IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Ооо Ратко не съм сигурен дали се сещаш за какви договори ставаше въпрос, но клаузите бяха буквално заробващи за подписалите от другата страна / не съм ги измислял аз всичките ..../
    А с наемите много рядко подписвам нещо различно от мой такъв...той не е прецакващ наемателите, но не ми се четат други глупости. Досега само 1 път ми се е налагало да гоня един позовавайки се на договора....беше бг богаташче...и минах на чужденци почти изцяло....:-)
    сгащи ли го богаташчето-квартирантче
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

      Чакай ти "шведи" и тарамбуки да ти платят наем.
      Що па да не плащат ?! Аз неам имот в Дружба та да го мисля тва :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Панелките са с предначертана съдба може да не са 20, а да са 50 години , но не е повече. Не са и те определящите, а локацията. по Дури :-)
        Има много поляни около София, но те са първо ОКОЛО и после нямат нужната инфраструктура , а тя струва много скъпо да се изгради. На Запад решават проблема с високи такси за разрешение за строеж и с този кеш се правят нещата. При нас няма как да е по друг начин също защото за да направиш нов квартал за всичко в него трябват буквално милиарди...., които София ги няма. Така че да може да се строи много но въпросът е къде и накрая колко ще струва. Ето погледни Ливадите - те са ''хит'' от повече от 20 години вече , съвсем близо до устроени райони и въпреки голямото подобрение напоследък все още не са на нивото на старите райони до тях / като зеленина, училища, градини, транспорт..../За чисто ново място т.е. за да стане обитаемо и хубаво т.е ще трябват поне 30 години....с кеш....
        Разбира се всеки преценява какво и как да го направи , но от това че аз всичко сам съм направил с много усилия искам да спестя някое десетилетие на чаветата толкоз
        не харесвам така като се отричат заслугите на тъщи и родители,
        които снасят ежегодно ненужните 20к
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          ееех, га бехме млади...
          ти ги правеше а аз го подписвах, бе да чета подробно, да не кажем ич

          пп
          сега вече е друго
          оня ден отдавам 1 маломерка и хвърлям по навик 1 око на договора
          ама само отгоре-отгоре
          и забелязвам клауза, при пожар, наводнение и тн, наемодателя трябва да извести квартиранта 24 предварително, след което да влезе в имотиту!
          Ооо Ратко не съм сигурен дали се сещаш за какви договори ставаше въпрос, но клаузите бяха буквално заробващи за подписалите от другата страна / не съм ги измислял аз всичките ..../
          А с наемите много рядко подписвам нещо различно от мой такъв...той не е прецакващ наемателите, но не ми се четат други глупости. Досега само 1 път ми се е налагало да гоня един позовавайки се на договора....беше бг богаташче...и минах на чужденци почти изцяло....:-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            С това бясно "печатане" на туули, много ме съмнява, че ще можеш да запазваш стойност (освен ако строителното лоби не реши да бутне панелките), но всеки сам си преценява. Аз за мен си съм решил (моите познати, които продават са на същото мнение) веднага след като се нанеса в новото, това да го продам.
            Панелките са с предначертана съдба може да не са 20, а да са 50 години , но не е повече. Не са и те определящите, а локацията. по Дури :-)
            Има много поляни около София, но те са първо ОКОЛО и после нямат нужната инфраструктура , а тя струва много скъпо да се изгради. На Запад решават проблема с високи такси за разрешение за строеж и с този кеш се правят нещата. При нас няма как да е по друг начин също защото за да направиш нов квартал за всичко в него трябват буквално милиарди...., които София ги няма. Така че да може да се строи много но въпросът е къде и накрая колко ще струва. Ето погледни Ливадите - те са ''хит'' от повече от 20 години вече , съвсем близо до устроени райони и въпреки голямото подобрение напоследък все още не са на нивото на старите райони до тях / като зеленина, училища, градини, транспорт..../За чисто ново място т.е. за да стане обитаемо и хубаво т.е ще трябват поне 30 години....с кеш....
            Разбира се всеки преценява какво и как да го направи , но от това че аз всичко сам съм направил с много усилия искам да спестя някое десетилетие на чаветата толкоз

