IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

    Ще ти отговоря. Цените са балонизирани, но аз не мога да знам кога ще се спука балона надуван от всякакви мафиот строители. Вече съм изказавал мнение какви строители има на пазара - известни на всички банкерки, откровени мутри и разни предприемачи-пишман патриоти, чиито основен бизнес няма нищо общо със строителство. Та като не знам кога ще падат цените, на пазара няма нищо свястно и се появи имот, който отговаря на моите критерии - на около 500 м. от парк и не във вадите, решавам да се включа, защото ще го ползвам за собствени нужди. Годината за моя бизнес е добра и мога да си позволя да купя без да ми се отрази на наличните средства. Щом имотът е за мен, не ми е съществено дали цената ще падне до година или не.

    Сега се чудя дали да не си продам жилището, в което живея и да изляза под наем в предпочитан квартал докато ми се построи новия апарт, точно защото смятам, че сме в балон. Пък ако не съм прав, ще си сменя стария апартамент срещу нов с извесно доплащане.
    Не искам да ме разбираш погрешно, не ти се бъркам. Мисля, че ако имаш деца и тези пари не те притесняват особено не продавай апартамента в който живееш. Мнението ми е ,че подрастващото поколение все по-трудно ще успява да се сдобива със собствено жилище, но всеки знае себе си най-добре. Отново се извинявам за не поискания съвет не е с лоши чувства.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

      Тука е пълно с такива пишман професионалисти. То не бяха супер финансови анализатори, професионални инвеститори, мЕлеонери, яко информирани. От пет години ни обясняват нАучно защо и как ще се сринат цените, ама йок. Пък имотите са 50% нагоре.
      По полека , по полека . Първо имотите са 30% нагоре от дъното на спада след 2008 . Но още някой имоти не са преминали пика си от 2008 .
      Та къде казваш , че е ръста през последните 15 години , като 300 000 сега изобщо не се равняват на 300 000 през 2008г . А кой какъв е и какво има , незнам защо е любима тема на всички , пишещи глупости за продължаващ ръст .
      Аз не съм нито финансов анализатор, нито професионален инвеститор , милионер - съм . И ти казвам , до една година ще започне нещо на финансовите пазари което сега изобщо не можеш да си представиш . Може и до месеци .
      Last edited by Bearfox; 10.10.2021, 20:30.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Тука е пълно с такива пишман професионалисти. То не бяха супер финансови анализатори, професионални инвеститори, мЕлеонери, яко информирани. От пет години ни обясняват нАучно защо и как ще се сринат цените, ама йок. Пък имотите са 50% нагоре.
        Много ме кефи като някои почват да дават квалификации кой какъв професионалист е. Дали съм или не съм професионалист не е моя работа да обяснявам, аз си знам каква мултинационална компания съм напуснал по собствено желание и какъв бизнес съм направил от нулата, така че давай по-леко с определенията.
        Last edited by X_Y; 10.10.2021, 20:21.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          термините повишители и понижители са условни и са приети от статистите,
          за да обозначават двете групи хора,
          такива които имат повече от един имот и се оглеждат за още.
          такива които живеят с родителите си във ведомственото жилище или в най-добрия случай са под наем.

          това болднатото аз не го разбирам.
          цените според теб са в балон или много близо до него,
          но ти дори си се включил на зелено.

          имаше и един чичо, който искаше да продаде апартамента сега, но по някаква причина отложи продажбата за след като паднат цените.
          Ще ти отговоря. Цените са балонизирани, но аз не мога да знам кога ще се спука балона надуван от всякакви мафиот строители. Вече съм изказавал мнение какви строители има на пазара - известни на всички банкерки, откровени мутри и разни предприемачи-пишман патриоти, чиито основен бизнес няма нищо общо със строителство. Та като не знам кога ще падат цените, на пазара няма нищо свястно и се появи имот, който отговаря на моите критерии - на около 500 м. от парк и не във вадите, решавам да се включа, защото ще го ползвам за собствени нужди. Годината за моя бизнес е добра и мога да си позволя да купя без да ми се отрази на наличните средства. Щом имотът е за мен, не ми е съществено дали цената ще падне до година или не.

