IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
    Държавата търси 200 млн. лв. чрез емисия тригодишни ДЦК

    След едногодишно отсъствие Министерството на финансите обяви първия аукцион на вътрешния дългов пазар

    Българска народна банка ще проведе на 15 април аукцион за продажба на тригодишни лихвоносни съкровищни облигации (1095-дневни) от отворен тип с фиксиран лихвен процент с падеж 17 април 2027 г. Номинална стойност на предложеното количество е 200 млн. лева с 3% годишен лихвен процент. Датата на плащане е 17 април, съобщи пресцентърът на централната банка.

    https://www.investor.bg/a/540-danats...igodishni-dtsk

    БАЙ БАЙ капиталова!
    Кой ще си затвори парите срещу 3% годишна лихва???? Само за първите 3 месеца индексите са +10%, алтъна +13, биткон +62%.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение

      E,дручко си е в София при елита
      най-добре е в пловдив кв столипиново
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        .на около 6 километра от Белия Дом...

        това в лозенец ако се доърши така ще бъде по-скъпо...
        E,дручко си е в София при елита

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Ми не! Канзас не ми е на сърце, че климата е шашав ( абе горе долу като в България + май имат торнада но пък нямат наводнения)., ма бараката е 200 м2 и на 5 минути пеша от прилично голям шопинг център със магазини, пицарии , закусвални .Гледам че паркинга е като за 2-3000 коли. Няма някакви читави ресторанти баш там но по-надолу към реката има. Центъра на Канзас сити е на 20 минути, ма това е зашото има магистрала с 3 платна във всяка посока. И не една, 3 магистали са ти на 10 минути, къде искаш ходи. Пак казвам Канзас не ми е в мечтите, ма може да видиш за каква инфраструктура става дума и на каква цена я получаваш. Парцела е 4 декара ... ако ти се гледа царевица

          П.С. Има гугъл сърч на картинки и направо те праща на обявата. За разлика от БГ , тук адреса се публикува за да можеш да отидеш да разгледаш района, дали има шум, училищата какви са ... дали не е на гола поляна.

          Училищата са смотани и това обяснява цената. Ма не вярвам да допускаш , че училищата в Младост или Люлин са по-добри

          Всичката тази информация (+ история на данъците, цената и т.н. включително въможния наем) на тепсия тук:
          https://www.zillow.com/homedetails/1...75737280_zpid/

          Наема е $2400, което по днешен курс е 2200 евро. Ако искаш го сравнявай със 700-800 евро наем на подобен имот за 360к евро в БГ. В момента цената е 15 годишни наема, което вероятно си чувал че е макс за не-балон. Но като сметнеш , че има инфлация и наема е фиксиран от доходите а възвръщаемостта е към 6% ( заради таксите които ядат един наем) вероятно цената може би ше падне до под 300к та поне да стигне 8% доходност. Възможно е съшо zillow да прави грешни естимейти и наема да е 3к , не знам.
          Знам обаче, че всички сте специалисти по имоти, сигурно можете да си направите по-детайлно сравнение с БГ действителността. Аз бих казал за тия пари толкова и в Канзас и в София.
          ми взимай го ти бунгалото
          фрости и без това не вярвам да рискува с покупка
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
            Маломерка в бг-то на голи стени за 605 000 евра... ама без такси,комисионни и данъци...



            Тристаен апартамент в бутикова сграда с акт 16 до резиденция "Лозенец".
            Площ: 167 m²
            : € 605,000 евра

            КАК Е, КЪЛВАТ ЛИ ШАРАНИТЕ

            -------------------------

            Това като го гледам -само кабелите дето висят от тавана струват поне 250 000 евра...
            това не може да го сравняваш с къщи в канзас
            но може да го сравниш примерно с това

            https://www.dcmodernhomes.com/listin...hts-condounit/


            напълно обзаведен и довършен около 155квадрата (реални 2 бани 2 спални ..на около 6 километра от Белия Дом...

            700K евро

            ебаси

            това в лозенец ако се доърши така ще бъде по-скъпо...
            Last edited by bertram; 09.04.2024, 20:25.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
              баси, какво става в България бе ?
              Ми нищо не става.Това са само офертни цени.Сигурно даже няма и едно обаждане досега.
              Сделки де факто почти няма.Купуват единствено най-дебилната група от пазара,а именно купувачите на зелено.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Маломерка в бг-то на голи стени за 605 000 евра... ама без такси,комисионни и данъци...



                Тристаен апартамент в бутикова сграда с акт 16 до резиденция "Лозенец".
                Площ: 167 m²
                : € 605,000 евра

                КАК Е, КЪЛВАТ ЛИ ШАРАНИТЕ

                -------------------------

                Това като го гледам -само кабелите дето висят от тавана струват поне 250 000 евра...
                Бе не е баш маломерка, 144 м2 е, ма 4200 евро за м2 в София на голи стени ..... За 500-550к можеш да вземеш апартамент в Carre d'Or в Ница дето се води топ квартала и влизаш веднага. Даже май имаше един в Негреско за тия пари. В Негреско спи Мадона , има и Мишлен ресторант вътре в хотела, къде е апартамент в Негреско на Промендатата в Ница , къде е голи стени в Лозенец. Тоя в Лозенец ако го оправиш сигурно ше отиде на 800к, За такива пари можеш да вземеш къща.... баси, какво става в България бе ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  дървена барака на гола поляна
                  верно е голем смех
                  Ми не! Канзас не ми е на сърце, че климата е шашав ( абе горе долу като в България + май имат торнада но пък нямат наводнения)., ма бараката е 200 м2 и на 5 минути пеша от прилично голям шопинг център със магазини, пицарии , закусвални .Гледам че паркинга е като за 2-3000 коли. Няма някакви читави ресторанти баш там но по-надолу към реката има. Центъра на Канзас сити е на 20 минути, ма това е зашото има магистрала с 3 платна във всяка посока. И не една, 3 магистали са ти на 10 минути, къде искаш ходи. Пак казвам Канзас не ми е в мечтите, ма може да видиш за каква инфраструктура става дума и на каква цена я получаваш. Парцела е 4 декара ... ако ти се гледа царевица

