IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Вашето решение е добро защото потребителскияя и да стане нещо имота няма да ти вземат даже в един момент банката може и да го отпише след години ,а и когат сте двама в екип става по лесно ,така че в твоя случай е добро решение
    Да, и предвид ситуацията беше добро решение. Отдавна са изплатени и апарта е продаден даже. Отесня. Но както и да е. Ако паднат цените и не се сговни икономически много ситуацията, бих взел още един, но ще е след някоя друга година. Много условия станаха. :-) ще видим как ще са нещата.
    Поздрави

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zalmoxis

      Така е, наистина непредвидими ситуации, които понякога са извън нашия контрол. Но пък имаме възможността да избираме как да ги приемем и как да реагираме. За да го вържа с темата за имотите... Преди 9 години, имахме някои търкания с жена ми, без да изпадам в подробности, успях да я убедя да изтеглим по един потребителски ( а не единия да тегли ипотека) и да вземем по-голям апартамент. Трябваше двамата да теглим каруцата в една посока, а не всеки да гледа в страни. Получи се. Но изискваше определени компромиси и напасване от двете страни.
      мисълта ми е.. че както ти каза, живота е непредвидим и някой път решенията на проблемите са на неочаквани места.. в моя случай - имоти.
      Вашето решение е добро защото потребителскияя и да стане нещо имота няма да ти вземат даже в един момент банката може и да го отпише след години ,а и когат сте двама в екип става по лесно ,така че в твоя случай е добро решение

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Жонка, срина ли цените в Мюних ? :-)
        Дано за индекса да не си прав, че там някъде беше и моята зона интерес / помниш ли за още минус 30%/ и може да се изкуша да похарча пари във виртуално нищо.... За което вероятно ще съжалявам после....
        Иначе още 20% минус и къде отиваме ? И къде са имотите ?! Радев нещо не му се пише напоследък...но така е за който не чете историята ....
        S&P 500
        3,784.39+1,353.91 (55.64%)past 5 years
        Левчо например бързо осъзна виртуалната си диверсификационна заблуда и захлупи некоя и друга тула :-)
        Където и да отидем - все тая. Вероятността S & P 500 да е по 3 след 10-15 години клони към 100%, докато вероятността имотите в Гоцето да не струват нищо - пак толкова. Всеки срив на борсите е шанс да се купи със сериозен дискаунт. А да държиш имоти и да не ги разкараш (повече от 1) при сегашния балон и тези цени, изпреварили инфлацията с 20 години, е глупост непоправима.

        Я кажи ако купя сега на 4000 Евро на квадрат, предплащайки 50 годишни наема, каква доходност точно да очаквам? И само не ми цитирай виртуални капиталови при покупки от 2014, че е смешно. За сериозни инвестиции към днешна дата говорим тук, не за брокерски сънища.

