ѝ са привлечени известни пропагандисти като Григор Сарийски, Станислав Цанов или Красимир Петров.
          Страхотни анализатори, може да добавим и Киро брейка. Това са гурутата, да се смееш ли, да плачеш ли...ама безмилостния пазар, си им отдава заслуженото на перонокибиците...
          Last edited by X_Y; 04.04.2024, 21:19.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
            Абе, къде се изгуби Накавръка? Не са ми вдигали лихвата вече 3г. от ощо 5. В момента на международни пазари, активите са ми 94,5%, спрямо оставащата главница, а на БФБ, 109% спрямо нея. Наличен КЕШ- 30% спрямо нея.
            Колко трябва да се страхувам?
            Цените се вдигат ежедневно, а ти никакви имоти не купуваш - що така?! Изпускаш собственият си влак...

            --------------------(

            Повишителите седят и гледат от перона как влакът им се отдалечава...
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

              Не бих казал. Покупките с някакво ипотечно финансиране1 съставляват едва 22.96% (2023.Q4), при 77.04% покупки със спестявания. Българският пазар на недвижими имоти е изключително независим от нивата на лихвените проценти по кредити, тъй като населението просто не използва такива. Факт! Продажбите (само продажби, без замени или други операции с имоти) са 62398, а ипотечни кредити (законови и договорни) са 14326 или 22.96%.
              Съветът ми е да намалите проруската пропаганда. Ясно е, че това което същата внушава ви допада, но истината винаги се намира зад сухите данни.

              1. Агенция по вписванията
              Хаха, виж ти кой говорел за пропаганда. Ти какво правиш? Цитираш сделките за цялата страна, огромната част от които са разни пущинаци по селата, дето се търгуват по 5 лева на квадрат. И правиш всичко това да изглежда все едно важи за жилищните имоти в София.
              За София ми кажи какви са числата, мани ги продажбите в с. Оброчище. Там сделките са за по 2-3к лева. Какви ипотеки търсим?
              Дай ми статистика за новозакупени апартаменти в София с ипотека и без.

              Брокер = хроничен лъжец.

              Коментар


              • Абе, къде се изгуби Накавръка? Не са ми вдигали лихвата вече 3г. от ощо 5. В момента на международни пазари, активите са ми 94,5%, спрямо оставащата главница, а на БФБ, 109% спрямо нея. Наличен КЕШ- 30% спрямо нея.
                Колко трябва да се страхувам?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                  Наистина има много зелени, които сега влизат в статистиката, но има ударно раздаване на нови кредити (това го знам от един познат банкер).

                  Като гледам про инфлационната политиката на правителството едва ли скоро ще покрием критериите за еврозоната, освен ако по милост не ни пробутат там. Колкото и да ми е неприятно трябва да призная, че тази година не очаквам спад на цените.
                  Търпение, Трайчо, още си младо момче, на 44.

                  След 2-3 години може да има корекция и тогава гордо ще си купиш с 20% дискаунт (т.е. на днешни цени)
                  ​​​​

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
                    Колкото и да ми е неприятно трябва да призная, че тази година не очаквам спад на цените.
                    Много си прав.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                      А, този мрачен месия, дето вещае, че това нямало да свърши добре, що не сравни %-та ипотеки в която произволна държава от Западна Европа си избере???
                      Защото проруската пропаганда не се интересува от сравнения и статистики, а само от внушения и лозунги. Напоследък в кампанията ѝ са привлечени известни пропагандисти като Григор Сарийски, Станислав Цанов или Красимир Петров.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                        Аз не знам европейска столица в която да няма гето пълно с араби, клошари или наркомани в центъра й? Така че тия 20-30г....не мерси... Тоя апарт може само за АБНБ щото западняците не им правят впечатление клошарите и арабите...евентуално



                        Аз си мисля, че това са просто ипотеките на зелените, така че най-вероятно ще има още по-големи увеличения в момента в който повече сгради ги актуват на 15... Реално с този огромен бум в строителството 22-23 следващите 2-3г. ще има постоянно рекорди на ипотеки си мисля.
                        Наистина има много зелени, които сега влизат в статистиката, но има ударно раздаване на нови кредити (това го знам от един познат банкер).

                        Като гледам про инфлационната политиката на правителството едва ли скоро ще покрием критериите за еврозоната, освен ако по милост не ни пробутат там. Колкото и да ми е неприятно трябва да призная, че тази година не очаквам спад на цените.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                          Не бих казал. Покупките с някакво ипотечно финансиране1 съставляват едва 22.96% (2023.Q4), при 77.04% покупки със спестявания. Българският пазар на недвижими имоти е изключително независим от нивата на лихвените проценти по кредити, тъй като населението просто не използва такива. Факт! Продажбите (само продажби, без замени или други операции с имоти) са 62398, а ипотечни кредити (законови и договорни) са 14326 или 22.96%.
                          Съветът ми е да намалите проруската пропаганда. Ясно е, че това което същата внушава ви допада, но истината винаги се намира зад сухите данни.

                          1. Агенция по вписванията
                          Tука влизат и нивите който са сделки с 0% ипотеки. В София са 55%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                            Не бих казал. Покупките с някакво ипотечно финансиране1 съставляват едва 22.96% (2023.Q4), при 77.04% покупки със спестявания. Българският пазар на недвижими имоти е изключително независим от нивата на лихвените проценти по кредити, тъй като населението просто не използва такива. Факт! Продажбите (само продажби, без замени или други операции с имоти) са 62398, а ипотечни кредити (законови и договорни) са 14326 или 22.96%.
                            Съветът ми е да намалите проруската пропаганда. Ясно е, че това което същата внушава ви допада, но истината винаги се намира зад сухите данни.

                            1. Агенция по вписванията
                            А, този мрачен месия, дето вещае, че това нямало да свърши добре, що не сравни %-та ипотеки в която произволна държава от Западна Европа си избере???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              това няма да свърши добре
                              сума народ се накълва и продължава да кълве 'хубави ипотеки', а е въпрос на време банкерите да покажат лихварското си лице..
                              Не бих казал. Покупките с някакво ипотечно финансиране1 съставляват едва 22.96% (2023.Q4), при 77.04% покупки със спестявания. Българският пазар на недвижими имоти е изключително независим от нивата на лихвените проценти по кредити, тъй като населението просто не използва такива. Факт! Продажбите (само продажби, без замени или други операции с имоти) са 62398, а ипотечни кредити (законови и договорни) са 14326 или 22.96%.
                              Съветът ми е да намалите проруската пропаганда. Ясно е, че това което същата внушава ви допада, но истината винаги се намира зад сухите данни.

                              1. Агенция по вписванията

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                                Шоково повишение на цените на жилищата у нас1, според новите данни от Eurostat за цените на жилищата в Европа. България излиза на второ място (след Полша) с ръст на цените от 10.1%, с което изпреварва Хърватия, която сега има 9.5%. Полша е лидер с 13%.

                                1. Eurostat
                                Като се има предвид, че цените ни изоставаха спрямо всички балкански столици, ние и хърватите сме в корекция на цените нагоре. Тези ръстове, не са изпреварващи, а компенсиращи другите.

                                Коментар

                                Working...
                                X