                  П.С. Има гугъл сърч на картинки и направо те праща на обявата. За разлика от БГ , тук адреса се публикува за да можеш да отидеш да разгледаш района, дали има шум, училищата какви са ... дали не е на гола поляна.

                  Училищата са смотани и това обяснява цената. Ма не вярвам да допускаш , че училищата в Младост или Люлин са по-добри

                  Всичката тази информация (+ история на данъците, цената и т.н. включително въможния наем) на тепсия тук:
                  https://www.zillow.com/homedetails/1...75737280_zpid/

                  Наема е $2400, което по днешен курс е 2200 евро. Ако искаш го сравнявай със 700-800 евро наем на подобен имот за 360к евро в БГ. В момента цената е 15 годишни наема, което вероятно си чувал че е макс за не-балон. Но като сметнеш , че има инфлация и наема е фиксиран от доходите а възвръщаемостта е към 6% ( заради таксите които ядат един наем) вероятно цената може би ше падне до под 300к та поне да стигне 8% доходност. Възможно е съшо zillow да прави грешни естимейти и наема да е 3к , не знам.
                  Знам обаче, че всички сте специалисти по имоти, сигурно можете да си направите по-детайлно сравнение с БГ действителността. Аз бих казал за тия пари толкова и в Канзас и в София.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                    Държавата търси 200 млн. лв. чрез емисия тригодишни ДЦК

                    След едногодишно отсъствие Министерството на финансите обяви първия аукцион на вътрешния дългов пазар

                    Българска народна банка ще проведе на 15 април аукцион за продажба на тригодишни лихвоносни съкровищни облигации (1095-дневни) от отворен тип с фиксиран лихвен процент с падеж 17 април 2027 г. Номинална стойност на предложеното количество е 200 млн. лева с 3% годишен лихвен процент. Датата на плащане е 17 април, съобщи пресцентърът на централната банка.

                    https://www.investor.bg/a/540-danats...igodishni-dtsk

                    БАЙ БАЙ капиталова!
                    На цена 80% от номинала бих се включил. За 3% само кой е луд да даде пари на тази фалирала чалгодържавица?
                    Иначе това прилича много на финансиране на заплатите на чиновниците.
                    Last edited by ejonny2376; 09.04.2024, 17:53.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      ако питаш мен, взимай бунгалото
                      Ти се навирай в бетонния коптор... аз избирам дървената барака в САЩ
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                        Маломерка в бг-то на голи стени за 605 000 евра... ама без такси,комисионни и данъци...

                        Тристаен апартамент в бутикова сграда с акт 16 до резиденция "Лозенец".
                        Площ: 167 m²
                        : € 605,000 евра

                        КАК Е, КЪЛВАТ ЛИ ШАРАНИТЕ

                        -------------------------

                        Това като го гледам -само кабелите дето висят от тавана струват поне 250 000 евра...


                        ако питаш мен, взимай бунгалото
                        Last edited by ratten; 09.04.2024, 17:50.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Маломерка в бг-то на голи стени за 605 000 евра... ама без такси,комисионни и данъци...



                          Тристаен апартамент в бутикова сграда с акт 16 до резиденция "Лозенец".
                          Площ: 167 m²
                          : € 605,000 евра

                          КАК Е, КЪЛВАТ ЛИ ШАРАНИТЕ

                          -------------------------

                          Това като го гледам -само кабелите дето висят от тавана струват поне 250 000 евра...
                          Last edited by Frosty; 09.04.2024, 17:42.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                            Малко да се посмеете:

                            Дом в US

                            Active: $389,950 (3 beds, 3 baths, 1,815 Square Feet)

                            3 бани, 3 спални за 390 000 долара
                            дървена барака на гола поляна
                            верно е голем смех
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Малко да се посмеете:

                              Дом в US




                              Active: $389,950 (3 beds, 3 baths, 1,815 Square Feet)

                              3 бани, 3 спални за 390 000 долара
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Държавата търси 200 млн. лв. чрез емисия тригодишни ДЦК

                                След едногодишно отсъствие Министерството на финансите обяви първия аукцион на вътрешния дългов пазар

                                Българска народна банка ще проведе на 15 април аукцион за продажба на тригодишни лихвоносни съкровищни облигации (1095-дневни) от отворен тип с фиксиран лихвен процент с падеж 17 април 2027 г. Номинална стойност на предложеното количество е 200 млн. лева с 3% годишен лихвен процент. Датата на плащане е 17 април, съобщи пресцентърът на централната банка.

                                https://www.investor.bg/a/540-danats...igodishni-dtsk

                                БАЙ БАЙ капиталова!

                                Коментар

                                Working...
                                X