IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Заплатката е гледал филми за ошфорки / няма ДОД/, ама на практика как се случват нещата няма и милиграм идея, какви са ползите и недостатъците, рисковете, какво следва за тях....както и за имотите :-) Всички гледат обяви, но като тръгнат по огледи и греда....:-)
    Я пак че ме разсмя?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

      Ти ако смяташ да оставаш в България и да разполагаш с парите се губи част от ефекта. Но има страни с облекчения за номади с по 0% стига прихода да е формално от чужбина. Има го и варианта да си на вечна командировка с редуване на фирмите, така всичко ти е разход по един или друг начин. На много места корпоративен данък можеш да избегнеш с пенсионни и застрахователни вноски в собствено портфолио. Всяка година се сменят правилата в едната или в другата посока и си трябва местене. Не знам какъв ти е проблема с преводите - transferwise business ти излиза по-евтино от местен трансфер с чейндж бюро през кеш.
      Всяка година ли ще сменяш страната докато нас ни гърчат с прогресивен данък и имотите паднат ?
      Не живот а мечта :-)))

      ПП ако направят прогресивен ще има МНОГО повече за крадене от свои хора , които познай за какво ще си харчат парите....и как ще се отрази на цените на имотите.... Просто ще прецакат едни от малкото чеСно изкарващи добри пари у нас / ИТ/ за сметка на партийците връзкари....Пак имаш чудесна визия за тип общество....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Благодаря за оценката. Дано е било полезно за хората. Този клип се показва във Фейсбук страницата им. Доста научих от професора.

        Почнах да си продавам единия апартамент в строеж и с околото 60к евро чисто да си купя долари. За всеки случай, диверсификация и дългосрочно. Пък нека имотите се вдигат, падат или стоят на едно място в евро.

        Уорън Бъфет трупа кеш.
        https://www.investor.bg/analizi/91/a...rizata-322174/
        Мерси за линка. Професорчето е много сладкодумен. Разяснява нещата на достъпен и разбираем език....интересно е....особено ако бях на 20 години щеше да ми изглежда като професорски Гугъл :-).
        Обаче на практика не разбира нищо от имоти , силите които ги движат.... поне напоследък.... Заспал е в някакви динозавърски тези за 10%-ов доход и на тази база изчислява кое става и кое не , пропуска околната среда и фактори и т.н.....Най-елементарната логика е че не ми трябва 10% ритърн от наем когато алтернативата е за минус 1% в банката.... Само балони са му в главата :-) Или може и да разбира, но се прави на леко заблуден :-) популярен за масите / целта не му е да казва колко по-недостъпни стават и ще стават , а да се хареса на масовката и да има повече ангажименти..../
        Доказателства много за противоречията в изказа му - той не казва в какво е инвестирал !!!! , но в същото време имотите били 3 пъти надценени ама трябвало 40% от портфейла да е в тях ?! И 40% в стоки - може ли някой да ми обясни какви хранителни стоки мога да си складирам за 50-100-200-500К лева в мазето ? 40% от активите ли беше....И за колко време ще ги изям после ?
        Накрая вероятно чел форума ни :-)))) преди да го изтрият се коригира , че то всъщност тези 50% спад за 5 години можело и да не са номинални / дори да има ръст там !!!! ооо каква промяна спярмо предното видео/, а измерени в розав домат !!!!! Не че е невъзможно, но отново се е увлякъл и примера с голямата депресия който сам даде го РАЗБИВА изцяло ! Реалният спад на имотите / измерени след инфлационна корекция/ е САМО 7% !!!! от 1929 до 1933 година, а той обяснява как били паднали 4 пъти ама номинално , което отново не е истина....Ама въпроса е че меша понятията веднъж номинално, веднъж реално както му отърва.... Въпреки това има напредък спрямо предното видео.....:-)

        Отново много приятно видео описва механизмите на определени системи , на акции, борси, койни, дори имоти, инфлация, лихви всичко.... и т.н. Чудесен критически /песимистичен поглед :-/)

        ПП Относно валутната стойност за която говори - всъщност доларова / в нея ли трябва да мерим имотите у нас/ мога да ти кажа че моят доход е в голяма степен на доларова база и купих имотите масово, когато бяха най-евтини в долари у нас....:-) 2015-2017 година.... Дъното не беше 2013-14, а 15-17 за мен....в доларов доход.... Айде издадох още една от тайните ми :-)))) Иначе не съм спекулирал валутно, а само избрах момента който ми пасва....чакайки....:-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

          Тъй тъй. Имам и втора и трета. Кажи как ще стане номера точно, щото разходите за преводите са дебели, а корпоративния данък е почти по 2. Можеш един необлагаем минимум от 500 паунда примерно да усвоиш и това е. До 20К заплата кво правим без ниския ДоД?
          Ти ако смяташ да оставаш в България и да разполагаш с парите се губи част от ефекта. Но има страни с облекчения за номади с по 0% стига прихода да е формално от чужбина. Има го и варианта да си на вечна командировка с редуване на фирмите, така всичко ти е разход по един или друг начин. На много места корпоративен данък можеш да избегнеш с пенсионни и застрахователни вноски в собствено портфолио. Всяка година се сменят правилата в едната или в другата посока и си трябва местене. Не знам какъв ти е проблема с преводите - transferwise business ти излиза по-евтино от местен трансфер с чейндж бюро през кеш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

