IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някои банкери да са били намръщени и притеснени за 20-те бона на някой клет депозант в шума, ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА. Те, непрекъснато си вдигат таксите, ега не стъпиш в офиса им. След последното вдигане на таксата за валутен превод чрез суифт, ползам само мобилно банкиране през SEPA.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

      Мече държижиш ли още cfd на златото.
      За жалост не. Таргета ми беше 2180. А виж сега каква е цената.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Последно теглих 5к кеш на каса преди празниците, всичко друго ми минава по банка. Установих само, че таксите за теглене са скочили значително, за друго не е имало проблем и никой не ме е гледал накриво. За 20к кеш, стига да се спазва процедурата с предизвестието, едва ли на някой ще му направи впечатление.

        За преводи между 10 и 40к онлайн няма също никакво забавяне и се прехвърлят, все едно си купувам мляко в магазина. Та изобщо не схващам за какви намръщени физиономии и молби иде реч. Затова казвам, че персоналното отношение което среща Снежинката, няма нищо общо с банковите операции, които е извършвал в банковия клон.
        Мече държижиш ли още cfd на златото.

        Коментар


        • Банкстерите са бита карта, след няколко години, баба Лагард ще им връчи по една мотика.

          https://www.thebanker.com/Digital-eu...rum-1675418269

          Коментар


          • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

            Пробвай да изтеглиш 20к и ще видиш шоу.

            ПП. Явно в тази тема всичко е с кредити, никой няма кеш. Много добре разбирам за какво говори фрости. Но ти ще го разбереш като отидеш на каса .
            Последно теглих 5к кеш на каса преди празниците, всичко друго ми минава по банка. Установих само, че таксите за теглене са скочили значително, за друго не е имало проблем и никой не ме е гледал накриво. За 20к кеш, стига да се спазва процедурата с предизвестието, едва ли на някой ще му направи впечатление.

            За преводи между 10 и 40к онлайн няма също никакво забавяне и се прехвърлят, все едно си купувам мляко в магазина. Та изобщо не схващам за какви намръщени физиономии и молби иде реч. Затова казвам, че персоналното отношение което среща Снежинката, няма нищо общо с банковите операции, които е извършвал в банковия клон.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

              Пробвай да изтеглиш 20к и ще видиш шоу.

              ПП. Явно в тази тема всичко е с кредити, никой няма кеш. Много добре разбирам за какво говори фрости. Но ти ще го разбереш като отидеш на каса .
              Никакъв проблем няма да изтеглиш суми кеш- ако ти е от депозитна сметка и изтеглиш преди падежа ще си загубиш "колосалната" лихва от половин процент, ако теглиш над 9000 попълваш декларация за произход на парите и това е. Аз сега 90% от банковите дела( плащания,преводи, битови сметки .... си ги върша през банкирането- става за секунди, няма опашки и т.н. Отделно на банкомат можеш да изтеглиш няколко хиляди вече та ходенето до офис на банката почти се обезсмисля

              Коментар


              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                Не се бъркам, прочети ЗУТ.

                Ти гледаш стари Ютуб канали, които не са актуални. Тези промени са от скоро.

                Вратичката за която спомена mikomikov не се използва много много, защото не е рентабилно. Почти няма сериозни фирми регистрирани в строителната камера, които да се занимават с кокошкарски истории и да рискуват да им вземат лиценза.
                Знам за случаи, когато взимат 80000-100000лв за тази дейност, но държът да има техен тех. ръководител на обекта за да ръководи строежа, да документира всичко и да подписва преди всеки етап и АКТ.
                Обикновенно това оскъпяване отказва инвеститора или става раздор между техническия и изпълнителите.

                Изобщо бюрокрацията за да стигнеш до откриване на строителна площадка е ад и това демотивира много хора.




                Ще завърша отговорите си с другата възможност, за която не се споменава. Реално изпълнимо е в един имот да има няколко сгради, които са обособени отделно, напр. около 90 кв.метра (т.е. - ПОД 100 кв.м. всяка). Всичко е законно и Строителната камАра няма как да има претенции.

                Дали е рентабилно? Мотивирани квалифицирани спецове изпълняват всичко (до покрив) в рамките на 2-3 сезона. Ако разсъждаваме правилно - всеки нов сезон, над споменатите оскъпява крайния продукт. Това се вижда от хората, които са се занимавали със строителство. Другото са празни приказки.

                Здрави и щастливи!

                Коментар


                • Просто има закони и трябва да се спазват. Ако имаш сметка в банка и искаш кеш я заявяваш предварително. Някои банки брулят с такси простолюдието, но това си е нормално. Доста често обаче и банкеристите остават изненадани, когато чуят да побързат , че инкасото е отвън и се чака кеша и могат да последват неустойки.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Ама разбира се... да се махаме надалеч, защото пречим на банкстерската мафия и на брокерската мафия да лапкат комисионни и лихви наготово ! Нали така !
                    Трябвало да ставам доживотен роб на някакво си смотано банкерче с нелепо костюмче... наш кога ще стане !
                    Много ми хареса когато си дърпах парите от сметките за да ги вкарам в акции, наглите банкстери как ме гледаха както гладно куче гледа кокал.
                    Бяха изпаднали в нещо като истерия. Ама как така ще си местя парите от умрялата им банка, ама защо съм искал да си закривам сметките с 0% лихва...
                    Сега искам да се пробват да ми блокират сметките щото не слушкам, или щото не играя по свирката на корумпираните политици - ще получат комбинация от три пръста с преобладаващ среден...

