IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

    Аз не знам европейска столица в която да няма гето пълно с араби, клошари или наркомани в центъра й? Така че тия 20-30г....не мерси... Тоя апарт може само за АБНБ щото западняците не им правят впечатление клошарите и арабите...евентуално



    Аз си мисля, че това са просто ипотеките на зелените, така че най-вероятно ще има още по-големи увеличения в момента в който повече сгради ги актуват на 15... Реално с този огромен бум в строителството 22-23 следващите 2-3г. ще има постоянно рекорди на ипотеки си мисля.
    Наистина има много зелени, които сега влизат в статистиката, но има ударно раздаване на нови кредити (това го знам от един познат банкер).

    Като гледам про инфлационната политиката на правителството едва ли скоро ще покрием критериите за еврозоната, освен ако по милост не ни пробутат там. Колкото и да ми е неприятно трябва да призная, че тази година не очаквам спад на цените.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

      Не бих казал. Покупките с някакво ипотечно финансиране1 съставляват едва 22.96% (2023.Q4), при 77.04% покупки със спестявания. Българският пазар на недвижими имоти е изключително независим от нивата на лихвените проценти по кредити, тъй като населението просто не използва такива. Факт! Продажбите (само продажби, без замени или други операции с имоти) са 62398, а ипотечни кредити (законови и договорни) са 14326 или 22.96%.
      Съветът ми е да намалите проруската пропаганда. Ясно е, че това което същата внушава ви допада, но истината винаги се намира зад сухите данни.

      1. Агенция по вписванията
      Tука влизат и нивите който са сделки с 0% ипотеки. В София са 55%

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

        Не бих казал. Покупките с някакво ипотечно финансиране1 съставляват едва 22.96% (2023.Q4), при 77.04% покупки със спестявания. Българският пазар на недвижими имоти е изключително независим от нивата на лихвените проценти по кредити, тъй като населението просто не използва такива. Факт! Продажбите (само продажби, без замени или други операции с имоти) са 62398, а ипотечни кредити (законови и договорни) са 14326 или 22.96%.
        Съветът ми е да намалите проруската пропаганда. Ясно е, че това което същата внушава ви допада, но истината винаги се намира зад сухите данни.

        1. Агенция по вписванията
        А, този мрачен месия, дето вещае, че това нямало да свърши добре, що не сравни %-та ипотеки в която произволна държава от Западна Европа си избере???

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          това няма да свърши добре
          сума народ се накълва и продължава да кълве 'хубави ипотеки', а е въпрос на време банкерите да покажат лихварското си лице..
          Не бих казал. Покупките с някакво ипотечно финансиране1 съставляват едва 22.96% (2023.Q4), при 77.04% покупки със спестявания. Българският пазар на недвижими имоти е изключително независим от нивата на лихвените проценти по кредити, тъй като населението просто не използва такива. Факт! Продажбите (само продажби, без замени или други операции с имоти) са 62398, а ипотечни кредити (законови и договорни) са 14326 или 22.96%.
          Съветът ми е да намалите проруската пропаганда. Ясно е, че това което същата внушава ви допада, но истината винаги се намира зад сухите данни.

          1. Агенция по вписванията

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
            Шоково повишение на цените на жилищата у нас1, според новите данни от Eurostat за цените на жилищата в Европа. България излиза на второ място (след Полша) с ръст на цените от 10.1%, с което изпреварва Хърватия, която сега има 9.5%. Полша е лидер с 13%.

            1. Eurostat
            Като се има предвид, че цените ни изоставаха спрямо всички балкански столици, ние и хърватите сме в корекция на цените нагоре. Тези ръстове, не са изпреварващи, а компенсиращи другите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
              Шоково повишение на цените на жилищата у нас1, според новите данни от Eurostat за цените на жилищата в Европа. България излиза на второ място (след Полша) с ръст на цените от 10.1%, с което изпреварва Хърватия, която сега има 9.5%. Полша е лидер с 13%.

              1. Eurostat
              това няма да свърши добре
              сума народ се накълва и продължава да кълве 'хубави ипотеки', а е въпрос на време банкерите да покажат лихварското си лице..
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Шоково повишение на цените на жилищата у нас1, според новите данни от Eurostat за цените на жилищата в Европа. България излиза на второ място (след Полша) с ръст на цените от 10.1%, с което изпреварва Хърватия, която сега има 9.5%. Полша е лидер с 13%.

