IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


    Има "уроци" по предмети за инвестиционна култура, които трябва задължително да се преподават в училище...

    Деда ми (дядо, светла му памет!), с къща на два етажа (по 100 кв.м.) на етаж, с чардак и редени плочи на покрива, 70 см. дебел зид и дограма - двойни прозорци и дъбови врати, в китно селце в Балкана - имаше и вършачка за зърно...

    Малък бях тогава,, във ваканция, а деда ми, в края на огромния двор, с плодните дървета - правеше свинарник... Играех около него и го гледах как работи, помагах с разни дреболии..., а той казваше, че щом го гледам, то аз съм ... инженера (в този проект!)...

    Баща ми (светла му памет!) - продаде тази къща в соца и това - без грам угризения. Взел е жълти стотинки и не е купил нищо насреща...

    Сега собствениците на къщата дават мило и драго, за да притежават целия имот - (не са собственици на земята! ) ...Бърза работа нямам, за да го продавам...

    В заключение: някои уроци могат да влязат в програмите на училището, но и в инвестиционната култура ще има слаби ученици, които с лека ръка ще заменят Златния Наполеон за банкнота с няколко нули...
    Е, видя ли? Почести и поклон на дядо ти!
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      нямам против. колко човека събира тая къща?

      на единя ми дядо имота е във врачанското село буковец. и да го постегна, на следвашия месец ще е отново за стягане и обзавеждане.
      не живееш ли в тая къща и не си ли там по 1-2 пъти месечно или 2-3 месеца в годината, не ти трябва.
      гледах и аз имоти в троян и по априлци, но като знам, колко пъти ще ида, само ще ги съсипя.
      Хиляда наследника продаваме реституирана къща с двор в априлци. Обади ми се ако те интересува.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

        А кой им слугува на гостите?
        Е как кой.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
          Селска колиба след 5 години ще е колкото апарт в Коньовица сега. Хахахаха!
          Това са някакви фантазии. Тези селски (и градски) колиби са с неограничен съплай, когато цените тръгнат нагоре, веднага се появяват и хора, които наводняват пазарЯ с хиляди та даже и милиони от тях (с малки изключения). При Биткойн единствения начин да се "задоволи" търсенето е като се вдигне цената.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Нищо, Песи. Коня и криптосите не гранясват. Лошото е че няма да капитализират, щото лакомията е заложена в психиката на индивида - 99% от тях. Ще кажат, ако капитализирам ка ше купя конове, те са скъпи...флашките може да ги занулят за секунда, само трябва някой милиардер да реши че момента е настъпил. С флашки и нули-единици и малко Кока за настроение към прогреса. Хахахаха! Па ако тва стане глей тогава с имотите кво ще се случи. Селска колиба след 5 години ще е колкото апарт в Коньовица сега. Хахахаха! За Варна и Пловдив не разбирам, там само от наеми разбирам и изблъсках всички с лакти за да наема апартче в Пловдив там където исках.
            Как ще стане тая работа? И защо мислиш, че ако някой милиардер реши да разкеши, няма да се появи (появят) други милиардери или цели държави, които да изкупят всичко? Да ти напомня ли, че предстои да одобрят Биткойн ETF и не в Ел Салвадир или Аржентина, а в Китай.
            В момента се подготвя финансовата система на бъдещето, Биткойн мрежата е по-мощна от 500 те най-мощни компютри взети заедно. Всичко измерено в Биткойн се срива с невиждани темпове.....и ще продължава да се срива.... BuyBitcoin. HODL!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              много харесвам дувар от камък
              преди 2-3 години ходихме на чифлика и по пътя някъде редяха един
              ама като нарисуван беше.
              но майсторите ги нямаше

              но като гледам май ще се ходи първо на фиш-фиш
              Какво ще правиш сред купища фекалии и смрад? На ръба на свлачище? Имай уважение към себе си.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Долният етаж е около 40 квадрата механа + килер и баня. Горният е с 3 спални, коридор и баня. Две от спалните не са обзаведени все още, говорил съм до есента да са готови мебелите и за там. Много декорация също - оръжия, керамика, дърворезби...Всичко е 100% масив и в автетичен стил и камък-плочи, лющени на ръка от прадедите. Много стари къщи и плевни се съброиха и се намират лесно плочи, по 30 лева квадрата, но няма майстори.
                много харесвам дувар от камък
                преди 2-3 години ходихме на чифлика и по пътя някъде редяха един
                ама като нарисуван беше.
                но майсторите ги нямаше

                но като гледам май ще се ходи първо на фиш-фиш
                препоръка е

                Коментар


                • https://www.24chasa.bg/biznes/article/17631622

                  ​​​​​​​хаха

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    нямам против. колко човека събира тая къща?