        ПС: В Мюних няма какво да ги рутя цените - средно X 2.5 над Софийските (върху истинските квадратури), а си буквално на друга планета - доходи по 4-5, улици, отстояния, зеленина, въздух, строително качество, стандарт, лукс, услуги...София само с Кабул и Дака може да се сравнява, не и с Европейски град, камо ли пък Мюних.
        Last edited by ejonny2376; 13.06.2022, 23:32.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Знаеш ли какво съм разбрал ?
          Независимо от всичко и ситуацията гледай да имаш добра комуникация с децата си ,оставвяй им спомени ,храната ,материалните неща ,да те са жизненоважни ,но един ден когато си отидем в децата ни ще останат спомените и преживяванията ,това не може да се изтрие ,аз това и направих ,когато замина детето,на 3 то вече имаше смартфон за да можем независимо да имаме връзка ,за нула време се научи да пише,,всеки момент и изкарвах снимки ,това са спомени ,не съм хабил пари да си изкараме страхотно и в Испания и в България ,и виждам сега че си е струвало защото децата виждат и усещат всичко ,всеки жест,дума ,действие ..
          Жените са ис жени ,като свърши филма ,жени бол ,но децата са си деца ,за мен е важно да дадем всичко от себе си за тях ,така един ден ще си идем щастливи ,поне аз така мисля да направя,и сега ще кажа нещо което не съм казвал.
          Съжалявам че не купих апартамент когато се разделихме защото щях да имам ресурси за още много неща,но тогава просто се преместих ,пари имаше,сметки разходи беше добре ,ходех нагоре днадолу по мацки но мислите ми бяха там ,казвах си какво ще стане утре дали няма да се наложи да замина и аз или нещо да се случи с детето ,а времето си мина ,даже баща ми бог да прости казваше купи си жилище ,това беше ,за това ме е яд ,но както и да е ако е рекъл оня горе ще набия всичко в нещо и така ,поне да остане нещо и след мен
          Разбирам те, аз нямам проблем с "набиването" в имоти, защото аз почти всичко съм набил в тях, но нещата, които пишеш за времето с наследниците ни е безценно. Опитвам се и аз на наваксвам с моята. Жилище съм й осигурил, инструмент да изкарва пари, сега осигурявам.
          Тя е с огромното предимство пред баща си с два западни езика, писмено и говоримо, което и гарантира стартова заплата почти неразличима от моята с 30г. стаж.
          Last edited by 13ADROL; 13.06.2022, 23:13.

          Коментар


          • Дългосрочно за банките е по-полезно да работят при нормализирани лихвени равнища, а не при сегашните.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Така е .
              Има просто правило-няма как да цакаш лихваря с кредит -факта че си отишъл при него ,ти вече си се прецакал .
              По добре живей в каравана или фургон но бъди свободен ,а не да получиш 10 болести докато изплатиш ипотеката -масово са така ,теглят БЕЗ ДА МИСЛЯТ !
              Писах че оня ден бях с приятел на по бира ,той така изтегли кредита миналата година и вече се задушава -с 2 деца ,разведен но смел -ипотека без никакви пари -2 кредита му набиха със масова заплатка от едни има няма 2 000 лева -вече се задъхва
              И ходете пеш - за здраве; не отивайте на море - има е.коли; нямайте деца - няма детски градини, само проблеми в караваната с тях; не притежавайте нищо освен дрехите, не оставяйте нищо на следващите поколения освен караваната. Съвременната мечта без съмнение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Я кажи един ЛЕГАЛЕН бизнес дето да може да издържи при 20-30% инфлация. Всичко ще фалира. А е достатъчно само 1 и като домино ще паднат ВСИЧКИ.
                15 години вече САМО печатат - всички са в изходно положение. ПРЕД ФАЛИТ. Вместо 1млн дългове имат по 20-30 че и 100млн.
                Ядоха и пиха всички като Гърция. Дойде време да се ПЛАЩА сметката.
                НЯМА БАНКА която да позволи да печелят тези на които е раздала кредити а ТЯ ДА ГУБИ. НИКАКЪВ ШАНС
                Верно ли? Ша им кажа на моите тука че ти тъй си наредил
                Има и още как, тя банката си е получила евтиния ресурс от централната банка, преди да го раздаде.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  В мойта банка за последните седмици има ръст на лошите кредити с около 30 милиона.
                  Сега правят нов бюджет заради ръста на лихвите,и са се побъркали защото доста фирми почват да имат проблеми с кредитите и плащането им.
                  Глей кви са фокусници тези банки - ръст на лошите кредити / питай Бони дали е баш тъй , че лУеко се съмнявам/ и рекордни печалби...:-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ботич, би ли разяснил как банката губи ?
                    Например у нас при 20% да речем инфлация, банките са с рекордни печалби :-)
                    В мойта банка за последните седмици има ръст на лошите кредити с около 30 милиона.
                    Сега правят нов бюджет заради ръста на лихвите,и са се побъркали защото доста фирми почват да имат проблеми с кредитите и плащането им.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Докато стигнем 3% инфлация ще има свиване на паричната маса, лихви от 5%-6% и няколко години рецесия. После ще има пак печатане -ясно, но дотогава всички "инвеститори" в коптори ще са изяли дръвцето.

