IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • губят ми се няколко забавно-развлекателни участника в темата
    не виждам петрогъсчо, изчезна и лаконичния оракул, според, когото спадът вече беше започнал в 2022,
    но никой, освен него не го бил забелязал
    а квартирантите така се радваха на детинските му мнения
    Last edited by ratten; 28.01.2024, 15:03.
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      именно...
      това с промяна на ПУП не е за главите на тукашните 'инвеститори'.
      за тях наем 300-500Е е 'върхът на сладоледа' (единици ги виждат)

      не е нужно да е в пределите на околовръстното

      лакомията на ганьо няма граници и това, което се случва в момента с кварталите и презастрояването - неиминуемо ще доведе до разстилането на градът към предградия. Много хора започват да се замислят "защо да им давам на спекуланти, перачи, повярвали си тарикати - 200К за тристайка вместо за тези пари да си вдигна една къщичка с 500-1000 декар двор"

      да няма да е в бояна, бистрица, симеоново и тн.. топ концетрации на капитал, но ще е на слънчево, сред природа и тн на 30 мин от центъра ..примерно.
      Съгласен, има доста ЗЗ извън околовръстното. Южната яка на Стара планина е пример. Преди години имах доста наследствени земи в Бистрица, породадох ги и инвестирах. Локорско, Войняговци, Негован, Чепинци, Световрачане, Подгумер, Гниляне... Без пари бяха имотите.
      Милтипликатор х 100 или х200
      1 декар в Бистрица купуваше 100 декара в посочените райони.
      Продаваш усоен 1 декар чукар и купуваш 100 декара слънчев чернозем в равното.
      Както и да е. Било е, вече не е същото.

      П.П. писах ти лично съобщение относно среброто. Може би не работят личните, имейла ми е auction.bg@abv.bg

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

        Малко или много хората се повлияват от мнението на околните. В този ред на мисли те малко или много са се повлияли и от мен. Лично за мен, инвестицията в ЗЗ, която е в рамките на околовръсното шосе на СФ е най-добрата инвестиция. Променят се ПУП, сменя се статут на земя, правят се УПИ. Ако имаш и малко вътрешно инфо си цар.
        Обаче шопите не са глупави, не си продават вече земята на цената на ламинат или мокет. Мина времето и глупаците измряха, които продаваха ЗЗ с цена 5-10-20 Е/м2

        А имаше времена, когато декър бе 400лв:-)))) Ехееее...
        Тогава правехме пари, сега само се заблуждаваме:-)
        именно...
        това с промяна на ПУП не е за главите на тукашните 'инвеститори'.
        за тях наем 300-500Е е 'върхът на сладоледа' (единици ги виждат)

        не е нужно да е в пределите на околовръстното

        лакомията на ганьо няма граници и това, което се случва в момента с кварталите и презастрояването - неиминуемо ще доведе до разстилането на градът към предградия. Много хора започват да се замислят "защо да им давам на спекуланти, перачи, повярвали си тарикати - 200К за тристайка вместо за тези пари да си вдигна една къщичка с 500-1000 декар двор"

        да няма да е в бояна, бистрица, симеоново и тн.. топ концетрации на капитал, но ще е на слънчево, сред природа и тн на 30 мин от центъра ..примерно.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          не е интересно, а е показателно, че в обкръжението ти има мислещи хора,които си дават сметка, че инвестиции в жилищни НИ на тези цени и с тази демография са по-скоро спекула отколкото дълготрайно изгодни инвестиции.

          земя не се произвежда, а тухли могат да се трупат още 100 години и пак ще има къде.
          Малко или много хората се повлияват от мнението на околните. В този ред на мисли те малко или много са се повлияли и от мен. Лично за мен, инвестицията в ЗЗ, която е в рамките на околовръсното шосе на СФ е най-добрата инвестиция. Променят се ПУП, сменя се статут на земя, правят се УПИ. Ако имаш и малко вътрешно инфо си цар.
          Обаче шопите не са глупави, не си продават вече земята на цената на ламинат или мокет. Мина времето и глупаците измряха, които продаваха ЗЗ с цена 5-10-20 Е/м2

          А имаше времена, когато декър бе 400лв:-)))) Ехееее...
          Тогава правехме пари, сега само се заблуждаваме:-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Какво значи серозен спад? Инфлацията е 8-9% (реално 20%) ако имотите не поскъпват с поне 20% на година, това реално означава спад. В момента точно това се случва, инфлацията остава високоа, но имотите освен, че не поскъпват, ами и падат. При наемите пък може да се говори за крах - за 10 год са поскъпнали само с 30-40%, а заплатите са се вдигнали поне със 150-200%, а инфлацията вероятно гони 200%. Това са фактите.
            Е, да. Не вярвам и няма да поскъпват с по 20% на година. Ми ок, значи спадат. Що им в скъпо на навалицата тогава?
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

              Моето мнение е, че много хора ги имат. Може би обкръжението ми е такова. Около мен са все хора с 5000-10000 лв заплата и годишни бонуси при които може да се живее добре и без заплата.
              Според мен народа е фрашкан с пари, депозитите го показват, а колко хора има, които не вярват в банки?
              В смисъл, получават си легалните доходи по банка, но не държат кеш там. Дали злато,колекции, нумизматика, долари, евро, франкове...
              Всичко им е 100% легално, имат си фактури за всичко.
              И най-интересното поне според мен е, че масово искат крайният инвестиционен продукт да е земя. Или НИ в краен случай/
              не е интересно, а е показателно, че в обкръжението ти има мислещи хора,които си дават сметка, че инвестиции в жилищни НИ на тези цени и с тази демография са по-скоро спекула отколкото дълготрайно изгодни инвестиции.