                    Бонвиван, според мен се бъркаш за това изискване.
                    Сетих се и за ютубърът Румен Виста, който си продаде къщата във Варна и замина да живее на Бали... до колко знам от разказите му, той също си я строи сам с помощ от семейството...

                    https://www.youtube.com/watch?v=nGmcmc8_k00&t=375s
                    Редовно дърпам пари кеш а и преводи със сериозни суми, общо взето като ме видят в банката се надпреварват кой да ми повее с палмовото листо. Та не съм убеден във думите ти. В една банка закрих вс сметки и се преместих в друга , ми никакъв проблем. Имай в предвид ,че съм клиент на 4 баМки.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                      това ще да е била неква колосална сума, нале? Десетки левове.

                      Няма да е някаква колосална сума - например между 10-20 K лева , но може сами да направите опита си и ще се убедите колко прав е колегата.

                      Идете в банковия си клон и направете необходимото, за да изтеглите (от вашата сметка!) - между 10 и 20 K лева - ИЛИ в брой, ИЛИ направете превод към (вашия!) инвестиционен посредник.
                      После разкажете как всичко се е случило гладко и без служител(к)ите да са се извинявали смутено (преди превода!), че СЕ НАЛАГА да отидат до "горния етаж".

                      Разбира се - имена на банки няма да споменаваме, но не вярвам да има големи разминавания в описаното горе. "Банкерите" живеят с мисълта, че са привлекли клиенти и дори ОЩЕ товарят всички с разни такси и застраховки, като че те имат лиценз, за да предлагат застраховки!

                      Значи, когато влизам в банкова институция - аз влизам за банкови услуги, а не, за да си купувам нещо друго! Не влизам там нито за маруля, нито - за застраховки!

                      Дано е станало ясно: банковите институции предлагат банкови услуги - операции, за които имат съответен лиценз. Застрахователните компании имат различен лиценз за различна дейност. Всяка жаба - в своя гьол.

                      Горе казаното е съществено за привличане (и запазване) на клиентите на РАЗЛИЧНИТЕ институции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        Фрости, на баща ти виното ще да е много добро. Още от обяд си се подкарал с бисерите

                        Да знаеш, че принципно такива погледи срещат хора, които се държат неадекватно. Едва ли тегленето/внасянето на пари, трогва особено банковите служители, отчитайки, че за тях това е ежедневие. Но ако си бил почерпен подобаващо и си изрецитирал част от форумния ти репертоар, определено си обрал всички точки.
                        Пробвай да изтеглиш 20к и ще видиш шоу.

                        ПП. Явно в тази тема всичко е с кредити, никой няма кеш. Много добре разбирам за какво говори фрости. Но ти ще го разбереш като отидеш на каса .
                        Last edited by antani; 06.04.2024, 14:36.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          Много ми хареса когато си дърпах парите от сметките за да ги вкарам в акции, наглите банкстери как ме гледаха както гладно куче гледа кокал.
                          Бяха изпаднали в нещо като истерия. Ама как така ще си местя парите от умрялата им банка, ама защо съм искал да си закривам сметките с 0% лихва...
                          Сега искам да се пробват да ми блокират сметките щото не слушкам, или щото не играя по свирката на корумпираните политици - ще получат комбинация от три пръста с преобладаващ
                          Фрости, на баща ти виното ще да е много добро. Още от обяд си се подкарал с бисерите

                          Да знаеш, че принципно такива погледи срещат хора, които се държат неадекватно. Едва ли тегленето/внасянето на пари, трогва особено банковите служители, отчитайки, че за тях това е ежедневие. Но ако си бил почерпен подобаващо и си изрецитирал част от форумния ти репертоар, определено си обрал всички точки.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение


                            Бонвиван, според мен се бъркаш за това изискване.
                            Сетих се и за ютубърът Румен Виста, който си продаде къщата във Варна и замина да живее на Бали... до колко знам от разказите му, той също си я строи сам с помощ от семейството...
                            Не се бъркам, прочети ЗУТ.

                            Ти гледаш стари Ютуб канали, които не са актуални. Тези промени са от скоро.

                            Вратичката за която спомена mikomikov не се използва много много, защото не е рентабилно. Почти няма сериозни фирми регистрирани в строителната камера, които да се занимават с кокошкарски истории и да рискуват да им вземат лиценза.
                            Знам за случаи, когато взимат 80000-100000лв за тази дейност, но държът да има техен тех. ръководител на обекта за да ръководи строежа, да документира всичко и да подписва преди всеки етап и АКТ.
                            Обикновенно това оскъпяване отказва инвеститора или става раздор между техническия и изпълнителите.

                            Изобщо бюрокрацията за да стигнеш до откриване на строителна площадка е ад и това демотивира много хора.



                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                              Много ми хареса когато си дърпах парите от сметките за да ги вкарам в акции, наглите банкстери как ме гледаха както гладно куче гледа кокал.
                              това ще да е била неква колосална сума, нале? Десетки левове.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                Разни адроли, лордове и още няколко ама забравил съм ги вече.
                                Срамота че си забравил Сахиба. Готино момче беше и много носеше на пиячка, не като тия дето си ги изредил

                                Коментар

                                Working...
                                X