IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    Нали ви казах, че когато и да се махнеш от бг-то - все ще е късно - официалната политика на държавата е да създава престъпници, измамници, и всякакви мошеници... Царство на престъпници и измамници - това е българия. Честни хора ако са останали, са 1 на 100...
    Чакай, нали имаше опашки от германци и французи наематели, с по 4к заплати в БГ колцентровете? Ръчкат се буквално с лакти, включително и за незаконни къщи в с. Оброчище има кандидати.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
      Схемата с покупка на имот на данъчна оценка е идеална за узаконяване на незаконно получени суми от държавни чиновници на ниско и средно ниво, които имат едни 100-200к. недоказуеми доходи. Почти съм сигурен, че броя на подобен тип чиновници не е никак малък.
      Нали ви казах, че когато и да се махнеш от бг-то - все ще е късно - официалната политика на държавата е да създава престъпници, измамници, и всякакви мошеници... Царство на престъпници и измамници - това е българия. Честни хора ако са останали, са 1 на 100...
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

        Е ти на това пране ли му викаш?
        50-100к ?
        Еми накарай родата да ти внесът кеш в твоята сметка малко под 10к всеки един и си готов.
        Ама това чак пък пране да му викаш е нелепо.
        Явно ти работиш с по-големи мащаби от мен!
        Имай предвид, че всички държавните чиновници са длъжни да подават ежегодно пред КПКОНПИ декларация за имущество и интереси, като в нея се описва наличностите по банкови сметки към 31.12, както и придобити през календарната година акции, яхти, МПС-та, имоти и съответната цена на придобиване. Също така се декларират и получените средства от наеми, трудови и граждански договори за съответната година. Преводи от родата в общ размер на 50-100к. ще бие много на очи при една евентуална проверка.

        Схемата с покупка на имот на данъчна оценка е идеална за узаконяване на незаконно получени суми от държавни чиновници на ниско и средно ниво, които имат едни 100-200к. недоказуеми доходи. Почти съм сигурен, че броя на подобен тип чиновници не е никак малък.
        Last edited by Traicho_80; 10.04.2024, 10:56.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

          Е ти на това пране ли му викаш?
          50-100к ?
          Еми накарай родата да ти внесът кеш в твоята сметка малко под 10к всеки един и си готов.
          Ама това чак пък пране да му викаш е нелепо.
          Факта, че в София има нови кооперации с входове, изкупени де юре от десет свързани лица, а де факто само от един човек, официално на длъжност в публичния сектор, за какво говори?

          Отдавна сме коментирали, че имотния пазар специално в София дължи на голяма степен своята световна феноменалност именно на местната особеност "много хора с много мръсни пари и нулево инвестиционно ветрило". Първите 10к ги влагат в ланец, ама за всичко нагоре актива е само един.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

            Аз досега не съм срещал инвеститор/строител (дори и най-големите в бранша), който да не ми рекламира опцията да купя на данъчна оценка, а остатъка на ръка! Това не му ли казваш пране на пари?
            Е ти на това пране ли му викаш?
            50-100к ?
            Еми накарай родата да ти внесът кеш в твоята сметка малко под 10к всеки един и си готов.
            Ама това чак пък пране да му викаш е нелепо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

              Аз досега не съм срещал инвеститор/строител (дори и най-големите в бранша), който да не ми рекламира опцията да купя на данъчна оценка, а остатъка на ръка! Това не му ли казваш пране на пари?
              В нормалните държави това си е данъчна измама и се води укриване на данъци. В Щатите за такива "трикове" ще те пратят да полежиш в пандиза... Питайте Уесли Снайпс
              У бе-ге-то Цецко с 6-те апартамента, леля Цецка с Артекса, и всичките гербопитеци май си напазаруваха имотчета по този начин...
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                С имоти пари НЕ се перат много отдавна
                със строителство се перат перфектно - писали сме в темата за механизмите
                просто, лесно, а балъците дето купуват зеленото и си плащат ддс-то + горницата правят така, че перачът не само препира, а и умножава средствата.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                  С имоти пари НЕ се перат много отдавна
                  Аз досега не съм срещал инвеститор/строител (дори и най-големите в бранша), който да не ми рекламира опцията да купя на данъчна оценка, а остатъка на ръка! Това не му ли казваш пране на пари?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                    С имоти пари НЕ се перат много отдавна
                    В България ли ? В България прането с имоти и ресторанти само дето не са го включили в Конституцията.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                      С имоти пари се перат навсякъде по света, но при нас това е национален спорт, а и държавата е създала идеалните условия за това.

                      Четох, че от НАП са започнали проверки за произход на парите за сделки с имоти над 750000лв., вероятно това не е по инициатива на кокорчо, а със сигурност е по препоръка на ЕС или САЩ.
                      С имоти пари НЕ се перат много отдавна

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Индексите и алтъните са ми безинтересни. Конове купувах до мин год. вечв ми е скъпо.
                        Koлко купи?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение

                          Пилците се броят наесен
                          Точно така! На есен има избори в уса, индексите и алтъна нз, но коня ще излети.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            еми, така, кое
                            злато не си се хвалил да си купил
                            байхойн доколкото разбрах не си купувал от продажбата в чайка
                            за индексите не помня, но май не се занимаваше с хазарт
                            та, коя от тия ракети си заприходил
                            Индексите и алтъните са ми безинтересни. Конове купувах до мин год. вечв ми е скъпо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                              Нали се сещаш, че това ако се случи капиталовата рязко ще спадне?
                              Знам, нека и на половина да ми падне капиталовата. Ще се радвам, имам друг интерес, безумното презастрояване, рязко да приключи...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Ами, да ги налазят всичките боклуци, а не да ми правят нови блокове с по 100лв. капитал на всеки нов строеж. Направо да забранят строителството и продажбите на зелено на хилядите шарани!
                                Нали се сещаш, че това ако се случи капиталовата рязко ще спадне?

                                Коментар

                                Working...
                                X