              земя не се произвежда, а тухли могат да се трупат още 100 години и пак ще има къде.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Хахаха , егати съветника! Ако имаш 100К спестени????, че кой ги има?, Ако, човека имаше 100 000 за самоучастие, убеден съм, че никога не би попитал теб и мен какво да прави.
                Моето мнение е, че много хора ги имат. Може би обкръжението ми е такова. Около мен са все хора с 5000-10000 лв заплата и годишни бонуси при които може да се живее добре и без заплата.
                Според мен народа е фрашкан с пари, депозитите го показват, а колко хора има, които не вярват в банки?
                В смисъл, получават си легалните доходи по банка, но не държат кеш там. Дали злато,колекции, нумизматика, долари, евро, франкове...
                Всичко им е 100% легално, имат си фактури за всичко.
                И най-интересното поне според мен е, че масово искат крайният инвестиционен продукт да е земя. Или НИ в краен случай/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Какво значи серозен спад? Инфлацията е 8-9% (реално 20%) ако имотите не поскъпват с поне 20% на година, това реално означава спад. В момента точно това се случва, инфлацията остава високоа, но имотите освен, че не поскъпват, ами и падат. При наемите пък може да се говори за крах - за 10 год са поскъпнали само с 30-40%, а заплатите са се вдигнали поне със 150-200%, а инфлацията вероятно гони 200%. Това са фактите.
                  кокорчо се пазари мониторингът на инфлацията от ЕК да бъде по-късно, за да се хване 2024-та поне до септември ... това означава, че са наясно какво предстои.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                    а финансово грамотните се свират в панелни душегубки нейде из дружбенските гета и се радват на “японски” климатик сглобен в Турция и на блиндираната врата която ги пази от набезите на мургавите съседи
                    Не завиждай

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      След забавянето на входа ни в ЕЗ има още малко време глътка въздух всеки да се ориентира какво да прави. Но сериозен спад не се очаква, няма и как иначе. И цените на новите автомобили, и поддръжката и обслужването им е нагоре и се успокои вече. Разбери, че ценови нива от тези днес само след година ще се възприемат като нормални. Свикване на навалицата и не само в Бг. Това е положението.
                      Какво значи серозен спад? Инфлацията е 8-9% (реално 20%) ако имотите не поскъпват с поне 20% на година, това реално означава спад. В момента точно това се случва, инфлацията остава високоа, но имотите освен, че не поскъпват, ами и падат. При наемите пък може да се говори за крах - за 10 год са поскъпнали само с 30-40%, а заплатите са се вдигнали поне със 150-200%, а инфлацията вероятно гони 200%. Това са фактите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                        Абе има си разлика между деЦка и деЦка, едно е децката да ти е 200м2 и мама да е в съседния апартамент, друго е децката ти да е 9м2 и мама да е в съседната кухня.
                        А бе я ми обясни ти като мастит инвестор колегата ти колко трябва да тъп че да тегли кредит за да инвестира на зелено и то миналата година.Къде му е логиката ?
                        А да нека позная, теглиш кредит, Путин печели войната и настава криза и паника в ЕС, централните банки пускат принтерите след година-две инфлацията е 5000% да речем и ти погасяваш кредита на цената на 20 баници и бози и си спечелил един апартамент на зелено за без пари?
                        Що за глупак и това ми се пишел инвеститор...
                        Сега ще гледа навъсено всеки ден този форум и ще си ближе раните, но никой не му е виновен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          абе нещо се бавят тия данни
                          маса народ ги чака със задаен дъх за да могат да ги коментират от децката
                          Абе има си разлика между деЦка и деЦка, едно е децката да ти е 200м2 и мама да е в съседния апартамент, друго е децката ти да е 9м2 и мама да е в съседната кухня.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            абе нещо се бавят тия данни
                            маса народ ги чака със задаен дъх за да могат да ги коментират от децката
                            На никой не му пука са правилните думи.
                            Маса народ чакаше за да си спаси кешът от инфлацията.
                            Сега ти ще духаш супата заради алчноста си да инвестираш на зелено с кредит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                              Това последно тримесечиее го чакаме всяка година от 2016-та насам и резултата е само един: НАГОРЕ
                              абе нещо се бавят тия данни
                              маса народ ги чака със задаен дъх за да могат да ги коментират от децката
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                                а финансово грамотните се свират в панелни душегубки нейде из дружбенските гета и се радват на “японски” климатик сглобен в Турция и на блиндираната врата която ги пази от набезите на мургавите съседи
                                еми като изтърва да захлюпи новичка тухла у люлин
                                и то защото не можа да си сметне правилно гпр-то със сметалото ))
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X