                1. Eurostat

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RUBLA Разгледай мнение
                  Моля, спрете да злорадствате ами водете конструктивен разговор във връзка с информацията, която имате без предположения, в противен случай ще изтриваме обидните мнения.
                  Нека злорадстват, само това им остана на някои потребители. Едни срутват цени от 2-3 години, а други, които пък имат наглостта да ме пращат в самолети, от 7-8. Безумията им на някои понижителни никове, ще са все по фрапиращи, колкото ще се разтваря ножицата между реалните активи и фиатна шума, която държат....

                  Коментар


                  • Съвременен Бг строител: Продаваш жилища с гледка, след няколко години издигаш ново пред тях.

                    Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	58.8 КБ
ID:	4171112

                    Коментар


                    • Днес във Варна, утреее.....

                      Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	1
Size:	60.1 КБ
ID:	4171110


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                        И магазин в Овча купел 20кв.м с наем 160лв.на месец,ама не всеки месец.
                        Click image for larger version

Name:	gratis.jpg
Views:	2
Size:	37.3 КБ
ID:	4171108

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          nradev1111 написа:
                          Знаем за твоите инвестиции в имоти.Магазин 10кв.м в Световния търговски център в Овча купел и наследствена къща в Редута и една наследствена в Радомир дето си съсобтвеност с брата.И 1/2 наследствен двустаен панел в Слатина ,ама на жена ти ,ама бившата.И 31 акции на Соди АД.Смях.
                          -----------------


                          О-о, ама това ли са имотите на нашия "велик" бай лорд?!

                          Значи единствената му лична покупка е на маломерката в Бургас с размери на децка стая, купена с потребителски на 9%.
                          Всичко останало му е наследство от баща/баба/дядо или е собственост на жена му/на брат му...
                          И магазин в Овча купел 20кв.м с наем 160лв.на месец,ама не всеки месец.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Това май е районът около Женски Пазар. Че е мизерно, ясно. Че е пълно с арабели и всякаква измет - също. От друга страна, с повечко усилия от страна на общината, тези райони може да се пооправят и да станат много добри (в далечно бъдеще). Твърде централно е, за да бъде оставено в това положение....

                            Абсурдно е някак си на няколкостотин метра оттам цените да са двойни, а дори калпаво ново строителство във Вадите да е значително по-скъпо. Това са си 90 квадрата чисти в топ център. Ако можеха да не го продават, а да си го оставят за след 20-30 години, може и да извадят късмет.
                            Аз не знам европейска столица в която да няма гето пълно с араби, клошари или наркомани в центъра й? Така че тия 20-30г....не мерси... Тоя апарт може само за АБНБ щото западняците не им правят впечатление клошарите и арабите...евентуално

                            Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            Много силно тримесечие за софийският пазар на НИ - не е случайно, че БНБ почна да мрънка за кредитите - вижте броя ипотеки. Не може да се говори за пукане на балона - надуват го с кредит.

                            Аз си мисля, че това са просто ипотеките на зелените, така че най-вероятно ще има още по-големи увеличения в момента в който повече сгради ги актуват на 15... Реално с този огромен бум в строителството 22-23 следващите 2-3г. ще има постоянно рекорди на ипотеки си мисля.

                            Коментар




                            • Много силно тримесечие за софийският пазар на НИ - не е случайно, че БНБ почна да мрънка за кредитите - вижте броя ипотеки. Не може да се говори за пукане на балона - надуват го с кредит.

                              Last edited by bertram; 04.04.2024, 15:11.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • НАП погва имотите в чужбина НАП: Българите с имоти в чужбина са задължени да ги декларират до 30 април

                                Спрямо некоректните лица ще бъде образувано контролно производство, предупредиха от приходната агенция

                                Националната агенция за приходите напомня на българските граждани, които притежават имоти в чужбина, че са задължени да ги декларират в годишната данъчна декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ до 30 април. Приходната агенция разполага с данни за недвижимото имуществото на наши сънародници зад граница, както и за доходи от отдаването им под наем. Тази информация се получава ежегодно в НАП по линия на автоматичния обмен с държавите членки на ЕС, след което се анализира и съпоставя с подадените от сънародниците ни декларации и обявените в тях данни.

                                В случай че бъдат установени несъответствия или липса на подадена декларация, от приходната агенция дават възможност на физическите лица да коригират формулярите си и да обявят имуществото си в чужбина и доходите си от отдаването му под наем. Ако въпреки това, необходимите корекциите не бъдат направени и пропуските не са отстранени, спрямо некоректните лица ще бъде образувано контролно производство.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X