IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Аз за новата си къща, съм се ориентирал за термопомпа въздух-въздух. Сондажите са безмислени и скъпи по баирите.
    Една термопомпа, бюджетна за под 12 000 , ми е доволен таргет за 90м2
    Въздух вода е най добрият вариант няма шум няма течение

    като водата я прекарваш през подово отопление не през радиатори

    няма тела по стените да събират прах, а на краката ти е топло и комфорта е несравним с каквото и да е друго отопление разположено по стените или тавана

    Коментар


    • Тука има малка разлика, термопомпа в Бусманци, както при Бонвивана и термопомпа в Гърдова глава, каквато е при Берти! Енергийната разлика е двойна!!!

      Коментар


      • Всичко Тепърва Предстои! - проф. Красимир Петров

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          когато къщата си е изцяло твоя и си направиш сериозна изолация в комбинация с хубава термопомпа - и без фотоволтаик си ок
          ако имаш хубав дебит относително висока подпочвена вода слагаш термопомпа вода-вода и в комбинация с найсе сантиметра изолация + качествен стъклопакет = наистина и 1лв цена на киловат няма да те тормози.

          друг въпрос е, че се иска хубави пари за изолация и качествена термопомпа, но колегата не е сиромах и като е за лично няма да се тъни.
          Аз за новата си къща, съм се ориентирал за термопомпа въздух-вода. Сондажите са безмислени и скъпи по баирите.
          Една термопомпа, бюджетна за под 12 000 , ми е доволен таргет за 90м2
          Last edited by Bailor; 17.12.2023, 19:54.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

            Да и аз съм съгласен с мнението ти. Кредитът си е инструмент, който, ако си разумен, ще използваш. В сегашните обстановка, когато вноската ти е равна на наем е безумие да спестяваш за имот. Но подчертавам в сегашната обстановка. Има множество предпоставки това да се промени и нещата да не са толкова цветущи за инвестиция с кредит. Като цяло кредитирането направи имотите на нива където спестяването за имот е едва ли не немислимо, независимо от доходите. Може би преди е било друго, когато хората са бягали от кредити като дявол от тамян, но сега и с 10,000лв заплата е измъчена работа.

            Относно сделките на имотните участници в последно време, мисля че са голям фактор. Просто казано еуфорията мина. Аз съм убеден че почти всички в темата са на мнение , че момента е крайно неподходящ за покупка. Има някои, които сами не си вярват на теориите, че ще растат имотите, иначе сами щяха да скочат на възможността. Искрените мнения на разбиращи имотни инвеститори са рядкост, но както бонвиван каза, да купуваш на над €1,000 на този етап си е яхване на вълната на спекула.
            Какви ги говориш бе ,Трасе. Последните 20 години ти подаряват пари. Казват ти вземай, целувай ръка и бягай.
            Подаръци са ипотечните кредит.. Подаръци.
            Не знам тепърва как ще е, но налии сме в могъщия евроейски съюз. Каво ще ни бутне? Е, ще похарчим трилион, два за Украна, ама какво. Пари се печатат.
            Last edited by vikhunter; 17.12.2023, 19:24.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              И как ще стане туй чудо? Как с декемрийско и януарско слънцегреене ще се отопляваш, особено в мразовитите нощи и мъгливите дни?
              когато къщата си е изцяло твоя и си направиш сериозна изолация в комбинация с хубава термопомпа - и без фотоволтаик си ок
              ако имаш хубав дебит относително висока подпочвена вода слагаш термопомпа вода-вода и в комбинация с найсе сантиметра изолация + качествен стъклопакет = наистина и 1лв цена на киловат няма да те тормози.

              друг въпрос е, че се иска хубави пари за изолация и качествена термопомпа, но колегата не е сиромах и като е за лично няма да се тъни.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение


                Това, както поне 10 пъти обясних, не е мой имот, а примерен за цена. Хейтърите в тази насока, ме амбицирате да се свържа с действителния собственик, който знам какво да го посъветвам , спрямо рекламата от вас. Сигурен съм, че ще е доволен, съда да му определи едно добро обезщетение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Е, бива ли такъв крупен инвеститор в NYSE така да живее цццццццц

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Пич, търсиш четири стаи за двама души??? Ние сме четирима (едното полубебе още) в двустаен (тристаен+ по новите "критерии") и едвам смогваме. .
                    Е, бива ли такъв крупен инвеститор в NYSE така да живее цццццццц, дъщеря ми сама сме я оставили да живее в двустаен, преустроен на тристаен, с две спални...

                    https://www.google.com/amp/s/www.inv...-zhilishta/amp

                    Ето причината поради която интереса за покупки, не стихва....комичното е, че не айтитата са виновни за високите цени, а се оказаха хората, които се опитват да избягат от пренаселените жилища /тоест от детските си стаи/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                      . Идеално място за хоби земеделие и с предпоставки за почти безплатно отопление и охлаждане с ФВ и термопома.
                      И как ще стане туй чудо? Как с декемрийско и януарско слънцегреене ще се отопляваш, особено в мразовитите нощи и мъгливите дни?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                        Може би си прав. Последните инвестиционни двустайни апартаменти ги купих на цени 750-820 евро/м2

                        Според мен всяка по-висока цена от тази на м2 ( говоря за младостите в Сф) е балон и безумие. Айде нека да е преко сили 1000 е/м2 Твърдя го, защото знам разходите за земя, проектиране, узаконяване и строеж.