                    на единя ми дядо имота е във врачанското село буковец. и да го постегна, на следвашия месец ще е отново за стягане и обзавеждане.
                    не живееш ли в тая къща и не си ли там по 1-2 пъти месечно или 2-3 месеца в годината, не ти трябва.
                    гледах и аз имоти в троян и по априлци, но като знам, колко пъти ще ида, само ще ги съсипя.
                    Долният етаж е около 40 квадрата механа + килер и баня. Горният е с 3 спални, коридор и баня. Две от спалните не са обзаведени все още, говорил съм до есента да са готови мебелите и за там. Много декорация също - оръжия, керамика, дърворезби...Всичко е 100% масив и в автетичен стил и камък-плочи, лющени на ръка от прадедите. Много стари къщи и плевни се съброиха и се намират лесно плочи, по 30 лева квадрата, но няма майстори.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Добре де, знайна държавица да е. Знайна, но пропаднала. Пропаднала именно заради такива псевдоинвеститори като вас, които са готови да изсипят куп пари в някакви грозни презастроени гета, а си хвърлят боклуците пред входа в горичката, вместо да разчистят и облагородят.

                      Ратко Ратко, добряк си ти по душа, но си финансово необразован... И глупавият патриотизъм те е заслепил дотолкова, че не можеш да отсяваш стойностното от боклука. В България стойностните неща са много, а ти си се забил в най-големия боклук - бетона и кофторите. По-голям боклук от презастроена София има ли, кажи ми? Да си набиеш парите в най-неперспективното нещо, в най-непродуктивното...Само защото според някакъв си сайт цените растяли с еди колко си процента...Виж, ако беше стегнал къщата на дядо си, щеше да е напълно различно. Трабва да видиш при мен как се получиха нещата, всичко е в автентичен вид, каква механа с дъб и естествен камък само стана....Това е имот и дом - там където са се раждали, живяли и умирали поколения. И съвсем не е имот и дом някаква забита в младостка поляната грозна сграда с пластмасова фасада, некадърно построена с цел да се печелят едни проценти и да се изперат едни пари. Кофтори, строени не да се живее в тях, а за да се продадат на глупци, мислещи за "капиталова". Все едно да купиш нова кола, с цел да я продадеш за старо желязо, защото желязото било поскъпвало... Глупост неповторима.
                      нямам против. колко човека събира тая къща?

                      на единя ми дядо имота е във врачанското село буковец. и да го постегна, на следвашия месец ще е отново за стягане и обзавеждане.
                      не живееш ли в тая къща и не си ли там по 1-2 пъти месечно или 2-3 месеца в годината, не ти трябва.
                      гледах и аз имоти в троян и по априлци, но като знам, колко пъти ще ида, само ще ги съсипя.

                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        ее, ма това гастерите, много ги знаете кои са нормални и кои ненормални страни
                        незнайна държавица...мушморок!
                        Добре де, знайна държавица да е. Знайна, но пропаднала. Пропаднала именно заради такива псевдоинвеститори като вас, които са готови да изсипят куп пари в някакви грозни презастроени гета, а си хвърлят боклуците пред входа в горичката, вместо да разчистят и облагородят.

                        Ратко Ратко, добряк си ти по душа, но си финансово необразован... И глупавият патриотизъм те е заслепил дотолкова, че не можеш да отсяваш стойностното от боклука. В България стойностните неща са много, а ти си се забил в най-големия боклук - бетона и кофторите. По-голям боклук от презастроена София има ли, кажи ми? Да си набиеш парите в най-неперспективното нещо, в най-непродуктивното...Само защото според някакъв си сайт цените растяли с еди колко си процента...Виж, ако беше стегнал къщата на дядо си, щеше да е напълно различно. Трабва да видиш при мен как се получиха нещата, всичко е в автентичен вид, каква механа с дъб и естествен камък само стана....Това е имот и дом - там където са се раждали, живяли и умирали поколения. И съвсем не е имот и дом някаква забита в младостка поляната грозна сграда с пластмасова фасада, некадърно построена с цел да се печелят едни проценти и да се изперат едни пари. Кофтори, строени не да се живее в тях, а за да се продадат на глупци, мислещи за "капиталова". Все едно да купиш нова кола, с цел да я продадеш за старо желязо, защото желязото било поскъпвало... Глупост неповторима. Същевременно имотите на дедите ви пустеят в провинцията, квадратен метър земя се продава за цената на една бучка сирене имитиращ продукт...
                        Last edited by ejonny2376; 14.04.2024, 12:34.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Нищо, Песи. ...
                          ......

