IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

    И за мен е изненада, но в момента пазара в Бг лети, за разлика от нормалния свят:

    https://www.pariteni.bg/novini/imoti...srinaha-249319

    Явно сме остров на стабилността и няма какво да ни бутне? Банките вечно ще раздават пари с големия черпак, а лихвите ще са най-ниските в света. Ама докога така?
    Това са резултатите от избори през няколко месеца в комбинация с Европа затваряша си очите за да могат удобните и предсказуеми политици да стоят на власт и да не мътят водата за Украйна ( като Унгария)
    В страна с нормална политическа среда няма такива популизми като нарастване на заплатите с по 30%. Отделно , че заради ниските кредити банките и БНБ шяха да са разследвани за картел оше преди 2 години. Не е нормално да ограничаваш въможностите да инвестиране и за да няма къде хората да си влагат парите и да можеш да си позволиш да държиш лихвите по депозитите ниски. Ниските депозити пък позволяват раздаване на евтини кредити за да переш пари през строителството.Казвал съм и преди че тези неща се знаят. Затова миналата година ни вкараха в списъка за пране на пари. Няма как да продължи дълго обаче. Корупцията и прането на пари са съсипали не една икономика в Латинска Америка, сега ше видим колко време ше отнеме в Европа.
    Last edited by segato; 25.04.2024, 22:47.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      какви 2 висши, бе
      едвам прокара унсс
      и то сигурно с дипломен наставник юлката

      остави му поне дипломата за средно
      на борсата да може да се запише
      аман и той студентки издържа
      За средното съм снизходителен и ще му го оставя, за да може да си намери работа поне за минимална заплата. Всяка година, обаче МО, бълва по 5000 юристи, част от тях, които не знаят рождената си дата, камо ли да познават законите, като него. Аз, често не излизам от съдебната палата и ме учудва самочувствието на подобен индивид, който не е дочувал за дело от частно правен характер, които за краткост наричаме частно дело, да не говорим, че, ако го попитам какво е шиска преписка, ще мига на парцали два месеца.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение

        Въпреки отрицателното ми отношение към брокерите, за някои хора е по-добре да ги ползват. И при продажба и при покупка. Читав имот на адекватна цена не се задържа повече от месец , това наблюдавам аз. Или цената им не е ок на познатите ти, или имота. Тука защо няма нищо останало, например?
        antaresinvest.bg
        Между другото, строят чудесно и са коректни, и не се оливат с цените. Имам техен имот , купен на вторичен пазар, без забележки.
        Даваш пример за комплекс с 10 сгради. В първите почти всичко е продадено, направи си труда да погледнеш плановете сграда по сграда Останали са някои от по скъпичките апартаменти, повечето с зени над 300к евро , другото е гаражи и паркоместа Чудесно са се справили с продажбите, и останалото ще замине, не бери грижа.
        Че кой е казал, че не ползват брокерази? То има ли обяви от частни лица?
        Варна вю се строи от 5-6 год, нз кво е заминало, но си стои като строителна площадка с цели 44 броя непродадени апартмента, и то от година 2.

        Коментар


        • И аз съм се чудил на Юлката защо говореше за дефлация. Може би се е заблудил заради аналогиите между България и Китай, специално що се касае до растеж базиран на ненужно строитество и лоши демографски перспективи. Само че има И сериозни разлики. Китай започна да има проблеми с излишъци, които не може да пласира заради промените в отношенията със САЩ и ЕС докато България няма такива излишъци просто зашото произодителността е ниска и се работи основно с продукти с ниска добавена стойност за западни компании. В съшото време имаме търговски дефицит, което означава че износа не може да компенсира вноса и това в комбинация с малкия пазар и лошия бизнес климат означава че трудно може да се очаква падане на цените, От друга страна, заради инфлацията и повишените разходи за труд договорите за износ намаляват, та в България с растяши цени и нама;явашо производство, по-скоро има риск от стагфлация а не от дефлация. Много път имаме да извървим преди да стигнем дотам да има риск от дефлация.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Наистина е време да го черпим!
            ще скътаваме до последно
            иначе има вероятност да се усети и да спре да ги праща по квартири