                      Институционалните инвеститори вече почват да изпитват сериозен натиск да продават заради ограниченията в рисковия капитал и регулациите. Скоро очаквам S&P 500 да падне до 3000, т.е. идеален момент да се влезе при нови дъна. Мечото рали от миналата седмица и начинът, по който нещата се върнаха за 2 дена доказва, че и последните надежди да се избегне рецесията приключват.
                      Жонка, срина ли цените в Мюних ? :-)
                      Дано за индекса да не си прав, че там някъде беше и моята зона интерес / помниш ли за още минус 30%/ и може да се изкуша да похарча пари във виртуално нищо.... За което вероятно ще съжалявам после....
                      Иначе още 20% минус и къде отиваме ? И къде са имотите ?! Радев нещо не му се пише напоследък...но така е за който не чете историята ....
                      S&P 500
                      3,784.39+1,353.91 (55.64%)past 5 years
                      Левчо например бързо осъзна виртуалната си диверсификационна заблуда и захлупи некоя и друга тула :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Я кажи един ЛЕГАЛЕН бизнес дето да може да издържи при 20-30% инфлация. Всичко ще фалира. А е достатъчно само 1 и като домино ще паднат ВСИЧКИ.
                        15 години вече САМО печатат - всички са в изходно положение. ПРЕД ФАЛИТ. Вместо 1млн дългове имат по 20-30 че и 100млн.
                        Ядоха и пиха всички като Гърция. Дойде време да се ПЛАЩА сметката.
                        НЯМА БАНКА която да позволи да печелят тези на които е раздала кредити а ТЯ ДА ГУБИ. НИКАКЪВ ШАНС
                        Ботич, би ли разяснил как банката губи ?
                        Например у нас при 20% да речем инфлация, банките са с рекордни печалби :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                          Корекции до кога ще чакат. Тука е разковничето. Ти мислиш че ще чакат дефлация. Аз пък мисля че още на 3% инфлация ще свирят червен картон и принтирането ще започне незабавно в невиждани обеми. Аз не говоря за хиперинфлация. Говоря за инфлация от 10-30% народа търпи, дългосрочните договри на фирмите вече са адаптирани към тази инфлация. Погледни новите условия на телекомите - всички имат право да си инедскират цените вече всяка година с различните мерки на инфлацията с 30 дневно предизвестие, в самия договор е залегнало това. Всеки нов договор който ми предлагат го има, едни индескриат спрямо енергията/строителни материали, други спрямо инфлацията в България, трети спрямо инфлацията в САЩ. Трудовите договори също вече масово го имат в САЩ например. В България не знам как е ама предполагам че е така. Няма ценова стабилност вече малко нещо да се вдигне или фалираш или държавата ще спасява. Ако не спаси теб, ще спаси пък по системния(братчеда) нагоре по веригата.
                          След като свалят инфлацията, стойности над 2% няма да видиш дълго време, защото ще има големи загуби и ще има страх от рискови инвестиции. Първо трябва да се изплатят заемите от губещите инвестиции и да позабравят туй-онуй инвеститорите. Дефлацията ще е страничен ефект от борбата с инфлацията и тя ще е в държави, който имат по-висока инфлация от САЩ, защото те няма да са във фокуса на политиките и погледа на ФЕД. Пари забрави да се наливат масово по време на рецесията, ще се спасяват само структуроопределящи отрасли, ако се наложи и само в САЩ и Западна Европа, а за Източна Европа ще са под условие. Ето защо Източна Европа ще е най-засегната! Нещата ще се случат постепенно след намаляването на лихвите щом влезем в рецесия, ще оцелеят само жизнените компании, а зомбитата не. Докато не се върне доверието в системата не очаквай торби с пари, това няма да проработи!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Заплатката съм го анлулирал отдавна,той е като люшкащо се корито,беше понижител,сега стана повишител.
                            Говори ги пет за четири,без връзка с централния процесор
                            Заплатката е най-добрият пример за човек с еволюирало мислене и разбиране за причинно-следствените връзки на нещата. Не е лесно, и чесно преди колко го бъзикахме, сега му се възхищавам. Невероятен прогрес ! Дано да е купил когато трябваше, а ако не е пак няма лошо защото няма по-добър учител / ЗА УМНИТЕ/ от загубата. Няма да повтори същите грешки в бъдеще.
                            Другият спечелил уважението ми напоследък е Физкултурника на темата.... Може да е с ВИФ, но от спорта явно се е научил да се адаптира и разпознава врага/бъдещите му действия добре....
                            Та и на двамата свалям шапка съдейки по себе си колко трудно е да промениш мисленето си за неща за които си предубеден. :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Корекции до кога ще чакат. Тука е разковничето. Ти мислиш че ще чакат дефлация. Аз пък мисля че още на 3% инфлация ще свирят червен картон и принтирането ще започне незабавно в невиждани обеми. Аз не говоря за хиперинфлация. Говоря за инфлация от 10-30% народа търпи, дългосрочните договри на фирмите вече са адаптирани към тази инфлация. Погледни новите условия на телекомите - всички имат право да си инедскират цените вече всяка година с различните мерки на инфлацията с 30 дневно предизвестие, в самия договор е залегнало това. Всеки нов договор който ми предлагат го има, едни индескриат спрямо енергията/строителни материали, други спрямо инфлацията в България, трети спрямо инфлацията в САЩ. Трудовите договори също вече масово го имат в САЩ например. В България не знам как е ама предполагам че е така. Няма ценова стабилност вече малко нещо да се вдигне или фалираш или държавата ще спасява. Ако не спаси теб, ще спаси пък по системния(братчеда) нагоре по веригата.
                              Докато стигнем 3% инфлация ще има свиване на паричната маса, лихви от 5%-6% и няколко години рецесия. После ще има пак печатане -ясно, но дотогава всички "инвеститори" в коптори ще са изяли дръвцето.