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              До Сф
              дай на лични
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение

                Аз пък поддържах селска къща в делиорманско село, малко забутано, турци, българи и преминаващи роми. За 20 години нито веднъж, повтарям нито веднъж не са ме обирали , едни шайки една пролет влизали и яли череши. Фантазиите с твои познати нямат край братче….
                В забутано село, с бг и турци (работливи хора, верояно възрастни) какви обири бре?
                В Сф и околоностите са напаст, неслучайно преди повече празнични дни, от полицията излизат с указания, какви мерки е добре да се спазват, с оглед намаляване на риска от кражби.
                Last edited by better; 16.04.2024, 14:42.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  кое това село
                  До Сф

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Не отричам , винаги съм гледал детайлите и дребният шрифт / а на младини ги ПРАВЕХ и одобрявах след адвокатите за некои дето ги гледаш по телевизоро всеки ден :-)/ Та позволи ми да съм изпълнен с подозрение особено ако трябва да си дам кеша на некой друг да ми го държи за дълъг период от време...:-)
                    Око да пипне Ръка да види :-))))
                    За наивността не знам.... от страни по-лесно се вижда сигурно има :-)
                    ееех, га бехме млади...
                    ти ги правеше а аз го подписвах, бе да чета подробно, да не кажем ич

                    пп
                    сега вече е друго
                    оня ден отдавам 1 маломерка и хвърлям по навик 1 око на договора
                    ама само отгоре-отгоре
                    и забелязвам клауза, при пожар, наводнение и тн, наемодателя трябва да извести квартиранта 24 предварително, след което да влезе в имотиту!
                    Last edited by ratten; 16.04.2024, 14:28.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                      Е как ше да няма ?!? - Ми "общите части" какво са?

                      Точно те са дребния шрифт в сметката!

                      Плащаш 90 кв. - придобиваш 66 кв.м.



                      Ееех, Песи, Песиии.... наивен беше, наивен си и остана!

                      Истински българин (крайно недоверчив и скептичен... и в същото време тооолкова наивен) - парадокс!

                      п.п.
                      Пустата му и народопсихология, ей.... Иван Хаджийски и Марко Семов добре са я описали.
                      Не отричам , винаги съм гледал детайлите и дребният шрифт / а на младини ги ПРАВЕХ и одобрявах след адвокатите за некои дето ги гледаш по телевизоро всеки ден :-)/ Та позволи ми да съм изпълнен с подозрение особено ако трябва да си дам кеша на некой друг да ми го държи за дълъг период от време...:-)
                      Око да пипне Ръка да види :-))))
                      За наивността не знам.... от страни по-лесно се вижда сигурно има :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                        2 страници безмислици си изписал.
                        Може, не знам ти понеже си бил там кажи що ми поискаха да видят договора на базата на който си получавам бакшишите ? А в онези времена бяха прилични / сега не са , но не ми пука вече/....и идваха от световно известни ресторанти....
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 16.04.2024, 14:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение
                          сега вече ме убеди
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            сериозно?
                            от тук ли са ти познанията за италия

                            припомни ми пак, с какъв успех се дипломира?
                            https://faktor.bg/bg/articles/novini...a-sektor-50888

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Едни мои познати го направиха, и жестоко съжаляват. За 2 г са обирани 4 пъти, при това живеят в центъра на селото.
                              Аз пък поддържах селска къща в делиорманско село, малко забутано, турци, българи и преминаващи роми. За 20 години нито веднъж, повтарям нито веднъж не са ме обирали , едни шайки една пролет влизали и яли череши. Фантазиите с твои познати нямат край братче….

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение
                                https://dnes.dir.bg/archive/-2357785


                                Даже и нотариусите крият 22%.
                                сериозно?
                                от тук ли са ти познанията за италия

                                припомни ми пак, с какъв успех се дипломира?
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X