IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

    Това е по добра инвестиция от имотите
    За тях си, да...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

      Преди такива бяха доста по-масово явление. Но все пак е хубаво да изясним какво е скъпа кола. На фона на средните софийски доходи над 50к, можем да я броим за скъпа за нормален квартал.
      Ами, поне пред апарта ми съм виждал много такива. Тойоти си ейч ар,мерц. s класи, тесли 3 и подобни, на съседи се оказаха...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Какъв разум в Бг? Знаеш ли колко продавачки в моловете на 1000 лв теглят по 10-15 палки за цици и носове?
        Това е по добра инвестиция от имотите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Какъв разум в Бг? Знаеш ли колко продавачки в моловете на 1000 лв теглят по 10-15 палки за цици и носове?

          Кажи ми, че не си правил финта - да им оставиш ключа от колата за съхранение, уж, че ти пречи в пробната?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

            Повечето, които живеят в скъпи имоти са ги придобили на много по-изгодни цени. За скъпа кола, трябва висок доход. Дори хора с по 3-4 нормални апартаменти нямат доход за А8-ца...па нека струват 1 милка. Както има ориентировъчна формула колко заплати трябва да струва жилището, така има и за колите.

            На повечето места е прието, че колата трябва да е в диапазона между 6-12 пъти от месечния доход за да е по джоба на собственика. Понеже у нас масово се карат коли 2-ра ръка, всеки финансово грамотен човек ще се сети, че 6 Х месечния доход е по-разумния вариант.
            Какъв разум в Бг? Знаеш ли колко продавачки в моловете на 1000 лв теглят по 10-15 палки за цици и носове?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Айде бе, аз съм виждал точно обратното. И не само аз, да видя по-скъпа кола паркирана пред панелката. Не ми обяснявай, че всички баровци са финансово грамотни, предвид начина с който са си изкарали парите. Ти да нямаш някаква идеализирана представа за богатите хора в България, а..
              Преди такива бяха доста по-масово явление. Но все пак е хубаво да изясним какво е скъпа кола. На фона на средните софийски доходи над 50к, можем да я броим за скъпа за нормален квартал.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Щом ги купуват, значи за някого смисъл има. Мен и теб, колкото и да ни е яд, пазар за тях има.
                Не, няма пазар за тях на тези нива. Ще си стоят ей така по бдс.
                П.С В този блок доколкото си спомням на зелено бяха на 1500 евра, 70-80% са ей такива боклуци по 50-60 кв., купени за отдаване или препродажба.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Ми скъпо е. Как си представяш, човек, който кара кола за 250 000 лв да живее в тва WC от 50 кв ?
                  Хората, които карат коли за 250к, живеят в жилища, които струват поне 1 млн евро.
                  Айде бе, аз съм виждал точно обратното. И не само аз, да видя по-скъпа кола паркирана пред панелката. Не ми обяснявай, че всички баровци са финансово грамотни, предвид начина с който са си изкарали парите. Ти да нямаш някаква идеализирана представа за богатите хора в България, а..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Ми скъпо е. Как си представяш, човек, който кара кола за 250 000 лв да живее в тва WC от 50 кв ?
                    Хората, които карат коли за 250к, живеят в жилища, които струват поне 1 млн евро.
                    Повечето, които живеят в скъпи имоти са ги придобили на много по-изгодни цени. За скъпа кола, трябва висок доход. Дори хора с по 3-4 нормални апартаменти нямат доход за А8-ца...па нека струват 1 милка. Както има ориентировъчна формула колко заплати трябва да струва жилището, така има и за колите.

                    На повечето места е прието, че колата трябва да е в диапазона между 6-12 пъти от месечния доход за да е по джоба на собственика. Понеже у нас масово се карат коли 2-ра ръка, всеки финансово грамотен човек ще се сети, че 6 Х месечния доход е по-разумния вариант.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Ми скъпо е. Как си представяш, човек, който кара кола за 250 000 лв да живее в тва WC от 50 кв ?
                      Хората, които карат коли за 250к, живеят в жилища, които струват поне 1 млн евро.
                      Щом ги купуват, значи за някого смисъл има. Мен и теб, колкото и да ни е яд, пазар за тях има.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Аз като ти казвам, че това брутално презастрояване не е в интерес на собствениците, ти скачаш. Ето в конкретния случай, тези жилища директно конкурират твоя имот, защото са нови, лъскави и с подземни паркоместа.
                        За бруталното застрояване си прав. Но и то в конкретни райони, не е в твоя полза, та в какво беше по-добър

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          Ами, скъпо ли е в сравнение с осмицата бе мой!!! Какви внушения се опитваш да правиш, а аз какво ти наливам в главата? Ехаааа, какви понижителни глави имало...
                          Ми скъпо е. Как си представяш, човек, който кара кола за 250 000 лв да живее в тва WC от 50 кв ?
                          Хората, които карат коли за 250к, живеят в жилища, които струват поне 1 млн евро.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Аз като ти казвам, че това брутално презастрояване не е в интерес на собствениците, ти скачаш. Ето в конкретния случай, тези жилища директно конкурират твоя имот, защото са нови, лъскави и с подземни паркоместа.
                            Тези жилища ще конкурират мои имоти, ама в третото хилядолетие, когато няма да се знае, кой е човек, кой андроид....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Има проекти за които ще се радвам да се провалят. Не може всички строители, безнаказано да ползват готова инфраструктура и допълнително да сговнясват средата. Пиша за изградени квартали, за долини, вади и ливади, не ми е жал, там нека строят един върху друг, ако пожелаят...само, че резултата е видим. На ул. Веслец в идеалния център на София, видимо в 11 вечер, лично наблюдение, е един мезонет, явно на обезщтетения собственик, всичко друго е тъмни прозорци, включително партери с обещания да се ползват за магазини. Строителството е много калпаво с тесни и дълги тераси, строено, като да се продаде, но нищо не се е продало!!! И, това на метри от спирката на ЦГМ на лъвов мост.!!
                              Аз като ти казвам, че това брутално презастрояване не е в интерес на собствениците, ти скачаш. Ето в конкретния случай, тези жилища директно конкурират твоя имот, защото са нови, лъскави и с подземни паркоместа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Кви 300 000???? Нали показах във Вн - гаден кофтор, в блок като болница с 300 апартамента, с площ 50-60 кв на булевард е 500 000 к лв и то по БДС.
                                В Сф на Ливади (на мн шумен булевард, пак по бдс) е 1 млн лв. Евтино викаш?
                                Ами, скъпо ли е в сравнение с осмицата бе мой!!! Какви внушения се опитваш да правиш, а аз какво ти наливам в главата? Ехаааа, какви понижителни глави имало...

                                Коментар

                                Working...
                                X