IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

    100% популиски акт, с който още ще надуят инфлацията и не виждам как скоро ще влезем в еврозоната! Със сигурност това увеличение (200-300 лв. на калпак) ще отиде и за нови сделки с имоти.
    трайчо, можем ли да очакваме, че ще дариш поне половината увеличение
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

      Трайчо, ти вземи да почерпиш и зарадвай тъщата с едно агне за празниците.

      Имотите не ги мисли, то не е казано че всеки трябва да има
      Мен едва ли ще ме хване това увеличение, но байлора със сигурност трябва да почерпи!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        По-важният въпрос е как се финансира.
        Отговор - с дълг на 5%, т.е.хем се налива ликвидност отвън и действа проинфлационно, хем държавата плаща високи лихви на чужди банки.
        Впрочем и целта на Еврозоната е точно такава - да се задлъжнее повече и повече, с ЕЦБ основен купувач на дълга.

        Политикът харчи напечатани пари, за да купува индиректно избиратели (т.е.пенсионери и чиновници).
        Да, така е! Тук се мисли ден за ден и никой не го интересува утре как ще е, камо ли да се мислят стратегии за бъдещето и т.н, но не ми се влиза в конкретика.
        Last edited by Traicho_80; 08.04.2024, 13:41.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

          100% популиски акт, с който още ще надуят инфлацията и не виждам как скоро ще влезем в еврозоната! Със сигурност това увеличение (200-300 лв. на калпак) ще отиде и за нови сделки с имоти.
          По-важният въпрос е как се финансира.
          Отговор - с дълг на 5%, т.е.хем се налива ликвидност отвън и действа проинфлационно, хем държавата плаща високи лихви на чужди банки.
          Впрочем и целта на Еврозоната е точно такава - да се задлъжнее повече и повече, с ЕЦБ основен купувач на дълга.

          Политикът харчи напечатани пари, за да купува индиректно избиратели (т.е.пенсионери и чиновници).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

            100% популиски акт, с който още ще надуят инфлацията и не виждам как скоро ще влезем в еврозоната! Със сигурност това увеличение (200-300 лв. на калпак) ще отиде и за нови сделки с имоти.
            Трайчо, ти вземи да почерпиш и зарадвай тъщата с едно агне за празниците.

            Имотите не ги мисли, то не е казано че всеки трябва да има

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              поредния предизборно-популистки акт

              вместо да се работи по подобряване на конкурернтоспособността на БГ икономиката се хранят хрантутници.

              електронно правителство(истинско) - обслужване на едни гише (масово) = съкращения в ДА + работна ръка за бизнеса, който изнемогва и внася какви ли не служтели. Да ама идват избори и всякакви чиновници се обгрижват все едно без тях ще свърши държавата и света...

              ще берем ядове..
              100% популиски акт, с който още ще надуят инфлацията и не виждам как скоро ще влезем в еврозоната! Със сигурност това увеличение (200-300 лв. на калпак) ще отиде и за нови сделки с имоти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                С постановление на Министерския съвет извънредно се отпускат нови 179 955 000 лв. за поголовно увеличение на възнагражденията в държавната администрация.

                1. Министерски съвет
                Всъщност 179 955 000 + 88 895 000 .... т1 и т.2. на чл.1

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                  С постановление на Министерския съвет извънредно се отпускат нови 179 955 000 лв. за поголовно увеличение на възнагражденията в държавната администрация.

                  1. Министерски съвет
                  поредния предизборно-популистки акт

                  вместо да се работи по подобряване на конкурернтоспособността на БГ икономиката се хранят хрантутници.

                  електронно правителство(истинско) - обслужване на едно гише (масово) = съкращения в ДА + работна ръка за бизнеса, който изнемогва и внася какви ли не служтели. Да ама идват избори и всякакви чиновници се обгрижват все едно без тях ще свърши държавата и света...

                  ще берем ядове..
                  Last edited by bertram; 08.04.2024, 12:03.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • С постановление на Министерския съвет извънредно се отпускат нови 179 955 000 лв. за поголовно увеличение на възнагражденията в държавната администрация.

                    1. Министерски съвет

                    Коментар


                    • Chinese stocks return with property market concerns in fore

                      China’s benchmark Shanghai Shenzhen CSI 300 and Shanghai Composite indexes fell 0.7% each on Monday as trade resumed after an extended weekend. Hong Kong’s Hang Seng index also lost about 0.4%.

                      Losses in Chinese markets were driven by renewed concerns over the property sector, after defaulted developer Shimao Group was slapped with a demand to liquidate by a top creditor.

                      Shimao’s liquidation bid adds to a growing list of Chinese developers facing such a scenario. Recently, Evergrande Group was also ordered to liquidate by a Hong Kong court, while beleaguered developer Country Garden was also hit with a winding up petition.

                      This in turn fueled persistent concerns over an extended downturn in China’s property market, which threatens a broader economic recovery in the country.

                      https://www.investing.com/news/stock...y-woes-3368634

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                        До сега съм имал различно мнение за теб, но щом наистина ти е трудно да разбереш, не виждам причина, за да ти обяснявам.

                        В заключение - риторично: ако мнението ми не може да ти помогне - защо изобщо го преиначаваш, "коментираш" и губиш ценното си време?
                        бай мико, тамам да те похваля, че споделяш в темата
                        и ти пак взе да налаташ с рогите
                        давай го по изи-бизи така
                        никой няма лоши намерения и не цели да те подкача
                        препоръка е

                        Коментар


                        • До сега съм имал различно мнение за теб, но щом наистина ти е трудно да разбереш, не виждам причина, за да ти обяснявам.

                          В заключение - риторично: ако мнението ми не може да ти помогне - защо изобщо го преиначаваш, "коментираш" и губиш ценното си време?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


                            Това ли съм казал?

                            "Започвали да се тресат от страх"??? На счупен телефон ли играеш, абонате? Не предизвиквай системата с неверни коментари.

                            Може отново да прочетеш какво съм писал, абонате.
                            Не това, цитирам "Ето точно това ИМ прави впечатление. Голямо!"

                            Какво голямо впечатление на касиерка в банка може да им направи основание за прехвърляне на пари към инвестиционен посредник? Те това го вършат по сто пъти всеки ден, какво ти е специалното на теб, че да предизвиква емоция, ако си В. М. разбирам, но ти не си В.М.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              На мен ми направи силно впечатление мнението на абоната miкomiкov, който твърди, че като впишеш основанието за превод, към инвестиционен посредник, те започват да се тресят от страх за изтегляне на ликвидност!!!!! Макар и всеки нормален икономист работещ в банка, да е наясно, че при този посредник , акциите и фондовете могат да имат движения нагоре-надолу с 99%. Предполагам начумерените физиономии са били скрит присмех в смисъл "Този смешник, на какво се надява на международните пазари с тази смешна сума, която тегли от нашата банка...?"

                              Това ли съм казал?

                              "Започвали да се тресат от страх"??? На счупен телефон ли играеш, абонате? Не предизвиквай системата с неверни коментари.

                              Може отново да прочетеш какво съм писал, абонате.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                                Така е то... Ако нямаш жилище, не си жител, а нещо друго. Жители на Ибиса живеят в коли заради резкия ръст на наемите на острова


                                https://www.investor.bg/a/113-analiz...ite-na-ostrova

                                Я да пробваме тази дефиниция. Ако притежаваш жилище си жител. Ако не притежаваш жилище си обитател. Питайте тия в ибиса.
                                Май, такъв е случая и с фрустрирания потребител AMG.

                                Коментар

                                Working...
                                X