          Сега се чудя дали да не си продам жилището, в което живея и да изляза под наем в предпочитан квартал докато ми се построи новия апарт, точно защото смятам, че сме в балон. Пък ако не съм прав, ще си сменя стария апартамент срещу нов с извесно доплащане.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

            номчето е симпатяга, но за жалост ледчо като непрофесионалист позна и номчето трябва да признае достойно поражението.
            Фактите са си факти. Случва се и на най-големите професионалисти. :-))
            То нямаше смислен спор, че човек да признае поражение. Цените щели да се вдигат щото някой не товарил. Не може да се вадят заключения на база пример от двама-трима познати тип Илиенци. Напротив, уморих се да обяснявам днес точно, че цените си паднаха както бях казал, защото всяка година падат след дългите празници в Китай и аха да продължат да падат докато се стабилизират на едни нива, които да са резонни спрямо повишеното търесене, ама стана биг банг и цените отидоха в космоса. Пак казвам, това е като да познаеш, че Ейяфятлайокутъл ще избухне до 3 месеца и ще спре полетите за две седмици и заради това ще се оскъпи двойно цената на самолетния транспорт и междувременно Луфтханза да реши да не приема пътници освен за бизнес клиенти. И това са само половината от факторите. Всички в бранша са напълно наясно, че нещата са ненормални и няма да продължат вечно на тези нива.

            Аз съм последния човек, който ще увърта когато не е прав, не ми е в стила. Примерно вече съм казвал, че не познах посоката на движение на цените на имотите и като продадаох преди година апартамента в Лагера, не очаквах, че цената му ще поскъпне, а то точно това стана.

            Коментар


            • Х–У, майка ти курвинска шибана да еба. Да пукнеш ти и цялата ти рода. Ще те набарам в офиса на инвестора и ще ти пръсна манерката тъпа.

              банвай ме сега, имам още 5 ника от които да пиша, деба майка ти нещастна!

              Коментар




              • Ta , в този ред на мисли ,ето и факта :

                Вид имот: 2-СТАЕН,
                Местоположение: град София

                Особености: Тухла
                Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                Средна цена на имотите в извадката: 102668 euro
                Средна цена на кв.м: 1428 euro.

                Всички знаете, че скоро цената беше под 1370 евро.
                Last edited by X_Y; 10.10.2021, 19:18.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                  номчето е симпатяга, но за жалост ледчо като непрофесионалист позна и номчето трябва да признае достойно поражението.
                  Фактите са си факти. Случва се и на най-големите професионалисти. :-))
                  Тука е пълно с такива пишман професионалисти. То не бяха супер финансови анализатори, професионални инвеститори, мЕлеонери, яко информирани. От пет години ни обясняват нАучно защо и как ще се сринат цените, ама йок. Пък имотите са 50% нагоре.
                  Last edited by X_Y; 10.10.2021, 19:03.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

                    Тя не беше толкова сложна ситуация да ти кажа. To ship or not to ship @10K $. Лаикът казва искат ми 10К за транспорт и смятам да ги платя, за да продължа да имам бизнес. Скоро няма да има евтин транспорт. Специалистът казва за нищо на света никой никога не трябва да плаща такава цена. Ако я плати е идиот. 6-8 месеца по-късно специалистът пуска статия, в която се разказва защо цените са 10К (или около или уотевъ, но няма нормализиция, каквото е предричал) и какво да се прави. Ефективното решение е било to ship. Недей се впряга толкова, просто си коментираме и учим от чуждите грешки.
                    номчето е симпатяга, но за жалост ледчо като непрофесионалист позна и номчето трябва да признае достойно поражението.
                    Фактите са си факти. Случва се и на най-големите професионалисти. :-))
                    Last edited by X_Y; 10.10.2021, 18:37.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                      Ако нещо се утрои за 5 годни си мисля, че е баш балон или близо до балон. Причините за увеличението били повишаване на заплати, намаляне на лихвите, голямо търсене. Писал съм и преди, че всички тези доводи са монета с две страни. И заплатите не се вдигнаха 3-4 пъти, а сега като почне народа да дава повече пара за ток и храна, какво правим, също и лихвите ще тръгнат нагоре, щото иде инфлация, а търсенето няма да расте постоянно, че който имал нужда купил, кой ще живее под наем? Ами какво правим като почнат да затварят фабрики заради повишаване цените на електроенергията и газа? Ще паднат ли 3-4 пъти цените на апартаментите? Просто не е нормано толкова да се вдигнат цените, затова за мен сме в балонна или предбалонна фаза.