            Тъй тъй. Имам и втора и трета. Кажи как ще стане номера точно, щото разходите за преводите са дебели, а корпоративния данък е почти по 2. Можеш един необлагаем минимум от 500 паунда примерно да усвоиш и това е. До 20К заплата кво правим без ниския ДоД?
            Заплатката е гледал филми за ошфорки / няма ДОД/, ама на практика как се случват нещата няма и милиграм идея, какви са ползите и недостатъците, рисковете, какво следва за тях....както и за имотите :-) Всички гледат обяви, но като тръгнат по огледи и греда....:-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

              Правилно, ето че знаеш. Аз е отказах да купувам. Времето за продажба беше иналата година. Разхода става по интересн когато имаш втора фирма в чужбина извън ЕС на някое хубаво място. Пък ако развалят и тоя рахат втората фирма става първа и единствена. Комунената никога няма да спечелят от мене. И това същото си го мислят поне 200К човека в българия. Смятай сега цените на имотите.
              Тъй тъй. Имам и втора и трета. Кажи как ще стане номера точно, щото разходите за преводите са дебели, а корпоративния данък е почти по 2. Можеш един необлагаем минимум от 500 паунда примерно да усвоиш и това е. До 20К заплата кво правим без ниския ДоД?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение
                Не се газирай бе, друже. Пределно ясни сте на всички двамата дето пишете от хиляда акаунта какво сте и що сте... Ама ви се смеем отстрани и се забавляваме
                Отстрани друже се забавляваме Ние' само нулевите се газирате' че няма и къде да стоите' че да се забавлявате

                Коментар


                • Не се газирай бе, друже. Пределно ясни сте на всички двамата дето пишете от хиляда акаунта какво сте и що сте... Ама ви се смеем отстрани и се забавляваме

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение

                    Демек не можа да си заведеш клиента да го огледа и да вземеш комисионна? Съболезнования... Все някой друг ще се излъже, споко - прости хора с пари бол!
                    Човекът пише' че се е обаждал на брокер' а не' че той самия е такъв бе бун..к. Ама са ви събрали все красиви понижители дето не знаят как се пише висше....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение
                      Обаждам се на брокер по обява. Оказа се че за апарта е имало опашка и ръчкане с лакти и е заминал на 2-рия час след публикуването на обявата. Същия брокер обаче ми разправя, че това не е било здравословна бърза продажба и да съм бил изчакал 2-3 години с покупката. Явно упорито вървим към 2029-та.
                      Демек не можа да си заведеш клиента да го огледа и да вземеш комисионна? Съболезнования... Все някой друг ще се излъже, споко - прости хора с пари бол!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение
                        Обаждам се на брокер по обява. Оказа се че за апарта е имало опашка и ръчкане с лакти и е заминал на 2-рия час след публикуването на обявата. Същия брокер обаче ми разправя, че това не е било здравословна бърза продажба и да съм бил изчакал 2-3 години с покупката. Явно упорито вървим към 2029-та.
                        ти гаража продаде ли?
                        ако има ръчкане с лакти сега е момента!
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Обаждам се на брокер по обява. Оказа се че за апарта е имало опашка и ръчкане с лакти и е заминал на 2-рия час след публикуването на обявата. Същия брокер обаче ми разправя, че това не е било здравословна бърза продажба и да съм бил изчакал 2-3 години с покупката. Явно упорито вървим към 2029-та.

                          Коментар


                          • https://www.24chasa.bg/novini/article/9527388
                            ...
                            - Квадратен метъp жилище cтpyва колкото cpедната меcечна заплата в гpада
                            - Софиянци ще cе yвеличават до 2028 г., поcле ще започне намаление на наcелението
                            - Същеcтвyващият жилищен фонд е доcтатъчен да поеме наcелението, което вече живее в cтолицата, както и това, което се очаква да се засели в близките десетилетия!

                            ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                              Благодаря за оценката. Дано е било полезно за хората. Този клип се показва във Фейсбук страницата им. Доста научих от професора.

                              Почнах да си продавам единия апартамент в строеж и с околото 60к евро чисто да си купя долари. За всеки случай, диверсификация и дългосрочно. Пък нека имотите се вдигат, падат или стоят на едно място в евро.

                              Уорън Бъфет трупа кеш.
                              https://www.investor.bg/analizi/91/a...rizata-322174/
                              ако ще минаваш на кеш
                              по-добре използвай ако дръпне още назад и си купи наполеони
                              те са като златни долари, че и по-добре
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

                                Наема е иделен за разход недей се прекарва да купиш нещо
                                Кое останало ще минеш за разход? Лизинг на кола, някой ремонт. Какво друго?
                                Правилно, ето че знаеш. Аз е отказах да купувам. Времето за продажба беше иналата година. Разхода става по интересн когато имаш втора фирма в чужбина извън ЕС на някое хубаво място. Пък ако развалят и тоя рахат втората фирма става първа и единствена. Комунената никога няма да спечелят от мене. И това същото си го мислят поне 200К човека в българия. Смятай сега цените на имотите.

                                Коментар

                                Working...
                                X