            обаче ти за радев си помисли
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Пак ли трябва да ти скъсам дипломата? Писна ми да ти късам всички дипломи! Не си ли чувал за дела от ЧПХ? Баси неграмотния човек, сред които юридическо образование, завършил две висши, а не познава основни юридически термини...наистина си за съжаление човек!
              какви 2 висши, бе
              едвам прокара унсс
              и то сигурно с дипломен наставник юлката

              остави му поне дипломата за средно
              на борсата да може да се запише
              аман и той студентки издържа
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                кажи им, берти, кажи им за големото мяу и за сгъналата икономика и за ластика
                нека знаят, че ги чака живот по квартитри и децки
                па аз и лордчето ще черпим
                Наистина е време да го черпим!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  реалната икономика трудно ще издържи още дълго на това темпо.
                  политики без здрава икономика (или ФЕД зад гърба) действат, но до време
                  кажи им, берти, кажи им за големото мяу и за сгъналата икономика и за ластика
                  нека знаят, че ги чака живот по квартитри и децки
                  па аз и лордчето ще черпим
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                    A бай Лорд какво е това частно дело?
                    Пак ли трябва да ти скъсам дипломата? Писна ми да ти късам всички дипломи! Не си ли чувал за дела от ЧПХ? Баси неграмотния човек, сред които юридическо образование, завършил две висши, а не познава основни юридически термини...наистина си за съжаление човек!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                      И за мен е изненада, но в момента пазара в Бг лети, за разлика от нормалния свят:

                      https://www.pariteni.bg/novini/imoti...srinaha-249319

                      Явно сме остров на стабилността и няма какво да ни бутне? Банките вечно ще раздават пари с големия черпак, а лихвите ще са най-ниските в света. Ама докога така?
                      реалната икономика трудно ще издържи още дълго на това темпо.
                      политики без здрава икономика (или ФЕД зад гърба) действат, но до време
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                        https://fakti.bg/imoti/875795-dostap...se-e-podobrila

                        Бай, бай недостъпност, за каквато пише фауната от перона. Жилищата са все по-достъпни спрямо доходите. Поскъпването е задължително. Закриваме мечтите за поевтиняване, хахаха. Да припомня, че един прУфесУр продължава да натяква, че някога през краткия си жизнен цикъл, отбелязал, че се била случила дефлация.
                        Тъжното е, че от едни математически верни, но икономически нелепи данни поне двама човека са взели заплати. Човекът, който ги е изчислил, и човекът, който е написал статия на база на тези данни. А каква е ползата? Ами научаваме, че човек със средна заплата в София, ако не яде, не си купува дрехи, не плаща сметки като ток, вода, телефон, интернет, телевизия и няма каквито и да е други разходи, може да си купи 1 кв. м жилищна площ. Нека да благодарим за полезната информация!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          Според него, аз съм принизявал дискусията и съм свалял ниво! Интересно е, как обаче всички ЦБ се борят със световната инфлация, докато той остава да си бръщолеви за измислена от него дефлация!!! Какъв е този професор??????
                          е, така си е
                          добре, че са юлчо и радев да подпират,
                          но като се замисля, май не съм чел за техни покупки във връзка с темата
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Не е професор, а асистент в някоя изоставена катедра, ако изобщо се занимава с преподаване, което дано не е вярно. Професор му викаме на майтап. Освен това скоро имаше предупреждение за бан, олабя откъм нерви, тъй че не го дразнете много. Пак казвам, той и тези като него допринасят за пазара на наеми, благодарим за което.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              юлката в катедра утопия ли е
                              Според него, аз съм принизявал дискусията и съм свалял ниво! Интересно е, как обаче всички ЦБ се борят със световната инфлация, докато той остава да си бръщолеви за измислена от него дефлация!!! Какъв е този професор??????

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                                https://fakti.bg/imoti/875795-dostap...se-e-podobrila

                                Бай, бай недостъпност, за каквато пише фауната от перона. Жилищата са все по-достъпни спрямо доходите. Поскъпването е задължително. Закриваме мечтите за поевтиняване, хахаха. Да припомня, че един прУфесУр продължава да натяква, че някога през краткия си жизнен цикъл, отбелязал, че се била случила дефлация.
                                юлката в катедра утопия ли е
                                Last edited by X_Y; 25.04.2024, 21:44.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X