                          ...флашките може да ги занулят за секунда, само трябва някой милиардер да реши че момента е настъпил. С флашки и нули-единици и малко Кока за настроение към прогреса. Хахахаха! Па ако тва стане глей тогава с имотите кво ще се случи. Селска колиба след 5 години ще е колкото апарт в Коньовица сега. Хахахаха! За Варна и Пловдив не разбирам, там само от наеми разбирам и изблъсках всички с лакти за да наема апартче в Пловдив там където исках.

                          Има "уроци" по предмети за инвестиционна култура, които трябва задължително да се преподават в училище...

                          Деда ми (дядо, светла му памет!), с къща на два етажа (по 100 кв.м.) на етаж, с чардак и редени плочи на покрива, 70 см. дебел зид и дограма - двойни прозорци и дъбови врати, в китно селце в Балкана - имаше и вършачка за зърно...

                          Малък бях тогава,, във ваканция, а деда ми, в края на огромния двор, с плодните дървета - правеше свинарник... Играех около него и го гледах как работи, помагах с разни дреболии..., а той казваше, че щом го гледам, то аз съм ... инженера (в този проект!)...

                          Баща ми (светла му памет!) - продаде тази къща в соца и това - без грам угризения. Взел е жълти стотинки и не е купил нищо насреща...

                          Сега собствениците на къщата дават мило и драго, за да притежават целия имот - (не са собственици на земята! ) ...Бърза работа нямам, за да го продавам...

                          В заключение: някои уроци могат да влязат в програмите на училището, но и в инвестиционната култура ще има слаби ученици, които с лека ръка ще заменят Златния Наполеон за банкнота с няколко нули...
                          Last edited by mikomikov; 14.04.2024, 10:05.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Това мислене явно е феномен за България. В нормалните държави не са и чували за съхранение на пари в "апарти".
                            Ако пък вземеш да изръсиш, че всичките ти средства са набити само и единствено в имоти, при това в някаква си незнайна държавица България със столица Букурещ (според тях), ще те сметнат за тотално изтрещял.
                            ее, ма това гастерите, много ги знаете кои са нормални и кои ненормални страни
                            незнайна държавица...мушморок!
                            Last edited by ratten; 14.04.2024, 11:00.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                              ..............
                              Ако нямаш бизнес в който да инвестираш няма по-добро място за съхранение от тухленият депозит.... когато сумата го позволява... Там с по 10-20К човек мое да си играе както иска... различно е.
                              Това мислене явно е феномен за България. В нормалните държави не са и чували за съхранение на пари в "апарти".
                              Ако пък вземеш да изръсиш, че всичките ти средства са набити само и единствено в имоти, при това в някаква си незнайна държавица България със столица Букурещ (според тях), ще те сметнат за тотално изтрещял.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                                Ей, Джонка, къде си. Купих, тоест платих и малко и продължих лизинга на готината кака с бмв-то. Трябва ми кола, сериозен автомобил щото много пътувам. Виде ли как се инвестира с акъл напред. . Важно е човек да работи със каки и хора на които има доверие. Не 100%, но поне 80. Колата не е инвестиция, бил карал пешо 208 от 2000 година но условията на труд и движение се промениха. От наемите съм предоволен, ако беше запазил апарта във Вазов щеше да ти носи поне 1500€ месечно от краткосрочни. Толкова ми носи апарта в Докторски паметник. Нето. Да, знам...в Швабско е много повече. И в Женева също, но първо трябва да купиш. 30 кв м в Лондон - моя колежка дъщеря и - 1670£...за протокола. Нови цени от месец.
                                Хм, и какво според теб ще ги правя тези 1500 Евро? За какво са ми?
                                Ако изкарвам достатъчно без усилия и с това, което мога най-добре, защо да се занимавам с караткосрочни, с наематели и с поддръжката на разни кофтори?

                                Проблемът при вас е, че сте алчни. Алчни сте за жълти стотинки, а това ви пречи да оптимизирате основната си дейност. Освен това сметките ви са тотално грешни. Съвсем забравяте за т.нар. алтернативна цена на капитала. Да беше направил една модерна клиника по образна диагностика с тези пари, да беше внедрил някоя нова технология като пилотна на балканите (а и в Европа), да беше обучил персонал...А ти кофтори под наем.

                                Коментар

                                Working...
                                X