                        Моето лично инвесиционно портфолио към момента е насочено към ЗЗ в района на вътрешнооколовръснто на СФ, както и към УПИ та с лице към околовръсно и големи пътни артерии вход-изход Сф. Смятам, че супер са подценени ЗЗ в рамките на околовръсното. Буквално м2 е под цената на мокет или ламинат.
                        Успехи!


                        много правилно си се насочил.
                        поздравления!
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Е, ние като го кажем тва, нЕкои хора скачат като ужилени, че 3500 евра било евтино.
                          Това е моето виждане за инвестиция в апартамент. Ако е за собствено ползване горна граница няма. Аз самият живея в къща с двор 980м2 в равната част на СФ до метро станция и не бих продал дори и за 10000Е м2. Плодородно, благодатно с тихи и културни съседи. Подземна вода бол, слънце също. Идеално място за хоби земеделие и с предпоставки за почти безплатно отопление и охлаждане с ФВ и термопома. За разлика от псевдобогаташите в северната яка на Витоша. Просто наследствен имот с история, навява носталгия и емоции, които засега успешно се стремя да предам на наследниците си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Пич, търсиш четири стаи за двама души??? Ние сме четирима (едното полубебе още) в двустаен (тристаен+ по новите "критерии") и едвам смогваме. Кабинет ли ще си правиш, отделна стая за библиотека, домашна зала за джаги... В твоя вариант за "перспектива", най-добре парцел с идея за промяна на предназначение.

                            Иначе предвид ЧУДОВИЩНАТА криза в заетостта (дислокация дето му викат), добър имот никога няма да стане евтин. Изключваме див късмет, наследство и прочие.
                            Така де, ама за да не се бутаме в бъдеще време и ние в двустайката, чакам пророчествата за промо цени да се сбъднат. Тогава ще захлупя 4 стаи, а сегашния ще отиде на пазара за наемче. Иначе за кабинета ми е мерак отдавна, а лаптоп опънат в трапезарията, с ревящи/тичащи деца наоколо, предполагам се досещаш, че не е най-добрата работна обстановка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                              Може би си прав. Последните инвестиционни двустайни апартаменти ги купих на цени 750-820 евро/м2

                              Според мен всяка по-висока цена от тази на м2 ( говоря за младостите в Сф) е балон и безумие. Айде нека да е преко сили 1000 е/м2 Твърдя го, защото знам разходите за земя, проектиране, узаконяване и строеж.
                              Е, ние като го кажем тва, нЕкои хора скачат като ужилени, че 3500 евра било евтино.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                                Да и аз съм съгласен с мнението ти. Кредитът си е инструмент, който, ако си разумен, ще използваш. В сегашните обстановка, когато вноската ти е равна на наем е безумие да спестяваш за имот. Но подчертавам в сегашната обстановка. Има множество предпоставки това да се промени и нещата да не са толкова цветущи за инвестиция с кредит. Като цяло кредитирането направи имотите на нива където спестяването за имот е едва ли не немислимо, независимо от доходите. Може би преди е било друго, когато хората са бягали от кредити като дявол от тамян, но сега и с 10,000лв заплата е измъчена работа.

                                Относно сделките на имотните участници в последно време, мисля че са голям фактор. Просто казано еуфорията мина. Аз съм убеден че почти всички в темата са на мнение , че момента е крайно неподходящ за покупка. Има някои, които сами не си вярват на теориите, че ще растат имотите, иначе сами щяха да скочат на възможността. Искрените мнения на разбиращи имотни инвеститори са рядкост, но както бонвиван каза, да купуваш на над €1,000 на този етап си е яхване на вълната на спекула.
                                Хората с възможности бягат от кредити поради ниска финансова култура, а пък други без възможности ги взимат пак поради ниска финансова култура и после ревът

                                Тук трябва да е задължението на банките да откажат на тези дето не отговарят на условията, а не да ги финансират на 100% отпускайки им отделно потребителски кредит та да ги дозакопат

                                Към момента няма еуфория поради ниските наемни нива, настоящите цени на имотите трудно отговарят на наемният пазар и е много по вероятно да видим по високи наеми в бъдеще от колкото по ниски цени на хубави имоти

                                Подобна беше ситуацията в Лондон цените изпревариха наемите сега цените върнаха 3-5% а наемите се вдигнаха 20-30% и нещата си дойдоха на мястото

                                Коментар

                                Working...
                                X