                      Аз например си купих този месец апарт, или по-скоро се включих в строеж и дадох 3 пъти по-висока цена от тази за първия ми апартамент през 2007.
                      И въпреки това не съм повишител.
                      термините повишители и понижители са условни и са приети от статистите,
                      за да обозначават двете групи хора,
                      такива които имат повече от един имот и се оглеждат за още.
                      такива които живеят с родителите си във ведомственото жилище или в най-добрия случай са под наем.

                      това болднатото аз не го разбирам.
                      цените според теб са в балон или много близо до него,
                      но ти дори си се включил на зелено.

                      имаше и един чичо, който искаше да продаде апартамента сега, но по някаква причина отложи продажбата за след като паднат цените.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
                        Но пак не си наясно със ситуацията. Няма вземане на ЕФЕКТИВНИ решения в този спор за цените на транспорта. Имаше лаишко изказване от страна
                        Тя не беше толкова сложна ситуация да ти кажа. To ship or not to ship @10K $. Лаикът казва искат ми 10К за транспорт и смятам да ги платя, за да продължа да имам бизнес. Скоро няма да има евтин транспорт. Специалистът казва за нищо на света никой никога не трябва да плаща такава цена. Ако я плати е идиот. 6-8 месеца по-късно специалистът пуска статия, в която се разказва защо цените са 10К (или около или уотевъ, но няма нормализиция, каквото е предричал) и какво да се прави. Ефективното решение е било to ship. Недей се впряга толкова, просто си коментираме и учим от чуждите грешки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                          Повече изречения с липса на всякакъв довод, едва ли могат да се сглобят...ми и аз не те чета много много, поредния мрънкалник. А твоите творения пък на 90% нямат общо с темата и 90% са ти неверни прогнозите
                          драгомирчо
                          от обяд ли започваш вече с ''промоционалната''

                          ай , скокни до магазинчето накрая на уличката и вземи
                          една кутия блажна боя да си боядисаш
                          винкелчето на остъклената тераска на панелчето

                          по ще ти е от полза отколкото да седиш
                          в неделния следобяд
                          да се наливаш и пишеш глупости
                          последните ги остави
                          за делничните дни
                          сега свърши малко работа че заради тоя мързел
                          те остави и избяга Евичка

                          Коментар


                          • Берлинчани са гневни за жилищата, както и по-голямата част от Европа

                            https://forum.investor.bg/forum/%D0%...0%BE%D1%82%D0%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Повече изречения с липса на всякакъв довод, едва ли могат да се сглобят...ми и аз не те чета много много, поредния мрънкалник. А твоите творения пък на 90% нямат общо с темата и 90% са ти неверни прогнозите
                              не знам как да ти го кажа по учтиво от това: плувай

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                                Ти май имаш проблеми с връзката четене-разбиране. А какъв съм аз ми е последна грижа да обяснявам на някой като теб. Като цяло, слабо ме интересува мнението ти не само за мен, а ми и за каквото друго пишеш. Даже не ти чета творенията, освен като ми отговоряш на постовете, макар като гледам и това е чиста загуба на време.
                                Повече изречения с липса на всякакъв довод, едва ли могат да се сглобят...ми и аз не те чета много много, поредния мрънкалник. А твоите творения пък на 90% нямат общо с темата и 90% са ти неверни прогнозите

                                Коментар

                                Working...
                                X