                              Институционалните инвеститори вече почват да изпитват сериозен натиск да продават заради ограниченията в рисковия капитал и регулациите. Скоро очаквам S&P 500 да падне до 3000, т.е. идеален момент да се влезе при нови дъна. Мечото рали от миналата седмица и начинът, по който нещата се върнаха за 2 дена доказва, че и последните надежди да се избегне рецесията приключват.
                              Last edited by ejonny2376; 13.06.2022, 18:19.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                                Комунизмът дойде! Първо ще изчакат корекциите и саморегулацията и чак тогава ще дойдат социалните подаяния! Но не очаквай много защото ще са социални! Процесите в икономиката са ти твърде далечни, с хиперинфлация бизнес не може да просперира!
                                Корекции до кога ще чакат. Тука е разковничето. Ти мислиш че ще чакат дефлация. Аз пък мисля че още на 3% инфлация ще свирят червен картон и принтирането ще започне незабавно в невиждани обеми. Аз не говоря за хиперинфлация. Говоря за инфлация от 10-30% народа търпи, дългосрочните договри на фирмите вече са адаптирани към тази инфлация. Погледни новите условия на телекомите - всички имат право да си инедскират цените вече всяка година с различните мерки на инфлацията с 30 дневно предизвестие, в самия договор е залегнало това. Всеки нов договор който ми предлагат го има, едни индескриат спрямо енергията/строителни материали, други спрямо инфлацията в България, трети спрямо инфлацията в САЩ. Трудовите договори също вече масово го имат в САЩ например. В България не знам как е ама предполагам че е така. Няма ценова стабилност вече малко нещо да се вдигне или фалираш или държавата ще спасява. Ако не спаси теб, ще спаси пък по системния(братчеда) нагоре по веригата.

                                Коментар

                                Working...
                                X